Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Asociatia AmaTuR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Asociatia AmaTuR

    D-le FRATEA , cum va permiteti sa mincati piinea FRTM-ului ???
    .........
    Bravo OAMENILOR !!!

    Comentariu


    • #27
      Re: Asociatia AmaTuR

      Felicitari,nu pot spune decit ca e timpul sa se dezvolte si la alte judete asa ceva.
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #28
        Re: Asociatia AmaTuR

        Sustin initiativa D-lui Dan2 referitoare la asociatiile regionale AMATuR .Urmaresc cu mare atentie discutiile de pe forum legate de organizare, regulament,turnee si clasamentul AMATuR.Ar exista posibilitatea ca sa fie organizate si turnee finale ZONALE(regionale)pe diferitele categorii.Eu as vedea un turneu final la sfarsit de an la care sa participe castigatorii(locurile 1-10)turneelor zonale la fiecare din categoriile existente.Ar fi o ierarhie stabilita strict prin intalniri directe si nu una realizata doar in urma contabilizarii participarilor mai numeroase la turnee!!Eemplul turneului Veteranilor de la Topoloveni !
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #29
          Re: Asociatia AmaTuR

          Stimati colegi amatur-isti!Scopul nedeclarat al AMATuR-ului este mediatizarea tenisului de masa.Turneele organizate sub aceasta egida reprezinta rezultatul acestei mediatizari.Exista si mai multe orase pe teritoriul national care ar putea organiza un turneu de cat.B indeplinind una din conditii,si-anume locatia.Din pacate sunt mult mai multe care nu o indeplinesc si pe a doua,respectiv MESELE bune de concurs.In acest sens subscriu si eu propunerii de a mari cotizatia anuala tocmai in ideea achizitionarii de noi mese de concurs.Sa punem la punct un sistem care sa permita si altor orase sa organizeze turnee.Sa achizitionam cate mese putem,sa le distribuim in mod egal pe zone si sa le oferim organizatorilor de turnee locale si regionale posibilitatea folosirii lor.As fi foarte onorat sa pot organiza un turneu la Agnita dar ,din pacate, nu dispun de nici o masa competitiva!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #30
            Re: Asociatia AmaTuR

            BUNA ZIUA AM SI EU O INTREBARE AR PUEA OARE SI DEJUL SA INTRE IN AMATOUR ?? AVEM 8MESE DISPONIBILE APROBATE ITF STIGA BUTERFLY SI TIHBAR SAL POLIVALENTA SE OBTINE CU CERERE LA PRIMARIE DACA IN ZIUA PRESTABILITA NU SUNT MECIURI SA ALTE ACTIVITATI SPORTIVE DINAINTE STABILITE CONDITILE SUNT EXCELENTE DACA SE POATE VA ROG SA MA CONTACTATI PT ORICE SUGESTII MULTUMESC TEL 0748352369 DANUT POP
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #31
              Re: Asociatia AmaTuR

              Sigur ca se poate, povestim la Reghin ce si cum, mai detaliat.
              Calendarul este aici, daca vreti sa incepeti cu un turneu A.
              http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2010.php
              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #32
                Re: Asociatia AmaTuR

                Postat în original de alehandro
                BUNA ZIUA AM SI EU O INTREBARE AR PUEA OARE SI DEJUL SA INTRE IN AMATOUR ?? AVEM 8MESE DISPONIBILE APROBATE ITF STIGA BUTERFLY SI TIHBAR SAL POLIVALENTA SE OBTINE CU CERERE LA PRIMARIE DACA IN ZIUA PRESTABILITA NU SUNT MECIURI SA ALTE ACTIVITATI SPORTIVE DINAINTE STABILITE CONDITILE SUNT EXCELENTE DACA SE POATE VA ROG SA MA CONTACTATI PT ORICE SUGESTII MULTUMESC TEL 0748352369 DANUT POP
                Aveti o pozitie geografica deosebita! Cu cele 8 mese pe care le aveti puteti oricand sa organizati un turneu B, la care cu siguranta vor participa jucatori din Bistrița, Baia Mare, Satu Mare, Oradea, Cluj!
                Puteti alege data de 5 iunie, care nu este ocupata de turnee A si anuntati-o printr-un mesaj pe site. Nu va faceti probleme cu organizarea, pregatirea turneului o putem face de la distanta, iar ajutor la fata locului veti primi de la Florin, Shuny sau alti participanti cu experienta!
                Pentru un turneu A va mai fi nevoie de 4 mese (pentru inceput nu e nevoie sa fie de competitie, dar cu timpul puteti gasi fonduri)
                Important- dar nu esential- este sa aveti si despartitoare pentru spatiile de joc,

