Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta ping pong

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta ping pong

    Salutare,
    Joc ping pong de mic(am 17 ani) si vreau sa-mi cumpar o paleta decenta, am o paleta paradita cumparata la un milion acum 3 ani din intersport si nu sunt multumit deloc de ea.
    Nu sunt incepator, joc f des(2 ori pe sapt) si am jucat si cu jucatori de club si m-am descurcat, i-am batut pe cei mai multi.
    Am cateva intrebari:
    1. m-am uitat putin pe net sa vad ce gasesc si m-am gandit sa iau:
    Lemn: http://www.price.ro/preturi_sunflex_leg ... 179329.htm
    Fata: http://www.price.ro/preturi_sunflex_fat ... 192582.htm
    E buna de ceva? Astept sfaturi.
    Nu vreau sa depaseasca 5 milioane tot.
    2. daca cumpar fata, vine in pachet cu doua fete sau trebuie sa iau doua? eventual sa iau o fata diferita pt rever cu calitati diferite?
    3. daca cumpar fata, vine cu adeziv sau trebuie sa iau separat?
    Multumesc mult, faceti-va pomana cu un n00b
    Lemn: Bty Petr Korbel FL
    FH: Bty Tenergy 64 2.1
    BH: Bty Tenergy 64 2.1

  • #2
    Re: Paleta ping pong

    Sigur trebuia sa cauti in posturile anterioare...oricum daca vei o combinatie care iti va oferi posibilitatea de progres eu iti recomand Bty Petr Korbel si fete Donic Desto F3 Big Slam 2,0 mm pe ambele parti...cel putin pentru inceput. Pentru adeziv iti recomad cel nou de la Joola pentru ca nu lipeste f tare. Toate cele bune.
    Blade: Viscaria, FL
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

    Comentariu


    • #3
      Re: Paleta ping pong

      pot sa va ajut
      lipit,taiat fete,montaj-gratuit
      multumesc
      0728747067
      www.tenismasa.ro

      Comentariu


      • #4
        Re: Paleta ping pong

        Postat în original de flash
        Sigur trebuia sa cauti in posturile anterioare...oricum daca vei o combinatie care iti va oferi posibilitatea de progres eu iti recomand Bty Petr Korbel si fete Donic Desto F3 Big Slam 2,0 mm pe ambele parti...cel putin pentru inceput. Pentru adeziv iti recomad cel nou de la Joola pentru ca nu lipeste f tare. Toate cele bune.
        1 Poti sa-mi recomanzi si niste magazine in bucuresti (pot sa fie si online) unde sa gasesc lemnu fata si adezivu pt ca nu prea vad.
        Fata am gasit-o la tennis revolution: http://www.tennisrevolution.ro/tenis-de ... gslam.html
        Lemnul si adezivul nu-l gasesc.
        2 Ce insemna marime / tip anatomic, straight si flared?
        3 Merita sa dau mai multi bani la inceput pe lemn si mai putini pe fete, urmand sa le schimb pe masura ce evoluez?
        Mersi mult.
        Lemn: Bty Petr Korbel FL
        FH: Bty Tenergy 64 2.1
        BH: Bty Tenergy 64 2.1

        Comentariu


        • #5
          Re: Paleta ping pong

          Domnule, nu aruncati cu banii. Priviti la aceasta oferta viewtopic.php?f=14&t=2906&p=35658#p35658, sunati si sigur o sa aveti parte de sfaturi competente si multe lamuriri. De preturi sau de calitatea serviciilor nu mai discut intrucat sunt la cel mai inalt nivel. Verificati daca va spun adevarul!!!

          Comentariu


          • #6
            Re: Paleta ping pong

            De asemeni, puteti incerca si aici http://www.ttsport.ro sau aici http://www.tt-shop.ro/ si o sa beneficiati de servicii foarte bune.

