Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • D-le Victorache, pareti a fi un om informat, un om care stie multe! Va rog sa raspundeti d-voastra la intrebarile de mai sus!

    Comentariu


    • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      D-le Victorache, pareti a fi un om informat, un om care stie multe! Va rog sa raspundeti d-voastra la intrebarile de mai sus!
      Nu cred ca poti procesa tu la ora asta,no offense......doar ai primit un raspuns cateva posturi mai sus,dar refuzi sa-l procesezi,sau nu poti. si iti recomand sa ne oprim aici,sincer,refuz cu obstinatie sa ne balacarim,dimineata fructuoasa iti doresc.
      Ultima editare de victorache; 31.ian.2013, 00:48.
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • Urat, foarte urat! Atacuri la persoana fara nici o logica, vorbiti de parca am fost colegi la gradinita, ca sigur nu ati fost coleg cu mine la facultate! Chestia cu "no offense" este mai mult retorica! Q.E.D., asta daca stiti ce inseamna!

        Comentariu


        • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
          Urat, foarte urat! Atacuri la persoana fara nici o logica, vorbiti de parca am fost colegi la gradinita, ca sigur nu ati fost coleg cu mine la facultate! Chestia cu "no offense" este mai mult retorica! Q.E.D., asta daca stiti ce inseamna!
          Cu siguranta mai bine eram colegi de gradinita acum 35 de ani sau de facultate acum 20 de ani decat coleg in Amatur cu unul ca tine ,si stiu ce spun,crede-ma.
          In traducere libera: ce tie nu-ti place altuia nu-i face....
          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
          FH - TENERGY 64
          BH - XIOM VEGA EUROPE

          Comentariu


          • Acum 35 de ani eram in clasa a 3-a. Daca d-voastra jigniti si dupa aceea strigati sa se inceteze, daca folositi proverbe fara legatura cu subiectul, daca tot incercati sa aratati ca sunteti destept si ca stiti lucruri pe care nimeni nu le stie, daca tineti sa aveti numai d-voastra dreptate, va spun doar atat:
            sunteti IREFUTABIL!

            Comentariu


            • Buna dimineata,
              Domnilor ... unii dintre voi ar trebui sa aiba "semnal la net" .... cum dadea Ceausescu televizor in anii '80 ...... no offence ...!


              Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
              FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
              BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

              Comentariu


              • Hai sa votam,eu sint pentru actualii reprezentanti ai Amaturului.

                Comentariu


                • Pana acum: pentru 2, contra 1
                  - - - Actualizat - - -
                  Multumesc anticipat celor care isi expun parerea in mod civilizat, fara atac la persoana si fara sa denatureze lucrurile!

                  Comentariu


                  • Nu cred ca asa se pun lucrurile,cand dorim si oricine doreste hai sa votam cine ne reprezinta.Cred ca ar trebui ridicata aceasta problema la urmatoarea adunare generala,de catre lorganizatori si reprezentantii zonali aceasta problema.Cine este Costi Motoroi,si in ce calitate propune un asemenea sondaj?Nu am absolut nimic cu tine,sincer,dar tu chiar nu sesisezi ca nu te baga mai nimeni in seama?Te incapatanezi intr-un demers sortit esecului din start.Sincer...e o gluma asa ceva,serios.
                    Dar,totusi,cred ca ar trebui deschis,pentru urmatoarea adunare generala si un topic de gen,e ok sa se stie cata legitimitate mai au sau nu,actualii conducatori,si,in functie de rezultat poate fi un punct pe ordinea de zi,dar la urmatoarea adunare,dupa cum vad eu lucrurile.Avand in vedere ca urmatoarea adunare este in preziua turneului final,cred ca e foarte devreme un asemenea topic cel putin in perioada asta.Peste cateva luni bune,cred ca este mult mai nimerit de dezbatut orice se poate propune in sens constructiv(asa cum este o propunerea lui SR,foarte pertinenta semnalata intr-un alt topic)
                    Ultima editare de victorache; 31.ian.2013, 13:14.
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • Postat în original de victorache Vezi post
                      Nu cred ca asa se pun lucrurile,cand dorim si oricine doreste hai sa votam cine ne reprezinta.Cred ca ar trebui ridicata aceasta problema la urmatoarea adunare generala,de catre lorganizatori si reprezentantii zonali aceasta problema.Cine este Costi Motoroi,si in ce calitate propune un asemenea sondaj?Sincer...e o gluma asa ceva,serios.
                      Dar,totusi,cred ca ar trebui deschis,pentru urmatoarea adunare generala si un topic de gen,e ok sa se stie cata legitimitate mai au sau nu,actualii conducatori,si,in functie de rezultat poate fi un punct pe ordinea de zi,dar la urmatoarea adunare,dupa cum vad eu lucrurile.Avand in vedere ca urmatoarea adunare este in preziua turneului final,cred ca e foarte devreme un asemenea topic cel putin in perioada asta.Peste cateva luni bune,cred ca este mult mai nimerit de dezbatut orice se poate propune in sens constructiv(asa cum este o propunerea lui SR,foarte pertinenta semnalata intr-un alt topic)
                      Nu este o gluma,se poate vota si daca sint mai multi impotriva se pot face alte numiri si alte votari pentru sfirsit de an,
                      dar daca majoritatea ii sustin pe cei actuali atunci ar fi bine sa se opreasca toate acuzatile la adresa lor.