                Comentariu


                • #33
                  Re: Asociatia AmaTuR

                  Postat în original de csabazedler
                  Stimati colegi amatur-isti!Scopul nedeclarat al AMATuR-ului este mediatizarea tenisului de masa.Turneele organizate sub aceasta egida reprezinta rezultatul acestei mediatizari.Exista si mai multe orase pe teritoriul national care ar putea organiza un turneu de cat.B indeplinind una din conditii,si-anume locatia.Din pacate sunt mult mai multe care nu o indeplinesc si pe a doua,respectiv MESELE bune de concurs.In acest sens subscriu si eu propunerii de a mari cotizatia anuala tocmai in ideea achizitionarii de noi mese de concurs.Sa punem la punct un sistem care sa permita si altor orase sa organizeze turnee.Sa achizitionam cate mese putem,sa le distribuim in mod egal pe zone si sa le oferim organizatorilor de turnee locale si regionale posibilitatea folosirii lor.As fi foarte onorat sa pot organiza un turneu la Agnita dar ,din pacate, nu dispun de nici o masa competitiva!
                  Si Agnita, si oricare localitate in care sunt iubitori de tenis poate deveni un centru AmaTuR!
                  Va propun sa luati legatura cu primaria, cu Directia judeteana de sport, cu patronii unor firme locale, cu prieteni apropiati ai tenisului de masa, care pot participa la cumpararea unui lot de 6 mese de tenis, care costa in jur de 1000 lei. Cele 6 mese sunt suficiente pentru organizarea turneelor B. Daca in apropiere (la 50-100km) aveti norocul sa apara un alt centru asemanator, puteti organiza pe rand si turnee A!
                  In acest fel au devenit - sau sunt pe cale sa devina- centre Amatur Valenii de Munte, Baicoi, Targoviște, Urlati! Iar ajutorul dat de Sorin a fost extrem de important!

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Asociatia AmaTuR

                    Postat în original de mircea.garaz
                    Trebuie sa se stie ce Dejul are echipa in divizia A la baieti!!!!
                    Cu ajutorul bistritenilor Dejul are chiar rezultate notabile in A! Si tot bistritenii ii pot ajuta sa intre in circuitul Amatur!

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Asociatia AmaTuR

                      Exista mai multe moduri in care se pot rezolva problemele financiare si cele de organizare. Cotizatia anuala este o solutie buna, dar sa fim seriosi! Cheltuielile pentru evidenta celor 5 roni sunt mai mari decat suma cotizata. O cotizatie de 50 roni/an ar rezolva probabil problemele de finantare. Nu este o suma mare si cred ca isi permite oricine schimba 2-3 palete pe an.
                      Cine nu vrea sa plateasca nu participa la turnee si implicit se rezolva problema aglomeratiei, a lipsei de mese, duratei concursului.Dar ma indoiesc ca va afecta numarul de participanti.
                      Marius

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Asociatia AmaTuR

                        Din pacate ,Stimate D-ule Dan2,administratiile locale din aceste orase, ca Agnita, se confrunta cu alte probleme,mult mai arzatoare,cum ar fi somajul si nivelul scazut de trai al locuitorilor,lipsa locurilor de munca si,implicit,lipsa banilor...singurul ajutor din partea lor ar fi,lucru deja confirmat,locatia,o sala de sport tip Nastase.Asadar,achizitionarea meselor,a cat mai multe mese,este mai mult decat necesara!!cred ca,asemenea mie,s-ar mai gasi persoane din orase mai mici dispuse sa organizeze turnee daca ar gasi intelegere si sprijin in acest scop in cadrul Amatur-ului.In concluzie eu sunt PENTRU marirea cotizatiei anuale la 50 roni.
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Asociatia AmaTuR

