Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitionare paleta de inceput

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Achizitionare paleta de inceput

    Postat în original de [vLd
    ]sau dak nu e prea grozava acea paleta adidas imi puteti zice va rog o paleta pt jocul de spin
    ms anticipat
    scuza-ma io sunt cam noob in tenisul de masa, dar si asa indraznesc sa spun cu riscul de a fi facut idiot ca paleta de tenis addidas mai bine las-o si apuca-te de fotbal.....
    stiga, tibhar, schildkrot, butterfly, incearca sa cauti marcile astea si chiar daca multi iti vor spune ca ele te cam ``usca`` la buzunar, poti gasi niste modele mai inferioare ca si caracteristici tehnice. si nu te feri de paletele bune pentru ca o paleta mai buna chiar daca iti ia mancarea de la gura te ajuta sa iti formezi mai corect loviturile. cum zicea altcineva pe forum, daca acum te zgarcesti si iti ``faci mana`` cu o paleta mai ieftina, mai tarziu va fi greu sa iti mai schimbi ``mecanica``

    Comentariu


    • #27
      Re: Achizitionare paleta de inceput

      Eu cred ca mana "se face" in foarte multi ani de practica. Daca dati f multi bani pe o paleta "profesionala", nu o sa-i cunoasteti subtilitatile, pt ca nu aveti inca nivelul necesar. Pentru a accelera insa procesul de invatare, este bine sa aveti o paleta capabila de frictiune, parametru necesar la topspin sau backspin. Paletele hoby "factory made" sunt cam departe de asa ceva, asa ca este bine sa va orientati catre cele preparate de oameni priceputi. Puteti obtine ceva potrivit, in jurul sumei de 200 ron, mai putin, fiind cam mare compromisul.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #28
        Re: Achizitionare paleta de inceput

        Postat în original de adimucu
        Postat în original de [vLd
        ]sau dak nu e prea grozava acea paleta adidas imi puteti zice va rog o paleta pt jocul de spin
        ms anticipat
        scuza-ma io sunt cam noob in tenisul de masa, dar si asa indraznesc sa spun cu riscul de a fi facut idiot ca paleta de tenis addidas mai bine las-o si apuca-te de fotbal.....
        stiga, tibhar, schildkrot, butterfly, incearca sa cauti marcile astea si chiar daca multi iti vor spune ca ele te cam ``usca`` la buzunar, poti gasi niste modele mai inferioare ca si caracteristici tehnice. si nu te feri de paletele bune pentru ca o paleta mai buna chiar daca iti ia mancarea de la gura te ajuta sa iti formezi mai corect loviturile. cum zicea altcineva pe forum, daca acum te zgarcesti si iti ``faci mana`` cu o paleta mai ieftina, mai tarziu va fi greu sa iti mai schimbi ``mecanica``
        Atentie, Adidas a inceput sa produca echipamente profesionale, lemne,fețe, cam tot tacamul! Si daca iau lucrurile in serios, cu megasistemul lor de management si marketing coroborat cu calitatea recunoscuta a produselor, s-ar putea sa creeze surprize pe piata !!!
        Vezi link-ul http://www.tabletennis.extra.hu/index.p ... d=158.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #29
          Re: Achizitionare paleta de inceput

          hmmm...de la "adidasi" care sunt 10+ au trecut la parfumuri care sunt -4, acum la lemne...S-ar putea sa o dea in bara si aici, sa vedem!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #30
            Re: Achizitionare paleta de inceput

            Pentru inceput te sfatuiesc asa:un lemn Tulpe(50ron) si doua fete chinezesti(2.50ron o fata) in total fiind 100ron. Sau mai bine un lemn Yasaka(120ron) + doua fete chinezesti(2.50 o fata) si vei avea si 20ron discount (tota 150ron) , poti apela la domnul George Coroianu, iti v`a trimite paleta intreaga. Te sfatuiesc pentru ca si un prieten a facut la fel si a fost foarte multumit.

            Comentariu


            • #31
              Re: Achizitionare paleta de inceput

              Nu are discount la varianta cu fete chinezesti !!!!!
              Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
              LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
              LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

              Comentariu


              • #32
                Re: Achizitionare paleta de inceput

                Lemn + Fete =20 ron Discount (asa a cumparat prietenul meu)

                Comentariu


                • #33
                  Re: Achizitionare paleta de inceput

                  io l-as mai sfatui o ''iarba'' sa caute...

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Achizitionare paleta de inceput

                    Salut,sunt incepator de ceva zile mi-a achizitionat o paleta Thibar SAMSONOV POWERGRIP asa scrie pe ea,iar fetele Phantom Speedy Rubber Technology,este si o paleta foarte usoara....Ce ziceti e buna?...sau trebuia sa iau altcv?

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Achizitionare paleta de inceput

                      imi raspunde si mie cineva?

