Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CAZUL MARESI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: CAZUL MARESI

    Trebuie aplicat regulamentul pur si simplu,fara teama de a gandi ca ''totusi'' este prea dura sanctiunea...Turneul Amatur nu este un ''turneu de maidan''!Principial vorbind, a tolera fapte care nu sunt conforme cu tipul de comportament normal,civilizat,nu inseamna BUNATATE ci SLABICIUNE.Unii dintre noi romanii,nu inteleg formula de adresare ''te rog'',ca modalitate de comunicare fireasca,de exprimare la urma urmei , propriei identitati umane-prin tot ceea ce faci,prin comportamentul tau...ba dimpotriva ei ''cred ca se poate''.Atunci devine strict necesar sa te faci inteles in fata unor astfel de persoane.A lua masuri corecte,conforme cu normele morale si cu regulamentele in vigoare,va insemna intotdeauna a dovedi tuturor credibilitate,seriozitate,echilibru,forta morala...adica a-ti afirma demnitatea.Si altceva,compromisurile nu sunt reprezinta cale de mijloc,ci de fapt complicitate...
    Propun suspendarea din competitii(cea mai severa),urmand ca la urmatoarea abatere sa fie eliminat definitiv din circuit.Deasemeni as propune ca de acum inainte,organizatorii de turnee,in cazul unor astfel de manifestari,sa poata elimina direct jucatorul in cauza,din turneu.De ce din cauza unui individ,care poate chiar avansa in turneu,sa se instaleze disconfortul general,astfel incat toti participantii sa fie obligati sa suporte stressul.Nu stiu insa daca o astfel de masura este stipulata in regulament in acest moment sau daca ar putea genera abuzuri.Un ''act aditional'' se poate face...

    Comentariu


    • #27
      Re: CAZUl MARESI

      Postat în original de Corcoz Costin
      Postat în original de sorin167
      Desi am fost lezat direct de cele intamplate, consider ca trebuie sa acordam inca o sansa. Asadar, personal, sustin ideea de a acorda dlui Maresi un ultim avertisment public. In caz de recidiva, sustin propunerea de suspendare a dreptului de participare in Amatur!
      As avea rugamintea ca dl. Costin Corcoz sa ii comunice personal decizia care se va lua, intrucat nu stiu daca dl. Maresi citeste sau nu forumul!
      Am sa-i aduc eu la cunostinta D-lui Maresi decizia pe care o veti lua in ceea ce-l priveste. Personal impartasesc aceeasi parere cu Sorin si cu Costica(ar trebui totusi avertizat prima data..., si in cazul unei viitoare recidive sa apara si o eventuala suspendare).
      Inainte de a lua o hotarare, te rog, Costin, sa iei legatura cu D-l Maresi, pentru a afla daca D-l Maresi a inteles situatia si daca doreste sa spuna ceva.

      Comentariu


      • #28
        Re: CAZUL MARESI

        Am sa incerc sa vb cu Maresi maine...
        Ps: Am vazut multe pareri "contra" venite mai ales din partea unora care de altfel "ii cam canta-n struna". Nu ma transform in aparatorul lui Maresi dar raman la parerea ca excluderea ar fi totusi o masura prea drastica!

        Comentariu


        • #29
          Re: CAZUL MARESI

          Chiar asa!!!
          Daca omu a crescut cu Mowgly si cu Tarzan el se simte in largul lui cu atatia oameni intr-o sala si isi da drumul.....
          Eu zic sa nu umblati cu jumatati de masura si sa i se dea o lectie de inceput dupa cum a spus domnul Cozma.
          6 luni poate sa se desfasoare acasa nu la sala
          m-am bagat si eu....imi cer scuze daca deranjez pe cineva..
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • #30
            Re: CAZUL MARESI

