Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Derogare SCM Brașov

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Derogare SCM Brașov

    Buna seara! Numele meu este Roman Iulian si vreau sa vorbim deschis si fara dedesubturi aviz problema Amatur. Aceasta echipa s-a format anul trecut(august 2009) cu ajutorul meu pentru a promova copii in viitor. Presedintele clubului SCM Brașov nu ne putea ajuta in problema tenisului de masa brasovean daca nu aveam echipa cel putin in divizia B(Vasile Mircea, Bondoc Alexandru, Macovei Liviu, Rus Andrei, Bratu Andrei ). Acesti jucatori impreuna cu mine au venit din Amatur, ei nejucand niciodata in vreo divizie, iar acum datorita jucatorilor din Amatur au progresat si au putut intelege tainele tenisului de masa. Credeti ca acesti jucatori pot pune probleme in Amatur, cand ei au pierdut in prima etapa de sambata 31.01.2010 rusinos cu scorurile 9-0,9-3 de la niste copii care ne bucura pe noi cei din Amatur ca joaca la un nivel de divizie nationala ? Aceasta echipa nu poate promova mai sus de Divizia B asa ca ar trebui sa va de-a de gandit ca ei nu ar putea pune probleme sa castige turnee in Amatur daca nu sunt in stare sa castige un meci la nivel de Divizia B. Mai vreau sa adaug ca jucatorul Andrei Rus nu a jucat niciun meci de simplu in cadrul Diviziei b, numai la dublu: echipa Bv ar trebui cu ingaduinta dumneavoastra d-le Bodeanu si tuturor jucatorilor din Amatur sa faceti o sedinta si sa ajungeti la un consens aviz echipei brasovene, deoarece ar fi pacat sa pierdem ce am inceput. Noi vrem ca in Brașov sa tinem turnee Amatur in conditii foarte bune incepand din vara, pentru ca numai asa Asociatia Sportiva de Tenis de Masa Brașov avand echipa in Divizia B si promovand copii vom avea de castigat nu numai noi, dar si cei din Amatur.Sa nu va pripiti la ceea ce alegeti.
    Va multumim pentru intelegere!!!

  • #2
    Re: Derogare SCM Brașov

    Asa cum am promis, am postat mesajul catre Amatur. Asteptam raspunsurile dumneavoastra
    Butterfly Matsushita Power Defence
    FH:Yasaka Rakza Soft
    BH:Hallmark Phoenix Ox

    Comentariu


    • #3
      Re: Derogare SCM Brașov

      Eu propun celor care hotarasc si aproba regulamentul din AmaTur sa sustina cererea celor din Brașov ,oferindu-le posibilitatea de a juca doar in concursurile in care se joaca la cele doua categorii "open'' si ''amatori''. Nu cred ca un jucator clasificat in primii 80 care poate sa concureze numai la "open" ar avea ceva impotriva sa joace cu unul de valoarea celor de la Brașov.

      Comentariu


      • #4
        Re: Derogare SCM Brașov

        Nici cei care sunt clasati dupa locul 80 nu ar avea ceva impotriva sa joace cu cei din Brașov.
        Cred ca cel mai important aspect de luat in considerare este ca au crescut in AmaTur si nu jucat profesionist niciodata.
        Sunt "ai nostri" si trebuie sa-i sustinem mai ales ca incerca sa faca ceva deosebit. Numai ei stiu cat au muncit ca sa obtina toate aceste lucruri. In plus mai castigam 'un loc' unde se poate juca tenis la calitate superioara.
        Cu respect !
        Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
        DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
        Just do it !

        Comentariu


        • #5
          Re: Derogare SCM Brașov

          Postat în original de boris_falticeni
          Eu propun celor care hotarasc si aproba regulamentul din AmaTur sa sustina cererea celor din Brașov ,oferindu-le posibilitatea de a juca doar in concursurile in care se joaca la cele doua categorii "open'' si ''amatori''. Nu cred ca un jucator clasificat in primii 80 care poate sa concureze numai la "open" ar avea ceva impotriva sa joace cu unul de valoarea celor de la Brașov.
          De acord cu dl.Boris ,mai ales ca aceasta echipa s-a format in amatur ,fara un antrenor ,fara fosti jucatori profesionisti ,sa vedem daca rezista in B ,sa le acordam aceasta sansa.
          Dupa acea se poate lua decizia corecta.
          Acest topic ar trebui trecut in Amatur si nu la General.
          Cu cat mai multe sugesti ar fi mai usor de luat decizia timpul fiind relativ scurt.

