Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VOTATI REGULAMENTUL!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: VOTATI REGULAMENTUL!

    Propun sa se introduca ca si criteriu de departajare in caz de egalitate de puncte si setaveraj, si distanta strabatuta de jucator pana la locul de desfasurare al turneului... (asta pentru ca tot veni vorba de punctele castigate in deplasare la fotbal )
    Andro Rasanter 48
    Butterfly Timo ALC
    Andro Rasanter 48​

    Comentariu


    • #27
      Re: VOTATI REGULAMENTUL!

      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #28
        Re: VOTATI REGULAMENTUL!

        Postat în original de Dan2
        Pentru a valida rezultatele votului, consideram necesar un numar minim de 300 de voturi, pe care va rugam sa-l exprimati pana pe 10 februarie.
        Sunt multi membri ai forumului pe care nu ii intereseaza miscarea Amatur.
        Multi sunt membri inactivi de mult timp.
        Foarte multi Amaturisti nu acceseaza aceasta pagina fie pt ca nu ii intereseaza,fie pt ca nu au internet.
        Ma gandesc ca cifra de 300 votanti este mare.Ar trebui de vazut cati oameni care posteaza pe aceasta sectiune sunt activi in ultimile 2 luni,sa zicem,si de stabilit o cifra procentuala din acestia.Banuiesc ca e nevoie de ceva munca
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #29
          Re: VOTATI REGULAMENTUL!

          am votat deja DA, insa vreau sa stiu daca apare si Dobrogea ca zona de turnee A+, pt ca am vazut doar Moldova, Muntenia si Ardealul. Conditii pt A+ ar fi la Mangalia.

          Comentariu


          • #30
            Re: VOTATI REGULAMENTUL!

            Turneul care va avea loc in septembrie la Mangalia va fi A+.

            Comentariu


            • #31
              Re: VOTATI REGULAMENTUL!

              Postat în original de Dan2
              Turneul care va avea loc in septembrie la Mangalia va fi A+.
              Multumesc pentru informatie!
              Pot sa ma inscriu de pe acum?

              Comentariu


              • #32
                Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                Propunere ;- avand scop eliminarea timpilor pierduti si dinamizarea jocurilor in Amatur :
                1-La fiecare masa sa fie arbitri urmatori doi concurenti care vor urma sa joace,iar ultimul meci din gr.sa fie arbitrat de cei doi care au inceput gr.
                -* S-ar elimina puctele litigioase ; tus; net; pc.repetate din motive neintemeiate ; etc.
                -* De asemenea cautarile prin sala,strigatele de chemare,anuntarea org. in difuzarea prin statie
                -* Ar reduce nr. de mingi oprite si rejucate inutil
                2-PATRUNDEREA NEJUSTICATA IN TARC
                -* Stabilirea concreta pentru oprirea jocului la patrunderea in tarc a unei persoane sau obiect[mingi]
                -= Numai in cazul in care afecteaza spatiul efectiv, masa,prin fata[corp] la jucatorii din tarc
                -= Indiferent in ce zona a tarcului;aceasi masura la toti participantii

                Comentariu


                • #33
                  Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                  Ar fi o idee buna, dar parca vad ca in loc sa strigi dupa aia doi care urmeaza sa joace mai ai de alergat si dupa cei doi arbitri.
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                    S-a incercat o asemenea varianta la turneul veteranilor si rezultatul a fost nemultumitor: cei care urmau sa arbitreze fie erau obositi, fie erau la fumat, doreau sa discute cu prietenii, iar unii dintre cei care "arbitrau" incurcau scorul din neatentie, nu vedeau tusuri clare, de servicii din mana, mingii in tarc i si altele nici nu mai zic... pana la finalul turneului s-a renuntat pentru ca mai mult incurcau.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                      Postat în original de FlorinBN
                      Ar fi o idee buna, dar parca vad ca in loc sa strigi dupa aia doi care urmeaza sa joace mai ai de alergat si dupa cei doi arbitri.
                      Multa dreptate ai Florine,dar asta tine de educatia fiecaruia de a urca s-au cobora sa fim la celasi nivel cel putin in sala ca in afara ori cum nu se poate.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                        Au ramas 9 zile pana la incheierea votului.
                        Ne bucura ca aproape toti cei care au votat sunt multumiti de noul regulament si sunt de acord cu modul de administrare a AmaTuR-ului pe care l-am propus. Dar, numarul celor care au votat este inca mic, sunt inca multi cei nehotarati, neinteresati, sau cei care inca nu stiu de importanta acestui vot. De aceea, rog pe toti cei care sunt interesati de miscarea AmaTuR sa voteze si sa promoveze intre prieteni acest chestionar, astfel incat pana pe 10 februarie sa avem un numar cat mai mare de voturi.
                        Va multumesc!

