Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incaltaminte pt IDM (București)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: incaltaminte pt IDM (București)

    Ai cumva un pic de platfus? E posibil sa fie si de la asta...pentru mine cel putin e un adevarat chin sa-mi gasesc niste pantofi sport care sa imi vina bine si sa nu ma roada in laterale, asta pentru ca am un semi-platfus, daca pot sa-i spun asa...
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #27
      Re: incaltaminte pt IDM (București)

      Postat în original de valigti
      Cred ca i-ai luat cam mari , ia un ciorap mai gros , adecvat , si stinge sireturile in asa fel incit sa nu iti flencane piciorul in ei , ca de aceea te-au ros ca se depaseaza piciorul in interior si dute -vino mereu apar problemele .
      Esti singurul care s-a plins de calitatea lor , cu toate ca ii vind de mai bine de 1 an , poate era mai potrivit 41 si nu 42 ?
      Un domn de la Bistrița (clau, pe forum) a patit ceva asemanator, cu o pereche Speed Grip... sper ca e bine sanatos acum
      Am intrebat dupa aceea in stanga si-n dreapta, pe la cunoscuti, daca li s-a mai intamplat ceva asemanator si nimic.
      Explicatia este, probabil, o mica "alergie" la tenisi, pe care o au unii oameni, datorata poate talpii foarte subtiri a pantofului sau altor posibile cauze ortopedice ( pe care multi le avem dar nu le descoperim niciodata sau doar in situatii extreme), care ne "obliga" sa purtam in general incaltaminte cu suport bun pentru arcada piciorului.
      Cat despre ciorapi, si eu as merge pe mana celor speciali de tenis de masă - in relatia cu tenisii ( cu partea dinspre talpa mai groasa),dar inteleg ca parerile sunt impartite si in privinta asta.
      www.stiga-tenis.ro

      Comentariu


      • #28
        Re: incaltaminte pt IDM (București)

        Postat în original de Dragos Balanescu
        Postat în original de valigti
        Cred ca i-ai luat cam mari , ia un ciorap mai gros , adecvat , si stinge sireturile in asa fel incit sa nu iti flencane piciorul in ei , ca de aceea te-au ros ca se depaseaza piciorul in interior si dute -vino mereu apar problemele .
        Esti singurul care s-a plins de calitatea lor , cu toate ca ii vind de mai bine de 1 an , poate era mai potrivit 41 si nu 42 ?
        Un domn de la Bistrița (clau, pe forum) a patit ceva asemanator, cu o pereche Speed Grip... sper ca e bine sanatos acum
        Am intrebat dupa aceea in stanga si-n dreapta, pe la cunoscuti, daca li s-a mai intamplat ceva asemanator si nimic.
        Explicatia este, probabil, o mica "alergie" la tenisi, pe care o au unii oameni, datorata poate talpii foarte subtiri a pantofului sau altor posibile cauze ortopedice ( pe care multi le avem dar nu le descoperim niciodata sau doar in situatii extreme), care ne "obliga" sa purtam in general incaltaminte cu suport bun pentru arcada piciorului.
        Cat despre ciorapi, si eu as merge pe mana celor speciali de tenis de masă - in relatia cu tenisii ( cu partea dinspre talpa mai groasa),dar inteleg ca parerile sunt impartite si in privinta asta.
        Sunt bine acum, multumesc, bataturile pe care le-am facut sunt de la talpa foarte subtire a pantofilor respectivi si din cauza stilului meu de joc.
        Ma misc foarte mult in timpul meciului, sariturile scurte si repetate timp de 3 ore au cauzat respectiva problema.
        Probabil ca pentru un jucator mai static nu apar astfel de probleme.
        Solutia a fost niste pantofi cu talpa mai groasa, am gasit niste Adidas pentru fotbal in sala (nu din cei pentru sintetic ci pentru interior) si de asemenea o pereche de papuci pentru squash, tot la fel de buni. Acum se toceste talpa la papuci, dar piciorul ramane intreg.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #29
          Re: incaltaminte pt IDM (București)

