Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitionare paleta de inceput

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    De ceva timp caut pe site-uri TT o combinatie lemn + cauciuc. Partea nashpa cu website-urile este ca nu poti atinge produsele prezentate acolo. La o paleta e important feelingul, cum se simte in mana (greutate, forma si dimensiune maner).
    Totusi, cu ajutorul prietenilor am reusit sa testez doua palete: un Joola Carbon Pro si un Donic Dotec Carbon cu fete rapide. Ambele mi-au placut, dar cel mai tare m-a impresionat greutatea mica a lui Donic Dotec. Chiar ma gandeam sa cumpar o varianta mai linistita a lui Dotec - Donic Appelgren Dotec Control:


    Ma gandeam ca ar putea fi paleta perfecta pentru mine cu niste fete de control, insa un expert cu care am vorbit mi-a zis ca nu-i o paleta pentru jucatori de nivel incepator spre mediu.

    Mi-a placut si Joola Carbon Pro, dar cred ca as putea obtine ceva mai bun pentru 250RON, cat mi-e bugetul.

    M-ar interesa:
    - lemn usor cu maner concav sau drept;
    - BH - control maxim si spin (sa-mi permita un joc la fileu), iar FH - control bun + viteza mai mare decat pe BH.

    Recomandarile voastre sunt binevenite (si da, am sa vorbesc cu dl. ValiGTI)
    Multumesc.
    Ultima editare de Emanuel Teodorescu; 26.iul.2011, 23:06.

    Comentariu


    • #52
      Pentru produe pe stoc, in București poti alege de la tibi - Donic, Xiom, Champion, Yasaka, de la ValiGTI - joola, Butterfly, TSP, sa, ssau de la Viva Sport - Yasaka, Donic, Butterfly.
      Ordinea o stabileste fiecare....
      TsE

      Comentariu


      • #53
        ai dreptate emanuel...un lemn trebuie sa stea bine in mana...si atat...restul,la nivelul nostru, sunt abureli...din ce-ai scris,se pare ca pe rever stai mai rau...spin pe rever mai inseamna si reversul...o sa fii sensibil la spinul adversarului...lemnele cu control is lemnele def dar is mari ca niste tigai...dar am vazut ca se pot micsora...eu iti recomand un lemn all-off pe care sa-l simti bine ( poate fi de la orice firma ) si abia fetele sa ti le iei in functie de stilul tau de joc
        ...
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de valimarele Vezi post
          salutare in primul rand tuturor,abia azi am descoperit forumul,asa ca sper ca ma veti ierta daca intreb si eu(cam tarziu) daca pentru inceput ar fi buna o Stiga Polaris?daca nu am sa incerc sa o vand.
          Nu iti lua, cred ca e o porcarie de paleta la un pret anormal de mare pentru calitatile ei.
          Ma poti suna la 0766544295 daca doresti sa iti recomand si sa te sfatuiesc in legatura cu achizitionare de echipamente profi.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #55
            Va multumesc pentru sfaturi. Pana la urma am luat legatura cu ValiGTI si am cumparat ce mi-a recomandat:
            - lemn: Magic Epox (foarte usor) - vezi aici.
            - fețe: Butterfly Flextra (am sa-l folosesc pe FH pentru spin) si Donic Liga (am sa-l folosesc pe BH pt. ca-i mai rigid, incet si ofera mai mult control). Totul m-a costat 245RON
            Am jucat o ora cu ea, asadar nu pot trage niste concluzii solide despre calitatile paletei. Imi place ca e usoara si are maner relativ subtire. Imi place fața Butterfly Flextra (1,9) pentru spinul pe care-l imprima, sunt mai putin entuziasmat de fața Donic (bine, are un pret modest). Astea sunt niste prime impresii, dar o mai observ. Poate voi descoperi ca-i bun controlul oferit de fața Donic pe BH.
            Inca o data, va multumesc pentru sfaturi.
            Ultima editare de Emanuel Teodorescu; 27.iul.2011, 21:09.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de adimucu Vezi post
              scuza-ma io sunt cam noob in tenisul de masa, dar si asa indraznesc sa spun cu riscul de a fi facut idiot ca paleta de tenis addidas mai bine las-o si apuca-te de fotbal.....

              stiga, tibhar, schildkrot, butterfly, incearca sa cauti marcile astea si chiar daca multi iti vor spune ca ele te cam ``usca`` la buzunar, poti gasi niste modele mai inferioare ca si caracteristici tehnice. si nu te feri de paletele bune pentru ca o paleta mai buna chiar daca iti ia mancarea de la gura te ajuta sa iti formezi mai corect loviturile. cum zicea altcineva pe forum, daca acum te zgarcesti si iti ``faci mana`` cu o paleta mai ieftina, mai tarziu va fi greu sa iti mai schimbi ``mecanica``
              Nu domnule, ca la noi daca nu scrie Adidas sau Puma, nu e bune )
              Blade: Yasaka Ma Lin Extra OFF
              FH, BH : Butterfly Sriver FX 2.1

              Comentariu


              • #57
                Multa bafta in meciurile cu noua paleta.
                Si eu am avut un an si jumatate Donic Liga si pe Fh si pe Bh,si la inceput chiar mi-au placut,cat inca aveau spin si agatau mingile.In functie de cat de des joci,isi va pastra caracteristicile donic liga cam 5-6 luni,daca joci de 3-4 ori pe saptamana,dupa care va deveni un pic rigida,dar cred ca iti vei forma un stil si vei sti ce fata s-ar potrivi mai bine pe bh.
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #58
                  uite hai sa iti recomand ceva pentru inceput si sa iesi bine si din punct de vedere financiar....poti sa iti iei un lemn din gama all+ , ceva chinezesc (lkt , friendship etc) gasesti la rblade oferte excelente : lemn instinct la 40 lei , si poti sa iti iei ceva fete chinezesti , daca te uiti aici pe forum ai sa gasesti ceva fete la 30-40 lei bucata second hand , dar eu iti recomand donic twingo gasesti la 25 lei noi si nu se compara cu o paleta cum ai tu , "deagata"









                  JOOLA ROSSCKOPH AUTOGRAPH
                  FH : Buterfly Bryce Fx
                  BH : Donic Vario
                  JOOLA ROSSCKOPH AUTOGRAPH
                  FH : Buterfly Bryce Fx
                  BH : Donic Vario

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                    Nu iti lua, cred ca e o porcarie de paleta la un pret anormal de mare pentru calitatile ei.
                    Ma poti suna la 0766544295 daca doresti sa iti recomand si sa te sfatuiesc in legatura cu achizitionare de echipamente profi.
                    pai deja imi luasem,de aia am spus "cam tarziu"!
                    Am jucat deja cu ea,e ok deocamdata,cel putin asa spune antrenorul.Pretul e cam mare pt ce "stie",acum daca tot am luat-o ma gandesc sa o si folosesc.Oricum am de gand sa-mi cumpar si un lemn LKT sau729 si niste fete 729 focus snipe lll.
                    Ultima editare de valimarele; 30.iul.2011, 12:15.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X