Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dan 2.Propuneri Turnee

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dan 2.Propuneri Turnee

    Domnule Bodeanu,va rog sa-mi postati si mie anuntul cu referire la turneul B din 13 o3 2010 din Tirgoviste.de notat;club ZOOM, complex MONDIAL,zona centru oras ,5 mese Buterfly,nr.max.participanti 40,taxa 12 lei,sanvici+apa,ora 9,diplome +cupe.Va multumesc,tinem legatura.0733920481 Adrian.

  • #2
    Re: Dan 2.Propuneri Turnee

    Vom face anuntul cu o saptamana, maxim doua inainte de turneu. Pana atunci, toti posibilii participanti isi vor face incalzirea la alte turnee Tinem legatura

    Comentariu


    • #3
      Re: Dan 2.Propuneri Turnee

      Sunt Hornea Valentin din arad si as dori daca se poate sa faceti o cheie pentru 5 grupe in cazul in care sunt 50 de jucatori

      Comentariu


      • #4
        Re: Dan 2.Propuneri Turnee

        Nu este recomandabil sa aranjati un numar de 50 de participanti in 5 grupe,din doua motive:
        Mai intai pentru ca grupele cu cate 10 participanti dureaza mult (daca se joaca la un numar redus de mese).
        Mai apoi, continuarea este dificila, fie ca se califica 5, fie ca se califica 4.
        Daca plecati de la conditia obligatorie ca nr de grupe sa fie 5, cred ca varianta aleasa de D-vs la Arad este cea mai convenabila.
        In alegerea unei variante potrivite, este important numarul de mese disponibile, astfel incat timpul total de joc si numarul mimim de jocuri sa fie echilibrate.
        Recomandarea mea este aranjarea in 6 grupe de cate 8 si 9 participanti, care permite o continuare cu 6 grupe de cate 4.
        Daca timpul disponibil este mai mic, sau daca se incadreaza mai bine pe numarul de mese, se pot face 8 grupe de cate 6 si 7, care permit o continuare optima, dar garanteaza un numar mai mic de jocuri.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X