          Postat în original de clau
          Postat în original de Dragos Balanescu
          Postat în original de valigti
          Cred ca i-ai luat cam mari , ia un ciorap mai gros , adecvat , si stinge sireturile in asa fel incit sa nu iti flencane piciorul in ei , ca de aceea te-au ros ca se depaseaza piciorul in interior si dute -vino mereu apar problemele .
          Esti singurul care s-a plins de calitatea lor , cu toate ca ii vind de mai bine de 1 an , poate era mai potrivit 41 si nu 42 ?
          Un domn de la Bistrița (clau, pe forum) a patit ceva asemanator, cu o pereche Speed Grip... sper ca e bine sanatos acum
          Am intrebat dupa aceea in stanga si-n dreapta, pe la cunoscuti, daca li s-a mai intamplat ceva asemanator si nimic.
          Explicatia este, probabil, o mica "alergie" la tenisi, pe care o au unii oameni, datorata poate talpii foarte subtiri a pantofului sau altor posibile cauze ortopedice ( pe care multi le avem dar nu le descoperim niciodata sau doar in situatii extreme), care ne "obliga" sa purtam in general incaltaminte cu suport bun pentru arcada piciorului.
          Cat despre ciorapi, si eu as merge pe mana celor speciali de tenis de masă - in relatia cu tenisii ( cu partea dinspre talpa mai groasa),dar inteleg ca parerile sunt impartite si in privinta asta.
          Sunt bine acum, multumesc, bataturile pe care le-am facut sunt de la talpa foarte subtire a pantofilor respectivi si din cauza stilului meu de joc.
          Ma misc foarte mult in timpul meciului, sariturile scurte si repetate timp de 3 ore au cauzat respectiva problema.
          Probabil ca pentru un jucator mai static nu apar astfel de probleme.
          Solutia a fost niste pantofi cu talpa mai groasa, am gasit niste Adidas pentru fotbal in sala (nu din cei pentru sintetic ci pentru interior) si de asemenea o pereche de papuci pentru squash, tot la fel de buni. Acum se toceste talpa la papuci, dar piciorul ramane intreg.
          unde mai exact pe picior faceati bataturile?

          Comentariu


          • #30
            Re: incaltaminte pt IDM (București)

            Am facut o singura data, n-am riscat sa o patesc din nou.
            In zonele incercuite cu rosu. Si nu am platfus chiar deloc. Dar a fost ca si cum as sari cu talpile goale pe parchet.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #31
              Re: incaltaminte pt IDM (București)

              am avut si eu problema asta la alti tenisi, dar le-am pus niste branturi mai bune si s-a remediat (dar faceam in varful degetului mare in schimb bataturi)

              Comentariu


              • #32
                Re: incaltaminte pt IDM (București)

                Postat în original de teodorus29
                Stefan Moraru -superjucator si fost campion national.
                Salut!ai uitat cevfga.........si super OM.....asta o spune unul care este antrebor datorita lui si cred ca nu orice antrenor,fara sa ma laud......SARBATORI FERICITE!

                Comentariu


                • #33
                  Re: incaltaminte pt IDM (București)

                  Corect! Si dumneavoastra un calduros La multi ani !

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: incaltaminte pt IDM (București)

                    tocmai am jucat 2,5 ore, si m-au ros de am innebunit. a fost mai bine cu ciorapi mai grosi, in sensul ca a inceput sa ma doara serios mai tarziu, dar a fost chin oricum.
                    ca atare, daca vrea careva o pereche de tenisi Joola Touch, folositi de 3 ori (masura 42), cu 80 ron, sa ma anunte...
                    sarbatori fericite

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: incaltaminte pt IDM (București)

                      Eu port incaltaminte sport pentu tenis de camp in sala.
                      Au talpa "non-marking" si au niste intarituri laterale.
                      TsE

