Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

    Din cate stiu eu, ca fapt divers in divizia B pentru 90% din jucatori, tenisul este pe planul secund, avand servicii, familii etc, in divizia A peste 70% cu servicii, iar tenisul tot pe planul secund, de antrenat fiecare pe unde poate cum poate cu cine poate, iar in superliga, cateva echipe care fac antrenamente profi.

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • Re: Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

      Postat în original de FlorinBN
      Postat în original de Zoki
      ... Legitimatii beneficiaza de sala de antrenament,mese,antrenamente zilnice,profesor si toate astea gratuit.Timp in care amatorii joaca de placere ocazional si pe banii lor.
      Cred ca nu stii despre ce vorbesti. Nu-ti da nimeni nimic gratuit, ba dimpotriva - scoti bani in plus din buzunar. Poate te referi la juniorii care se antreneaza zilnic oricum, cu sau fara divizie la activ, nu la amatorii care au vrut sa vada si ei cum este in B.
      Domnule Apian,eu va respect pt. tot ceea ce faceti pt. Amatur.Nu am spus ca toti jucatorii de divizie beneficiaza de conditii,probabil sunt si exceptii.
      Ma gandesc ca acea optiune pe care a-ti scris-o in alt topic va avea mai multi adepti,in sensul ca si divizionarii pot participa insa doar la concursurile cu sistem open+amatori.
      Oricum totusi cred ca ar trebui supus la vot de membrii forumului(95 % jucatori activi in amatur) unele idei sau modificari de regulament.Apoi trebuie respectat.Astfel poate vor fi mai putine discutii.Majoritatea sa decida.
      Eu oricum am sa joc cu oricine,legitimat sau nu pt. placerea jocului,insa vad uneori meciuri in care joaca un amator(de duminica-fara a jigni pe cineva) si un legitimat,iar meciul nu cred ca este o placere pt. nici unul dintre cei 2.
      Blade: Bty Primorac Carbon off+
      Bh:Tenergy 80 fx
      Fh:Tenergy 80 fx

      Comentariu


      • Re: Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

        Postat în original de rflash
        Postat în original de Zoki
        Jucatorii legitimati pot depune o cerere la federatie sa se organizeze mai des chiar si la nivel de judet sau zona un concurs amatorial intre ei daca doresc cu ardoare sa aibe mai multe concursuri.
        Mi se pare o lupta inegala si lipsita de sens ca jucatorii legitimati sa joace la concursurile din amatur.Legitimatii beneficiaza de sala de antrenament,mese,antrenamente zilnice,profesor si toate astea gratuit.Timp in care amatorii joaca de placere ocazional si pe banii lor.
        Nu prea stiu cum sa trec postul tau ... la rea intentie ... sau la "cu capul in nori".
        1. Cererea la federatie ar avea acelasi succes pe care l-ar avea o cerere pt arestarea lui madame Anastase. Te las pe tine sa apreciezi procentul.
        2. Din cunostiintele mele TOTI jucatorii care sunt acum in B si au jucat in trecut in Amatur PLATESC din buzunarul propriu ca sa se antreneze si ca sa joace in divizie.
        3. Pentru mine personal este o placere sa joc cu un jucator mai bun, indiferent daca se numeste Seni, la care mai pot ciupi din an in pasti cate un set, sau Ma Long, caruia cred ca ii pun 3 capace consecutiv pe masa mai rar decat ii iau set lui Seni. As fi extrem de onorat sa joc macar 1 ghem cu Federer sau sa fac un tur la Monza cu Schumi ca pilot.
        Sunt multi amatori care gandesc astfel, dar sunt si cei care nu stiu sa piarda si se apuca apoi sa bata campii pe forum.
        La punctul 1 e o problema care trebuie discutata de cei afiliati,nu de mine ca amator.Era o idee.
        La punctul 2 nu toti platesc din buzunar.Sunt echipe de divizie care beneficiaza de sala gratis si altele.Un amator merge la sala si plateste cu ora masa de joc.
        La punctul 3 spun ca si pt. mine e o placere sa joc cu jucatori mai buni si mai ales sa fac antrenament sa am ce invata.Cred ca si tie iti place sa joci cu Seni sau Ma Long.Insa eu vorbesc de concursuri.Dupa ce faci 200 sau 300 de km ca amator sa te prezinti la un concurs si platesti 35 lei taxa,nimeresti in grupa cu doi Ma Long si un Seni si primesti bataitza,trebuie sa te intorci copacel acasa fara sa prinzi mare lucru de la ei.
        Nu lua in nume de rau ce am scris.Povestim,dezbatem,pt. asta exista un forum,nu pt. certuri.
        Probabil ca ceea ce a scris F. Apian cu participarea legitimatilor doar la concursurile unde exista 2 sectiuni(open+amatori) va gasi mai multi adepti.
        Stima si respect.
        Blade: Bty Primorac Carbon off+
        Bh:Tenergy 80 fx
        Fh:Tenergy 80 fx

        Comentariu


        • Re: Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

          PAI NU A EXISTAT ALTA VARIANTA care includea legitimatii decat cea in care B-u joaca la Open
          Restu' sunt prostii....ati gasit voi legitimati la turnee..
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • Re: Regulamentul circuitului AmaTuR 2010

            Postat în original de mandrubogdan
            PAI NU A EXISTAT ALTA VARIANTA care includea legitimatii decat cea in care B-u joaca la Open
            Restu' sunt prostii....ati gasit voi legitimati la turnee..
            La aproape toate concursurile "la gramada" daca nu la toate au existat legitimati jucand cu amatorii.Si nu vreau sa mai intru in alte polemici,dar si la unele concursuri open-amatori au existat legitimati(fara rezultate importante) participand la amatori.
            Asa cum am mai spus si in alte mesaje,pt. mine nu e o problema sa joc cu legitimati,chiar e o placere insa trebuie sa ne gandim si la cei care joaca intr-adevar la un nivel amatorial(marea majoritate).
            Blade: Bty Primorac Carbon off+
            Bh:Tenergy 80 fx
            Fh:Tenergy 80 fx

            Comentariu


            • Postat în original de Sorin Iancu Vezi post
              As avea si eu cateva sugestii:

              -regulamentul ITTF trebuie aplicat si in AmaTuR ! Cei din comisia ITTF au motive f clare, bine motivate pt fiecare decizie.De ce sa nu incercam cel putin sa ne tinem dupa ei !

              -regulamentul Amatur ,asa cum s-a facut pana acum, (fiecare punct) trebuie definit clar si votat pe forum pt aprobare, inca odata as aplica regulamenul ITTF; o sugestie ar fi sa se voteze la Sibiu unde vor fi aproximativ toti din Top 100 si nu numai.

              -"dubla" de la incheietura in jos mi se pare o idee f buna, se vor elimina f multe discutii; poate aceasta regula sa fie votata la Sibiu ?!?

              -arbitraj de catre cei care urmeaza la masa ar fi o idee buna, si castigare de timp
              aceste aspecte ,
              si multe altele din cele ce mai scrie pe aici , trebuie introduse in regulamentul amatur ,
              apoi votat , aprobat... si respectat de toti amaturisti !
              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
              FH: Tenergy 05 FX
              BH: Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • A inceput primul turneu din 2011 trebuie postat regulamentul bun , rau asa cum e trebuie sa avem ceva dupa care sa ne ghidam !!!

                Comentariu


                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                  A inceput primul turneu din 2011 trebuie postat regulamentul bun , rau asa cum e trebuie sa avem ceva dupa care sa ne ghidam !!!
                  Liberalizarea divizionarilor aduce s-au nu beneficii acestie miscari ?

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X