Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

    OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!
    Pentru toti participantii din AmaTuR (si numai pentru ei!) am pregatit o oferta de mese profesionale, aprobate ITTF, care se va derula incepand cu luna aprilie;
    Pretul este promotional, fara concurenta la aceeasi categorie si calitate!
    Oferta este destinata in special centrelor AmaTuR, care pot achizitiona 6 mese cu numai 9960 RON!
    Orice doritor poate insa sa se inscrie, chiar daca doreste o singura masa!
    Masa DONIC WALDNER CLASSIC 25 (omologat ITTF)..... 1660 RON (TVA inclus)
    Fileu DONIC STRESS omologat ITTF .... .................... 110 RON (TVA inclus);

    Caracteristici:
    Clasa A conf normei europene DIN 14468-1
    Grosime blat 25 mm
    Doua parti componente, 2x4 role 100 mm;
    Greutate 124 kg
    Culoare blue;
    Livrare din stoc sau in maxim 30 zile de la data comenzii ferme, in Romania, plata la livrare, sau pe baza de contract;
    Livrarea se va efectua de catre un dealer autorizat din Romania, prieten bun al AmaTuR, care a acceptat derularea programului prin firma proprie, fara comision!
    Dragi amaturisti!
    Acum este momentul cel mai prielnic pentru amenajarea cluburilor D-vs!
    Luati legatura cu administratiile locale, cautati sponsori pentru a prinde extraordinara ocazie de a va dota sau de a deschide centre noi!
    Pentru informatii suplimentare sau pentru inscriere (deja exista o lista de inscriere) va rog sa-mi trimiteti MP sau mail pe adresa: danbodeanu(at)ymail.com.

  • #2
    Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

    Prima comanda va sosi in jurul datei de 20 aprilie. Pana acum, apropape intreaga comanda este rezervata, mai mult de jumatate din comanda este rezervata pe comenzi ferme. Printre ele se afla si prima masa AmaTuR!

    Comentariu


    • #3
      Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

      Postat în original de Dan2
      Prima comanda va sosi in jurul datei de 20 aprilie. Pana acum, apropape intreaga comanda este rezervata, mai mult de jumatate din comanda este rezervata pe comenzi ferme. Printre ele se afla si prima masa AmaTuR!
      Felicitari....e un inceput..cu siguranta cu mult spor pentru miscare. ....Nu pot decit sa apreciez efortul pentru tot,in aceasta directie nou,respectiv al unui superpret pentru asa supermese.FELICITARI,eu personal nu pot decit sa apreciez aceaste initiativa care se concretizeaza in cele subliniate mai sus.Precizez ca sunt unul din viitorii beneficiari de astfel de mese,doar datorita unei astfel de oferta,chiar din prima comanda.
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #4
        Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

        Postat în original de Dan2
        OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!
        Pentru toti participantii din AmaTuR (si numai pentru ei!)
        Felicitari pentru obtinerea unui pret atat de bun.
        Faptul ca din acest moment,unul dintre dealer-ii autorizati ai marcii Donic,cu link si pe site-ul oficial donic.de, va ofera aceasta mare favoare,este remarcabil.
        Mai putin remarcabail va fi entuziasmul aceluiasi ...dealer,care doar de dragul unei vanzari ...posibil consistente,strica fara sa stie ( presupun ca nu stie,ca altfel nu facea greseala) piata.
        Prin piata nu ma refer la reclame online...ci la deserviciul pe care Dvs i-l aduceti DIRECT,in relatia pe care el o are cu acel furnizor ...laundandu-i pretul de dumping pe care il va practica...citez : "si nu numai pentru ei" ,adica va asumati o raspundere in numele altcuiva.
        Probabil cel care v-a oferit acest pret nu este constient de faptul ca Dvs publicandu-i oferta,il faceti vulnerabil .
        E ca si cum maine vom afla cu totii ca Mercedesul costa la fabrica 8.000 de Euro si ca mi-l puteti vinde cu 8.500 ,ca sa acopere transportul...uitand de fapt prima regula in domeniu: Mercedes este un brand si nu poate fi facuta publica o oferta de sub 30.000 Euro + tva....pentru ca pe termen scurt veti castiga ....dumneavoastra notorietate in randul "miscarii",dealerul din Romania care-si permite sa coboare stacheta unui brand ...probabil mai nimic ...dar nu asta era important: pe termen scurt /mediu veti reusi,fara sa fiti autorizat ( probabil), sa aduceti prejudicii de imagine marcii Donic,in Romania.
        www.stiga-tenis.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

          hmmm...cam adevarata analiza, dar totul a fost facut, cu siguranta, cu bune intentii. Oricum multumim de avertizare, si eu ma gandisem sa felicit dealer-ul dar m-am gandit ca daca nu a aparut numele lui pe forum poate era cu un motiv.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