            Subscriu la parerea dnului COZMA...este pertinenta,si i se mai da o sansa,dupa o perioada de meditatie.Nu sunt de acord cu ce spune Vladimir,nu e cazul.Este jenant, un comportament huliganic,iar asa ceva trebuie eliminat.Chiar nu stiu de ce nu s-a dezbatut acest caz dupa evenimentul de la Galați,dar mai bine mai tirziu decit niciodata.Si nu trebuie trecut pe plan secund nici ceilalti "colegi".
            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
            FH - TENERGY 64
            BH - XIOM VEGA EUROPE

            Comentariu


            • #31
              Re: CAZUL MARESI

              Lasati omul sa joace tenis sau va este frica de el? Este un AMATOR altii au facut mult mai rau si joaca si acum bine mersi.

              Comentariu


              • #32
                Re: CAZUL MARESI

                Noi il lasam sa joace tenis, el ne lasa? La asta nu te-ai gandit cand ai scris postul anterior!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #33
                  Re: CAZUL MARESI

                  Domnule DADO eu am spus cu totul altceva dar tu fiind avocat citesti printre randuri , mai citeste inca odata.

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: CAZUL MARESI

                    Sandule ori sunt eu pe langa subiect ori nu stiu sa citesc, dar printre randuri...nu scrie nimic! Esti liber sa ma luminezi daca te incumeti la asa fapta vitejeasca de arme!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: CAZUL MARESI

                      Daca acest caz va fi trecut cu vederea in viitor vor fi cu siguranta alte cazuri similare(ex. fotbal).Trebuie luate masurile necesare pt a impiedica acesti oameni(daca se pot numi asa) sa pateze acest sport.Si asa mediatizarea tenisului de masa nu este la cel mai inalt nivel,nu dorim sa apara la vreo televiziune pe viitor ca in salile de tenis de masă este ca si pe stadioanele de fotbal.Ce copii vor mai venii sa joace ? Aplicati regulamentul.
                      Blade: Bty Primorac Carbon off+
                      Bh:Tenergy 80 fx
                      Fh:Tenergy 80 fx

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: CAZUL MARESI

                        Poate se incumeta cineva sa organizeze un turneu ''second hand'' pentru cei care au un astfel de comportament:adica pentru cei care fac galagie la masa de joc sau injurul ei,striga unii la altii cu berea in mana sau fara berea in mana,uda mingea inainte de a fi pusa in joc,vorbesc urat,fura puncte-la scor,isi scot tricoul,deranjeaza intentionat adversarii dar si pe ceilalti,chiar si pe spectatori...Intrarea ar putea sa fie libera,fara taxa de participare,cu mancare gratis,cu ''diplome'' pentru toti participantii.Se pot face si poze dar puse toate la album...

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: CAZUL MARESI

                          pentru Dl. DADO: cand nea Maresi juca tenis de masă multi dintre noi nu stiam sa tinem paleta in mana (unii nici acum nu stiu),spuneti ca AMATURUL este ca o familie,si cred ca trebuie mai multa intelegere pentru acest om,dar hotararile le i_au cei care conduc destinele AMATURULUI ,nu altii.De aceea cred ca trebuie vorbit cu omul si apoi luata o decizie,multumesc.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: CAZUL MARESI

                            Stimati colegi Amatur-isti.Se vede treaba ca acest caz a deschis constiinta "adormita"a multora dintre noi,dar mai ales a celor prezenti la reprezentatiile date de acest DOMN(vezi Galați si acum Adjud!!).Lasand la o parte ironia,de loc gratuita,a majoritatii amatur-istilor ce au luat o pozitie in acest caz,eu zic ca ar fi cazul sa nu-i mai dam satisfactie acestui personaj cu mediatizarea lui pe forum si sa lasam comitetul de conducere al Amatur-ului sa APLICE REGULAMENTUL.Sunt convins ca decizia va fi una dreapta si va constitui un exemplu pentru toti membri Amatur.
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: CAZUL MARESI