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                          Scuze daca intervin inoportun dar ati vb. cu administratorii acestui forum sa vedeti daca nu cumva sunt mai putin de 300 de utilizatori inscrisi de toti?Eu de un an studiez tot ce misca pe acest forum si vad aceiasi utilizatori la fiecare topic.Ma gandesc ca restul pana la 1900 de inscrisi in Amatur,nu intra deloc pe forum,poate nici nu au cont.Nu e cam mult 300 de voturi,avand in vedere ca procentul este zdrobitor in favoarea regulamentului : 99-4?
                          lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                          FH Donic Slice 1.5 mm
                          BH TT Master Insider 0.6 mm

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                            Postat în original de harciu
                            Scuze daca intervin inoportun dar ati vb. cu administratorii acestui forum sa vedeti daca nu cumva sunt mai putin de 300 de utilizatori inscrisi de toti?Eu de un an studiez tot ce misca pe acest forum si vad aceiasi utilizatori la fiecare topic.Ma gandesc ca restul pana la 1900 de inscrisi in Amatur,nu intra deloc pe forum,poate nici nu au cont.Nu e cam mult 300 de voturi,avand in vedere ca procentul este zdrobitor in favoarea regulamentului : 99-4?
                            Multumesc de intrebare! Si eu mi-am batut capul cu aceasta intrebare, am facut aceleasi constatari si am ales totusi aceasta varianta din mai multe motive:
                            Mai intai, din cei 200 care intra zilnic p site, sper ca jumatate sa fie interesati de AmaTuR, multi dintre ei chiar participanti.
                            Mai sunt si cei care nu participa in Amatur, dar urmaresc cu atentie fenomenul.
                            In fond, votul este liber, poate vota cine doreste, fie ca este amaturist, spectator sau chiar legitimat. Din acest motiv am renuntat la varianta "ma abtin", care intr-un vot pe site nu are importanta... toti cei care nu acorda importanta votului intra in categoria "ma abtin"
                            Ma astept la o emulatie in jurul acestui vot, care sa atraga pe cei care nu au fost prea interesati pana acum, de asemenea sper intr-o crestere a celor care se inregistreaza pe site, atat cei care sunt inca doar observatori, cat si cei care intra pentru prima data pe site. Aici sunt cele mai mari posibilitati, deoarece cel putin jumatat din participantii la turnee nu au intrat nici o data pe site! E un moment potrivit sa devina ceva mai activi.
                            Am incredere ca cei apropiati de Amatur vor promova in aceasta perioada mesajul, fie in turnee, fie in antrenamente, fie, pur si simplu printr-un telefon unui prieten care inca nu a votat.
                            Incerc sa arat ca cu cat numarul celor care voteaza este mai mare, cu atat putem demonstra ca suntem cu adevarat o forta, ca suntem o mare familie si ca putem realiza tot ceea ce ne propunem.
                            Daca nu ajungem la 300, nu cred ca este un dezastru, oricum procentul celor care au votat DA este nvingator, iar un numar de 151 de voturi DA pe data de 10 februarie ar insemna mai mult de 50% din 300.
                            Poate ca tinta este cam departe, dar eu raman optimist.

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                              Aveti dreptate insa nu trebuie pusa atata pasiune intr-un vot la romani unde absenteismul este lege. Oricum turneele se vor desfasura dupa acest regulament intrucat nu este alternativa. Daca de 50 de voturi mai e nevoie, in 3 zile eu personal imi mai fac 50 de conturi pe forum si e rezolvata treaba. Important mi se pare ca cei 100 care au votat sunt in marea lor majoritate pentru. Restul se vor conforma regulilor impuse de organizatori. Eu am incredere in acest regulament si saptamana aceasta voi participa pentru prima data la un turneu, ferm convins ca voi fi multumit si ca voi mai participa. Oricum, este singura posibilitate pentru un amator ca mine sa particip la un turneu de tenis de masă organizat in Romania. Felicitari Amatur !
                              lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                              FH Donic Slice 1.5 mm
                              BH TT Master Insider 0.6 mm