            Postat în original de Dado.daniel
            hmmm...cam adevarata analiza, dar totul a fost facut, cu siguranta, cu bune intentii. Oricum multumim de avertizare, si eu ma gandisem sa felicit dealer-ul dar m-am gandit ca daca nu a aparut numele lui pe forum poate era cu un motiv.
            deja intentia nu mai conteaza ( si ma indoiesc ...poate intentia o fii buna,dar naivitatea nu),prejudiciul care poate fi facut pe piata reala...nu cea imaginara a domnului dan2...ma refer la Donic,la Joola,etc...la Stiga,de ce nu ? ca altfel nu ma bagam in discutie,este mare....ups...uitam de Butterfly,de fapt principalul jucator pe piata mondiala
            si inca ceva: eu nu am avertizat pe nimeni ...nu-mi permite cresterea un astfel de comportament,cel mult trag un semnal de atentionare,mai ales ca nu stiu cine este naivul care are impresia ca a dat un mare tun,vanzand la blana o MARCA ...in mod public !!!!...nu cred ca este acceptabil.
            Si la noi,la Stiga,gasiti preturi bune...foarte bune sau de invidiat (de catre cel care vinde ieftin :P) ,dar toate aceste detalii sunt "sub contract",cum se mai spune...daca le faci publice esti zero plus ca te poti astepta sa-ti cer daune si aici nu glumesc.
            bine...eu mai glumesc cand zic ca nu stiu ...uite un link interesant :http://fr.wikipedia.org/wiki/Secret_de_Polichinelle
            www.stiga-tenis.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

              si nu vreau sa fiu inteles gresit : nu am legatura cu Amaturul,decat in masura in care uneori ( destul de rar ,e adevarat,din pacate),fara sa am pretentii de publicitate sau conexe ,acordam premii in echipament Stiga sau pur si simplu sprijinim alte asociatii sportive ( asta mai des) ,doar pentru ca incurajeaza practicarea TENISULUI DE MASA in randul copiilor
              www.stiga-tenis.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                Pietele libere sunt guvernate de legea cererii si ofertei.Singura restrictie este aceea de a nu vinde produsul sub pretul de achizitie decat in situatii particulare bine stabilite (soldari de ex)
                Acuzatiile privind vinderea unui produs sub "pretul pietei" sunt niste elucubratii care s ar dovedi justificate intr-un singur caz:cel in care distribuitorii de produse t.d.m au incheiat o intelegere intre ei de a vinde un anume sortiment doar intr-o anume marja de preturi .Dar atunci acest fapt ar cadea sub incidenta Legii Antitrust,Consiliul Concurentei(organismul abilitat in acest domeniu legislativ) aplicand amenzi de pana la 10% din cifra de afaceri a firmelor implicate
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • #9
                  Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                  Foarte adevarat.
                  Produsul respectiv nu se vinde sub pretul de achizitie,chiar are acoperit si transportul ( adica stiu cat costa o masa Donic la fabrica,modelul respectiv),din cate stiu eu ,dumping nu inseamna vanzare sub pretul de achizitie,va rog nu confundati acest aspect cand folositi termenul "elucubratii".
                  Aici altceva am dorit sa atrag atentia : situatia in care ( poate ?) este pus cel care a facut oferta,de catre cel care a publicat-o;daca efortul este de mare ajutor Amaturului,el poate aduce pe termen mediu unele prejudicii marcii si implicit celor care care o importa.
                  Era mult mai sanatos sa ramana in circuit inchis oferta,asta neinsemnand ca de ea nu poate beneficia oricine sprijina organizatoric sau in alt mod circuitul
                  www.stiga-tenis.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                    Aha, domnul Balanescu ne spune ca pretul mic strica afacerea....
                    Ei bine, de ce nu initiaza vreun dealer un program "rabla" pentru mese de ping-pong. Stiu eu niste mese ca s-ar preta la inlocuire prin casare... Si copiii care invata tenis de masă la acel club ar juca pe mese mai bune. S-ar organiza si turnee Amatur. Si concursuri regionale de juniori.
                    TsE