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: incaltaminte pt IDM (București)

                        Cu riscul de a ma baga ca zeama in ciorba... cea mai confortabila pereche de pantofi pt tenis de masă (nu ca as fi probat f multe) Bty Energy Force III...si eu am avut mult timp probleme cu bataturile din cauza topaielii in jurul meseii...o impresie deloc proasta nu mi-au facut nici Bty Radial El (mult mai ieftini de altfel)...urmatorea mea achizitie...Sarbatori fericite !
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: incaltaminte pt IDM (București)

                          Radial EL am z?rit în picioare ?i la fe?e f "?nalte", cum ar fi Kreanga.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: incaltaminte pt IDM (București)

                            Postat în original de Zoster
                            tocmai am jucat 2,5 ore, si m-au ros de am innebunit. a fost mai bine cu ciorapi mai grosi, in sensul ca a inceput sa ma doara serios mai tarziu, dar a fost chin oricum.
                            ca atare, daca vrea careva o pereche de tenisi Joola Touch, folositi de 3 ori (masura 42), cu 80 ron, sa ma anunte...
                            sarbatori fericite
                            Adidas Stabil ai incercat?
                            Schlager Carbon
                            Acuda S1
                            Acuda S1

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: incaltaminte pt IDM (București)

                              Postat în original de radu0
                              Adidas Stabil ai incercat?
                              nu

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                Informatii produs
                                Model: ADIDAS STABIL 7
                                Material: Sintetic
                                Tehnologie: adiPRENE?+/adiTUFF?/non-marking/adiPRENE?/TORSION?
                                adidas? STABIL 7
                                Tehnologii inglobate:
                                adiPRENE?+
                                Performanta maxima pentru zona degetelor. In mod exclusiv pentru adidas, adiPRENE?+ este un material de amortizare a impactului cate raspunde cerintelor piciorului in miscare. adiPRENE?+ mareste performanta prin furnizarea de propulsie si prin rezistenta in zona de desprindere de sol, si printr-o miscare dinamica imbunatatita.
                                adiTUFF?
                                adiTUFF? este un material rezistent la abraziune din zona superioara a degetelor unde ofera o durabilitate exceptionala si previne abraziunea datorata frecarii degetelor.
                                adiPRENE?
                                De mai bine de 10 ani, adidas a imbunatatit continuu durabilitatea si proprietatile de amortizare ale adiPRENE?, pentru a oferi un material exceptional folosit la absorbtia impactului in calcai. O insertie adiPRENE? ofera atat o amortizare pentru timp mai lung cat si confort.
                                TORSION?
                                Pantofii de sport de inalta performanta trebuie sa protejeze si sa sustina piciorul, permitandu-i in acelasi timp sa se miste natural. adidas TORSION? SYSTEM stabilizeaza piciorul, oferind suport pentru mijlocul labei piciorului si in acelasi timp permitand miscarea libera a calcaiului si a degetelor.
                                Schlager Carbon
                                Acuda S1
                                Acuda S1

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                  salut din nou!
                                  am mai fost la 2 antrenamente cu tenisii noi si se pare ca s-au mai lasat, caci nu mai mai ros (ura!). sunt comozi acum, insa din pacate am cam alunecat cu ei cu tot la idm (nu a ajuns sa imi sterg talpile de 2 ori cum mentiona cineva mai sus). oricum, nu cred ca erau altii mult mai breji, asa ca sunt impacat cu ei.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                    Postat în original de VISCO
                                    La IDM este parchet laminat pe jos, care daca nu e spalat des, aluneca cu orice. Chiar si cu "Mizuno".
                                    Uff, iar am avut dreptate.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                      Luati-va pantofi de atletism, din aia cu cuie multe si ascutite !!!
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                        Schimbati parchetul!!!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: incaltaminte pt IDM (București)

                                          Scump dom'le, scump parchetu' ala din IDM...dincolo era mai 'eftin
                                          --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                                          --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X