                      Comentariu


                      • Postat în original de dantim Vezi post
                        Nu este o gluma,se poate vota si daca sint mai multi impotriva se pot face alte numiri si alte votari pentru sfirsit de an,
                        dar daca majoritatea ii sustin pe cei actuali atunci ar fi bine sa se opreasca toate acuzatile la adresa lor.
                        Sigur asa e,Dane,am spus eu altfel?dar pana la sf anului cred ca mai sunt cam 11 luni....si mai cred ca nu asa trebuie,cum a inceput Costi,totul trebuie intr-o oarecare disciplina si profesionalism,si la timpul lor.Pai daca dam de acum cu asa vot....pai pana in Decembrie 2013,nu crezi ca ne cam diluam pozitiile?
                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                        FH - TENERGY 64
                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                        Comentariu


                        • Eu vad aici pozitii ale unor oameni care au facut multe in miscarea Amatur.
                          Regulamentul 2013 a continuat sa impuna reguli si asta deranjeaza.
                          Paradoxal, cei 2 contestatari SR si Costi, cer lucruri antagonice:
                          - unul vrea liberalizarea programarilor turneelor , a taxelor precum si a cotizatiei (Clujul are cele mai scumpe concursuri), eliminarea totala a jucatorilor legitimati,
                          - celalalt vrea personalitate juridica, sponsorizari, organizeaza turnee cu taxe modice (chiar gratis) si participare legitimati.
                          TsE

                          Comentariu


                          • eu am o singura propunere...jucati tenis si nu va mai certati !
                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                            Comentariu


                            • De fapt, care sunt problemele?
                              1.Un stimat coleg din Amatur se intreba cine sunt si ce calitate am eu in acest circuit. EU SUNT UNUL DINTRE PARTICIPANTI DE CIRCA 7 ANI! Si am aceeasi calitate ca oricare dintre cei implicati in acest circuit!
                              2.De ce deranjez? Pentru ca, alaturi de alti colegi, am avut curajul sa pun intrebari incomode! Pentru ca am sesizat fraudele care se fac! Pentru ca am propus solutii pentru toti participantii!
                              3.Eu nu vreau 100% ceea ce insinueaza d-nul Emil Tudor. Nu pot sa spun ca eu am dreptate si ca altii nu au!
                              4.Nimeni nu raspunde la intrebarile incomode pentru ca, daca ar face acest lucru, s-ar incrimina.
                              5.Aceasta discutie nu este o votare, este doar un sondaj de opinie.
                              6.Ar fi foarte frumos ca cei ce intervin cu sugestii sa-si spuna si parerea: PRO sau CONTRA
                              Deci: PRO: Victorache, Dantim
                              CONTRA: Costi Motoroi

                              Comentariu


                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                De fapt, care sunt problemele?
                                1.Un stimat coleg din Amatur se intreba cine sunt si ce calitate am eu in acest circuit. EU SUNT UNUL DINTRE PARTICIPANTI DE CIRCA 7 ANI! Si am aceeasi calitate ca oricare dintre cei implicati in acest circuit!
                                2.De ce deranjez? Pentru ca, alaturi de alti colegi, am avut curajul sa pun intrebari incomode! Pentru ca am sesizat fraudele care se fac! Pentru ca am propus solutii pentru toti participantii!
                                3.Eu nu vreau 100% ceea ce insinueaza d-nul Emil Tudor. Nu pot sa spun ca eu am dreptate si ca altii nu au!
                                4.Nimeni nu raspunde la intrebarile incomode pentru ca, daca ar face acest lucru, s-ar incrimina.
                                5.Aceasta discutie nu este o votare, este doar un sondaj de opinie.
                                6.Ar fi foarte frumos ca cei ce intervin cu sugestii sa-si spuna si parerea: PRO sau CONTRA
                                Deci: PRO: Victorache, Dantim
                                CONTRA: Costi Motoroi