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                      Nu strica afacerea,o "deruteaza" ,pe un anumit segment.
                      Referitor program tip rabla,e o idee,dar aici numai federatia se poate implica,putand sa aloce un procent din mesele pe care le primeste ( de la sponsor) ,pentru acest scop .
                      www.stiga-tenis.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                        Domnule Balanescu,
                        Va multumesc pentru atentia acordata topicului, precum si pentru parerea exprimata.
                        Asa cum stiti, intr-un topic anterior am lansat o campanie de strangere de oferte, in care am insistat pe si pe prezentarea tehmica amanuntita a fiecarui produs;
                        Va multumesc inca o data pentru amabilitatea de a-mi trimite o oferta interesanta, care tinea cont de anumite discounturi in situatia achizitionarii unui numar ceva mai mare de mese;
                        Sunt convins ca, daca ati cere la furnizorul D-vs o comanda speciala, cu un numar mare de mese, pentru un singur client (AmaTuR), executate in termen, transportate in conditii economice, cu adaos mic la fiecare masa, dar convenabil pentru un lot, ati putea oferi si D-vs pe piata din Romania mese in conditii apropiate de cele primite de la partenerul nostru!
                        Chiar ati putea ridica manusa aruncata si sa incercati, atat D-vs, cat si alti dealeri sa echilibrati preturile din piata prin cresterea cantitatilor vandute cu adaos mic, in detrimentul cantitatilor mici cu preturi mari...Poate ca urmatoarea promotie din piata se va numi STIGA!
                        Pe de alta parte, am constatat ca ati inteles gresit primele doua propozitii din oferta, pe care le-ati citat:
                        1 Este vorba despre o oferta speciala, evident limitata, (o campanie pentru Romania) pe care cred ( si sper) ca am indus-o firmei Donic la momentul potrivit;
                        2 Am insistat pe ideea ca oferta este numai pentru AmaTuR, dar am vazut ca ati inteles pe dos!
                        3 Nu cred ca promovand un produs de calitate al firmei Donic ii putem aduce prejudicii! pretul oferit este cel pe care a dorit sa il ofere, iar interesul meu, ca negociator din partea AmaTuR este sa primesc preturi cat mai bune!
                        Nu pot decat sa multumesc partenerului, care a inteles perfect dorinta noastra si ne-a ajutat la momentul oportun!
                        Un singur lucru mai vreau sa punctez: cred ca interesul tuturor celor care comercializeaza produse de tenis de masă trebuie sa se indrepte spre vanzarea a cat mai multor mese, indiferent de castig! Mai multe mese inseamna mai multi amatori de tenis, iar grosul vanzarilor si castigurilor se face nu din 30-40 de mese, ci din cateva tone de materiale consumabile, care se vand la bucata; indirect, actiunea "mese pentru AmaTuR" va poate aduce beneficii!
                        Mai multe amanunte va poate spune partenerul nostru in aceasta actiune!