            Comentariu


            • #7
              Re: Paleta ping pong

              Ce inseamna la lemn dimensiune anatomic/straight/flared?
              Ce inseamna la fata dimensiune 1.8/2.0/max?
              Ce adeziv imi recomandati(nume exact)? pentru Lemn Bty Petr Korbel + fete Donic F2 Bigslam?
              Multumesc.
              Lemn: Bty Petr Korbel FL
              FH: Bty Tenergy 64 2.1
              BH: Bty Tenergy 64 2.1

              Comentariu


              • #8
                Re: Paleta ping pong

                Postat în original de the_stig
                Ce inseamna la lemn dimensiune anatomic/straight/flared?
                Ce inseamna la fata dimensiune 1.8/2.0/max?
                Ce adeziv imi recomandati(nume exact)? pentru Lemn Bty Petr Korbel + fete Donic F2 Bigslam?
                Multumesc.
                1. anatomic= maner cu forma mainii, straight=maner drept, flared= maner evazat (concav)
                2. 1.8/2.0/max reprezinta grosimea buretelui fetei
                3. cred ca e vorba de donic F3 bigslam. referitor la lipici eu prefer butterfly free chack (adeziv VOC)
                Andro Rasanter 48
                Butterfly Timo ALC
                Andro Rasanter 48​

                Comentariu


                • #9
                  Re: Paleta ping pong

                  La maner eu recomand de regula manerul drept pentru inceput...oricum e o chestiune de obisnuinta. Ar fi indicat sa mergeti la o sala si sa le incercati totusi pe toate sa vedeti care va avantajeaza. La grosimea fetelor( Donic Desto F3 Bigslam) cred ca cel mai indicat este 2,0 mm pentru inceput. Lipiciul nu conteaza de la ce firma e...am folosit si free chack dar mie imi place mai mult Joola Lex pentru ca nu lipeste atat de tare fetele si nu se desprind bucati din ele la relipire. Ca posibilitati de cumparare, avand in vedere faptul ca sunteti din București, in afara de ceea ce s-a postat deja, puteti apela cu incredere la Valigti sau la domnul Tibi pentru ca au preturi f bune si sunt f seriosi. Combinatia pe care v-am indicat-o nu e una f scumpa dar sigur ca nu poate sa concureze cu oferta exceptionala a domnului Tibi la 170 ron...depinde ce vreti. Lemnul pe care vi l-am recomndat e unul foarte bun, versatil ( chiar daca e ieftin) si este posibil ca si mai tarziu sa nu renuntati la el in favoarea unuia mult mai scump. Un an nou fericit !
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Paleta ping pong

                    am si eu o intrebare..probabil haioasa..: cand cumpar lemnul primesc si fete pentru el..sau lemnul si fetele le cumpar separat..se poate juca doar cu lemnul fara fete?cum de unele lemne ajung pana la 500 de ron?

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Paleta ping pong

                      puteti sa-mi recomandati o paleta butterfly pana in 200 de ron la care sa primesc si lemnul si fetele separat(casa mi le poata lipi cineva), la aceeasi comanda? sry de intrebarile astea incurcate, dar sper ca ati inteles ce vreau sa spun:P

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Paleta ping pong

                        Postat în original de Georgy
                        am si eu o intrebare..probabil haioasa..: cand cumpar lemnul primesc si fete pentru el..sau lemnul si fetele le cumpar separat..se poate juca doar cu lemnul fara fete?cum de unele lemne ajung pana la 500 de ron?
                        Daca odata cu lemnul s-ar da si fete, mai mult de trei sferturi din forumul asta ar disparea.
                        Unele lemne ajung la 500 ron pentru acelasi motiv pentru care unii isi iau masina cu 10.000 euro mai scumpa, desi le-ar fi buna si una mai ieftina.
                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Paleta ping pong

                          3. cred ca e vorba de donic F3 bigslam. referitor la lipici eu prefer butterfly free chack (adeziv VOC)
                          Daca foloseste "Bty Free Chack" la lipit "Donic F3 Bigslam", o sa le dea jos de pe lemn, bucatele mici, mai ales daca nu este lacuit lemnul. Pt aceste fete, atat de moi, numai Joola Lex sau Stiga Syncro BTG!
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Paleta ping pong

                            Rectific...recomand Desto f3 Bigslam 2,0 mm pe fh si Desto F3 2,0 mm simplu pe bh...
                            Blade: Viscaria, FL
                            fh: T05, 2,1 mm, black
                            bh: T05, 2,1 mm, red

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Paleta ping pong

                              Postat în original de flash
                              Rectific...recomand Desto f3 Bigslam 2,0 mm pe fh si Desto F3 2,0 mm simplu pe bh...
                              pai eu ziceam de Butterfly:P