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                Daca priviti statisticile de pe site se vede ca sunt 1781 useri inregistrati, din care 219 useri activi in ultimele 24 de ore.
                                De asemenea au fost 433 de vizitatori (inregistrati sau neinregistrati) in ultimele 24 de ore.
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                  DA.
                                  Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                    Inseamna ca e valabil calculul meu din topicul "propunere top32" prin care demonstram ca pot ajunge in top 300 fara sa castig nici un meci, numai participand la mai multe turnee si ca doar primii 2-300 din clasament chiar sunt pasionati de Amatur, restul participand accidental la 2-3 turnee din localitatea lor. Asa cum sunt restul pana la 1781 de useri pasionati de a vota regulamentul asa sunt si restul pana la 1931 din clasament pasionati de Amatur.
                                    lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                                    FH Donic Slice 1.5 mm
                                    BH TT Master Insider 0.6 mm

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                      Corect
                                      Urmaresc de ceva vreme numarul celor cu 4 sau mai multe turnee, care a ajuns acum la 348 de participanti!

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                        Eu cred oricum in urmatoarele zile depaseste la 151 voturii

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                          Ca orice competitie care se respecta, avem nevoie de un regulament si de un grup care sa-l impuna.
                                          Am votat "DA". dar totusi nu sunt impacat cu sanctiunea de a astepta 2 ani de zile pentru a juca in Amatur, daca ai fost jucator legitimat la FRTM. De ce 2 ani si nu 6 luni, sau 3 ani? Nu ai omorit pe nimeni, nu ai consumat nici droguri, ci pur si simplu ai jucat intr-o alta miscare sportiva, singura care exista la vremea aceea!! Asa cum un jucator din Amatur poate participa timp de 6 luni in competitiile FRTM, dupa care este obligat sa ia decizia unde vrea sa joace, mi se pare fair play si invers.
                                          Nu suntem ciumati, ci doar virusati cu virusul tenisului de masa!!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                            Domnule Toma,
                                            Ideea propusa de d-vs a mai fost discutata si analizata; termenul de 2 ani nu a fost inventat de mine, este un termen de carantina stabilit de legislatia internationala de asemenea este termenul in care FRF are drepturi asupra statutului jucatorului legitimat.
                                            Punctul meu de vedere, pe care l-am prezentat intr-un mesaj anterior este si cel din Regulament:
                                            Postat în original de Dan2
                                            Cel mai probabil federatia nu este interesata sa promoveze sportul de masa, ci numai pe cel de performanta (cat ajuta federatia performanta si cat profita de pe urma ei este o alta discutie pe care nu e cazul sa o ridicam noi).
                                            Dar, cel mai important lucru pentru noi este urmatorul: Asociatia noastra trebuie sa fie DISTINCTA, adica nu avem interesul (si nici nu avem VOIE) sa atragem in turneele noastre oficiale participantii unei alte asociatii, cu atat mai mult ai unei federatii nationale, care este singura indreptatita din punct de vedere legal sa reprezinte tenisul de masa romanesc.
                                            Orice interferenta cu federatia ne poate aduce numai dezavantaje.
                                            Din acest motiv regula e clara: in turneele noastre participa numai jucatori care nu au obligatii fata de federatie, indiferent de valoare.
                                            Daca federatia s-a dispensat de o parte din jucatori, sau daca jucatorii renunta sa participe la jocuri oficiale, pot intra in AmatuR, dar asta dupa doi ani. Din acelasi motiv, in multe sporturi, legitimarile la alt club in cazul in care clubul nu este de acord cu transferul se fac tot dupa doi ani...
                                            Nu ne impiedica nimic, insa, daca dorim acest lucru, sa-i invitam la un turneu neoficial, privat, cu premii consistente, pe cei mai buni jucatori din tara, turneu la care poate participa oricine. daca vom organiza un turneu primavara - sa zicem la Topoloveni - si un turneu la inceputul toamnei- la Mangalia cred ca toata lumea va avea de castigat.
                                            Exceptia de la aceasta regula priveste numai pe participantii AmaTuR care doresc sa-si incerce norocul in turnee ?profesioniste? si poate fi interpretata ca un ?imprumut" pe termen de 6 luni, argumentul fiind faptul ca daca in 6 luni nu se adapteaza sistemului, pot reveni printre amaturisti.
                                            Este chiar situatia in care se afla Deszo Soos, care a participat doar un sezon in divizia B, precum si colegii de la Brașov, care doresc acum sa facem o exceptie de la aceasta exceptie.
                                            In topicul alaturat puteti gasi si alte mesaje legate de disputa amatori- legitimati:
                                            viewtopic.php?f=11&t=3123

