Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - club AKC - Tenis de Masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • București - club AKC - Tenis de Masa

    Va anuntam ca in jurul datei de 4 iunie se va deschide o noua sala de tenis in centrul Bucureștiului, Strada Tabacarilor Nr.7 Sector 4, in incinta"Pionierul" ,in spate la fostul restaurant Budapesta, langa maternitatea Bucur. Ca dotari, 10 mese SPONETA ALBASTRE 7-13, aprobate ITTF, robot profesional Robopong 2050, palete Donic, instructor tenis atestat, aer conditionat, bar cu toate dotarile (ceai infuzie, cola,capucino,latte, limonada, fresh portocale, bere, frappe,shake, inghetata, ciocolata calda, sandwich). Mai multe detalii in curand pe http://www.animalkingdomclub.ro/ TARIFE: 12 RON / ORA=== abonament 3luni --50 ore/350ron.........program pt inceput 10-23 .toate bune va dorim
    . Tel: 0752602965 un film cu prezentarea ,

  • #2
    Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

    vai, cat ma bucur ca se deschide sala asta!
    eu stau f aproape de budapesta, deci ar fi ideal, iar dupa ce s-a inchis sala de la strandul tineretului, nu am mai jucat deloc...
    sper doar sa nu se amane inaugurarea

    Comentariu


    • #3
      Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

      Foarte fain, dar ... hmmm ... ce chestie, sa numesti un restaurant 'Budapesta' tocmai in București.
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

        Postat în original de FlorinBN
        Foarte fain, dar ... hmmm ... ce chestie, sa numesti un restaurant 'Budapesta' tocmai in București.
        Cu ani in urma exista o reciprocitate in ceea ce priveste restaurantele cu specific national intre diverse capitale de tari din blocul comunist.
        Alt local de care imi aduc aminte cu placere era Berlin.Cand prindeam o delegatie prin București puteam bea acolo o bere straina(DDR) pe vremea cand aceasta(berea straina) era o raritate .
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #5
          Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

          Ca locatie,sunt 2000 mp dedicati sportului: tae bo,fitness,bodybuilding,kickbox,kangoo jump,aerobic,mma,box,kempo,powerlift,spinning(in curand poker holden texas) iar ca dotari 2 solar,sauna,masaj,vestiare,dusuri,aer conditionat,bar ultradotat inclusiv shakuri proteice si MAI NOU.....TENIS DE MASA 10 mese profesionale.Va asteptam pt o sedinta de sport la alegere

          Comentariu


          • #6
            Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

            Postat în original de genu
            Ca locatie,sunt 2000 mp dedicati sportului: tae bo,fitness,bodybuilding,kickbox,kangoo jump,aerobic,mma,box,kempo,powerlift,spinning(in curand poker holden texas) iar ca dotari 2 solar,sauna,masaj,vestiare,dusuri,aer conditionat,bar ultradotat inclusiv shakuri proteice si MAI NOU.....TENIS DE MASA 10 mese profesionale.Va asteptam pt o sedinta de sport la alegere
            sa inteleg ca sunt disponibile mesele deja?

            Comentariu


            • #7
              Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

              se apropie deschiderea.......vinerea viitoare va asteptam cu voie buna, ceva aperitive si chiar niste opinii de inceput..... ......toate bune

              Comentariu


              • #8
                Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                Pai vino in București nea Paule si ai sa vezi ce sala draguta.........sala cu 10 mese,mingii si palete la discretie,bar cu *racoritoare* unde se include si ceva mai colorat.. si antrenor......."VASILE FODORAN"....hm,pt. inceput e bine?!?....Va asteptam in numar cit mai mare( e gratis prima zi) vineri incepind cu ora 14:00 Sale este in fosta intreprindere *Pionerul*,pe str. Bucur linga sediul BGS,in spate la restaurantul Budapesta.........daca nici asa nu gasiti folositi urmatoarele telefoane ale lui FODORAN.....0763658266 si 0730155823

                Comentariu


                • #9
                  Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                  Postat în original de lica
                  Pai vino in București nea Paule si ai sa vezi ce sala draguta.........sala cu 10 mese,mingii si palete la discretie,bar cu *racoritoare* unde se include si ceva mai colorat.. si antrenor......."VASILE FODORAN"....hm,pt. inceput e bine?!?....Va asteptam in numar cit mai mare( e gratis prima zi) vineri incepind cu ora 14:00 Sale este in fosta intreprindere *Pionerul*,pe str. Bucur linga sediul BGS,in spate la restaurantul Budapesta.........daca nici asa nu gasiti folositi urmatoarele telefoane ale lui FODORAN.....0763658266 si 0730155823
                  As veni si eu dom Lica
                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                    M`ar interesa cu ce mijloc de transport as ajunge chiar acolo pe splai

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                      Mii de scuze,am uitat sa postez ziua(data),este vorba de 4 iunie si se poate ajunge cu tramvaiele 23,27 si autobuzele 232,,116 si la statia Budapesta....Bogdane nu stiu daca n-ai putea sa vii in vacanta mare?!?esti bine primit ,stii ca lui "nentu" Vasile ii place de tine.....