          Comentariu


          • #6
            Re: Derogare SCM Brașov

            domnilor, n as vrea sa fiu inteles gresit, dar.... nu valoarea se pune in discutie aici...
            personal ii cunosc pe baieti , asadar stiu nivelul lor de joc (ca multi altii), dar exista o regula, care a fost asimilita de marea majoritate a jucatorilor care activeaza prin amatur
            valoarea unui jucator este relativa si extrem de greu de apreciat, intodeauna vor fi jucatori care vor pierde sau vor castiga in competitie cu un jucator clasificat "bun", sau cunoscut drept "legitimat", iar aici exista o gramada de exemple .....
            din acest motiv, s a stabilit aceasta regula, de fapt, s ar putea spune ca departajarea se face luand in considerare ca odata trecut la concursurile oficiale ale federatiei, creste nivelul de joc, implicit si antrenamentele, deci, si valoarea unuia sau altuia (in functie de talent ), comparativ cu un jucator care joaca cand are timp si daca vrea.....
            dar, si in acest caz probabil ca parerile cumulate, mai pertinente sau nu..., vor decide soarta echipei din brasov...
            ca si echipa insa, amical, sport kombat 1, 2 si/sau 3 va asteapta oricand la masa (si de joc)
            ps cu tot cu domnul roman
            respect

            Comentariu


            • #7
              Re: Derogare SCM Brașov

              Cei care nu au sanse la primele locuri nu vor avea de obiectat, dar celealti vor simti ca sunt mai multe sanse de reusita si pe buna dreptate conform regulamentului au tot dreptul sa nu fie de acord. Nu sunteti primii in aceeasi situatie. Si eu impreuna cu un coleg am devenit "mari profesionisti" si evident ca am renuntat la paticiparea la competitii. Bogdan are dreptate ca nu se pot da verdicte clare. Eu de exemplu faceam antrenamente mai serioase inainte de legitimare si eram mai "profesionist" decat acum. Ce conteaza e ca este un for de conducere care tocmai a propus un regulament. Voi doriti ca, chiar inainte de promulgare sa il si incalce....destul de greu. Chiar daca o sa va dea cineva acordul tot o sa fie discutii. Oamenii sunt rai.....de abia asteapta sa te prinda la cotitura.....
              Primorac Carbon
              FH Dignics 09C
              BH JOOLA MAXX

              Comentariu


              • #8
                Re: Derogare SCM Brașov

                Eu cred ca discutiile ar trebui mutate intr-un alt plan, si anume, de ce exista aceasta prevedere in regulament si nu daca ea trebuie sau nu respectata. Ideea este ca se fac niste discriminari nejustificate intre sportivi.....care au(sau pot avea) conditii asemanatoare de antrenament....poate insa unii acorda mai multa atentie sau mai mult timp la ceea ce fac. Exista situatii cand competitorii sunt separati, din motive obiective ( v. Jocurile Paralimpice s.a.), insa cred ca nu e cazul nostru. In alta ordine de idei, orice sportiv ar trebui sa-si incerce fortele cu adversari mai buni, si sa tinda spre a-i ajunge si eventual a-i depasi pe acestia.
                In concluzie, restrictionarea accesului in AmaTuR nu cred ca este benefica acestei organizatii. Aceasta strategie de a respinge "valorile" este pentru mine inexplicabila si nu cred ca ea se mai intalneste si la alte asociatii.
                Pana la urma se va ajunge intr-o extrema de genul ca nu vor avea voie in AmaTuR numai cei care nu stiu sa dea topspin sau cei care nu au "backhand".....samd. Am un prieten care ar fi campion in acest caz.
                Butterfly Michael Maze Arylate
                BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                Comentariu


                • #9
                  Re: Derogare SCM Brașov

                  In ritmul asta o sa ajungem sa dam mai multe Ordonante si Derogari decat guvernul. Facem un Regulament, il aprobam toti prin vot, dupa care il amendam cum vrem prin forul de conducere. Mogulii nostri sunt buni , ai lor nu.... Regulamentul trebuie sa fie REGULAMENT sau nu!!!
                  Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                  FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                  BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Derogare SCM Brașov

                    Eu am fost unul dintre cei care au sustinut patrunderea in Amatur a jucatorilor Legitimati ( vezi topicuri din 2006-2007 ), dar daca acum cand am aprobat un Regulament (sau aproape l-am aprobat) il incalcam prin tot felul de derogari, eu nu mai inteleg de ce aprobam un Regulament care isi dovedeste Limitele de la inceput. Mai bine mai jucam un an pe de rost si facem unul bun pe care sa-l RESPECTAM.
                    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Derogare SCM Brașov

