Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CAZUL MARESI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CAZUL MARESI

    Din pacate, din cand in cand suntem nevoiti sa discutam si despre aspecte care nu ne fac placere.De data aceasta, suntem nevoiti sa punem in discutie purtarea unui domn trecut de 50 de ani, care ar trebui sa fie un model pentru tinerii langa care participa, dar care la fiecare turneu la care a participat a creat probleme de disciplina; chiar la primul turneu din acest an, la Galați iesirile acestui domn au impiedicat desfasurarea turneului si numai miscarea discreta a D-lui Paul a facut ca lucrurile sa se linisteasca.
    De data aceasta, D- MARESI ION din Focșani a participat la o noua sceneta, mult mai agresiva decat la Galați. Din ceea ce am citit si, mai ales dupa ce am discutat cu cativa participanti, inclusiv conducatori ai miscarii AmaTuR, am inteles ca purtarea D-lui Maresi a sfidat orice regula de bun-simt, persiflat, a injurat si a jignit participantii, partenerii de joc si spectatorii. Iar, ca circul sa fie complet, a fost sustinut din tribune de o parte din apropiatii sai, care, sub influenta unor lichide penetrante au deranjat intreaga competitie.
    Pentru ca acest gen de comportament nu poate fi tolerat si, pentru ca promovam inainte de orice spiritul de Fair-play, rog pe cei care pot lamuri situatia - in primul rand pe organizatori si pe participanti, - sa-si spuna punctul de vedere, astfel incat sa putem hotari impreuna ce masura vom lua, atat cu personajul principal, cat si cu sustinatorii sai: mustrare. ultim avertisment, suspendare temporara, suspendare definitiva.
    Daca v-ati spus deja punctul de vedere, un copy-paste al mesajului in acest topic este de ajuns.
    Am convingerea ca bunul simt si spiritul de fair play vor fi, ca intotdeauna in prim plan.

  • #2
    Re: CAZUl MARESI

    Desi am fost lezat direct de cele intamplate, consider ca trebuie sa acordam inca o sansa. Asadar, personal, sustin ideea de a acorda dlui Maresi un ultim avertisment public. In caz de recidiva, sustin propunerea de suspendare a dreptului de participare in Amatur!
    As avea rugamintea ca dl. Costin Corcoz sa ii comunice personal decizia care se va lua, intrucat nu stiu daca dl. Maresi citeste sau nu forumul!
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: CAZUl MARESI

      Eu sunt de parere ca oricine merita o a2-a sansa cu toate ca si eu am vazut odata manisfestarile d-lui Maresi
      Butterfly Matsushita Power Defence
      FH:Yasaka Rakza Soft
      BH:Hallmark Phoenix Ox

      Comentariu


      • #4
        Re: CAZUl MARESI

        Eu ma supun hotararii pe care o vor lua membrii conducerii Amatur,dar as vrea sa reamintesc ca atat Maresi cat si cei din"galerie" sunt recidivisti.
        La Adjud,Maresi i-a incitat permanent la violenta pe urmatorii concitadini:
        1.SAVA SINEL
        2.NASTASE NECULA
        3.DODU CTIN
        Toti cei mentionati sunt oameni maturi dar au un comportament huliganic care isi are locul numai pe stadioane.
        Pe banca,la o oarecare distanta de ei ,statea o doamna (sotia lui Barsa de la Bacău daca nu ma insel) care nu mai stia pe unde sa se ascunda cand auzea ce mascari le ieseau din gura acestora
        La turneul de la Galați din iarna,s-a intamplat urmatorul incident care era sa aiba urmari deosebit de neplacute pentru un amaturist in special si pt circuit in general.
        Maresi juca la o masa oarecare,intr-un vacarm intretinut de el si de galeria formata din cam aceeasi indivizi(SAVA si Nastase erau acolo cu siguranta)
        Jucatorii de la celelalte mese erau adusi in pragul disperarii deoarece indiferent cate apeluri la liniste fusesera facute,erau in van.
        La un moment dat,Paul Nicolae ,care,jucand la o masa ,era vizibil deranjat de atmosfera din sala a izbucnit (nimic laudabil nici in acest fapt,desigur) bagand si scotand spectatorii,cu referire directa la cei din galeria lui Maresi.
        Din pacate,intamplator,printre spectatori era si un personaj de temut al lumii interlope locale.
        Ce s-a intamplat nu are rost sa va povestesc ,va spun doar ca numai diplomatia lui Paul Dragomir si vreo juma de ora de conversatie impaciuitoare a facut ca acest turneu sa fie dus pana la capat si sa nu fie nevoie de apeluri la 112.
        Nu inteleg ce avertismente le mai trebuie,cand Maresi e recidivist de la al 2 lea turneu Amatur incoace,cand o fi fost ala
        Propun,ca un prim pas,urmatoarele :
        1.Suspendarea din circuit pe un termen de 6 luni a jucatorului Maresi,aceasta fiind ultima sanctiune inaintea suspendarii definitive in caz de recidiva.
        2.Suspendarea din circuit pe termen de trei luni a jucatorilor Sava,Nastase,Dodu cu aceeasi mentiune ca mai sus.
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #5
          Re: CAZUl MARESI

