Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

    buna pana acuma am avut 2 palete din comert butterfly michael maze platinum si donic carbothec 100 si am vrut sa trec la una mai serioasa si mi-am luat un lemn Butterfly Schlager Precision OFF- FH:XIOM VEGA PRO BHONIC SLICE [poate m-am hazardat si nu o sa o pot stapani] pt care am luat un adeziv pe baza de apa de la xiom i-bond voc free de 25ml. Intrebarea mea este dupa cat timp tre relipite fetele? de fiecare data cand joc paleta ? as vrea sa mai stiu dc exista un adeziv mai puternic care sa tina mai mult si care ar fi acela?
    lemn: butterfly jonyer - H
    fh: xiom vega europe
    bh: geospin tacky

    lemn:mizzone vision (very fast blade)
    fh:tibhar genius (tunata)
    bh:donic baracuda (tunata)

  • #2
    Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

    Postat în original de pesa
    buna pana acuma am avut 2 palete din comert butterfly michael maze platinum si donic carbothec 100 si am vrut sa trec la una mai serioasa si mi-am luat un lemn Butterfly Schlager Precision OFF- FH:XIOM VEGA PRO BHONIC SLICE [poate m-am hazardat si nu o sa o pot stapani] pt care am luat un adeziv pe baza de apa de la xiom i-bond voc free de 25ml. Intrebarea mea este dupa cat timp tre relipite fetele? de fiecare data cand joc paleta ? as vrea sa mai stiu dc exista un adeziv mai puternic care sa tina mai mult si care ar fi acela?
    Trecerea catre o paleta profi iti va schimba total perspectiva asupra acestui sport. Donic Slice e o fata pentru rever, cu ea ''poti taia '' la greu'', deci nu ai gresit. Legat de Vega, eu am luat o Vega Europe de la dl Tibi si sunt Mega entuziasmat, e superbestiala aceasta fata, totul e pe masa. Iar lipiciul pe baza de apa e exact cel care face ca lipirile sa fie mult mai rare, o data pe luna probabil.Deci n-ai gresit. Bafta in continuare
    Schlager Carbon Off +
    FH: Xiom Vega Elite Max
    BH: Xiom Vega Europe Max

    Comentariu


    • #3
      Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

      Eu zic ca n-ai nevoie sa relipesti, decat daca se dezlipesc singure fetele. E mai bine sa nu ai un adeziv prea puternic pentru ca daca te hotarasti sa schimbi fetele (de ex. cand sunt uzate) e posibil fie sa distrugi fetele, fie sa distrugi lemnul.
      Xiom I-Bond este o solutie foarte buna, cu putere mare de lipire, in comparatie cu multe alte solutii de lipit disponibile. Poate doar Stiga Attach Power Glue sa fie mai puternic.
      Dezavantajul este ca daca fetele se dezlipesc bine de pe lemn, totusi adezivul va ramane pe fete si se va acumula daca vei relipi fetele.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

        Si eu lipesc cu exact acelasi lipici pe baza de apa Xiom de la dl. Tibi si daca n-as fi in perioada EJ in care musai sa tai si sa incerc 1 milion de lemne si fete,n-ar trebui relipit in veci ! In plus,se curata f.usor si nu necesita razuire sau alte metode specifice toluenului.
        Pe bh ti-ai ales o fata super,si eu am avut Slice!Mult succes!
        lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
        FH Donic Slice 1.5 mm
        BH TT Master Insider 0.6 mm

        Comentariu


        • #5
          Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

          va multumesc pt sfaturi
          lemn: butterfly jonyer - H
          fh: xiom vega europe
          bh: geospin tacky

          lemn:mizzone vision (very fast blade)
          fh:tibhar genius (tunata)
          bh:donic baracuda (tunata)

          Comentariu


          • #6
            Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

            Parerea mea este ca noile tipuri de adeziv pe baza de apa, vor inlocui treptat pe cele de pionierat, tot pe baza de apa. "Joola Lex" si "Stiga Syncro BTG" sunt adezivi care lipesc moderat, cam cum lipeau adezivii VOC si se pot da usor jos de pe fete, sub forma de pelicula. Eu cand am rupt la deslipire o fata noua, dupa ce lipisem cu "Butterfly Free Chack", am renuntat instantaneu la acest adeziv.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

              de acord, Joola Lex este foarte bun, eu asta folosesc
              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

              Comentariu


              • #8
                Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

                de unde pot cumpara si eu Joola lex sau xiom i-bond?

                Comentariu


                • #9
                  Re: ADEZIV PE BAZA DE APA XIOM

                  xiom i-bond de la tibi, joola lex de la valigti
                  Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                  BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X