tt-shop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60
Nu-mi place Nu-mi place:  0
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 46 la 48 din 48

Subiect: Cele mai bune mingii***? Raport calitate pret?

boboc Avatarul lui baltzatu
    Data nscrierii
    30.01.2018
    Locație
    Bucuresti
    Vrstă
    45
    Postări
    6
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    14 h 12 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    0
    Salut, @Fabian.

Xushaofa-urile (seamless, ***) sunt au fost luate de pe ttmall. Nu-s făcături, şi garantez că erau mai uşoare dect altele (pe vremea aceea, jucam cu DHS-urile de 1* de care am pomenit). La subiect, la 7 lei/bucata, raportul calitate/preţ e, IMO, mic.

Offtopic: Categoric, vinovatele principale sunt "ramele" şi smash-urile n podea. Cnd eram zero, am avut canturi de burete. Am cteva n plus, da' nu-i pot convinge pe ceilalţi să-şi pună (ce să fac, nu scrie "Butterfly" sau "Nittaku" pe ele)...
    Ultima modificare făcută de baltzatu; 19.02.2018 la 17:28.
    Moo... or something...
    --------------------------------------------------------------
    Nittaku Septear + Xiom Sigma Pro II (2.0) + Xiom Vega Pro (2.0)

organizator turnee
    Data nscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vrstă
    43
    Postări
    3.091
    Timp total online
    89 z 6 h 7 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    8177
    Un paragraf interesant de la ITTF .

"Wichtige Information zu Tischtennisbllen aus Plastik:

Es gibt zur Zeit 5 Hersteller von *** Bllen mit ITTF Zulassung: DHS, Double Fish und Xushaofa aus China, Nittaku aus Japan sowie Weneer aus Deutschland.
    Die Blle aus den Fabriken der oben genannten 5 Hersteller werden dann unter diversen Markennamen verkauft.Unter den Marken verkaufen wir Butterfly, Donic, GewO, Joola TSP Xiom, Andro, Tibhar, etc

Es gibt Plastikblle mit und ohne Naht.
    Nur Xushaofa stellt Blle ohne Naht her, alle anderen Hersteller produzieren Plastikblle mit Naht.

Zur Zeit gibt es auch Plastikblle aus 3 verschiedenen Materialien.
    Sie merken dies auch daran, das die Beschaffenheit der Oberflche in der Griffigkeit schwankt.

All diese Faktoren bestimmen natrlich auch die Spieleigenschaften. Aufgrund der Vielzahl an unterschiedlichen Arten von Plastikbllen sind die Schwankungen bei den Spieleigenschaften entsprechend gro.
    Derzeit ist noch immer nicht abzusehen, welche Blle sich letztendlich durchsetzen werden.

Die Qualitt der Plastikblle ist zudem auch sehr unterschiedlich. Trainingsblle aus Plastik sind oft wenig haltbar und teilweise auch spielerisch eher seltsam, *** Blle sind deutlich besser, aber noch nicht so gut wie Blle aus Zelluloid. Daher soll die Qualitt in den nchsten Monaten und Jahren schrittweise weiter verbessert werden, sowohl bezglich der Haltbarkeit, als auch der Spieleigenschaften. Immerhin sind hier bereits in den letzten Monaten deutliche Fortschritte erreicht worden, zumal einige Hersteller auch seit kurzem ein neues und offensichtlich geeigneteres Rohmaterial (ABS) fr die Herstellung verwenden.
    Es ist jedoch mehr als fraglich, ob es jemals auch wirklich gute und dennoch gnstige Trainingsblle aus Plastik geben wird."

Informații importante despre mingi de tenis de masă din material plastic: n prezent, există cinci producători de mingi *** cu aprobare ITTF: DHS, Double Fish și Xushaofa din China, Nittaku din Japonia și Weneer din Germania. Mingile de la cei cinci producători de mai sus sunt vndute sub diferite nume de marcă. Dintre brandurile pe care le vinde amintim cateva Butterfly,Donic,Gewo,Joola,Tsp,Xiom,Andro,Tibhar,e tc.
    . Sunt disponibile cu sau fără sudura. Numai Xushaofa produce bile fără sudură, toti ceilalti producătorii produc bile din plastic cu sudura. n prezent, există mingi de plastic din trei materiale diferite. Se observa acest lucru din caracteristicile suprafetei la care variaza aderenta. Desigur, toți acești factori determină, de asemenea, caracteristicile de joc. Datorită varietății de diferite tipuri de mingi de plastic, fluctuațiile n caracteristicile de joc sunt inca mari.
    n prezent, nu este ncă posibil să se prevadă care vor ramane n cele din urmă . Calitatea mingii de plastic este, de asemenea, foarte diferita.
    Mingile de antrenament din material plastic sunt de multe ori foarte slabe și, uneori, au saritura destul de ciudat .Mingile de *** sunt mult mai bune, dar ncă nu la fel de bue ca și mingi de celuloid. Prin urmare, calitatea n următoarele luni și ani va fi mbunătățit treptat, att n ​​ceea ce privește durabilitatea, și caracteristicile jocului. La urma urmei, au fost realizate progrese semnificative, mai ales că unii producători folosesc, de asemenea, recent, un nou și, evident, mai potrivit ca materie primă (ABS) pentru producția de mingi n ultimele luni. Cu toate acestea, mai este mult dect ndoielnic dacă va exista vreodată cu adevărat bun, mingi de antrenament la prețuri accesibile din plastic. "

P.S.Imi cer scuze de traducerea rapida dar la ora

- - - Actualizat - - -

Diferenta de calitate e de multe ori de alegerea Brand-ului a tipului de selectie al mingii,care este determinat de politicile de marketing.Deci puteti nimeri o minge comercializata de un Brand care a fost achizitionata dintr-o selectie superioara(15-17 centi bucata) foarte buna ,dar peste cateva luni cumparati acelasi tip de minge de la acelasi Brand ,dar care facut o economie in achizitie sa ,si a ales o selectie medie (13-15 centi bucata) si nu mai este asa buna.

Eu unul cand cumpar mingi en-gros testez dintr-o cutie toate cele 72 de mingi si daca procentul de mingi cu deviatii este sub 7-8 cumpar 100-200 de cartoane.Iar daca unul din clientii mei au reclamat mai multe , le trimit inapoi.
    Ultima modificare făcută de Zosim1; 19.02.2018 la 23:05.

3. Mulțumesc Iulian Gherasim, emil,braila au mulțumit pentru mesaj
    mi place Tamas Vivien, adimucu, Pinzar Alin le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data nscrierii
    15.05.2006
    Locație
    Curtea de Arges
    Vrstă
    37
    Postări
    688
    Timp total online
    8 z 5 h 2 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    182
    Dupa ce mi-au mai trecut prin mana ceva brand-uri. Pe primul loc "cu coronita" Nittaku 3 stele. F bune si la un pret f competitiv Andro de 3 stele(ceva mai ursoare si un pic mai lente). TSP sunt ok dar mai scumpe...Butterfly de 3 stele iau greu efect si scot un zgomot ciudat. Tibhar, Stiga, Dhs, decente. NU am apucat sa testez Joola de 3 stele...
    Blade: Stiga Infinity VPS V, FL, legend
    fh: T05, 2,1 mm, black
    bh: T05, 2,1 mm, red

Subiecte similare

1. Cele mai bune meciuri desfasurate vreodata
    De dennis n forumul Multimedia
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.12.2016, 02:54
  2. Cele mai bune lemne pentru fete antispin
    De floppy n forumul Echipament
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 12.12.2012, 13:03