Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nou venit pe forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nou venit pe forum

    Salutare tuturor,

    Pentru ca nu exista un topic pentru introducere a celor nou veniti pe forum, mi-am permis sa scriu aici. Sper sa nu supar pe nimeni. V-am descoperit de cateva ore si sincer sa fiu am fost foarte entuziasmat de idee. Sunt membru al unui club de tenis de masă in Calgary (Canada), unde joc de doua-trei ori pe saptamana. Paleta pe care o folosesc acum este un Butterfly VSG4000 cu fete Stiga Innova Premium. Mi-am comandat si va sosi foarte curand un Butterfly Kong Linghui Special, la care voi folosi fete Bryce. Din pura curiozitate, stie cineva daca se gaseste si eventual la ce pret acest tip de 'blade' in tara? Eu am cumparat-o cu $144.00 canadieni de la butterflyonline.com.
    In August voi vizita Romania pentru o perioada de trei saptamani si as fi foarte interesat de cluburi din Ploiești sau București unde se poate practica tenisul de masa. Mai este destul timp pana atunci, insa daca cineva este interesat de un antrenament/joc si de o bere dupa, va rog sa ma contactati pe pm.

    Multumesc.

  • #2
    Kanadianu'-le, cand vii, da-ne un semn si venim...
    In genere, noi ne intalnim la un club din București, IDM pe numele lui,
    http://www.idmclub.ro/eKontentIDMFiles/ ... -Masa.html - de regula sambata sau duminica dimineata;
    ne intalnim si schimbam impresii...chiar si despre bere - ce zici?

    PS. Foarte multi dintre utilizatorii acestui site cumpara de pe www.dandoy-sports.com, insa nu stim cat de avantajos poate fi pt tine...
    Din Romanica noastra draga nu prea ai de unde...

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru raspuns, Mihai. Voi fi in tara intre 1 si 22 August. Sala de la IDM arata foarte bine. Este cumva aproape de Regie?
      Cu siguranta imi voi face timp sa ajung si in București. Te voi contacta pe mp sau e-mail. Pune berea la rece.

      Comentariu


      • #4
        Salut. Intamplator (sau nu), caut de ceva timp acelasi lemn. Este foarte greu. In RO nu, in HUN nu, la Dandoy in Belgia nu! Am si eu in Canada un prieten dar asta vine de abea la toamna p-aici. Acum am rugat pe cineva care a plecat la mondiale in GER si care mi-a promis ca ma ajuta. Sa vad daca am noroc. Nu inteleg dom'le: Asta-i super- blade si astia nu-l aduc? Au la Buzău Kreanga Carbon, Boll Spirit si nu-l au pe asta? Oricum , tot cineva de acolo ma descurca pana la urma.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Kong Linhui Special

          Salut Visco,

          Ai dreptate. Lemnul este destul de greu de gasit pana si aici. Eu am anulat comanda pentru ca desi platisem in martie, urma sa ajunga la mine undeva pe la inceputul lui iunie. Intre timp unul dintre colegii mei de club mi-a deschis ochii la un site din Malaiezia, presport.com. El a mai comandat de acolo si nu a avut probleme. Kong Linghui Special care peste tot in America de Nord costa in jur de 150 de dolari canadieni, pe site-ul mai sus amintit costa doar 90 plus taxele de transport de vreo 10 dolari. Verifica si vei vedea. Mai mult, pot livra si in Romania. Eu zic ca merita incercat. O sa mai sap si o sa va dau de stire.

          Adrian

          Comentariu


          • #6
            Da, am vazut si eu pe un forum TT strain ca cineva din America de nord spunea ca s-a rezolvat cu lemnul asta din Malaezia fiind si mult mai ieftin dar nu indica site-ul si nu am intervenit sa-l intreb ca nu aveam timp sa subscriu la forumul respectiv. Acum ca mi-ai dat informatia, am sa ma duc si eu sa vad dar pt. mine este cam tarziu ca am rugat pe cineva dupa cum am mai spus. Pt. mine ramane o alternativa Timo Boll Spirit dar mi-as dori mai mult Kong Special. Daca nu veneai asa tarziu in RO poate te rugam sa-mi iei si mie unul sau poate comand eu daca nu-mi aduce din GER. Oricum TKS V MUCH pt raspuns si informatie.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Kong Linghui Special