                              Postat în original de superdefens
                              pentru Dl. DADO: cand nea Maresi juca tenis de masă multi dintre noi nu stiam sa tinem paleta in mana (unii nici acum nu stiu),spuneti ca AMATURUL este ca o familie,si cred ca trebuie mai multa intelegere pentru acest om,dar hotararile le i_au cei care conduc destinele AMATURULUI ,nu altii.De aceea cred ca trebuie vorbit cu omul si apoi luata o decizie,multumesc.
                              Foarte probabil in locul celor 7 ani de acasa el a fost tot la tenis
                              Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                              Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: CAZUL MARESI

                                Postat în original de datcu sorin
                                Poate se incumeta cineva sa organizeze un turneu ''second hand'' pentru cei care au un astfel de comportament:adica pentru cei care fac galagie la masa de joc sau injurul ei,striga unii la altii cu berea in mana sau fara berea in mana,uda mingea inainte de a fi pusa in joc,vorbesc urat,fura puncte-la scor,isi scot tricoul,deranjeaza intentionat adversarii dar si pe ceilalti,chiar si pe spectatori...Intrarea ar putea sa fie libera,fara taxa de participare,cu mancare gratis,cu ''diplome'' pentru toti participantii.Se pot face si poze dar puse toate la album...
                                Cred ca ar iesi un macel.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: CAZUL MARESI

                                  Postat în original de superdefens
                                  pentru Dl. DADO: cand nea Maresi juca tenis de masă multi dintre noi nu stiam sa tinem paleta in mana (unii nici acum nu stiu),spuneti ca AMATURUL este ca o familie,si cred ca trebuie mai multa intelegere pentru acest om,dar hotararile le i_au cei care conduc destinele AMATURULUI ,nu altii.De aceea cred ca trebuie vorbit cu omul si apoi luata o decizie,multumesc.
                                  tocmai de aceea eu am propus ca sa i se acorde o sansa(citeste postul meu anterior si vei vedea!), dar faptul ca are multi ani de tenis in spate nu-l scuza ci il acuza pt. ca la varsta dumnealui ar trebui sa stie mai bine! Nu-mi vine sa cred ca esti de acord cu astfel de comportament, cand chiar tu te lamentai la un concurs la Galați ca l-ai vazut cum uda mingea! Daca astfel vrei sa arate Amaturul, e si asta o opinie, dar nu a mea!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: CAZUL MARESI

                                    Raman pur si simplu uimit de atitudinea D-lui SUPERDEFENS.Daca considera normala atitudinea pers in discutie pai sa joace el tenis cu dansul.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: CAZUL MARESI

                                      Am vorbit zilele trecute cu D-l Maresi si m-a rugat sa postez urmatorul mesaj:
                                      ''Regreta cele intamplate si cere scuze tuturor celor care s-au simtit lezati''.(atat celor care au fost in sala la momentul in care s-au intamplat ''evenimentele'' cat si celor care nu au fost prezenti)

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: CAZUL MARESI

                                        Blade-Darker speed 90
                                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                        Bh- Testing

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: CAZUL MARESI

                                          Faza cu mingea prinsa dupa gat sa stii ca n-o face in niciun caz cu ideea de a o uda... Asta-i mai mult o ''stimulare'' personala...!(eu cred ca vrea sa vada daca mai este in forma! )

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: CAZUL MARESI

                                            Stimati colegi Amatur-isti! Doar nu vreti sa faceti din acest DOMN un Gigi Becali al Amatur-ului!!??Regulamentul este clar pentru toata lumea!Cine greseste,PLATESTE!!Chiar daca ar cumpara cele 6 mese pentru Amatur pe contul lui si tot ar trebui sa-i fie rusine pentru comportamentul sau!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: CAZUL MARESI

                                              Luand masurile corespunzatoare, adica sanctionarea-fara drept de participare la concursuri, timp de 6 luni, asa cum majoritatea colegilor si-au exprimat opinia,Amatur va dovedi cu adevarat CREDIBILITATE si din acest punct de vedere.Daca nu se va petrece acest fapt,cine pe cine va mai crede, atunci cand se va vorbi in Amatur de onoare,de bun simt,de educatie,de fair-play...

