Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Readucere subiect in capul listei Anunturi Vanzare-Cumparare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Readucere subiect in capul listei Anunturi Vanzare-Cumparare

    Am observat o tactica de aducere a Anunturilor userilor in capul listei (care tinde sa devina obicei) prin postarea unui mesaj de tip "Up" sau un simplu "."
    Nu mi se pare normal sa se umple forumul de mesaje cu un singur caracter. Mai ales ca exista o optiune a forumului care permite "ridicarea" subiectelor fara sa se mai posteze mesaje aiurea. Adica exista alternativa.
    Atasez o poza pentru vizualizare, e de ajuns apasarea butonului incercuit in imagine cu rosu, "Ridica acest subiect".
    Deocamdata am configurat sa poata fi apasat acest buton doar odata la 2 zile si doar de catre cel care a initiat subiectul / anuntul respectiv.

    Intrebarea e daca e nevoie sa obligam userii sa faca acest lucru, adica sa interzic posturile duble. (Adica un user sa nu poata posta doua posturi unul dupa altul decat in anumite conditii). Astfel userii vor fi obligati sa foloseasca acel buton. Nu vor putea sa spameze zilnic forumul (doar la 2 zile). Vor disparea de pe forum sutele de posturi de un caracter. Vor disparea userii cu 500 de mesaje din care 90% sunt mesaje de genul "up", "reactualizat", "valabil", ".".
    Asteptam sugestii. Se pot face si ate configurari.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

  • #2
    Re: Readucere subiect in capul listei Anunturi Vanzare-Cumparare

    Da, asa poate face domnul Gelu site-ul ala.
    Desi dansul respecta regula celor 48 de ore.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      Re: Readucere subiect in capul listei Anunturi Vanzare-Cumparare

      Mi se pare o solutie foarte buna.
      Sunt destui care posteaza dublu in loc sa dea Modifica la mesajul de deasupra.
      Sunt si mai multi care isi ridica topicul cu un mesaj nou - chiar si eu am folosit metoda asta, nestiind despre optiunea "Ridica Topic".
      Cred ca obligarea userilor este singura metoda de a-i face sa respecte regulile.
      Eu votez pentru aplicarea restrictiilor specificate de Clau.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Re: Readucere subiect in capul listei Anunturi Vanzare-Cumparare

        Sunt si eu de acord cu restrictiile. Mi se par de bun simt!

        Comentariu


        • #5
          Ridica subiectul...

          Butonul incercuit cu rosu ar trebui sa fie dupa cel" Trimite un e-mail unui prieten". Deoarece nu e, ramane clasicul "up".
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Re: Ridica subiectul...

            Postat în original de laky
            Butonul incercuit cu rosu ar trebui sa fie dupa cel" Trimite un e-mail unui prieten". Deoarece nu e, ramane clasicul "up".
            "Clasicul up" se va sterge.
            Butonul "ridica subiect" exista o data la 2 zile. Daca vi se pare ca nu functioneaza astept reclamatii fondate: macar un printscreen in care sa se vada lipsa butonului, data si ora ultimului mesaj, precum si faptul ca sunteti initiatorul acelui subiect.
            Ca sa va ajut fac eu printscreenul. In acest caz se observa ca ultimul mesaj (dupa care ati incercat ridiarea subiectului) este tot astazi. Deci nu se poate ridica subiectul de 2 ori pe zi.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X