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                          Stimate Domn,
                          Raman la parerea mea si consider ca nu am inteles gresit ,oricum,nu voi mai continua sa postez pe acest topic,pentru ca am o oarecare impresie ca lumea in Romania,de ceva timp, a inceput sa confunde o afacere ,care implica o intreaga logistica ,deci si costuri,cu o "oferta de criza" ..si nu este cazul.
                          Firma noastra sprijina uneori ,prin diverse sponsorizari ( cu echipament) tenisul de masa,recunosc insa ca nu imi doresc pentru asta neaparat publicitate,este suficienta bucuria unor copii care in afara de o cupa primesc si un material ..util ,asa ca nu voi ridica manusa,considerand ca nu ati aruncat-o cui trebuie.
                          Pe final tin sa va precizez ca nu cred sa fi existat client de 1 buc. ! masa tenis ittf care sa nu fi primit un discount de minim 6% ( si nu de ieri,alataieri),chiar daca pe site am scris altceva...deci interesul de a acorda bonificatii a existat permanent,la aceasta categorie de produse Si imi mentin invitatia de a ne face o vizita la firma ,chiar va invit sa facem un tur al depozitului,sa vedeti ca ,pe parte de tenis de masă ( si nu numai) avem o mare parte din gama STIGA,pe stoc...inclusiv mese( si nu putine).
                          Nu sa negociem ceva,pentru ca nici nu am negociat vreodata ,doar v-am trimis o oferta ,pentru care mi-ati multumit,va invit sa vedeti de aproape cum decurge o afacere cu produse de tenis masa .
                          toate cele bune
                          www.stiga-tenis.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                            Analiza facuta de domnul Balanescu este foarte corecta si este o analiza pe text << oferta speciala pentru AmaTur si nu numai>>, deci cui se adreseaza aceasta oferta???
                            Dupa cum se stie in Romania opereaza mai multi dealeri autorizati ai firmei DONIC, care ar obtine aceleasi preturi, poate am lansat si noi oferte foarte bune dar au ramas si vor ramane confidentiale. Nu trebuie sa ne folosim de diverse nume ale asociatiilor gen AmaTur ca sa ne promovam imaginea...
                            Cred ca fiecare dealer face o afacere corecta supusa legislatiei fiscale,(taxe, impozite, are un angajat-doi caruia trebuie sa i asigure un salariu s.a.m.d) iar cel mai important - trebuie sa ne respectam clintii dar si furnizorii care asigura obiectul afacerii nu trebuie sa - i ingropam cu ideeile noastre de marketing... in acest mod preturile pentru export ar fi publice afisate pe site-urile oficiale ale furnizorilor...
                            De ce aceasta oferta adresata AmaTurului nu a fost confidentiala si negociata fata in fata cu ofertantii ca orice afacere serioasa? Cred ca si dealerii firmelor STIGA, JOOLA, BUTTERFLY, YASAKA, ANDRO ar fi putut participa cu oferte foarte bune (gen licitatie) doar pentru AmaTur nu si pentru persoane fizice.
                            Pe termen mediu si lung aceste oferte ne vor ceea prejudicii tuturor, mesele au o durata mare de viata nu le putem schimba semestrial, anual... si se va bloca piata, nu suntem nici o tara dezvoltata cu o educatie sportiva bine facuta si mai ales pe aceasta ramura de sport.
                            Salile de sport din Romania sunt putine si mici nu exista sali unde sa poti baga 50-100 de mese ca in Germania de exemplu. Aceste oferte nu se pot numi decat experiente de dealeri autorizati dar e posibil sa aiba si urmari neprevazute.
                            www.tenismasa.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                              Postat în original de Dan2
                              OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!
                              Pentru toti participantii din AmaTuR (si numai pentru ei!) am pregatit o oferta
                              Errare humanum est sed perseverare diabolicum!
                              Dati-mi voie sa cred, D-le Tibi. ca D-vs nu gresiti, cititi intentionat ERONAT!
                              Postat în original de tibi
                              Analiza facuta de domnul Balanescu este foarte corecta si este o analiza pe text << oferta speciala pentru AmaTur si nu numai>>, deci cui se adreseaza aceasta oferta???...
                              ... Cred ca si dealerii firmelor STIGA, JOOLA, BUTTERFLY, YASAKA, ANDRO ar fi putut participa cu oferte foarte bune (gen licitatie) doar pentru AmaTur nu si pentru persoane fizice.
                              D-le Tibi, am primit oferte de la aproape toti dealerii din București, le-am studiat, am studiat preturile lor de pe piata internationala, am studiat preturile si de pe piata interna, am dat punctaje, am cerut informatii suplimentare de la cei pe care i-am considerat in carti, Stiga a fost, din pacate pt D-l Balanescu pe locul doi, Dvs... ca si alti ofertanti ati privit cu dezinteres cererea celui mai mare jucator de tenis de pe piata romaneasca - AmaTuR- si ati pierdut... imi pare rau pt D-vs, dar castigatorul este intotdeauna cel mai bun! Iar partenerul pe care l-am ales merita respectul comunitatii AmaTuR!

