Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

    Nu pot sa zic ca sunt foarte bun la tenis, dar mias dori sami cumpar o paleta care so am pt totdeauna adica sa nu mai stau sa schimb la ele, dupa ce progresez mereu..
    as vrea o paleta usuara, cu efect si rapida si sa aibe detoate in ea..
    recomandatimi ceva bun va rog..
    va multumesc.

  • #2
    Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

    Vorba eschimosului: "nu as vrea sa va tai elanul", dar "o paleta pt totdeauna" nu prea se poate. Odata cu evolutia in tenis, cerintele se schimba. Deocamdata, pt a avea un punct de plecare, trebuie sa ne spuneti cu ce ati jucat pana acum.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

      Poi daca vreti usoara va puteti lua lemn donic cayman ,iar la fete aveti multe optiuni...dar depinde si de stilul de joc,daca specificati sunt sigur ca veti primi sfaturi
      BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
      FH:TENERGY 05
      BH:TIBHAR TORPEDO

      Comentariu


      • #4
        Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

        eu am o paleta stiga, ce joc cu ea de 1 an, am dat aproape 100eur pe ea, are 5 stele..
        mie imi place mult pe aparare.. si tragere...
        cam la ce paleta as putea trece?
        va multumesc

        Comentariu


        • #5
          Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

          Aceea e o paleta de comert , greu ca una dinaceea sa ajunga la calitatile uneia profesionale .
          Iti recomand sa te uiti pe acest site http://www.ttsport.ro .
          Ca sfat pentru inceput e suficient un lemn Yasaka Balsa , usor , si ca fețe tot yasaka Zapp care sint la oferta , sau orice lemn ( vezi gramaj la descriere ) de pe acel site si fețe la fel ..
          Ca orientare mai sint si fețele Bty Flextra , si Solcion merg si Sriver FX .. Joola Smart tot la pret bun ..
          La lemne poti alege si din gama TSP , gen Blazze All + , Cito fitter AR ...
          La fel poti urmari forumul , ca mai apar palete second care merita luate , si la Dl Tibi , si la Dl. razvan tot pe acest site , daca vrei poti incerca si Stiga de la Dl. Dragos...
          Sint destule variante din care poti alege .
          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
          Fete de palete tenis de masa
          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

            Ce fel de paleta Stiga de 5 stele care sa fi costat aprox 100 euro ? Cred ca cel mai probabil e din gama hobby...De la Stiga destul de buna, usoiara, control bun ar fi Stiga Offensive CR...
            Blade: Viscaria, FL
            fh: T05, 2,1 mm, black
            bh: T05, 2,1 mm, red

            Comentariu


            • #7
              Re: Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG

              Trebuie sa sti ca fetele profesionale au caracteristici de viteza si spin net superioare dar sunt mai putin rezistente decat fetele lipite permanent pe lemnele "hobby". Nu suporta "cu drag" loviturile in masa si se uzeaza in functie de numarul de ore de joc, intre doua luni si jumatate de an. Si de cele mai multe ori costa una, mai mult decat doua-trei palete "Hobby".
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X