              Salut. Intre timp am rugat pe cineva care a fost in Germania la Bremen la campionatele mondiale sa-mi aduca de acolo un Kong Linghui Special. Mi-a raspuns de acolo ca mi-a luat si eram tare bucuros dar cand a venit "acasa" m-am desumflat de tot. A luat un Kong Linghui Euro care este cu totul altceva. Mi-a motivat ca lemnele "Asiatice" vin tocmai din Japonia si costa f mult transportul si ca de-aia nu aduc europenii... Prostii!!! Cu acest lemn Euro am mai jucat si nu este chiar rau dar eu "SPECIAL" vreau si nu ma las pana nu-l iau. Te rog foarte mult sa-mi dai un link cu pagina exacta in care este acest lemn in cadrul site-ului din Malaezia ca eu nu am reusit sa-l dibuiesc. Multumesc mult!
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Kanadianu'le sorry dar am tot incercat sa-ti trimit acest mesaj pe "privat" dar nu merge, nu stiu de ce. Sunt obligat de imprejurari sa-l dau pe aici pe "public".
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Visco, incearca linkul asta:
                  http://www.butterflythailand.com/produc ... ?pro_id=21
                  Succes!

                  Comentariu


                  • #10
                    Visco, stai linistit. Am primit mesajul tau de patru ori. Uite aici link-ul:

                    http://www.presports.com/product_info.p ... -handshake

                    Ai dreptate, este mare deosebire intre Euro si Special.

                    Comentariu


                    • #11
                      Salut! Si eu sunt un nou venit pe forumul vostru. Sunt din Bistrița si ma antrenez la CSM Bistrița , la sala domnului Gheorghe Bozga. Sa zicem ca fac antrenament de "semi-performanta" adik de vreo 4 ori pe saptamana .
                      Nu pot sa ma ocup mai serios deoarece scoala "ma omoara" Joc cu lemn Butterfly Primorac Carbon off+ , fețe Butterfly Bryce atat pe forehand cat si pe backhand. Daca avetzi drum prin Bistrița datzi un telefon si poate iesim la o miscare. :P

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Kanadianu'
                        Visco, stai linistit. Am primit mesajul tau de patru ori. Uite aici link-ul:
                        http://www.presports.com/product_info.p ... -handshake
                        Ai dreptate, este mare deosebire intre Euro si Special.
                        preturile de pe acest site sunt cu tva ? si cat costa transportul ? preturile sunt foarte ieftine.
                        Lemn : Donic Crisan Titanium
                        FH : Donic Sonex JP : rosu
                        BH : Donic Sonex : negru
                        www.versuri-muzica.tk

                        Comentariu


                        • #13
                          Scuze kanadianu'le, dar site-ul are un neajuns. In ultimul timp nu mai am confirmarea ca mesajele au fost trimise ele neintrand in cutia cu mesaje trimise ci in cea cu mesaje in curs de trimitere si acolo raman!
                          De aceea am trimis mesajul de patru ori, in incercarea de a trimite "totusi" mesajul.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de killer_bn
                            Salut! Si eu sunt un nou venit pe forumul vostru. Sunt din Bistrița si ma antrenez la CSM Bistrița , la sala domnului Gheorghe Bozga. Sa zicem ca fac antrenament de "semi-performanta" adik de vreo 4 ori pe saptamana .
                            Nu pot sa ma ocup mai serios deoarece scoala "ma omoara" Joc cu lemn Butterfly Primorac Carbon off+ , fețe Butterfly Bryce atat pe forehand cat si pe backhand. Daca avetzi drum prin Bistrița datzi un telefon si poate iesim la o miscare. :P
                            Salutare!