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                Si eu sint dezamagit de situatie , credeam ca sint mai apropiat de amatur...
                                Nu se poate nega implicarea mea in orice pot sustine .
                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                Fete de palete tenis de masa
                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                  D-le Bodeanu ... chiar nu ati inteles nimic ... sau nu doriti.
                                  o intrebare personala, pe care o sa v-o pun in public ( stiu ca nu apreciati confidentialitatea, de aceea..) : in afara de achizitia super-reusita, care pe termen mediu va strica piata si asa destul de "rezervata", din Romania, aveti si alte scopuri electorale, ref. Amatur ?
                                  multumesc
                                  www.stiga-tenis.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                    Postat în original de valigti
                                    Si eu sint dezamagit de situatie , credeam ca sint mai apropiat de amatur...
                                    Nu se poate nega implicarea mea in orice pot sustine .
                                    Vali pt. mine si multi alti clienti amaturisti, ai fost, esti si vei ramane alaturi de noi, asa ca nu fii dezamagit! Valabil si pt. dl. Gelu!
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                      Postat în original de Dan2
                                      Postat în original de Dan2
                                      OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!
                                      Pentru toti participantii din AmaTuR (si numai pentru ei!) am pregatit o oferta
                                      Errare humanum est sed perseverare diabolicum!
                                      Dati-mi voie sa cred, D-le Tibi. ca D-vs nu gresiti, cititi intentionat ERONAT!
                                      Postat în original de tibi
                                      Analiza facuta de domnul Balanescu este foarte corecta si este o analiza pe text << oferta speciala pentru AmaTur si nu numai>>, deci cui se adreseaza aceasta oferta???...
                                      ... Cred ca si dealerii firmelor STIGA, JOOLA, BUTTERFLY, YASAKA, ANDRO ar fi putut participa cu oferte foarte bune (gen licitatie) doar pentru AmaTur nu si pentru persoane fizice.
                                      D-le Tibi, am primit oferte de la aproape toti dealerii din București, le-am studiat, am studiat preturile lor de pe piata internationala, am studiat preturile si de pe piata interna, am dat punctaje, am cerut informatii suplimentare de la cei pe care i-am considerat in carti, Stiga a fost, din pacate pt D-l Balanescu pe locul doi, Dvs... ca si alti ofertanti ati privit cu dezinteres cererea celui mai mare jucator de tenis de pe piata romaneasca - AmaTuR- si ati pierdut... imi pare rau pt D-vs, dar castigatorul este intotdeauna cel mai bun! Iar partenerul pe care l-am ales merita respectul comunitatii AmaTuR!
                                      Eu personal nu pot decit sa fiu intrutotul de acord cu pozitia Dlui Dan2,si am sa si argumentez:
                                      -faptul ca s-a ajuns la un pret asa de mic,este clar in favoarea Amatur-ului in special si a tenisului de masa in general,deoarece se pot achizitiona mese de ordinul macar a citorva zeci,chiar spre o suta,poate doua.Daca totusi pretul este asa de mic si,totusi este profit......oare de ce ceilalti dealeri tin asa de sus pretul,chiar si impus prin contracte.Ar trebui,parerea mea,sa lase si ei mai jos pretul la mese.....si sa cistige la celelalte tone de materiale care pot fi vindute pe o perioada de viata a meselor
                                      -cu siguranta daca erau mese Stiga,se suparau unii...daca erau Butterfly,se suparau altii....daca erau Joola,tot asa,samd....nemultumiti,cu false texte de "etica"...se vor gasi mereu,oricind.
                                      -totusi cel mai important este ca,daca la nivel national se achizitioneaza un numar asa de mare de mese,cu siguranta toti dealerii de materiale de tenis de masă vor cistiga mai mult in timp,si dl Dan2 a punctat foarte bine in acest sens.
                                      -personal as propune ca si viitoarele achizitii sa fie tot Donic.....daca ei au putut lasa pretul mai jos in conditiile negocierii,de la inceput...de ce nu ar avea drept de preemtiune pe viitor?
                                      -deja,se trece la atacuri la persoana cu conotatii politice,se pare.De aceea as ruga pe cei din comitetul de conducere al AMATUR-ului...sa posteze pozitia lor,nu este tocmai fair,sa-l lasati pe Dnul Dan2 singur.Cine are urechi sa auda.
                                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                      FH - TENERGY 64
                                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                        Postat în original de Dragos Balanescu
                                        D-le Bodeanu ... chiar nu ati inteles nimic ... sau nu doriti.
                                        o intrebare personala, pe care o sa v-o pun in public ( stiu ca nu apreciati confidentialitatea, de aceea..) : in afara de achizitia super-reusita, care pe termen mediu va strica piata si asa destul de "rezervata", din Romania, aveti si alte scopuri electorale, ref. Amatur ?
                                        multumesc
                                        NU!
                                        Cu placere!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                          Postat în original de victorache
                                          Eu personal nu pot decit sa fiu intrutotul de acord cu pozitia Dlui Dan2,si am sa si argumentez:
                                          -faptul ca s-a ajuns la un pret asa de mic,este clar in favoarea Amatur-ului in special si a tenisului de masa in general,deoarece se pot achizitiona mese de ordinul macar a citorva zeci,chiar spre o suta,poate doua.Daca totusi pretul este asa de mic si,totusi este profit......oare de ce ceilalti dealeri tin asa de sus pretul,chiar si impus prin contracte.Ar trebui,parerea mea,sa lase si ei mai jos pretul la mese.....si sa cistige la celelalte tone de materiale care pot fi vindute pe o perioada de viata a meselor
                                          -cu siguranta daca erau mese Stiga,se suparau unii...daca erau Butterfly,se suparau altii....daca erau Joola,tot asa,samd....nemultumiti,cu false texte de "etica"...se vor gasi mereu,oricind.
                                          -totusi cel mai important este ca,daca la nivel national se achizitioneaza un numar asa de mare de mese,cu siguranta toti dealerii de materiale de tenis de masă vor cistiga mai mult in timp,si dl Dan2 a punctat foarte bine in acest sens.
                                          1. este ,in favoarea Amaturului,corect.
                                          2.ceilalti dealeri,se gandesc la afacerea lor,nu la o miscare de imagine,neaparat..si eu puteam face o oferta de gen...stiu sigur ca si mai mica ,dar nu-mi permit ; de ce ? : simplu ! pentru ca intr-o economie de piata reala ,ceea ce va doriti Dvs este imposibil .
                                          sa va explic : vand 30 de mese...50 sa zicem,hai 1 suta,cu 325-335 euro + tva...intr-un an,maxim 2...buuun.
                                          intre timp ,profitul adus de aceasta miscare mie este 0 la mese ( mai sunt si alte cheltuieli,nu intru in amanunte)
                                          eu mai vand si alte mese ittf,blat de 25,etc...cu alea ce fac ?
                                          nu le mai vand,ca le vand pe astea,ieftin.
                                          bun si asa...ca vin tonele de maruntisuri din care se face profit...ok
                                          deci ma culc linistit
                                          apoi constat ca eu sunt 1st pe piata,vand mese ieftin,nu fac mai deloc profit ,dar vand...perfect
                                          astept sa vand tonele
                                          observ insa ceva...la inceput ma mir,apoi ma cutremur: lumea vrea si maruntisurile ieftin
                                          nu ieftin,pardon...si mai ieftin
                                          hai sa dau o parte ieftin...ce sa fac...doar am adus noul concept al economiei de piata...am cerere,eu sunt OFERTA...deci vand
                                          ah ce fericit sunt inca
                                          trece o luna trec 2,trece anul si trag linie : mai,de ce nu mai am profit ?
                                          pai ce-ti trebuie ? ,o sa-mi zica piata !!
                                          pai imi trebuie,ca eu ca sa aduc in continuare,trebuie sa am profit,pentru ca vand din ce in ce mai mult,nu mai pot fara profit
                                          pai ce?nu poti vinde si fara profit ?
                                          pai nu
                                          pai acum un an puteai
                                          pai puteam,dar intre timp nu mai am cum
                                          ei ,atunci sorry,o sa ma duc la dl. tibi sau la valigti ,aveam odata niste preturi bune la ei,ma serveau,imi aduceau,etc
                                          pai ce faci,pe mine ma uiti ?
                                          da
                                          atunci eu ce fac?
                                          te apuci de profit
                                          pai as vrea ,dar crezi ca mai stiu?
                                          te descurci tu,esti baiat mare
                                          buna valigti,buna tibi,de ce aveti preturile asa de mari ?
                                          pai nu-s mari
                                          ba da ,sunt enorme
                                          nu sunt domne mari,ti se pare
                                          pai dincolo era mai ieftin
                                          era,ai punctat bine,dar s-o fi terminat oferta
                                          pai nu-mi faci tu una mai buna?
                                          pai nu pot
                                          pai de ce
                                          pentru ca vreau sa iti vand tenis de masă si peste 10 ani
                                          www.stiga-tenis.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                            Felicitari dl-e Dan Bodeanu pt.implicarea dvs.in Amatur si in special pt. Superoferta pe care ati reusit sa o faceti pt.noi cei din Amatur.Mentionez ca sunt unul din beneficiarii acestei oferte,am comandat 6 mese pt .un orasel mic ca Baicoiul si nu pot decat sa ma felicit ca am facut aceasta alegere.In opinia dl-ui Balanescu ar trebui sa ne simtim vinovati ca putem cumpara atat de ieftin,ca si cum daca ati merge la piata si vi s-ar cere dl-e Balanescu 15,35 ron pe un kg. de carne dv.ati plati 20 ron,nu stiu de ce dar parca va vad cautand 0,35 ron prin buzunare sau asteptand sa vi se aduca restul.Ne tineti prelegeri despre cum se face o afacere pe termen lung,dar adevarul este ca noi vrem sa jucam tenis acum si daca o vrea dumnezeu o sa jucam si peste 10 ani,iar daca una din firmele de echipament sportiv va da faliment din cauza Amaturului sunt sigur ca se vor infiinta alte doua mai puternice,cu alte cuvinte piata se regleaza singura.In sport de multe ori castigi dar si pierzi,trebuie sa o faci cu demnitate in ambele cazuri,se pare ca dvs. nu prea stiti sa pierdeti. Iar in legatura cu dl.Dan Bodeanu ,daca vreti sa candidati chiar si la functia de presedinte,considerati ca aveti un vot neconditionat de la mine .