          Domnilor!Daca domnul in cauza nu este la prima abatere de acest fel,si se pare ca nu este,atunci aplicati regulamentul AMATuR.Nu dati ocazia la interpretari si,mai ales,nu creati precedente!Mai ales ca are o varsta la care nu mai prea poti sa-i acorzi "circumstante atenuante"!!!Si eu sunt trecut de 50 de ani dar,indiferent de rezultatul partidei,nu mi-as putea permite sa sfidez sau sa jignesc partenerul de intrecere sau pe ceilalti concurenti!Cat despre ceilalti petrecareti care i-au tinut isonul,daca se aflau intr-o stare de "oboseala" avansata,atunci organizatorii turneului trebuiau sa-i scoata urgent din sala,indiferent daca erau concurenti sau nu!Asemenea comportamente nu-si au locul in mijlocul nostru.
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            Re: CAZUl MARESI

            Eu am fost unul dintre cei implicati direct in acest circ a domnului in cauza.Mi-e lehamite insa sa mai reiau sirul povestirii!
            Eu ca organizator,din respect fata de ceilalti participanti,n-am nici cel mai mic dubiu de a interzice participarea domnului in cauza.Norocul meu e ca participa doar la concursurile locale!

            Comentariu


            • #7
              Re: CAZUl MARESI

              Eu sunt de acord cu propunerea domnului Cozma, desi , probabil in urmatoarele 6 luni nu va mai fi vreun turneu in zona domnului Maresi. Probabil ca mai indicat ar fi ca organizatorii din zona sa -i interzica accesul la concursuri pe o anumita perioada, iar daca domnul Maresi e dispus sa faca deplasari la alte turnee la distanta mai mare de 100 km de resedinta dansului sa fie acceptat, poate in deplasare nu se mai manifesta in felul asta si avand in vedere ca o deplasare implica si anumite costuri sa fie acceptat sa joace in concurs.
              BLADE:Kreanga Aeros
              BH:Tibhar Torpedo
              FH: Globe National

              Comentariu


              • #8
                Re: CAZUl MARESI

                Eu am fost tolerant pana la ultima cearta intre dl Cozma si Maresi. Sunt de acord cu propunerea dlui Cozma. Si faza cu doamna chiar a fost ultima picatura. Mai ales galeria din 3 persoane a fost chiar urat.

                Comentariu


                • #9
                  Re: CAZUl MARESI

                  Radu ce mai zici pt. ca ai fost si tu afectat

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: CAZUl MARESI

                    De la Mangalia, 11 voturi PENTRU . Pentru propunerea D-lui Cozma , de a carui seriozitate nu credem ca se indoieste cineva. Am fost acolo , am fost si noi deranjati , am plecat si noi privirile ( rusinati ) cand D-na Trifu se uita intrebator la cei pe care ne cunostea...
                    Nici un fel de justificari nu ar putea avea dL. mARESI. Adrian si Dorin , doi tineri admirabili , i-au adus un concurs atat de frumos la doi pasi de casa. Stiti cu totii cat de greu le-a fost... Iar vecinul lor , de la doi pasi , ce face ? Le strica toata munca ? Nu ! N-a reusit ! Noi ne inscriem deja la urmatorul concurs de la Adjud , convinsi fiind ca marlaniile vor disparea prin efortul nostru comun.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: CAZUl MARESI

                      Deoarece nu este la prima abatere de acest fel,sunt de acord cu propunerea d-lui Cât?lin.Este inadmisibil asemenea comportament,având în vedere că particip? ?i copii la unele turnee,s? nu amintim de so?ii sau prietene.Consider că trebuie să existe bun sim? în circuitul AMATuR.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: CAZUL MARESI

