Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitionare paleta de inceput

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Achizitionare paleta de inceput

    Salutare!
    Am inceput sa joc tenis de masă si imi place foarte mult. Am o paleta butterfly timo boll silver care m-a costat cam 90 de lei. In ultima vreme m-am uitat pe net si am descoperit lucruri de care habar nu aveam cum ar fi ca are importanta vechimea cauciului si nu e tot una daca paleta mea e in magazin de o luna sau de un an si mai apoi am vazut ca multi isi fac singuri paletele din lemn+fete. Ce imi recomndati? Nu as vrea ceva foarte scump(la maxim 200 de lei daca s-ar putea). Exista persoane pe forum care lipesc fete?Ca eu nu cred ca m-as descurca... Si credeti ca va face o paleta mai buna o diferenta in cazul meu? Precizez ca sunt la inceput si nu am stil bine definit ca sa stiu ce fel de paleta mi-ar fi mai buna. Singura paleta cu care am jucat este cea pe care o am acum.
    Multumesc!

  • #2
    Re: Achizitionare paleta de inceput

    apeleaza la "tibi" sau la "valigti" sau la rasvan de la "tt-shop"...oricare din cei trei te poate ajuta cu ceea ce vrei tu...
    oricum ca linie generala in prima faza se foloseste un lemn ALL+ cu niste fete de control, iar de acolo te decizi tu dupa un timp de joc daca vrei sa joci aparare sau atac sau combinat...si in functie de asta alegi alte fete care sa se potriveasca (si in unele cazuri si un alt lemn...desi aici nu e obligatoriu, poti ramane cu lemnul pe care il iei de la bun inceput)
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #3
      Re: Achizitionare paleta de inceput

      am si yo o palete Yaping 3stele si vreau si yo niste detalii please!
      nu am gasit nicaieri poate ma ajutati:P


      Comentariu


      • #4
        Re: Achizitionare paleta de inceput

        Nu e buna de nimic.....exista amatori care trag mult acum de ei sa-si corecteze miscarile pentru ca au invatat topspin cu palete ca aia
        Incearca sa faci un efort financiar(daca esti pasionat si iti place daca nu.......) si apelezi la unul din userii pe care ti i-a enumerat Kobalt.Te indruma ei de acolo
        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

        Comentariu


        • #5
          Re: Achizitionare paleta de inceput

          ce paleta mi-ati recomanda?
          sunt dispus sa platesc pana in 100lei


          Comentariu


          • #6
            Re: Achizitionare paleta de inceput

            Mi-e teama ca daca nu o sa fiti dispus sa investiti macar 250 lei, veti ramane doar un "fan al tenisului de masa". Sau poate face vre-o "minune", cineva de pe forum.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: Achizitionare paleta de inceput

              ADEVARAT,CAM 250 LEI,ESTE CELALALT ,, PRAG'' -MAI PROFI
              www.tenismasa.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: Achizitionare paleta de inceput

                da yo nu vreau ceva profesionist vreau ceva cu care sa joc de 4-5ori pe sap


                Comentariu


                • #9
                  Re: Achizitionare paleta de inceput

                  aica sa fie umpic mai profi da nu chiar nu stiu cum sa zic ceva intre 100-300lei sunt dispus sa dau!
                  si ziceti-mi si firma


                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Achizitionare paleta de inceput

                    Ok...uite alta idee
                    Foloseste lemnul de la Yapingu ala(dai fetele jos cu tot cu burete tot,sa ai grija sa nu iei numai cauciucul)si pune-i 2 fete second hand pana in 100 de lei
                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Achizitionare paleta de inceput

                      haha voi inloc sa ajutati oamenii va bateti joc)


                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Achizitionare paleta de inceput

                        Cum adica????
                        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Achizitionare paleta de inceput

                          Eu zic sa o luam altfel. La inceput, nu exista un stil bine definit, deci solutia este sa recomanzi ceva f decent din gama ALL+ - OFF-. Asa cum stim, exista echipament foarte bun cu care nu se da gres niciodata. As putea sa va dau un "cliseu" cu care ne-am obisnuit cu totii dar e mai bine sa consultati ofertele excelente cu care ne-a obisnuit dl. Tibi si dl. Valigti, profesionisti care ofera si executia paletei finite la un standard f inalt.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Achizitionare paleta de inceput