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                              Postat în original de Dragos Balanescu
                                              Postat în original de victorache
                                              Eu personal nu pot decit sa fiu intrutotul de acord cu pozitia Dlui Dan2,si am sa si argumentez:
                                              -faptul ca s-a ajuns la un pret asa de mic,este clar in favoarea Amatur-ului in special si a tenisului de masa in general,deoarece se pot achizitiona mese de ordinul macar a citorva zeci,chiar spre o suta,poate doua.Daca totusi pretul este asa de mic si,totusi este profit......oare de ce ceilalti dealeri tin asa de sus pretul,chiar si impus prin contracte.Ar trebui,parerea mea,sa lase si ei mai jos pretul la mese.....si sa cistige la celelalte tone de materiale care pot fi vindute pe o perioada de viata a meselor
                                              -cu siguranta daca erau mese Stiga,se suparau unii...daca erau Butterfly,se suparau altii....daca erau Joola,tot asa,samd....nemultumiti,cu false texte de "etica"...se vor gasi mereu,oricind.
                                              -totusi cel mai important este ca,daca la nivel national se achizitioneaza un numar asa de mare de mese,cu siguranta toti dealerii de materiale de tenis de masă vor cistiga mai mult in timp,si dl Dan2 a punctat foarte bine in acest sens.
                                              1. este ,in favoarea Amaturului,corect.
                                              2.ceilalti dealeri,se gandesc la afacerea lor,nu la o miscare de imagine,neaparat..si eu puteam face o oferta de gen...stiu sigur ca si mai mica ,dar nu-mi permit ; de ce ? : simplu ! pentru ca intr-o economie de piata reala ,ceea ce va doriti Dvs este imposibil .
                                              sa va explic : vand 30 de mese...50 sa zicem,hai 1 suta,cu 325-335 euro + tva...intr-un an,maxim 2...buuun.
                                              intre timp ,profitul adus de aceasta miscare mie este 0 la mese ( mai sunt si alte cheltuieli,nu intru in amanunte)
                                              eu mai vand si alte mese ittf,blat de 25,etc...cu alea ce fac ?
                                              nu le mai vand,ca le vand pe astea,ieftin.
                                              bun si asa...ca vin tonele de maruntisuri din care se face profit...ok
                                              deci ma culc linistit
                                              apoi constat ca eu sunt 1st pe piata,vand mese ieftin,nu fac mai deloc profit ,dar vand...perfect
                                              astept sa vand tonele
                                              observ insa ceva...la inceput ma mir,apoi ma cutremur: lumea vrea si maruntisurile ieftin
                                              nu ieftin,pardon...si mai ieftin
                                              hai sa dau o parte ieftin...ce sa fac...doar am adus noul concept al economiei de piata...am cerere,eu sunt OFERTA...deci vand
                                              ah ce fericit sunt inca
                                              trece o luna trec 2,trece anul si trag linie : mai,de ce nu mai am profit ?
                                              pai ce-ti trebuie ? ,o sa-mi zica piata !!
                                              pai imi trebuie,ca eu ca sa aduc in continuare,trebuie sa am profit,pentru ca vand din ce in ce mai mult,nu mai pot fara profit
                                              pai ce?nu poti vinde si fara profit ?
                                              pai nu
                                              pai acum un an puteai
                                              pai puteam,dar intre timp nu mai am cum
                                              ei ,atunci sorry,o sa ma duc la dl. tibi sau la valigti ,aveam odata niste preturi bune la ei,ma serveau,imi aduceau,etc
                                              pai ce faci,pe mine ma uiti ?
                                              da
                                              atunci eu ce fac?
                                              te apuci de profit
                                              pai as vrea ,dar crezi ca mai stiu?