                        Nu trebuie uitat 3 persoane din galeria a fost mai deranjat de cat dl Maresi.
                        1.SAVA SINEL
                        2.NASTASE NECULA
                        3.DODU CTIN

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: CAZUl MARESI

                          Postat în original de mehmet
                          Radu ce mai zici pt. ca ai fost si tu afectat
                          Mehmet, parerea mea am adus-o deja la cunostinta conducerii AmaTuR si este urmatoarea:
                          " Si din punctul meu de vedere ar trebui avertizat public ( pe site )intai. De asemenea, trebuie sa ii fie adus la cunostinta ca risca excluderea si in ce conditii.
                          Desi unul dintre baietii care erau cu el si-a cerut scuze fata de mine ( nu stiu daca i-a cerut scuze si lui Rares ori lui Sorin sau altora care au fost afectati ), totusi treaba asta nu se intampla pentru prima oara si trebuie sa inteleaga ca sustinerea prietenului se poate face si intr-un mod mai decent. Iar asta nu inseamna neaparat in surdina, dar parca nici circul ala nu e O.K. pt ceilalti care joaca. De aceea, sunt de acord si cu avertismentul propus de Catalin acestora.
                          Pt cine nu a fost la Galați, am sa va spun eu ca exact din cauza acestui comportament al acelorasi persoane, Paul ( Nicolae ) si-a iesit din fire si i-a luat la injurat ( pt ca juca si a pierdut in conditiile alea ) si nu s-a mai oprit din injurat pana cand nu s-a luat un spectator de el. Iar cu spectatorul ala chiar nu era de glumit, ca il cunoaste tot Galațiul. Incerc sa spun ca lucrurile astea nu au cum sa tina la nesfarsit fara se se intample ceva rau pana la urma, asa ca ar trebui stopate cat mai repede. "

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: CAZUl MARESI

                            Postat în original de raducu
                            Postat în original de mehmet
                            Radu ce mai zici pt. ca ai fost si tu afectat
                            Mehmet, parerea mea am adus-o deja la cunostinta conducerii AmaTuR si este urmatoarea:
                            " Si din punctul meu de vedere ar trebui avertizat public ( pe site )intai. De asemenea, trebuie sa ii fie adus la cunostinta ca risca excluderea si in ce conditii.
                            Desi unul dintre baietii care erau cu el si-a cerut scuze fata de mine ( nu stiu daca i-a cerut scuze si lui Rares ori lui Sorin sau altora care au fost afectati ), totusi treaba asta nu se intampla pentru prima oara si trebuie sa inteleaga ca sustinerea prietenului se poate face si intr-un mod mai decent. Iar asta nu inseamna neaparat in surdina, dar parca nici circul ala nu e O.K. pt ceilalti care joaca. De aceea, sunt de acord si cu avertismentul propus de Catalin acestora.
                            Pt cine nu a fost la Galați, am sa va spun eu ca exact din cauza acestui comportament al acelorasi persoane, Paul ( Nicolae ) si-a iesit din fire si i-a luat la injurat ( pt ca juca si a pierdut in conditiile alea ) si nu s-a mai oprit din injurat pana cand nu s-a luat un spectator de el. Iar cu spectatorul ala chiar nu era de glumit, ca il cunoaste tot Galațiul. Incerc sa spun ca lucrurile astea nu au cum sa tina la nesfarsit fara se se intample ceva rau pana la urma, asa ca ar trebui stopate cat mai repede. "
                            Corect Costi
                            Butterfly Matsushita Power Defence
                            FH:Yasaka Rakza Soft
                            BH:Hallmark Phoenix Ox

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: CAZUL MARESI

                              pai daca vreti sa-l suspendati atunci suspendati-l,ce atata vorba,eu sunt pentru suspendare

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: CAZUL MARESI

                                domnilor la urmatorul concurs faceti in asa fel sa nimeresca din intamplare bineinteles cu mine la masa si va garantez eu ca dupa cateva zile incepe sa vada cu un ochi

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: CAZUL MARESI

                                  Eu cred ca nu e bine sa toleram asemenea comportamente, mai ales daca ele se repeta.
                                  Daca nu taiem raul de la radacina si la momentul potrivit, o sa ne trezim in AMATUR cu comportamente identice cu cele de pe stadioanele de fotbal.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: CAZUL MARESI

