Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CE S-A INTAMPLAT CU FETELE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CE S-A INTAMPLAT CU FETELE

    Cauze,motive,eventuali vinovati,

  • #2
    Pai ideea e cam asa:Otilia nu mai participa+Mihalea Steff nu e intr-o forma deosebita+schimb de generatii.

    Parerea mea este ca nu putem cere Mihaelei sa fie robot de adus puncte mai ales ca ea este cea care a facut diferenta in finala campionatului european. Totusi nu pot sa nu remarc ca din aceste mondiale am castigat ceva: Dodean si Samara care au jucat cu jucatoare mult mai bine clasate aducand puncte echipei deci ele sunt un castig enorm pentru echipa mai ales ca sunt inca la varsta junioratului. Abia astept sa ma bucur de medaliile pe care le vor aduce fetele noastre in viitor dar trebuie sa avem putintica rabdare+o gestionare buna a programului competitional al celor doua jucatoare si a altor junioare si juniori de valoare.

    La viitoarele campionate mondiale cu o Steff la timona secondata de aceste doua junioare exceptionale cu siguranta va fi cu totul alta poveste.

    Pana atunci ne bucuram de rezultatul baietilor de la care asteptam o performanta deosebita.

    Comentariu


    • #3
      corecte si pertinente observatiile tale filo,dar as avea cateva intrebari legate de ele,de ce nu s-a incercat aplanarea conflictului cu otilia,am vazut cu totii jucatori mai in varsta decat ea,cred ca mai putea fi utila,de ce s-a cascat acet abis intre steff(27 ani),dodean(18ani)pentru ca valori intermediare am avut si aici as aminti doar pe cornelia vaida(24ani)referitor la planificarea judicioasa a concursurilor crezi ca samara si dana au fost in plentitudinea fortelor can in ultima luna in loc sa se pregateasca de mondiale cum ar fi fost normal au fost mai mult prin avioane(emirate,algeria)

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de pingpong
        corecte si pertinente observatiile tale filo,dar as avea cateva intrebari legate de ele,de ce nu s-a incercat aplanarea conflictului cu otilia,am vazut cu totii jucatori mai in varsta decat ea,cred ca mai putea fi utila,de ce s-a cascat acet abis intre steff(27 ani),dodean(18ani)pentru ca valori intermediare am avut si aici as aminti doar pe cornelia vaida(24ani)referitor la planificarea judicioasa a concursurilor crezi ca samara si dana au fost in plentitudinea fortelor can in ultima luna in loc sa se pregateasca de mondiale cum ar fi fost normal au fost mai mult prin avioane(emirate,algeria)
        Apoi eu nu ma pricep la chestii din-astea asa de subtile, am vazut ca cele 2 junioare au jucat si au invins jucatoare cotate mult mai bine decat ele, cat despre avioane cam ai dreptate........decat sa joace cu junioare mult sub nivelul lor ar trebui sa treaca la senioare fara a mai pierde vremea cu competitii pentru junioare. Putem lua exemplul Japoniei care a impins-o de la spate pe Fukuhara si uite ca a ajuns departe desi e junioara si acum. Cred ca dupa aceasta competitie echipa de junioare ar trebui schimbata cu alte junioare de perspectiva iar cele doua sa intre numai in concursuri pentru senioare pentru ca s-a vazut ca fac fata si trebuie sa aibe meciuri tari daca vor sa progreseze.