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                              da
                                              timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                              zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                              liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                                PROPUNERE
                                                A- Jucator [pasionat]care nu detine si nici nu a detinut legitimatie la FRTM [egida] acesteia.-amator-
                                                O--//-care detine s-au a fost legitimat la FRTM ,afiliat acesteia indiferent de perioada activata-open-
                                                OP--//-activi participanti sub ori ce forma la competiti,legitimati la FRTM afiliat acesteia-open-pro-
                                                OS--//-activi legitimati participanti la competiti org. de FRTM esaloanele suprioare sub forma de inprumut ,dar fara a depasi termenele regulamentare-open-senior-
                                                O+I--//-invitati la turnee specifice in concurs ori horconcurs dupa decizia org.si tipul competitiei.
                                                Cu ceasta ocazi s-ar putea mai usor analiza participarea la turneele org. cu O+A conform deciziei de la Galați cu extinderea la 100 sau coborarea la 50 bine inteles portita de alegerea optiuni a celor din urma care vor experieta dar nu si invers,se poate echilibra nr.participantilor dupa sala si nr.mese.
                                                Sa auzim de bine,sa ne vedem sanatosi.Cu stima si intelegere.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                                  de acord

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: VOTATI REGULAMENTUL!

                                                    Postat în original de Dan2
                                                    Domnule Toma,
                                                    Ideea propusa de d-vs a mai fost discutata si analizata; termenul de 2 ani nu a fost inventat de mine, este un termen de carantina stabilit de legislatia internationala de asemenea este termenul in care FRF are drepturi asupra statutului jucatorului legitimat.
                                                    Punctul meu de vedere, pe care l-am prezentat intr-un mesaj anterior este si cel din Regulament:
                                                    Postat în original de Dan2
                                                    Cel mai probabil federatia nu este interesata sa promoveze sportul de masa, ci numai pe cel de performanta (cat ajuta federatia performanta si cat profita de pe urma ei este o alta discutie pe care nu e cazul sa o ridicam noi).
                                                    Dar, cel mai important lucru pentru noi este urmatorul: Asociatia noastra trebuie sa fie DISTINCTA, adica nu avem interesul (si nici nu avem VOIE) sa atragem in turneele noastre oficiale participantii unei alte asociatii, cu atat mai mult ai unei federatii nationale, care este singura indreptatita din punct de vedere legal sa reprezinte tenisul de masa romanesc.
                                                    Orice interferenta cu federatia ne poate aduce numai dezavantaje.
                                                    Din acest motiv regula e clara: in turneele noastre participa numai jucatori care nu au obligatii fata de federatie, indiferent de valoare.
                                                    Daca federatia s-a dispensat de o parte din jucatori, sau daca jucatorii renunta sa participe la jocuri oficiale, pot intra in AmatuR, dar asta dupa doi ani. Din acelasi motiv, in multe sporturi, legitimarile la alt club in cazul in care clubul nu este de acord cu transferul se fac tot dupa doi ani...
                                                    Nu ne impiedica nimic, insa, daca dorim acest lucru, sa-i invitam la un turneu neoficial, privat, cu premii consistente, pe cei mai buni jucatori din tara, turneu la care poate participa oricine. daca vom organiza un turneu primavara - sa zicem la Topoloveni - si un turneu la inceputul toamnei- la Mangalia cred ca toata lumea va avea de castigat.
                                                    Exceptia de la aceasta regula priveste numai pe participantii AmaTuR care doresc sa-si incerce norocul in turnee ?profesioniste? si poate fi interpretata ca un ?imprumut" pe termen de 6 luni, argumentul fiind faptul ca daca in 6 luni nu se adapteaza sistemului, pot reveni printre amaturisti.
                                                    Este chiar situatia in care se afla Deszo Soos, care a participat doar un sezon in divizia B, precum si colegii de la Brașov, care doresc acum sa facem o exceptie de la aceasta exceptie.
                                                    Iata un punct de vedere interesant: IMPRUMUT = deci 6 luni nu joaca in ambele competitii!!!
                                                    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                                    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                                    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X