                      Nu stiu daca am ales foarte bine topicul dar doresc sa "Reflecteze" cei care doresc tot felul de derogari: AMATURUL ca miscare, nu este dator nimanui ( poate doar celui care a avut ideea ), ei, care s-au ridicat prin intermediul Amatur sunt datori acestei Miscari, Fenomen sau cum vreti sa o numiti...
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Derogare SCM Brașov

                        Sunt cativa care au activat in Amatur si nu au cerut derogari, pur si simplu nu au mai participat ( Tycutz, DeSZO, Farcas Lorant si cred ca mai sunt si altii ). Oare lor nu le-a fost greu , sau au dat dovada de altceva...
                        Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                        FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                        BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Derogare SCM Brașov

                          Rog Administratorul Site-ului sa mute cele scrise de mine in legatura cu derogarea in sectiunea Regulament sau unde crede ca au relevanta.
                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Derogare SCM Brașov

                            Farkas Lorant nici pana azi nu joaca nicaieri, nu a fost legitimat niciodata, joaca numai in campionatul amator din ciuc. Nu vine la concursuri ca nu are timp si familia are prioritate
                            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                            Backhand> Yasaka Raksa 9
                            Forehand> Yasaka Raksa 7

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Derogare SCM Brașov

                              Postat în original de bogdanel
                              domnilor, n as vrea sa fiu inteles gresit, dar.... nu valoarea se pune in discutie aici...
                              personal ii cunosc pe baieti , asadar stiu nivelul lor de joc (ca multi altii), dar exista o regula, care a fost asimilita de marea majoritate a jucatorilor care activeaza prin amatur
                              valoarea unui jucator este relativa si extrem de greu de apreciat, intodeauna vor fi jucatori care vor pierde sau vor castiga in competitie cu un jucator clasificat "bun", sau cunoscut drept "legitimat", iar aici exista o gramada de exemple .....
                              din acest motiv, s a stabilit aceasta regula, de fapt, s ar putea spune ca departajarea se face luand in considerare ca odata trecut la concursurile oficiale ale federatiei, creste nivelul de joc, implicit si antrenamentele, deci, si valoarea unuia sau altuia (in functie de talent ), comparativ cu un jucator care joaca cand are timp si daca vrea.....
                              dar, si in acest caz probabil ca parerile cumulate, mai pertinente sau nu..., vor decide soarta echipei din brasov...
                              ca si echipa insa, amical, sport kombat 1, 2 si/sau 3 va asteapta oricand la masa (si de joc)
                              ps cu tot cu domnul roman
                              respect
                              Bogdan chiar nu iti doresc sa ajungi sa te antrenezi in "conditiile" in care noi ne antrenam , si crede-ma ca nu stiu daca am facut 2-3 antrenamente "ca la carte". Adica sa nu se inteleaga gresit: noi daca am trecut la "profesionisti" nu facem si antrenamente ca pentru profesionisti pentru ca atat eu cat si colegii mei suntem niste amatori
                              Butterfly Matsushita Power Defence
                              FH:Yasaka Rakza Soft
                              BH:Hallmark Phoenix Ox

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Derogare SCM Brașov

                                Postat în original de Jax
                                Postat în original de bogdanel
                                domnilor, n as vrea sa fiu inteles gresit, dar.... nu valoarea se pune in discutie aici...
                                personal ii cunosc pe baieti , asadar stiu nivelul lor de joc (ca multi altii), dar exista o regula, care a fost asimilita de marea majoritate a jucatorilor care activeaza prin amatur
                                valoarea unui jucator este relativa si extrem de greu de apreciat, intodeauna vor fi jucatori care vor pierde sau vor castiga in competitie cu un jucator clasificat "bun", sau cunoscut drept "legitimat", iar aici exista o gramada de exemple .....
                                din acest motiv, s a stabilit aceasta regula, de fapt, s ar putea spune ca departajarea se face luand in considerare ca odata trecut la concursurile oficiale ale federatiei, creste nivelul de joc, implicit si antrenamentele, deci, si valoarea unuia sau altuia (in functie de talent ), comparativ cu un jucator care joaca cand are timp si daca vrea.....
                                dar, si in acest caz probabil ca parerile cumulate, mai pertinente sau nu..., vor decide soarta echipei din brasov...
                                ca si echipa insa, amical, sport kombat 1, 2 si/sau 3 va asteapta oricand la masa (si de joc)
                                ps cu tot cu domnul roman
                                respect
                                Bogdan chiar nu iti doresc sa ajungi sa te antrenezi in "conditiile" in care noi ne antrenam , si crede-ma ca nu stiu daca am facut 2-3 antrenamente "ca la carte". Adica sa nu se inteleaga gresit: noi daca am trecut la "profesionisti" nu facem si antrenamente ca pentru profesionisti pentru ca atat eu cat si colegii mei suntem niste amatori
                                in afara de ce ai spus mai ai ceva de zis?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Derogare SCM Brașov