                                              te descurci tu,esti baiat mare
                                              buna valigti,buna tibi,de ce aveti preturile asa de mari ?
                                              pai nu-s mari
                                              ba da ,sunt enorme
                                              nu sunt domne mari,ti se pare
                                              pai dincolo era mai ieftin
                                              era,ai punctat bine,dar s-o fi terminat oferta
                                              pai nu-mi faci tu una mai buna?
                                              pai nu pot
                                              pai de ce
                                              pentru ca vreau sa iti vand tenis de masă si peste 10 ani
                                              Piata regleaza totul,dupa cum stim asta foarte bine.Se stie ca si la alti comercianti,la general vorbind,sunt produse care nu se cistiga mai deloc,dar le baga clientii in magazine(pinea,tigarile).Poate ca e cam fortata comparatia dar este reala,ca sa nu mai spun ca in perioada prin care trecem cu totii,ar fi macar de bun simt sa nu ne mai gindim atit EXCLUSIV la profit,nu spune nimeni ca dvs condiceti fundatie non profit,sunt de acord este societate comerciala care se autofinanteaza nu este un secret din asta.Ca o analogie cred ca aproape toti dintre noi am simtit,cu placere,in ultima perioada ca societatile de telefonie mobila au redus CONSIDERABIL tarifele,si asta in detrimentul profitului,ia ginditi-va cum si cam cit se vorbea la telefon acum 2-3 ani...si pe ce sume?Parerea mea este ca pentru tenisul de masa,dar exclusiv pentru tenisul de masa aceasta actiune nu poate decit sa fie benefica,si cu siguranta se vor vinde materiale in continuare,cu si mai mult aplomb,sunt convins de asta,in speta ca se achizitioneaza infrastructura.
                                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                              FH - TENERGY 64
                                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                                buna dimineata,
                                                eu, am trecut la un moment dat, satelitic, prin vanzari, asa ca inclin sa i dau dreptate domnului balanescu, dar,tot satelitic am trecut si prin tenisul de masa, inainte de revolutie, atunci de mult, cel putin prin bucuresti, erau cluburi gramada, jucam tenis la scoala, in parc, in fata blocului oriunde si oricand. uneori veneau niste tovarasi prin scoli si alegeau (uneori cu forta) copii pentru diverse cluburi... eehee...
                                                acum, in fine, stim cu totii.
                                                asa ca domnule balanescu, cu tot respectul, chiar daca pozitia dvs. este de inteles si corecta, ma tem ca trece in plan secund, deoarece prioritatea este o reactualizare a acestui sport si nu neaparat pentru nostalgici, dar, in primul rand pentru o generatie noua de campioni, sau poate nici macar asta..., dar oricum pentru cateva locuri unde speram ca acei copii care pierd timpul pe strada sau la calculator, vor prinde gustul sportului, iar cativa chiar vor face performanta.
                                                desigur, ca in aceasta situatie, sunt persoane care vor beneficia de avantaje, iar alte persoane vor fi in dezavantaj, dar tinta noastra nu a fost nicidecum o destabilizare a pietei, insa, tot asteptand afacerea cea mai cea... trece timpul de fapt si nimic nu se ntampla, asa ca cineva isi asuma un inceput, cu bune cu rele si toti speram la mai bine
                                                bogdan trifu

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: OFERTA SPECIALA pentru AmaTuR!!!

                                                  Postat în original de mircea.garaz
                                                  Nu stiu cat este implicata federatia cu sponsorii,la Bistrița a fost implicat antrenorul Bozga ca persoana fizica in dotarea cu mese noi!
                                                  Domnul Bozga este un NUME,pacat ca nu este si unde i-ar fi fost locul,adica la sefia frtenismasa ...
                                                  www.stiga-tenis.ro

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X