        Comentariu


        • #5
          problema e mult mai grava decat ai crede draga filo,esenta este urmatoarea:cele doua sunt cam tot ce ai in tara de valoare,folosindule si la junioare si la senioare risti sa le uzezi prematur(saturatie,accidentari,stress,lipsa timpului pentru antrenamente)toate acestea s-au vazut foarte bine la CM de juniori cand ambele au fost invinse de jucatoare care nici in vise erotice nu ar fi crezut acest lucru,ma refer la semifinala pe echipe cu ungaria

          Comentariu


          • #6
            ar fi interesant daca in topicul asta ar intra si cineva de la federatie care probabil ar trebui sa se simta vizati de anumite mesaje.

            federatia cateodata spune ca a auzit de forumul asta si ca il citeste. din pacate nu a raspuns niciodata vreunui mesaj pe forum.

            se pare ca acest forum este vizitat destul de des de oameni care au ceva de comentat pe marginea activitatii federatiei. ar fi interesant de comunicat si demersurile oficiale pe care le-au facut pentru a atrage atentia asupra problemelor din federatie. sunt convins ca si in tara asta daca apar dovezi si un lucru sustinut pentru supravegherea federatiei se poate intampla sa se indrepte lucrurile. (au existat si cazuri de succes pe la federatiile de polo, volei)

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de valentin
              ar fi interesant daca in topicul asta ar intra si cineva de la federatie care probabil ar trebui sa se simta vizati de anumite mesaje.
              federatia cateodata spune ca a auzit de forumul asta si ca il citeste. din pacate nu a raspuns niciodata vreunui mesaj pe forum.
              Pai am avut si eu o intrebare pentru federatie si le-am pus-o pe forumul de pe site-ul federatiei dar nu s-au obosit sa raspunda, de ce crezi ca ar raspunde mai repede pe forumul altora decat pe forumul lor?

              http://www.frtenismasa.ro/forumtenis/viewtopic.php?t=9

              Comentariu


              • #8
                atunci sa speram ca oamenii care pun aici comentarii si intrebari catre federatie o vor face si pe forumul federatiei si daca afla vreun raspuns il vor imparti si cu noi

                Comentariu


                • #9
                  filo ti-am citit mesajulde pe forumul federatiei chiar cand l-ai postat si am vrut sa-ti dau atunci un raspuns dar m-am gandit ca poate,poate........dar ti-l dau acum:nu toci tastatura degeaba ca nu merita,iar daca credeti c-ai intereseaza cumva ce discutam noi cu scuzele de rigoare, sunteti naivi.apropo o intrebare pentru voi,aveti dreptul la trei incercari:la 8 sportivi cati oficiali au fost la CM de la Bremen

                  Comentariu


                  • #10
                    0000000000001 eu asa zic )
                    Lemn : Donic Crisan Titanium
                    FH : Donic Sonex JP : rosu
                    BH : Donic Sonex : negru
                    www.versuri-muzica.tk

                    Comentariu


                    • #11
                      emile,gresit

                      Comentariu


                      • #12
                        10 cel putin
                        Primorac Carbon
                        FH Dignics 09C
                        BH JOOLA MAXX

                        Comentariu


                        • #13
                          Cald,cald

                          Comentariu


                          • #14
                            8 oficiali atunci. la fiecare sportiv un oficial
                            Lemn : Donic Crisan Titanium
                            FH : Donic Sonex JP : rosu
                            BH : Donic Sonex : negru
                            www.versuri-muzica.tk

                            Comentariu


                            • #15
                              Nu cred ca conteaza cati oficiali au fost la Bremen ci ce au facut acestia acolo. Daca din 17 oficiali sa zicem au fost 4 antrenori, 2 preparatori fizici+1 maseur, 1 psiholog, 1 analist-expert video, 6 parteneri de antrenament + coordonatorul general al loturilor atunci eu imi ridic palaria, dar asta e organizarea lotului chinez care nu a facut mare branza pe la aceste mondiale.........ar trebui sa mai invete de la noi cate ceva..........