                                  Cu ocazia formarii acestei echipe, am inteles ca, Brașovul a dobindit un potential suplimentar in organizarea competitiilor de tenis de masă, potential care poate fi pus si la dispozitia organizarii turneelor AMATUR. In acest sens, cred ca miscarea AMATUR ar avea de cistigat o locatie buna, mai ales prin prisma faptului ca se afla la mijlocul tarii. Nu trebuie sa neglijam nici factorul uman.
                                  Eu cred ca ideea lui BORIS este buna, la fel si a lui MARIUS, care spune ca orice regulament suporta imbunatatiri. Cred si doresc, ca regulamentul nostru sa vizeze intr-o mai mare masura , imbunatatirea relatiilor interumane in cadrul AMATUR-ului, caci, pina la urma, nu pentru asta a fost creat ?!
                                  Sa speram ca avem si inima si minte, si sa decidem in favoarea tuturor.!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Derogare SCM Brașov

                                    Eu personal nu am nimic impotriva nimanui, dar vreau sa fiu mai explicit: Cei care doresc sa joace si legitimati si in Amatur au fost cumva opriti?... Pot sa joace foarte bine, dar nu sa fie punctati, Amaturul nu a oprit nici un legitimat sa participe , dar fara puncte. Inclin sa cred, ca cei care cer tot felul de derogari, asa de mult "iubesc" Amaturul incit nu pot sa JOACE IN CADRUL LUI decit pe puncte ( sa poata avea acces la premii ) altfel fara derogare degeaba joaca.
                                    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Derogare SCM Brașov

                                      Postat în original de marius
                                      Eu personal nu am nimic impotriva nimanui, dar vreau sa fiu mai explicit: Cei care doresc sa joace si legitimati si in Amatur au fost cumva opriti?... Pot sa joace foarte bine, dar nu sa fie punctati, Amaturul nu a oprit nici un legitimat sa participe , dar fara puncte. Inclin sa cred, ca cei care cer tot felul de derogari, asa de mult "iubesc" Amaturul incit nu pot sa JOACE IN CADRUL LUI decit pe puncte ( sa poata avea acces la premii ) altfel fara derogare degeaba joaca.
                                      Da, si aspectul asta trebuie luat in considerare.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Derogare SCM Brașov

                                        Lasati-ma sa expic de ce am ajuns la concluzia ca intrarea acestei echipe in div. B a facut pentru noi cei aprox 40-50 de amatori din Brașov mai mult decat puteam spera in domeniul TM. Pentru a obtine finantarea ceruta de 3 ani, lui Alex i s-a cerut in schimb sa se afilieze la FRTM si sa organizeze o echipa de minim div. B, ceea ce a si facut!
                                        Rezultatul: pentru competitii li s-a alocat o sala frumoasa si, cel mai important in curand vor incepe lucrarile de renovare a salii de antrenamente. Da, multi dintre dvs. au jucat in acea sala si isi aduc aminte in ce conditii se prezenta cu doua mese ?slabute?, spatiul destul de modest, geamuri vopsite cu albastru, gauri in betonul podelei etc?. Acum va fi un spatiu mare cu min. 5 mese de competitie, o masa cu robot pentru antrenamente,, vestiare, dusuri si toalete separate, o sa fie de vis pentru noi cei care acum 3 ani ne intalneam pe ici pe colo sa dam o minge. Foarte probabil ca in vara se vor incepe antrenamentele cu cateva grupe de copii.
                                        Fara sa fiu rau, sa nu uitam ca la ultima strigare de ajutor financiar din Amatur, au raspuns doar aprox. 10 persoane si s-au strans cam 1.000 ron. Daca imi aduc aminte bine, mai zilele trecute forumul era plin de persone care infierau niste organizatori care doreau sa ofere conditii de excelenta unei competitii, la un pret mai ridicat. Ma intreb daca ne putem permite sa creste baza materiala a Amatur-ului doar prin propriile noastre puteri, sau daca nu cumva trebuie sa lasam putin nasul mai jos si sa ne vedem limitele: vrem sa fim independenti, Asociatie Nationala, ce concepte frumoase dar de moment nu avem decat separatoarele albastre cu numele Amatur si care, daca imi aduc aminte au fost facute si platite de Dan2 din banii lui personali. Chiar credeti ca la nesfarsit ar trebui sa punem presiune pe Galați, Topoloveni, Dr. Oetker? si sa asteptam ceva de la ei??? Baietii din Baia Mare au participat acum la Cluj, vor mai veni la ceva competitii Amatur dar intentioneaza serios sa se inscrie in divizie si va spun sincer, au acolo niste conditii de antrenament si competitie cum nu sunt multe in tara!!!
                                        Ce o sa facem? Ar trebui sa le multumim ca prin eforturile lor vom beneficia noi toti de conditii decente de joc!!! Dar noi? Noi o sa ii excludem pe toti din Amatur ca au ales sa intre in competitiile oficiale? Foarte bine, cand ne vom putea permite, facem si aceasta, pana atunci, sa profitam ca existenta lor in divizia B va insemna conditii mai bune pentru amatorii locali si pentru competitiile Amatur, sa ne vedem interesul si sa ne folosim de aceasta baza materiala care se construieste din banii publici! Indiferent daca ne place sau nu FRTM si Presedintele Federatiei, haideti sa recunoastem ca banii publici locali se dau doar pentru competitia oficiala, haideti sa recunoastem ca avem nevoie de ajutor si ca acceptarea jucatorilor de div. B, jucatori care s-au format in Amatur, ne poate aduce doar avantaje!
                                        Daca este nevoie, schimbam regulamentul ? acesta este un set de reguli facute sa ne ajute nu sa ne infraneze - deci nu vad vreun capat de tara in aceast demers! Amatur-ul ar trebui sa reprezinte o asociatie care ar trebui sa ajute amatorii, sa ii sprijine, competitia ar trebui sa fie doar varful iceberg-ului!
                                        N.B.: La Multi Ani, Filo, nu te-am uitat!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Derogare SCM Brașov

