Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Aplicatii pentru accesare forum de pe telefoane mobile

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aplicatii pentru accesare forum de pe telefoane mobile

    Am instalat/activat "Tapatalk" pe forum, astfel incat forumul poate fi citit optimizat de pe telefoane mobile iPhone, BlackBerry, Android si Nokia. Nu mai e nevoie acum de "zoom" pentru a putea citi ce scrie, nu mai e nevoie de a vizita tot forumul pentru a vedea mesajele noi, etc.
    Pentru asta e nevoie sa va instalati pe telefoanele respective aplicatia "tapatalk".
    Tapatalk is a mobile forum app for iPhone, Android, BlackBerry and Nokia. Tapatalk supports vBulletin, phpBB, IPB and SMF forums and forum owner can activate this service for free. Tapatalk supports all the usual forum functions plus full screen image viewing, image upload, caching (less reload), private messaging, all these features are accessible in just a few simple taps.

    Showing New and Unread Thread with Avatar and Number of reply:

    Images are thread are converted to thumbnail and allow full-screen viewing

    Ability to see Who's Online and what they are doing:

    Ability to search by topics and posts:

    Ability to upload images directly from Android and iPhone!:


    Check out http://www.tapatalk.com for more information!
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

  • #2
    Re: Forum vizibil de pe telefoanele mobile cu aplicatia Tapa

    Pe iPhone este minunata aplicatia!
    Merci!
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Forum vizibil de pe telefoanele mobile cu aplicatia Tapatalk

      Am primit un mesaj de la aplicatia Tapatalk: Forum plug-in is out of date. Please contact forum admin.
      Ceea ce am si facut
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Re: Forum vizibil de pe telefoanele mobile cu aplicatia Tapa

        Pe forum am updatat de vreo 3 zile modulul "tapatalk" la ultima varianta 1.7.0.
        Pe Iphone ultima varianta este 1.6 pt read only si 1.9 varianta full.
        Vezi sa nu fie outdated aplicatia de pe mobil.
        LATER EDIT:
        Daca e vorba de mesajele private, e o problema acolo, tapatalk nu se intelege cu modificarea instalata de mine : blacklist.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Forum vizibil de pe telefoanele mobile cu aplicatia Tapatalk

          Aveam v1.7.2 full pe Iphone. Am upgradat acum la 1.9.
          Se poate sa fie de la client.
          Merci.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Re: Aplicatii pentru accesare forum de pe telefoane mobile

            Pentru posesorii de iPhone, iPod Touch si iPad am instalat si aplicatia Forum Runner .
            Printre altele, in plus fata de Tapatalk are serviciul "push notifications", care alerteaza daca aveti mesaje private noi sau daca s-a scris vreun mesaj in Topicuri la care sunteti abonat.
            Specific ca deocamdata nu am gasit conflicte cu modificarile pe care le-am facut pe forumul tenisdemasa.ro .
            Exista doua variante de aplicatie pentru iPhone: Free si Full .
            Cea full are in plus notificari, search, chestionare, etc.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Re: Aplicatii pentru accesare forum de pe telefoane mobile

              ? pun si eu o intrebare de novice... pe blackberry cum merge?
              TsE

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de TsE
                ? pun si eu o intrebare de novice... pe blackberry cum merge?
                Pe Blackberry merge Tapatalk, vezi primul mesaj. E foarte util mai ales daca vrei sa citesti doar mesajele aparute de la ultima vizita.
                Forum runner e deocamdata dezvoltat doar pentru iPhone.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Durere mare, Forum Runner - merge beton si are si multe chestii care lipsesc din Tapatalk.
                  Chiar acum postez cu el de pe Iphone.
                  Merci, Clau, pentru instalarea pluginului.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Aplicatii pentru accesare forum de pe telefoane mobile

                    This forum now supports Android and the iPhone/iPod Touch/iPad natively with Forum Runner!
                    What is Forum Runner?
                    Forum Runner is an Android/iPhone/iPod Touch/iPad App that allows you to browse this forum using a native client. This means faster access for those users since it only downloads the actual forum information rather than all the extraneous images that slow down the mobile connection.
                    Forum Runner Feature List
                    • Browse your favorite forums in an easy-to-use-interface with multiple notification types (private message, subscription, etc)[/*:m:1uhls38l]
                    • Fully customizable home screen with your favorite forums[/*:m:1uhls38l]
                    • PUSH NOTIFICATION SUPPORT : Get private message and subscribed thread updates from your favorite forums in the background![/*:m:1uhls38l]
                    • Poll updates (private messages/subscriptions) from favorites on home screen - shows you a summary of which forums you have new messages or subscriptions on![/*:m:1uhls38l]
                    • Image attachment thumbnail and full size viewing from threads[/*:m:1uhls38l]
                    • View a thread's image attachments in one convenient screen (much like the native iPhone "Photo" app)[/*:m:1uhls38l]
                    • Save thread images to your iPhone/iPod touch library[/*:m:1uhls38l]
                    • Fully search-able forums![/*:m:1uhls38l]
                    • View embedded links without leaving the app, including YouTube videos[/*:m:1uhls38l]
                    • Supports portrait AND landscape mode[/*:m:1uhls38l]
                    • Full posting options (quote posts, start new thread, etc)[/*:m:1uhls38l]
                    • Attach unlimited photos from your library (or take a photo from the camera and attach it)[/*:m:1uhls38l]
                    • Full support for private messages and private message folders[/*:m:1uhls38l]
                    • Full support for thread subscriptions - track your favorite threads and be updated via push when they have new posts![/*:m:1uhls38l]