                          Cred ca pentru unii 50 ron ar fi mult, prohibitiv, si nu asta e scopul miscarii, eu propun altceva: Minimul sa ramana in continuare 5 ron/semestru, iar cine are posibilitate si bunavointa poate da si 50 ron fara probleme! Un fel de sponzorizare! Sper totusi sa nu intervina tipicul romanesc: Ia uite domne' ala a dat 5 ron si joaca pe masa luata din 50 de ron ai mei! Sper!
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Asociatia AmaTuR

                            Doresc sa stiu cui ma pot adresa la finele anului pentru a dona cei 2 la suta asociatiei AMATUR..Anul acesta din pacate i-am donat pentru SAH

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Asociatia AmaTuR

                              Apropo de donare 2%.In ce cont se pot dona acesti bani si daca se poate obtine o chitanta pentru operatiunea facuta sa ne putem scadea la fisc.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Asociatia AmaTuR

                                Postat în original de Myster Forhend
                                Doresc sa stiu cui ma pot adresa la finele anului pentru a dona cei 2 la suta asociatiei AMATUR..Anul acesta din pacate i-am donat pentru SAH
                                Legat de 2%, trebuie spus ca nu se pot dona direct catre Amatur intrucat Amatur nu exista ca asociatie sau fundatie. Exista cateva asociatii regionale care au statut juridic si pot beneficia de donatiile din 2%.
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Asociatia AmaTuR

                                  Postat în original de PRIZA TOK
                                  Apropo de donare 2%.In ce cont se pot dona acesti bani si daca se poate obtine o chitanta pentru operatiunea facuta sa ne putem scadea la fisc.
                                  Avand acelasi domeniu de activitate cu al dvs, tin sa va mentionez ca nu aveti ce chitanta sa primiti / solicitati, directionarea acestor bani tinind doar de optiunea dvs exprimata in scris catre autoritatea fiscala de care apartineti, in conditia in care deja v-ati achitat obligatiile fiscale ce va revin pentru anul fiscal 2009.
                                  (u) P.S. Directionarea acestor 2% se face doar catre O.N.G. (organizatii non-guvernamentale) si nu catre firme de oricare natura (S.R.L., S.A. asociatii familiale, P.F.A., etc) sau persoane fizice.
                                  DHS Hurricane King
                                  XIOM Vega Pro 2.0
                                  XIOM Vega Pro 2.0

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Asociatia AmaTuR

                                    Postat în original de Mugurescu
                                    Postat în original de PRIZA TOK
                                    Apropo de donare 2%.In ce cont se pot dona acesti bani si daca se poate obtine o chitanta pentru operatiunea facuta sa ne putem scadea la fisc.
                                    Avand acelasi domeniu de activitate cu al dvs, tin sa va mentionez ca nu aveti ce chitanta sa primiti / solicitati, directionarea acestor bani tinind doar de optiunea dvs exprimata in scris catre autoritatea fiscala de care apartineti, in conditia in care deja v-ati achitat obligatiile fiscale ce va revin pentru anul fiscal 2009.
                                    (u) P.S. Directionarea acestor 2% se face doar catre O.N.G. (organizatii non-guvernamentale) si nu catre firme de oricare natura (S.R.L., S.A. asociatii familiale, P.F.A., etc) sau persoane fizice.
                                    In acest caz ,va rog mentionati o adresa completa pentru virarea celor 2%.
                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Asociatia AmaTuR

                                      Eu unul am optat pentru virarea acelor 2% catre SMURD.
                                      Conturile banuiesc ca difera de la un judet la altul, asa ca in cererea adresata catre finante precizati in contul carui ONG doriti sa fie virati banutii.
                                      Tin sa va precizez ca in situatia in care nu va exprimati dorinta de a directiona acesti bani, ramane la latitudinea statului unde ii directioneaza.
                                      Este cred singurul mod in care putem influenta cat de cat (in limita acestor 2%) la cine ajung acesti bani si a nu mai lasa statul basescian sa decida pentru noi.
                                      DHS Hurricane King
                                      XIOM Vega Pro 2.0
                                      XIOM Vega Pro 2.0

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Asociatia AmaTuR

                                        Postat în original de mircea.garaz
                                        Despre asociatie mai sunt noutati?
                                        Doar de cea de locatari ,mai maresc preturile proportional cu micsorarea salarilor .