                              Comentariu


                              • #16
                                trei antrenori,un presedinde,o nevasta,o cumnata,2copii,mai continuu

                                Comentariu


                                • #17
                                  trei antrenori,un presedinde,o nevasta,o cumnata,2copii,mai continuu
                                  De ce trei antrenori pentru ca au fost doar doua echipe / Inteleg cine este presedintele , dar nu inteleg a cui este nevasta , cumnata si copiii pentru ca din ce spui tu au fost patru barbati la Bremen / Daca ar mai fi si continuare la enumerarea ta atunci atunci FRTM ar trebui sa se numeasca Federatia Romana de Turism Mondial /

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    trei antrenori:florea la baieti,filimon la fete,bozga antrenor federal,iar despre restul e corect ceea ce ai scris cu o mica modificare federatia romanescu de turism mondial.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      JUNIOARELE SE SCUZA DESTUL DE DES

                                      ESTE FOARTE GREU SA APLANEZI ASEMENEA CONFLICT DINTRE BADESCU SI FEDERATIA ROMANA DE-A LUNGUL ANILOR FRTM SI-A BATUT JOC DE FIECARE GENERATIE IN PARTE...,NU AU INTELES NIMIC CA ACESTE SPORTIVE IN PRIMUL RAND SUNT ADEVARATE PROFESIONISTE IAR APOI CUNOSC FOARTE BINE CE ESTE SUCCESUL IN ECHIPA NATIONALA.
                                      NU ESTE PRIMA GENERATIE CARE ARE PARTE DE ASEMENEA TRATAMENT.
                                      JUNIOARELE NOASTRE POATE NU CUNOASTETI CA SUNT PLIMBATE PESTE TOT DE FRTM LA COMPETITII INTERNATIONALE..DAR CAND ESTE VORBA SA DOVEDEASCA SI LA SENIORAT MOTIVEAZA CA NU AU EXPERINTA...DOMNILOR NU UITATI CA AU APROAPE 18 ANI ACESTE JUNIOARE..TREBUIAU SA CONFIRME REZULTATE PANA ACUM...CHIAR SI LA SENIORI.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Grigorescule,nu stiu de ce dar am banuiala ca ne cunostem foarte bine,as putea zice certitudinea,dar i-ti respect optiunea de a ramane anonim,la fel cum si eu sunt,asta nu inseamna ca nu sunt de acord cu tine,cu privire la trecerea de la juniorat la seniorat am o alta parere,pana la 18 ani Filimon scoate din ele tot si nu le mai ramane placerea de a juca,de fapt dupa ce in vezi pe omu in sala cativa ani chiar ca-ti vine lehamite si-ti vine sa te apuci de polo pe tigle sau popice subacvatice(Necula stie de ce sau Manac)individul i-si face damblaua si dupa aceea eject,a fost odata o echipa CAMPIOANA EUROPEI MIHAELA STEFF,ADRIANA NASTASE,GOGORITA ANA,MARIA ROTARU,(OTILIA BADESCU era accidentata),ce s-a ales de ele Misu si Adita suspendate,Gogorita uitata ca o valiza in gara(era sa scriu Olanda)de Maria chiar nu stiu nimic,oare chiar tot timpul sportivii sunt vinovatii si doar cade in picioare

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          FRTM POARTA TOATA VINA

                                          ......POATE NU CUNOSTI SITUATIA EXACTA....LA LOTUL FEMININ DE TENIS DE MASA...
                                          CE SCHIMBARE DE GENERATIE??CU CINE??
                                          SAMARA INCA MAI ESTE UN AN JUNIOARA,IAR DODEAN ESTE SENIOARA DEJA...FACE 18 ANI...DECI NU ESTE ATAT DE JUNIOARA.
                                          FETELE SUNT SUSPENDATE..ZAMFIR SI STEFF...OTILIA BADESCU A FOST INLATURATA DE LA LOT..ERA PREA INCOMODA PENTRU CEI DE LA FRTM...SI DORESC SA-TI REAMINTESC..FETELE IN 2005 AU CASTIGAT EUROPENELE DE SENIORI...POATE NU STIAI,DAR ASTA E REALITATEA.
                                          PACAT CA NU INTELEGI SITUATIA,REALITATEA.

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X