                                          oau''''''pe mine m-ai convins

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Derogare SCM Brașov

                                            Postat în original de marius
                                            Eu personal nu am nimic impotriva nimanui, dar vreau sa fiu mai explicit: Cei care doresc sa joace si legitimati si in Amatur au fost cumva opriti?... Pot sa joace foarte bine, dar nu sa fie punctati, Amaturul nu a oprit nici un legitimat sa participe , dar fara puncte. Inclin sa cred, ca cei care cer tot felul de derogari, asa de mult "iubesc" Amaturul incit nu pot sa JOACE IN CADRUL LUI decit pe puncte ( sa poata avea acces la premii ) altfel fara derogare degeaba joaca.
                                            Inteleg ce spuneti dar d-voastra daca ati fi legitimat ati merge sa jucati in grupele inferioare 5 sau 6 meciuri si apoi sa mergeti acasa, pentru ca din cate stiu eu in atat consta participarea cuiva in afara concursului.....
                                            Primorac Carbon
                                            FH Dignics 09C
                                            BH JOOLA MAXX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Derogare SCM Brașov

                                              discutam degeaba, pornim de la 6 - 0 si jucam
                                              TB SPIRIT
                                              TGY 05
                                              TGY 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Derogare SCM Brașov

                                                glumeam, felcicitari brasov pentru reusita....si bafta la urmatoarele concursuri/participari in "Amatur"....
                                                TB SPIRIT
                                                TGY 05
                                                TGY 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Derogare SCM Brașov

                                                  Postat în original de marius
                                                  Eu personal nu am nimic impotriva nimanui, dar vreau sa fiu mai explicit: Cei care doresc sa joace si legitimati si in Amatur au fost cumva opriti?... Pot sa joace foarte bine, dar nu sa fie punctati, Amaturul nu a oprit nici un legitimat sa participe , dar fara puncte. Inclin sa cred, ca cei care cer tot felul de derogari, asa de mult "iubesc" Amaturul incit nu pot sa JOACE IN CADRUL LUI decit pe puncte ( sa poata avea acces la premii ) altfel fara derogare degeaba joaca.
                                                  Eu nu vin la turnee pentru puncte sau pentru premii d-le Marius,deoarece nu pot avea "pretentii" la premii pt. ca sunt un amator; vin ca sa ma simt bine alaturi de niste persoane deosebite pe care le-am cunoscut de-a lungul celor aproape 2 ani impliniti de cand joc in Amatur, si pentru a-mi mentine "forma".Dar jucand in afara concursului, am voie sa joc numai grupele inferioare, iar acest lucru ar insemna sa ma incalzesc si sa plec acasa
                                                  Butterfly Matsushita Power Defence
                                                  FH:Yasaka Rakza Soft
                                                  BH:Hallmark Phoenix Ox

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X