                    Some screen shots of Forum Runner running on various devices:
                    iPhone: Home Screen with customizable icons and notifications:

                    Push notification updates while outside the app:

                    Image attachment browser from a thread:

                    Fully searchable forums:

                    Full forum browsing:

                    How can I get the Forum Runner iPhone Client?
                    Either search "Forum Runner" in the App Store on your iPhone, or click one of the links below:
                    Get Forum Runner Full Version from App StoreGet Forum Runner Free Version from App Store
                    How can I get the Forum Runner Android Client?
                    Either search "Forum Runner" in the Google Market on your Android device, or click one of the links below:
                    Get Forum Runner Full Version from Google MarketGet Forum Runner Free Version from Google Market
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Tapatalk functioneaza acum si pe noua versiune de forum, vBulletin (iPhone, Android, Nokia si BlackBerry)
                      Ultima editare de clau; 17.ian.2011, 14:16.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        ForumRunner functional si pe noua versiune de forum, vBulletin. (iPhone, iPod Touch, iPad si Android OS)
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Accesare de pe tel. mobil

                          De cand cu noua versiune, nu pot sa mai accesez forumul de pe tel mobil. primesc o informatie de la tel: memorie plina sau format fisier necunoscut!!! ce paote fi? folosesc acelasi tel. Nokia 6070 dar nu mai marge! reusesc sa ma autentific, dar atat! pe vechia versiune am si postat cateva msg!
                          Fh: Rakza X
                          Blade: Bty Innerforce ULC
                          Bh: Rakza X Soft

                          Comentariu


                          • #14
                            Ce aplicatie folositi?
                            Sau e din browserul telefonului?
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Deci, pe un Samsung mai amarat (C6112), nu pot pune tapatalk. Asemenea, forumrunner- mi-am facut cont cu PC-ul, dar cand vreau sa ma loghez cu telefonul sa intru la descarcarea aplicatiei- nu intra in campul de user si de parola, trece peste ele.
                              Ultima editare de Emil Tudor; 27.oct.2011, 12:36.
                              TsE

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                                Deci, pe un Smasung mai amarat, nu pot pune tapatalk. Asemenea, forumrunner- mi-am facut cont cu PC-ul, dar cand vreau sa ma loghez cu telefonul sa intru la descarcarea aplicatiei- nu intra in campul de user si de parola, trece peste ele.
                                Nu are legatura cu forumul, problema e de la telefon.
                                Atat tapatalk cat si ForumRunner sunt functionale pe forum.
                                Le-am testat si pe iPhone si pe Android.
                                Pentru exemplificare atasez situatia pe octombrie cu accesarile de pe iphone/android pe cele doua platforme:
                                Tapatalk:

                                ForumRunner:
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • #17
                                  Da. Asa este. Dar eu cautam un mod mai destept de a vedea forumul pe telefon.
                                  Stii, intirzie omu la concurs si vrea sa anunte. Forumul are numarul de telefon in anuntul concursurlui.
                                  Deci, pot sa downloadez pe PC si sa-l vars in telefon, un executabil, ceva? Ca asta m-a blocat, nu ma pot loga la forumul forunrunner.
                                  Mersi.
                                  TsE

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Exista versiunea FREE de forumrunner, cu cateva limitari dar care acopera cerintele de mai sus.
                                    Pentru android:
                                    http://www.appbrain.com/app/forum-ru...rumrunner.free
                                    Pentru iPhone:
                                    http://itunes.apple.com/us/app/forum...363534651?mt=8
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Tapatalk este gratuit pentru utilizatorii Samsung in Samsung Apps.
                                      Blog de tenis de masă

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de grasomega Vezi post
                                        Tapatalk este gratuit pentru utilizatorii Samsung in Samsung Apps.
                                        Adica?
                                        Inca o data, nici asa nu merge.

                                        Alte idei? A reusit cineva cu telefoane ordinare, nu smartphone, blackberry sau iphone...?
                                        TsE

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Sigur nu merge o aplicatie de smartphone pe un telefon ordinar. Tapatalk sau ForumRunner sunt pentru smartphone-uri.
                                          In Samsung Apps, Tapatalk este gratuit pentru Galaxy S2, dar cred ca si pentru alte telefoane cu Android. Pentru iPhone, iPad si iPod sunt contra cost. La Blackberry nu stiu.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            La Blackberry e $3.99.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Am implementat un "mobile style" care se va incarca automat la accesarea de pe telefoanele mobile.
                                              Astfel siteul va afea toate functionalitatile chiar si la vizualizarea de pe un telefon mobil prin acest "lite style".
                                              Daca doriti sa accesati forumul in varianta "full", exista un buton in josul paginii care permite acest lucru.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                De pe Tapatalk pe Galaxy Tab 10.1 nu se vede subforumul Liga Amatur pe echipe, in timp ce subforumul Competitii Nationale se vede ok.
                                                E ceva diferit intre ele?
                                                Posturile de acolo apar la Latest Posts.
                                                Blog de tenis de masă

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Se poate naviga super bine de pe telefonul mobil pe acest site!!!
                                                  Multumim celor care se ocupa de acesta!!!
                                                  ---------- Post added 20.04.2012 at 10:43 ----------
                                                  In special lui clau!!!
                                                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                                  FH - Xiom Sigma II Pro
                                                  BH- Xiom Sigma II Pro

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X