                                Comentariu


                                • Domnule Toma, cu respectul sincer pe care vi-l port (pe dumneavoastra va recunosc dintr-o suta; fara repros, dumneavoastra nu ma recunoasteti din trei), precizez ca ceea ce spuneti dumneavoastra aici este imposibil, daca pastrati cat de cat proportiile referitor la cheltuielile prevazute pentru un concurs. Ma refer la cele prevazute, nu la cele finale care de obicei sunt mai mari decat cele puse pe hartie anterior. Intradevar (ironia fina pe care o admir si probabil ca nu v-ati fi asteptat sa o pricep), daca mai raman, acele cheltuieli la care faceam referire (potol, vinoase, spirtoase,etc) sunt cheltuieli extra. Nu stiu sincer ce preturi sunt in Pitești, dar numai pe cupe ar trebui sa platim peste 150 lei. Locurile 1,2,3,4 ! Ca asa-i frumos! Va intreb sincer: pe dumneavoastra cat va costa chiria pe sala per concurs organizat? Cat la suta din taxa de inscriere alocati "potolului" ? Adica fiecare participant are alocata masa, cel putin "felul doi" (martori imi sunt multi din tara ca a fost cateodata si "felul unu").
                                  Multi ar trebui sa inteleaga ca nu peste tot se fac concursuri pentru a castiga bani! Mai sunt si unii care gandesc altfel. Cum gandim noi de exemplu.
                                  S-auzim numai de bine!
                                  Viscaria
                                  Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                    De fapt, care sunt problemele?
                                    1.Un stimat coleg din Amatur se intreba cine sunt si ce calitate am eu in acest circuit. EU SUNT UNUL DINTRE PARTICIPANTI DE CIRCA 7 ANI! Si am aceeasi calitate ca oricare dintre cei implicati in acest circuit!
                                    acel stimat sau cum o fi sunt eu,insa o spui distorsionat.

                                    Comentariu


                                    • 100% PRO sau 100% CONTRA ?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        100% PRO sau 100% CONTRA ?
                                        Nu are cum,doar 50% sau50% dar eu sint de parerea lui Alex Ciobanu,adica sa ne vedem dracu de tenis ,fiecare cit il stim,
                                        altii mai mult s-au altii mai putin.

                                        Comentariu


                                        • Domnilor am impresia ca este balacareala mai mare ca si in clasa politica,dar aia se balacaresc pt sute de mii de euro,DUMNEAVOASTRA,sunteti cumva razboinicii luminii?????????

                                          Comentariu


                                          • Nea Dane, uite ce iti propun! Hai sa facem acest sondaj de opinie (ca tot este la moda) cu un esantion reprezentativ de 5%, mai facem poate si o histograma si GATAAAAAAAAA! Nu schimbam nimic orice ar fi, nu atacam pe nimeni! Daca cei multumiti cu aceasta situatie sunt mai multi, atunci nimeni nu mai are nimic de zis! Daca ceilalti sunt mai multi, probabil ca cei vizati vor renunta singuri!
                                            Si dupa, vom juca tenis sau ne ducem si la DRACU daca vrei!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                              Domnilor am impresia ca este balacareala mai mare ca si in clasa politica,dar aia se balacaresc pt sute de mii de euro,DUMNEAVOASTRA,sunteti cumva razboinicii luminii?????????
                                              Vericule ai da-to pe zaibar,dar cind vi la turnee al dracului daca aduci si tu o sticla
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                              Nea Dane, uite ce iti propun! Hai sa facem acest sondaj de opinie (ca tot este la moda) cu un esantion reprezentativ de 5%, mai facem poate si o histograma si GATAAAAAAAAA! Nu schimbam nimic orice ar fi, nu atacam pe nimeni! Daca cei multumiti cu aceasta situatie sunt mai multi, atunci nimeni nu mai are nimic de zis! Daca ceilalti sunt mai multi, probabil ca cei vizati vor renunta singuri!
                                              Si dupa, vom juca tenis sau ne ducem si la DRACU daca vrei!
                                              Costi eu nu am nimic impotriva,dar fara atacuri la unele persoane.
                                              Doar pareri democratice ,dar daca iasa invers eu zic sa ii lasam sa isi vada de treaba si sa nu ii m-ai atacam degeaba.

                                              Comentariu


                                              • Una din propunerile facute inaintea turneului final 2012 a fost cea referitoare la taxarea organizatorilor cu o suma /participant ce variaza in functie de categoria turneului. . Eu personal am fost de acord cu taxarea in forma propusa,in speranta ca se vor aduna mai multi bani pt mese.
                                                In urma reactiei vehemente a unor organizatori imi dau seama ca e probabil sa fi gresit.Vorbesc in numele meu personal.
                                                Sunt localitati unde se desfasoara concursuri A si A+ care nu au nevoie de mese de la Amatur pentru ca s-au dotat prin eforturi proprii,uneori cu eforturi considerabile.Citez la repezeala:Galați,Mangalia,Cluj,Iași,Moinesti,Baia Mare,M.Ciuc,Botoșani,Bistrița..Organizatorii de concursuri de aici nu au nici o tragere de inima sa cotizeze pentru achizitionarea unor mese noi,lucru care ii lasa rece din motivul enuntat anterior.
                                                Am propus o cotizatie anuala de 5 lei aplicata la prima participare intr-un concurs(indiferent de categoria acestuia),taxata per jucator.S-ar strange o suma suficienta pentru plata site ului,a premiilor de sfarsit de an,pentru Florin,ar ramane si pt mese S.H.Este doar o propunere ,nu realizez inca toate implicatiile (pozitive si negative)ale acesteia,in cel mai scurt timp se va lua o decizie,va tinem la curent
                                                Voi inchide aceasta pagina deocamdata pana se mai potolesc putin spiritele
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X