Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezactivare atasamente pe forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dezactivare atasamente pe forum

    Din cauza traficului infernal facut de siteul tenisdemasa.ro si in special de forum, acesta a fost picat ieri si alaltaieri cam 12 ore.
    E vorba de cresterea foarte mare a numarului de utilizatori de cererile sporite care se fac pe baza de date.
    Un hosting obisnuit, pentru siteuri mici, nu face fata.
    Impreuna cu Valentin si cu cel care hosteaza am cautat solutii pentru mentinerea online a siteului.
    Deocamdata s-au optimizat cateva scripturi si am dezactivat atasamentele.
    Poze se pot adauga in continuare dar nu ca si atasamente ci prin butonul "click pentru a adauga o imagine" de sub fereastra de postare, modalitate pe care de altfel o folosesc deja 90% din utilizatori.
    Probabil vom accepta ca atasamente doar fisiere de tip .doc, .xls, folosite pentru oferte sau programe de impartit grupele la concursuri.
    E posibil sa dezactivez si functia "search / cautare" pentru cei care nu sunt inregistrati pe site.
    Pentru viitor, in functie de trafic si problemele care vor reaparea sau nu, vom vedea ce e de facut. Mutarea pe un alt host, dar din pacate la un pret mai mare, va fi si ea o optiune.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

  • #2
    Re: Probleme cu siteul - dezactivare atasamente

    Buna,ma numesc Adi Igrisan, si propun sa participam si noi cu niste bani. Daca am pune fiecare membru DOAR cate 1 leu, s-ar aduna de vre-o 1500 lei, dar daca am pune 2 lei? Dar 5? Ar trebui sa faceti public un nr de cont, unde sa transferam niste bani, cati decideti voi. Nu cred ca cineva saraceste fara banii de o bere, si s-ar creea un comfort psihic ptr voi in primul rand,si ptr toti.

    Comentariu


    • #3
      Re: Probleme cu siteul - dezactivare atasamente

      Deocamdata siteul merge.
      Daca o sa reapara problemele se va lua o hotarare.
      Pana atunci nu o sa fie restrictii. Ideea e ca siteul sa mearga fara sa dezactivam nimic altceva.
      Atasamentele cred ca nu incurca pe nimeni ca sunt dezactivate.
      Deci nu e vorba de o suma. Daca o sa fie vorba de asta, prima data o sa repunem siteul in functiune si abia apoi o sa facem calcule.
      Repet, speram sa nu reapara probleme.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Re: Probleme cu siteul - dezactivare atasamente

        Postat în original de Adi Igrisan
        Buna,ma numesc Adi Igrisan, si propun sa participam si noi cu niste bani. Daca am pune fiecare membru DOAR cate 1 leu, s-ar aduna de vre-o 1500 lei, dar daca am pune 2 lei? Dar 5? Ar trebui sa faceti public un nr de cont, unde sa transferam niste bani, cati decideti voi. Nu cred ca cineva saraceste fara banii de o bere, si s-ar creea un comfort psihic ptr voi in primul rand,si ptr toti.
        Daca doriti sa depuneti 1 leu sau 2 lei, sau mai multi, aveti la dispozitie urmatorul cont, deschis pentru sustinatorii AmaTuR:
        viewtopic.php?f=11&t=3129
        In cazul in care se va pune in discutie plata pentru hosting, costul ar trebui suportat nu de utilizatorii simpli, ci de AmatuR si de firme care beneficiaza de pe urma existentei site-ului.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X