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Paleta ping pong

                                Sincer de la Bty nu prea stiu ce sa iti recomand...sa nu ma intelegi gresit, am jucat cu aproape toate fetele scoase de ei allround si off insa din ce au scos pana acum nu pot sa recomand nimic ca fiind potrivit pt inceput. Asa ar fi Flextra si Soft D13 dar mie unul nu mi-a placut saritura lor...ai control, sunt chiar destul de incete insa daca vrei sa faci si ceva atac nu prea poti mare lucru. In principiu nu cred ca trebuie sa te "agati" de o anumita firma anume ci sa cauti ceva care ti se potriveste...eu unul as lua fete de oriunde numai sa isi faca treaba si sa fiu eu multumit de ceea ce joc. Ti-am recomandat Donic Desto F3 (simplu si Bigslam) pentru ca din tot ce am probat mie astea mi s-au parut cele mai indicate pentru inceput si nu numai...pe fh ca optiune ar mai si Joola Energy X-tra, numai ca sunt o idee mai rapide iar pentru rever cred ca ar merge (desi nu am jucat inca cu ea) Joola X-Soft. De asemenea, pe bh mie mi-a placut pentru controlul pe care il are si Xiom Omega III. Desigur si Bty are fete f bune, un exemplu clar il constituie familia tenergy, insa nu cred ca trebuie sa le iei in calcul deocamdata...sunt si asa multi jucatori pro care nu s-au putut adapta cu ele desi, una peste alta, cred ca sunt cele mai avansate produse off de pe piata la ora actuala. Bafta multa si gandeste-te ca, la fel ca si tine, altii au probat un "maldar" de fete si s-au intors uneori tot la alegerile cele mai sigure, cele care asigura controlul fara de care orice discutii despre tenis nu prea isi au rostul.
                                Blade: Viscaria, FL
                                fh: T05, 2,1 mm, black
                                bh: T05, 2,1 mm, red

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Paleta ping pong

                                  Pentru inceput poti folosi (daca tii mortis la Bty!) fete Flextra sau Sriver Fx maxim 1.9, iar ca lemn (daca tot tii mortis la Bty!) Maze Advance All, e un inceput rezonabil si ca viteza/control, dar si ca pret.
                                  DHS Hurricane King
                                  XIOM Vega Pro 2.0
                                  XIOM Vega Pro 2.0

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Paleta ping pong

                                    Postat în original de flash
                                    Sincer de la Bty nu prea stiu ce sa iti recomand...sa nu ma intelegi gresit, am jucat cu aproape toate fetele scoase de ei allround si off insa din ce au scos pana acum nu pot sa recomand nimic ca fiind potrivit pt inceput. Asa ar fi Flextra si Soft D13 dar mie unul nu mi-a placut saritura lor...ai control, sunt chiar destul de incete insa daca vrei sa faci si ceva atac nu prea poti mare lucru. In principiu nu cred ca trebuie sa te "agati" de o anumita firma anume ci sa cauti ceva care ti se potriveste...eu unul as lua fete de oriunde numai sa isi faca treaba si sa fiu eu multumit de ceea ce joc. Ti-am recomandat Donic Desto F3 (simplu si Bigslam) pentru ca din tot ce am probat mie astea mi s-au parut cele mai indicate pentru inceput si nu numai...pe fh ca optiune ar mai si Joola Energy X-tra, numai ca sunt o idee mai rapide iar pentru rever cred ca ar merge (desi nu am jucat inca cu ea) Joola X-Soft. De asemenea, pe bh mie mi-a placut pentru controlul pe care il are si Xiom Omega III. Desigur si Bty are fete f bune, un exemplu clar il constituie familia tenergy, insa nu cred ca trebuie sa le iei in calcul deocamdata...sunt si asa multi jucatori pro care nu s-au putut adapta cu ele desi, una peste alta, cred ca sunt cele mai avansate produse off de pe piata la ora actuala. Bafta multa si gandeste-te ca, la fel ca si tine, altii au probat un "maldar" de fete si s-au intors uneori tot la alegerile cele mai sigure, cele care asigura controlul fara de care orice discutii despre tenis nu prea isi au rostul.
                                    mie imi place Butterfly deoarece are un prieten fetele pe care a dat doar 100 si cv de lei(nu stiu sigur) si "rupe", + pentru ca stiu ca e cea mai buna firma de tenis de masă din lume.
                                    Este buna combinatia asta?
                                    Lemn-http://www.ttsport.ro/lemne-35.html/...zunov-172.html
                                    Fete- http://www.ttsport.ro/fete-de-paleta...speed-217.html
                                    Inca ceva ce nu sunt sigur. Primesc cele doua fete: cea rosie si neagra nu?
                                    Pun intrebarile astea deoarece nu sunt sigur si pana acum am cumparat doar palete asamblate. Nu lemnele si fetele casa le lipesc eu.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Paleta ping pong

