Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cu ce sa sterg mesele?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cu ce sa sterg mesele?

    am 4 mese sponeta3-46 i si nu stiu daca pot sa folosesc ceva din comert(pronto) ca sa le sterg de praf...voi ce ziceti?
    ms

  • #2
    Re: cu ce sa sterg mesele?

    http://www.ttsport.ro/accesorii-63.html ... r-304.htmlhttp://www.ttsport.ro/accesorii-63.html ... r-305.html
    Solutiile sint speciale pentru curatzat mesele de tenis .
    Pronto nu stiu daca e potrivit , ramine lipicios dupa stergere , poate afecta calitatea jocului si se usuca mai greu , dar incerca si asa .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: cu ce sa sterg mesele?

      in nici un caz nu folosi solutii de tipul celor de curatat geamurile! Mingea va aluneca pe suprafata de joc, tot le zic fetelor de la sala sa nu mai stearga cu asa ceva dar... asta le da sefu'!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Re: cu ce sa sterg mesele?

        Postat în original de mircea.garaz
        Cu ani in urma era mult mai simplu:se stergeau de praf
        uite o "chestie" pe care multa lume nu o face !
        recomand si eu,inainte de a trece la stersul cu orice fel de solutie,sa indeparteze intai praful...metoda uscata,adica ori chestia aia colorata "curcubeu" din filmele americane,antistatica,de praf,ori alta metoda similara.
        Nu este recomandata stergerea meselor daca au praf din abundenta pe suprafata de joc,direct cu o laveta umeda,praful - in combinatie cu orice produs aplicat pe laveta,devine smirghel !
        pentru partea a 2-a,adica pentru indepartarea urmelor de la grasimea de pe minge,palme,etc,nu dau sfaturi...fiecare gaseste solutia cea mai buna,insa eu personal nu recomand solutia de geamuri din comert
        Oricum,prevenirea este mai importanta,asa ca o bariera de covoare pana la sala de joc,pe culoare,o aspirare a pardoselii facuta zilnic...sunt numai cateva lucruri care ajuta la o depunere mai lenta a prafului ,implicit la o intretinere mai usoara.
        www.stiga-tenis.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: cu ce sa sterg mesele?

          Cu se se sterg de pe suprafata mesei urmele de lovituri cu paleta? E vorba de loviturile usoare cara lasa urme de pe banda de cant de obicei.
          Multumesc!
          TB ZLF & T05/T05FX

          Comentariu


          • #6
            Re: cu ce sa sterg mesele?

            RECOMAND SI PENTRU URME SI PENTRU MASA
            ACEASTA SOLUTIE O FOLOSESC SI EU PTR.MESELE MELE
            ESTE F.BUNA,CONFERA MESEI O ADERENTA APARTE
            NU DECOLOREAZA CULORILE SI ESTE ANTISTATICA
            COSTA 45 LEI
            www.tenismasa.ro

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X