Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

    Reamintesc pe aceasta cale organizatorilor de turnee desfasurate sub egida Amatur,ca urmatorii participanti nu platesc nici o taxa de participare sau cotizatie:
    1.IACOB CLAUDIU-ORADEA( este fondatorul circuitului,din pacate retras din activitate pe motive medicale,speram doar momentan)
    2.APIAN FLORIN-BISTRITA- fara munca depusa de el in mentinerea la zi a clasamentului si evidentei competitia noastra ar fi imposibil de desfasurat
    3.MAXIMENCO CLAUDIU-BISTRITA-este adminul siteului,se ocupa de toate problemele legate de buna functionare a softurilor(si probleme sunt,slava domnului),lui ii datoram si noua fața imbunatatita a siteului http://www.tenisdemasa.ro


    Rog Adminul sa fac sticky acest post pentru a fi permanent in vizorul organizatorilor de turnee.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

    Eu as mai face o completare ,zic eu benefica in caz de necesitate si anume ca si persoana desemnata,agreata de organizatorul de turnee sa asigure cu profesionalism INTERVENTIA,ASISTENTA MEDICALA in caz de urgenta,necesitate,care sa aiba la ea trusa de urgenta si de a interveni in cazul evenimentelor nefericite,sa beneficieze de asemenea de aceasta facilitate.De asemnarea sa o faca organizatorul turneului respectiv din timp si sa fie postata pe afisul de prezentare al turneului.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #3
      Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

      De acord doar daca cel care asigura asistenta participa la TOATE turneele A si A+.

      Ca un doctor,care are oricum are venitul mult peste media celorlalti participanti,sa beneficieze de gratuitate cand da pe la concursuri mi se pare o meschinarie copilareasca
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #4
        Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

        Nu poti obliga pe nimeni sa participe la toate turneele.A folosi eventualele materiale sanitare dintr-o geanta de urgenta ,inseamna bani cheltuiti cu procurarea lor,apoi sa cari geanta relativ voluminoasa la sala respectiva si sa mai ai pe deasupra si grija de ea sa nu dispara,manopera interventiei in caz de necesitate reprezinta un cost mult mai mare decat plata taxei respective.Era doar o propunere de care trebuie sa tina cont organizatorul de turnee.(Asa ca fapt divers ,la turneul de la ADJUD,un domn de la MANGALIA ,m-a rugat sa-i fac o injectie intramusculara cu un antiinflamator si analgezic,m-am oferit sa-l servesc ,dar trebuia sa faca rost de seringa ,vata si spirt).Ulterior nu m-a mai cautat sa-i fac respectiva injectie.Sunt multi care acuza dureri de tot felul.Intr-o geanta de urgenta se gasesc de toate si se poate interveni in caz de nevoie.Eu personal prefer sa platesc taxa de inscriere decat sa am o grija si o RESPONSABILITATE in plus.Ma repet ,este doar o propunere de viitor.Asa ca d-le COZMA ,sa faceti bine sa va reanalizati si sa va corectati propria opinie.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #5
          Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

          Domnule doctor eu vad o solutie mai simpla, daca la concursurile unde veti participa dvs. si alte cadre medicale(mai sunt destui in circuit) organizatorul va va propune sa prestati acest serviciu medical pt. perioada concursului, nu ma indoiesc ca la rugamintea dvs. in contrapartida organizatorul va va scuti de plata taxei, avand in vedere ca e normal ca orice serviciu sa fie remunerat!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

            Postat în original de Dado.daniel
            Domnule doctor eu vad o solutie mai simpla, daca la concursurile unde veti participa dvs. si alte cadre medicale(mai sunt destui in circuit) organizatorul va va propune sa prestati acest serviciu medical pt. perioada concursului, nu ma indoiesc ca la rugamintea dvs. in contrapartida organizatorul va va scuti de plata taxei, avand in vedere ca e normal ca orice serviciu sa fie remunerat!
            Da..e o solutie eleganta..
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #7
              Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

              este 112, si plus de asta cei care mai au ceva notiuni de prim ajutor pot interveni (nu cred ca se poate avea un cadru medical permanent la orice concurs), dar mai bine sa fim pregatiti, eu am asistat si la decese la tenis de masă in timpul jocului......propunerile sunt bune

              Comentariu


              • #8
                Re: Gratuitate la inscriere in turnee Amatur A,A+,B

                Organizatorul este cel care alege personalul medical, tot el il si plateste... daca doreste sa apeleze la serviciile d-lui dr Ciobanu, sau ale d-lui dr Toma, sau ale altuia, vor hotari impreuna care este modalitatea de recompensa. La turneele pe care le-am organizat, la Valeni si la Chiajna, am procedat in acest fel.

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X