                                      Postat în original de Mugurescu
                                      Pentru inceput poti folosi (daca tii mortis la Bty!) fete Flextra sau Sriver Fx maxim 1.9, iar ca lemn (daca tot tii mortis la Bty!) Maze Advance All, e un inceput rezonabil si ca viteza/control, dar si ca pret.
                                      eu vreau paleta casa joc pe atac.si la ce te referi cand spui pentru inceput? adica, cateva luni pana invat sa joc mai bine?sau ce...eu vreau paleta care o voi face zilele astea sa tina jumatate de an..sau un an chiar..

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Paleta ping pong

                                        Postat în original de Georgy
                                        Postat în original de Mugurescu
                                        Pentru inceput poti folosi (daca tii mortis la Bty!) fete Flextra sau Sriver Fx maxim 1.9, iar ca lemn (daca tot tii mortis la Bty!) Maze Advance All, e un inceput rezonabil si ca viteza/control, dar si ca pret.
                                        eu vreau paleta casa joc pe atac.si la ce te referi cand spui pentru inceput? adica, cateva luni pana invat sa joc mai bine?sau ce...eu vreau paleta care o voi face zilele astea sa tina jumatate de an..sau un an chiar..
                                        Atunci iti doresc fel de fel de succes-uri!
                                        Prietenii stiu de ce!
                                        P.S. Era de dorit sa urmaresti si sa citesti cateva din tutorialele interesante de pe aici, inainte de a cere sfaturi. Dupa cum era la fel de bine, sa ne spui cum te-ai defini ca jucator... dar ma rog, probabil sunt mai delicate toate aceste probleme, si mult mai simplu... Pac! Poc! Imi trag paleta, sunt cel mai bun! Tragem repede si concluzia - E un fleac... ii ciurui pe toti!
                                        De aceea iti doresc inca o data "fel de fel se succes-uri"!
                                        DHS Hurricane King
                                        XIOM Vega Pro 2.0
                                        XIOM Vega Pro 2.0

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Paleta ping pong

                                          Se refera la faptul ca esti "noob" in materie de palete "profesionale" si nu este bine sa iei ceva prea rapid pt tine, chiar daca vrei sa joci "pe atac". Fetele "profi" se uzeaza destul de repede, asa ca tinta propusa, de a juca jumatate de an - 1 an cu viitoarea paleta este oarecum realista. Cea mai buna sugestie pe care pot sa ti-o dau, este sa apelezi la Tibi sau Valigti de pe acest forum, sa-ti compuna si execute o paleta faina, la preturi fara concurenta si la un standart al executiei fara cusur.
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Paleta ping pong

                                            ok

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Paleta ping pong

                                              oferta de la valigti este f.buna
                                              succes
                                              apeleaza cu incredere,om deosebit,materiale pe masura,servicii la fel
                                              incearca
                                              multumesc
                                              www.tenismasa.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Paleta ping pong

                                                Postat în original de tibi
                                                oferta de la valigti este f.buna
                                                succes
                                                apeleaza cu incredere,om deosebit,materiale pe masura,servicii la fel
                                                incearca
                                                multumesc
                                                Ceea ce ati scris intre "succes"-si-"multumesc",vi se adreseaza si dvs.
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Paleta ping pong

                                                  Postat în original de Georgy
                                                  .eu vreau paleta care o voi face zilele astea sa tina jumatate de an..sau un an chiar..
                                                  Nu cred ca ai idee despre cum e un Lemn Off+ combinat cu Fete Bryce...fara suparare. Mai bine tine cont de sfaturile primite si Cauta un Lemn ALL + sau cel mult OFF- iar ca fete in nici un caz Bryce pt ca sunt mult prea rapide .Incearca Shriver , Solcion sau Flextra daca vrei neaparat de la Butterfly.
                                                  BLADE: Joola Viva
                                                  FH:Joola Express One
                                                  BH: Joola Express One

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X