                                    Postat în original de SENATOR DE DREPT
                                    domnilor la urmatorul concurs faceti in asa fel sa nimeresca din intamplare bineinteles cu mine la masa si va garantez eu ca dupa cateva zile incepe sa vada cu un ochi
                                    nu are rost sa ne dam viteji, nu cu violenta se rezolva lucrurile! Eu mi-aduc aminte ca la un B la Galați acest domn uda discret mingea prinzand-o smechereste pe ceafa, la alt turneu(tot la Galați) se rastea pe un pusti de 17 sa nu mai strige ,,cho,, si alte aprecieri colorate...Sper sa citeasca tot ce se scrie pe aici si sa-si reconsidere comportamentul, si cred ca are intradevar dreptul la o sansa de reabilitare, depinde de dumnealui daca intelege ca i se intinde o mana sau apreciaza ca i se da un sut ''in rear''.
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: CAZUL MARESI

                                      Postat în original de Dado.daniel
                                      [! Eu mi-aduc aminte ca la un B la Galați acest domn uda discret mingea prinzand-o smechereste pe ceafa .
                                      A facut aceste scamatorii de cateva ori si in timpul meciului cu mine,in uralele micii sale galerii.Nu m-am gandit ca asta ar fi scopul!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: CAZUL MARESI

                                        E un truc vechi...
                                        Blade-Darker speed 90
                                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                        Bh- Testing

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: CAZUL MARESI

                                          Am fost si eu la 2 competitii amatur,am vazut acolo peste 100 de oameni de fiecare data.....acum aflu ca 3 oameni au deranjat o sala intreaga si au pus in situatii stanjenitoare copii,femei,batrani...cred ca trebuie sa ne intrebam daca nu e ceva in neregula cu noi ceilalti...

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: CAZUl MARESI

                                            Postat în original de sorin167
                                            Desi am fost lezat direct de cele intamplate, consider ca trebuie sa acordam inca o sansa. Asadar, personal, sustin ideea de a acorda dlui Maresi un ultim avertisment public. In caz de recidiva, sustin propunerea de suspendare a dreptului de participare in Amatur!
                                            As avea rugamintea ca dl. Costin Corcoz sa ii comunice personal decizia care se va lua, intrucat nu stiu daca dl. Maresi citeste sau nu forumul!
                                            Am sa-i aduc eu la cunostinta D-lui Maresi decizia pe care o veti lua in ceea ce-l priveste. Personal impartasesc aceeasi parere cu Sorin si cu Costica(ar trebui totusi avertizat prima data..., si in cazul unei viitoare recidive sa apara si o eventuala suspendare).

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: CAZUL MARESI

                                              Postat în original de Corcoz Costin
                                              Postat în original de sorin167
                                              Desi am fost lezat direct de cele intamplate, consider ca trebuie sa acordam inca o sansa. Asadar, personal, sustin ideea de a acorda dlui Maresi un ultim avertisment public. In caz de recidiva, sustin propunerea de suspendare a dreptului de participare in Amatur!
                                              As avea rugamintea ca dl. Costin Corcoz sa ii comunice personal decizia care se va lua, intrucat nu stiu daca dl. Maresi citeste sau nu forumul!
                                              Am sa-i aduc eu la cunostinta D-lui Maresi decizia pe care o veti lua in ceea ce-l priveste. Personal impartasesc aceeasi parere cu Sorin si cu Costica(ar trebui totusi avertizat prima data..., si in cazul unei viitoare recidive sa apara si o eventuala suspendare).
                                              Cred ca ar fi bine sa ne spuneti daca domnul in cauza regreta cele intamplate si daca i-si cere scuze fata de cei lezati, acest aspect ar fi important pentru cei care vor lua o decizie
                                              T05-ALC-T05
                                              Adrian Gorum

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: CAZUL MARESI

                                                Am citit despre cele intamplate cu d-l Maresi.Este pacat de anii pe care-i poarta pe umeri.Deoarece nu este la prima abatere de acest gen fara vorba multa propun eliminarea DEFINITIVA a acestui personaj negativ.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: CAZUL MARESI

                                                  Eu cred ca domnul Maresi trebuie lasat sa joace in Amatur.
                                                  Nu vreau sa fiu impotriva tuturor celor care au postat, pentru ca le consider persoane respectabile.
                                                  Propun ca in cazul in care cineva se considera dezavantajat de comportamentul adversarului sa solicite arbitraj, daca se poate bineinteles.
                                                  blade - JOO SE HYUK
                                                  rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X