                            Pe la Oradea nu treci din intamplare?
                            Ce inseamna semi-performanta? esti legitimat?
                            Vezi ca lin iunie sau iulie va fi un concurs mare de tot pentru amatori in Bistrița unde vor fi prezenti cam cei mai buni amatori ai Romaniei deci daca te incadrezi in categoria amatorilor te asteptam.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de killer_bn
                              S
                              Nu pot sa ma ocup mai serios deoarece scoala "ma omoara" :P
                              Hei, este foarte important ce faci TU din tine dupa ce ''scoala'' a facut ce a vrut EA din tine...
                              Mult succes la antrenamente !

                              PS: Parca un Kreanga, un Crisan, o Steff tot pe acolo au trecut, nu?

                              Comentariu


                              • #16
                                Legitimatie am dar nu figureaza la FR ci doar la asociatia judeteanu tenis de masă BN. N-am participat la concursuri mari dar parerea mea ca as face fața(clar nu in primii 16,poate in primii 32).Eu , din pacate m-am apucat cam tarziu de tenis 13 ani si acum am 16 Dar dupa ce am mers zilnic in vacantza de vara acu 2 ani la sala am facut niste "surprize"(bineinteles am putut merge la antrenament deoarece aveam ceva "pile" :P ). Adik am batut jucatori care faceau performanta de la vreo 7 ani si erau de aceasi varsta cu mine. Astept si eu concursul de la Bistrița , o sa mai vb cu rasvan cand o sa mai vina pe la sala. Astept sa va cunosc cat de curand .

                                Succes la antrenamente

                                Comentariu


                                • #17
                                  Hei Visco, nu-i nici o suparare. Sper sa te ajute site-ul. Preturile sunt fara egal si au toate taxele incluse. Pentru Emil am verificat si pretul de transport catre Romania si este de 7.90 dolari canadieni (8-9 USD).

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Kanadianu'
                                    Hei Visco, nu-i nici o suparare. Sper sa te ajute site-ul. Preturile sunt fara egal si au toate taxele incluse. Pentru Emil am verificat si pretul de transport catre Romania si este de 7.90 dolari canadieni (8-9 USD).
                                    Depinde... Sunt multe produse la care DANDOY au preturi mai mici. PLus ca transportul e mai rapid din Europa. No offense...
                                    Am comandat si eu niste tricouri ieri...chiar sunt curios in cat timp imi parvin.
                                    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Kanadianu'
                                      Hei Visco, nu-i nici o suparare. Sper sa te ajute site-ul. Preturile sunt fara egal si au toate taxele incluse. Pentru Emil am verificat si pretul de transport catre Romania si este de 7.90 dolari canadieni (8-9 USD).
                                      Multumesc mult pentru link, intradevar este un pret foarte bun. Azi am fost la banca sa dau drumul la un card pt. plati pe internet. E gata peste o saptamana...
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de Kanadianu'
                                        Hei Visco, nu-i nici o suparare. Sper sa te ajute site-ul. Preturile sunt fara egal si au toate taxele incluse. Pentru Emil am verificat si pretul de transport catre Romania si este de 7.90 dolari canadieni (8-9 USD).
                                        multumesc mult
                                        Lemn : Donic Crisan Titanium
                                        FH : Donic Sonex JP : rosu
                                        BH : Donic Sonex : negru
                                        www.versuri-muzica.tk

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Salut,
                                          Pentru ca sunt nou cred ca e bine ca am venit la amatori.
                                          Dar uite...tot de VISCO ma leg
                                          Spune si mie la ce banca pentru ca io incer sa imi fac un astfel de card de multa vreme. E adevarat, nu cunosc decat oferta BCR ca am pile acolo, dar am mai citit pe internet si nu am vazut prea multe.
                                          hai merci
                                          Paleta: o Stiga "ieftina" (TRIUMPH)

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Incearca la ING. Eu am Visa Electron, in lei, si am platit pana acum peste tot cu el. Iti face conversia automat in ce valuta faci plata la cursul Visa care, cateodata e chiar mai bun decat al BNR-ului.
                                            Sper sa nu luati asta ca pe reclama voalata...e reclama directa
                                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Eu m-am facut la Bankpost, se numeste Mastercard Taifun. La fel, toti prietenii mei care au, nu au avut probleme cu plati pe internet. Cineva care are un card de la BRD mi-a spus ca nu a putut o data sa faca o plata.
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X