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: CAZUL MARESI

                                                In urma analizarii situatiei create la turneul de la Adjud de catre D-l Maresi Ion si de catre o parte din spectatorii care l-au incurajat utilizand cuvinte triviale si o conduita lipsita de fair-play;
                                                Tinand cont de parerile exprimate de participanti pe site, inclusiv ale celor direct lezati,
                                                Consiliul de conducere al Amatur, a hotarat sa ia urmatoarele masuri:
                                                D-l Maresi Ion primeste un ultim avertisment, urmand ca in caz de recidiva sa fie suspendat pe termen de minim 6 luni. Organizatorii concursurilor la care D-l Maresi va participa in urmatoarele luni sunt rugati sa urmareasca evolutia sa, iar in cazul unor iesiri nesportive au dreptul de a-l elimina pe loc din competitie.
                                                Colegii din public ai domnului Maresi
                                                1.Sava Sinel
                                                2.Nastase Necula
                                                3.Dodu Ctin
                                                primesc o mustrare publica, pentru conduita necuviincioasa si pot fi penalizati prin aratarea obrazului de catre cei care ii cunosc, la primul concurs.

                                                In luarea acestei decizii au contribuit ca factori pozitivi
                                                - faptul ca pana acum D-l Maresi nu a primit o atentionare sau mustrare directa;
                                                - faptul ca interventiile partenerilor de joc direct afectati au fost in favoarea unei penalizari mai blande;
                                                - faptul ca, prin intermediul lui Costin Corcoz, D-l Maresi ne-a transmis ca isi recunoaste greseala si va cauta sa nu o repete.
                                                Consiliul de Conducere al AmaTuR

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: CAZUL MARESI

                                                  pot fi penalizati prin aratarea obrazului de catre cei care ii cunosc???
                                                  Moama, saracii..nu puteti fi mai blanzi?

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: CAZUL MARESI

                                                    Postat în original de Dan2
                                                    In urma analizarii situatiei create la turneul de la Adjud de catre D-l Maresi Ion si de catre o parte din spectatorii care l-au incurajat utilizand cuvinte triviale si o conduita lipsita de fair-play;
                                                    Tinand cont de parerile exprimate de participanti pe site, inclusiv ale celor direct lezati,
                                                    Consiliul de conducere al Amatur, a hotarat sa ia urmatoarele masuri:
                                                    D-l Maresi Ion primeste un ultim avertisment, urmand ca in caz de recidiva sa fie suspendat pe termen de minim 6 luni. Organizatorii concursurilor la care D-l Maresi va participa in urmatoarele luni sunt rugati sa urmareasca evolutia sa, iar in cazul unor iesiri nesportive au dreptul de a-l elimina pe loc din competitie.
                                                    Colegii din public ai domnului Maresi
                                                    1.Sava Sinel
                                                    2.Nastase Necula
                                                    3.Dodu Ctin
                                                    primesc o mustrare publica, pentru conduita necuviincioasa si pot fi penalizati prin aratarea obrazului de catre cei care ii cunosc, la primul concurs.

                                                    In luarea acestei decizii au contribuit ca factori pozitivi
                                                    - faptul ca pana acum D-l Maresi nu a primit o atentionare sau mustrare directa;
                                                    - faptul ca interventiile partenerilor de joc direct afectati au fost in favoarea unei penalizari mai blande;
                                                    - faptul ca, prin intermediul lui Costin Corcoz, D-l Maresi ne-a transmis ca isi recunoaste greseala si va cauta sa nu o repete.
                                                    Consiliul de Conducere al AmaTuR
                                                    As propune ca la orice concurs,organizatorii sa aiba in vedere luarea unor masuri de acest gen fata de orice jucator indisciplinat.Inainte de a incepe concursul,cand se face tragerea la sorti se poate aminti tuturor aceasta prevedere de regulament

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X