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Achizitionare paleta de inceput

                        Vinde-o rapid, fa-o cadou, orice, dar scapa de ea, daca te gandesti serios si vrei sa progresezi in tenisul de masa. Intrebarea trebuia s-o pui inainte de a o cumpara! Rasfoieste forumul, la sectiunea "Echipamente", si vei gasi cel putin o mie de variante pentru palete destinate incepatorilor! Spor la treaba...
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Achizitionare paleta de inceput

                          Postat în original de Codrin94
                          imi raspunde si mie cineva?
                          Ti-a fost greu sa ma cauti sa-ti fac rost de paleta? Asa ai dat bani degeaba pe una rea, bravo!
                          Blade: Butterfly Schlager Carbon
                          FH:TENERGY 05
                          BH:TENERGY 05

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Achizitionare paleta de inceput

                            Postat în original de Codrin94
                            Salut,sunt incepator de ceva zile mi-a achizitionat o paleta Thibar SAMSONOV POWERGRIP asa scrie pe ea,iar fetele Phantom Speedy Rubber Technology,este si o paleta foarte usoara....Ce ziceti e buna?...sau trebuia sa iau altcv?
                            Nu inteleg de ce DUPA ce iti cumperi o paleta hobby intrebi pe forum daca ai facut bine ? Si nu esti singurul caz.
                            De curiozitate cat ai dat pe ea ?
                            Stiga Clipper Wood
                            FH: DHS Hurricane 3 NEO
                            BH: Donic Coppa Platin

                            Lipici: Tear Mender

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Achizitionare paleta de inceput

                              treaba e altfel.
                              paleta am primit`o cadou...tenisul in practic de vreo 5-6 luni ..ma descuri cat de cat bine cu ea...dc nu e buna?
                              Dejule....Attila zice ca e super paleta....

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Achizitionare paleta de inceput

                                1,5mil cam atat e

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Achizitionare paleta de inceput

                                  paleta

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Achizitionare paleta de inceput

                                    Bai baiatule...tu chiar nu pricepi ce iti spune spune lumea...Nu confunda tenisul de masa cu "pingpongul". Scuza-ma daca sunt prea dur dar baietii de pe forum au fost plini de intentii bune iar tu nu esti prima victima a marchetingului . Ideea e in felul urmator: intri pe singurul forum dedicat tenisului de masa la noi, pui niste intrebari, lumea iti raspunde amabil si apoi te miri de ce atunci cand le desconsideri sfaturile nu e bine. In primul rand puteai sa dai un search - erau o gramada de topicuri foarte competente pe aceasta problema (unul dintre ele f recent postat de Valigti ). Doi - lumea trece peste asta, iti da niste sfaturi (mai mult decat bune) si tu faci ceea ce vroiai sa faci inainte de a sosi pe acest site. Trei - apoi expui ce "isprava" ai facut si te astepti sa cada toata lumea in admiratie...Daca vrei sa iti explic mai in detaliu cum sta treaba da-mi un mesaj privat cu nr. tau de telefon si restul o sa decurga de la sine...
                                    Blade: Viscaria, FL
                                    fh: T05, 2,1 mm, black
                                    bh: T05, 2,1 mm, red

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Achizitionare paleta de inceput

                                      Cica a primit-o cadou, deci poate sa o vanda si sa-si cumpere ceva SH de pe bursa forumului.
                                      Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
                                      LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
                                      LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Achizitionare paleta de inceput

                                        asa am sa fac,am sa o vand si o sa iau altcv de la voi

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          salutare in primul rand tuturor,abia azi am descoperit forumul,asa ca sper ca ma veti ierta daca intreb si eu(cam tarziu) daca pentru inceput ar fi buna o Stiga Polaris?daca nu am sa incerc sa o vand.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            pt.inceput ia-ti o paleta profi sh sub 100 lei...dupa ce ai sa joci vreo cateva luni cu ea, o sa-ti dai seama ce lemn si ce fete s-ar plia pe stilul tau...si abia atunci ia o paleta noua si joaca cu ea pan-ajungi campion mondial...
                                            tibhar def plus jumulita
                                            gambler reflectoid 1,0
                                            dawei 388 D-1 ox

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Sunt in Sighisora cati-va care te pot ajuta printre care;
                                              Dl Gabi Tipser
                                              Dl Onet Nicolaie
                                              Ia legatura cu ei ii gasesti si pe forum ,te pot indruma .

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                poti arunca un ochi si aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-Galaxy-LKT%29 la paleta de 60 ron, fetele dupa ce le uzezi le poti schimba cu ceva sh si sa zicem ca ai ajunge la 80 ron pentru o pereche de fete decente
                                                D09C - Mizutani ZLC - D09C

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  eu cand aud ca pretul da calitatea...da,acolo la rblade ai produse f.bune la preturi extra...
                                                  tibhar def plus jumulita
                                                  gambler reflectoid 1,0
                                                  dawei 388 D-1 ox

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Intr-adevar sunt super ok produsele de la RBlade!Ma tenteaza si pe mine niste fete,imi fac niste calcule si vorbim!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X