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Asociatia AmaTuR

                                          Stimati colegi ,va propun spre dezbatere urmatoarea ;
                                          Marirea numarului de turnee tip " Veterani '' pentru anul 2011 cu participarea la categori de varsta .
                                          - 40/50 ;-51/55 ;-55/60 /;-61+
                                          Turneul final la Topoloveni .
                                          Cu cel putin 1/2 turnee zonale .

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Asociatia AmaTuR

                                            Postat în original de mircea.garaz
                                            Avand in vedere ca majoritatea jucatorilor nu depasesc 50 de ani sa ne orientam spre cei cu varsta > de 50 de ani!
                                            Un prim pas ar fi depistarea" veteranilor " in cauza,adica a celor care doresc aceste turnee.
                                            Nea Mircea vad ca nici cei care m-au rugat n-au dat nici un semn de viata . Pote trebuie trecut la '' atentie veterani'' !!!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Asociatia AmaTuR

                                              Avand in vedere numarul mare de jucatori de peste 50 de ani,cred ca ar fi o idee buna,organizarea in paralel si a unor turnee ptr. veterani.Normal ca acest sistem ar ingreuna intr-un fel munca organizatorilor, dar cred ca ar merita sa se faca acest efort.Asa cum se fac turnee ptr. copii ,care reprezinta viitorul, de ce nu s-ar incerca si ptr.cei mai in varsta.Consider ca la turneele noastre ,care se desfasoara pe parcursul a cel putin 12 ore,conditia noastra fizica este "la pamant",comparativ cu a unui jucator tanar, dupa grupele superioare.Poate in viitorul cel mai apropiat,se va tine cont si de aceasta doleanta,ai celor impatimiti,trecuti de a doua tinerete.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Asociatia AmaTuR

                                                si peste 100 kg nu se face turneu ?

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Asociatia AmaTuR

                                                  Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                                  si peste 100 kg nu se face turneu ?
                                                  Se poate face dar ;- se stie deja castigatorul !

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Asociatia AmaTuR

                                                    Postat în original de Corneliu_GL
                                                    Avand in vedere numarul mare de jucatori de peste 50 de ani,cred ca ar fi o idee buna,organizarea in paralel si a unor turnee ptr. veterani.Normal ca acest sistem ar ingreuna intr-un fel munca organizatorilor, dar cred ca ar merita sa se faca acest efort.Asa cum se fac turnee ptr. copii ,care reprezinta viitorul, de ce nu s-ar incerca si ptr.cei mai in varsta.Consider ca la turneele noastre ,care se desfasoara pe parcursul a cel putin 12 ore,conditia noastra fizica este "la pamant",comparativ cu a unui jucator tanar, dupa grupele superioare.Poate in viitorul cel mai apropiat,se va tine cont si de aceasta doleanta,ai celor impatimiti,trecuti de a doua tinerete.
                                                    Stimati colegi!Recentul turneu de la Topoloveni reprezinta,in fond,paradoxul subiectului dezbatut pe forum.Cum se poate numi "Turneul Veteranilor" un turneu in care participa jucatori tineri de 30-40 de ani?Sau conceptul de VETERAN in tenisul de masa este total diferit de alte sporturi,unde statutul de veteran il au doar cei de peste 50 de ani.Inteleg ca in organizarea unui turneu latura financiara nu trebuie neglijata de loc,si asta implica atragerea a cat mai multi si mai diferiti participanti dar,asa cum au amintit si antevorbitorii mei,ponderea jucatorilor de peste 50 nu este deloc de neglijat in Amatur! !!Va salut cu respect.
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X