                            ok mersi


                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Achizitionare paleta de inceput

                              cine imi poate raspunde la 1 intrebare?
                              1)am vazut la palete sa aleg un tip "flared" shi "anatomic"
                              ce inseamna fiecare termen???
                              mS anticipaT


                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Achizitionare paleta de inceput


                                Asta ar trebui sa te lamureasca
                                Din cate poti observa FL (Flared) este corespondentul a ceea ce noi pe-aici numim maner CONCAV, iar AN (Anatomic)...ummm...cred ca vorbeste de la sine poza
                                --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                                --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Achizitionare paleta de inceput

                                  Postat în original de [vLd
                                  ]da yo nu vreau ceva profesionist vreau ceva cu care sa joc de 4-5ori pe sap
                                  Uite poti gasi la mine si paleta gata facuta la 45 lei :
                                  http://www.ttsport.ro/joola-school-269.html
                                  si la 65 lei :
                                  http://www.ttsport.ro/joola-master-268.html
                                  Daca iti doresti altceva , studiaza un pic pe site vezi ce e pe acolo , si apoi vorbim sa vedem ce anume poti si doresti sa achizitionezi .
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Achizitionare paleta de inceput

                                    mS pT tot la totzi care m-au ajutat


                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Achizitionare paleta de inceput

                                      as vrea sa stiu si to mai multe despre Paleta tenis de masă Adidas Rookie adik sa stiu despre spin viteza control si dak este buna de ceva k yo joc km 4ore pe zi si ash vrea sa shtiu dak ii buna pt asha ceva


                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Achizitionare paleta de inceput

                                        sau dak nu e prea grozava acea paleta adidas imi puteti zice va rog o paleta pt jocul de spin
                                        ms anticipat


                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Achizitionare paleta de inceput

                                          Salut, joc tenis de masă de vreo 2 luni, si as avea o intrebare. Daca eu ma obisnuiesc sa joc cu o paleta, pe care am dat 10 lei, prima paleta si apoi cand ma voi schimba pe una mai buna voi avea deficiente de tehnica? Ideea este ca asa m-au sfatuit unii prieteni sa fac, insa as vrea sa mi-o schimb pe o Joola sau un Butterfly. Voi ce ma sfatuiti sa imi fac una profi (fete+lemn) sau sa-mi iau un Butterfly la 60-70 de ron??

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Achizitionare paleta de inceput

                                            Postat în original de George963
                                            Salut, joc tenis de masă de vreo 2 luni, si as avea o intrebare. Daca eu ma obisnuiesc sa joc cu o paleta, pe care am dat 10 lei, prima paleta si apoi cand ma voi schimba pe una mai buna voi avea deficiente de tehnica? Ideea este ca asa m-au sfatuit unii prieteni sa fac, insa as vrea sa mi-o schimb pe o Joola sau un Butterfly. Voi ce ma sfatuiti sa imi fac una profi (fete+lemn) sau sa-mi iau un Butterfly la 60-70 de ron??
                                            yo tzi-as recomanda fața+lemn e cel mai bine


                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Achizitionare paleta de inceput

                                              Ok , am vazut ca pretul de inceput ar fi 250 ron pentru paleta, se poate face si la un pret la ieftin?

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Achizitionare paleta de inceput

                                                Se poate, contactati-l pe tibi pentru mai multe detalii. (memberlist.php?mode=viewprofile&u=1261)

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Achizitionare paleta de inceput

                                                  Postat în original de [vLd
                                                  ]cine imi poate raspunde la 1 intrebare?
                                                  1)am vazut la palete sa aleg un tip "flared" shi "anatomic"
                                                  ce inseamna fiecare termen???
                                                  mS anticipaT
                                                  mai omule nu cred ca nu sti atata engleza si un pic de rationament logic sa faci(bine ca ti-a raspuns cineva foarte bine punand acolo imaginile de exemplu, dar asa de dragul discutiei), anatomic inseamna care se ``muleaza`` cel mai bine pe forma mainii, iar flared daca ``flare`` inseamna cu aproximatie flacara sau daca iti amintesti ca asa scria pe penitele de la stilouri, deci o forma mai ``mladioasa`` care se simte mai usor in mana. in fine, vorbesc si io sa ma aflu in treaba.....poate vede claudiu barabas si da un semn de viata

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X