Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Schimbare paleta

    Am achizitionat de la TT-shop o paleta profesionala prin decembrie anul trecut,formata din lemn zoran primorac off- si donic liga de 2.0
    Pot sa spun ca jocul meu s-a schimbat total.inainte stateam aproape de masa,acum stau la un metru si ceva in spatele ei si i dau top-spinuri pe Fh si tai pe BH.problema e ca simt ca nu prea am control cand trebuie sa trag mingile joase si nici nu prea pot scoate mingile extrem de joase,nu agata fetele cum trebuie
    Ce imi sugerati?sa mai exersezs au sa schimb ceva?

  • #2
    Re: Schimbare paleta

    Eu iti recomand sa schimbi fetele daca s-au uzat si nu mai agata,poti incerca tibhar torpedo fiindca au spin si viteza suficienta si merg foarte bine cu bty primorac off-.
    BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
    FH:TENERGY 05
    BH:TIBHAR TORPEDO

    Comentariu


    • #3
      Re: Schimbare paleta

      Si ce alte fete ar mai merge pe lemnul meu?xiom vega europe ar fi o alegere buna?eu vreau ca fetele sa aiba control mai ridicat pentru ca nu am decat 4 luni de cand am trecut de la chinezisme la setup profesional.Tibhar torpedo am citit acum un review si cica nu ar avea durabilitate prea mare 3-4 luni si nici controlul nu este extraordinar

      Comentariu


      • #4
        Re: Schimbare paleta

        Danyel poti lua un joola energy x-tra dar sa nu fie grosimea mai mare de 2 mm
        Are un control,viteza si efect extraordionar si tin 4-5 luni
        Blade : Michael Maze Arylate Carbon
        BARACUDA
        TENERGY 64

        Comentariu


        • #5
          Re: Schimbare paleta

          Postat în original de serginh0
          Eu iti recomand sa schimbi fetele daca s-au uzat si nu mai agata,poti incerca tibhar torpedo fiindca au spin si viteza suficienta si merg foarte bine cu bty primorac off-.
          Am avut eu tibhar Torpedo... tin cam cat o fata normala (3-4 luni) jucata in regim intensiv, dar in schimb sunt destul de grele.... aprox 50g taiata (cel putina atat cantareau ale mele)... Viteza superioara... foarte rapide dar destul de putin control. Spin normal.

          Comentariu


          • #6
            Re: Schimbare paleta

            Postat în original de Claudiu84
            Postat în original de serginh0
            Eu iti recomand sa schimbi fetele daca s-au uzat si nu mai agata,poti incerca tibhar torpedo fiindca au spin si viteza suficienta si merg foarte bine cu bty primorac off-.
            Am avut eu tibhar Torpedo... tin cam cat o fata normala (3-4 luni) jucata in regim intensiv, dar in schimb sunt destul de grele.... aprox 50g taiata (cel putina atat cantareau ale mele)... Viteza superioara... foarte rapide dar destul de putin control. Spin normal.
            Da...aveti dreptate,sunt destul de greute dar eu am avut fetele astea pe primorac off- si imi placea cum mergeau.
            Desigur asta este doar parerea mea,eu i-am dat doar un sfat
            BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
            FH:TENERGY 05
            BH:TIBHAR TORPEDO

            Comentariu


            • #7
              Re: Schimbare paleta

              Postat în original de Rada_Catalin
              Danyel poti lua un joola energy x-tra dar sa nu fie grosimea mai mare de 2 mm
              Are un control,viteza si efect extraordionar si tin 4-5 luni
              S`ar putea , daca lipeste cu apa sa fie prea racheta pt el!

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X