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                        Are cineva idee de ceva preturi. Sunt curios cam cat va fi ora la masa sau la robot, sau daca va fi diferentiat pe intervale orare, pe week-end. Asteptam vesti.
                        XIOM Ofensive S Off / ST
                        BH - Victas Limber V1
                        FH - Xiom Omega 4 Pro

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                          Dupa cum am spus si in alte mesaje ziua de vineri este la liber si incepind de simbata va fi 8 Ron/ora masa fara robot iar,cea cu robot va fi 10Ron/ora unde aveti la dispozitie mingiile clubului,cit privesc preturile in wekend le vom stabili in ziua inaugararii impreuna cu dumneavoastra,ma refeream la consfatuirea care va avea loc in timpulinaugurarii........

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                            Voi veni si eu vineri dupa amiaza, dar nu stiu daca mai gasesc libera vreo masa...

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                              Pt. dumneata oricind,la orice ora la acest club se gaseste masa libera,numai sa vrei sa joci poate stam la taclale......

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                Tarife, abonamente?
                                FH-Bryce Speed FX-2.1 Red
                                Nittaku Acoustic
                                BH-H3 Neo-Provincial -2.1 black

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                  am scris si mai sus .........si se va discuta si la fata locului cu invitatii prezenti

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                    1 masa la 4 persoane, vineri, intre 14-16, daca se poate? Faceti si rezervari?
                                    TsE

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                      telefonice frate si ia-ne mai usor ca sunte4m la ainceput

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                        la ora 2 venim si noi (eu cu prietena) o masa daca se poate pls
                                        TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                          am trecut azi pe acolo si mi s-a zis ca programul nu este non-stop ci de la 9 la 11 seara, iar tariful este de 15 lei in weekend.
                                          in rest, ca impresii :
                                          cladirea este una industriala, intr-o stare depravata. cam dubioasa sa fiu sincer, pare un loc in care si-ar face nutu camataru reglarile de conturi. salile de fitness etc sunt la et 2, si parea decent amenajat (desi ca sa ajungi acolo trebuie sa urci pe o scara ingusta si f dubioasa).
                                          sala de tenis de masă e la et 3. locul este inca in renovare, deci nu ma exprim asupra atmosferei din sala (presupun ca o sa fie destul de civilizat cand va fi gata).
                                          mesele par bune, desi nu sunt donic, cum citisem pe site (vad ca aici , pe forum, au scis ca sunt sponeta, dar ar trebui updatat si site-ul).
                                          locul in jurul mesei depinde de care masa prinzi. variaza de la loc mult la loc decent (cam ca la idm), la loc putin (de ex. 2 dintre mese sunt puse una langa alta, la 1m distanta, far mantinela, dar poate mai gandesc repartitia locurilor de joc).
                                          pe jos este beton destul de fin, dar nu f orizontal si avea cateva rosturi in care este posibil sa te impiedici daca ai ghinion. nu este un cap de tara, ca nu este f denivelat, dar la tineretului de exemplu era mai misto. mi s-a zis ca vor pune un strat de vopsea ca in salile de sport peste beton. eu le-as sugera sa toarne si o sapa de egalizare inainte.
                                          as fi f interesat sa aflu o parere profesionala (preferabil un atestat ceva) asupra integritatii structurale a cladirii. desi cladriea pare derapanata, structura poate fi foarte buna, dar poate si sa nu fie, si nu as vrea sa stau stresat ca vine un cutremur si ni se intampla ceva p'acolo.
                                          concluzie: mai trec peste cateva saptamani sa vad cum s-a finalizat cu renovarea. sper sa iasa bine, ca este nevoie de asa ceva.
                                          sper sa nu se simta atacati cei care sunt direct implicati. nu este un post rautacios, ci doar o parere sinera a unei persoane interesate de acest proiect.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                            Da , sala nu este inca gata ,totusi se poate juca dar v-a fi foarte curind dupa spusele celor de acolo .
                                            Multi dintre cei care au fost si-au spus parerile legate de lumina , de pozitionarea meselor , tarife ,abonamente, etc... se va tine cont de ele si se v-a face in asa fel incit ele sa fie respectate .
                                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                            Fete de palete tenis de masa
                                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                              Eu sprijin initiativa si cred ca e un bun inceput. Cand au fost facute pozele deja plecasem. E un loc care promite sa evolueze, si implicarea oamenilor de tenis din București garanteaza asta. Asa cum are patronul, si eu am asteptari mari de la aceasta sala.
                                              TsE

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                                in urma parerilor si opiniilor primite,vom incerca in mare masura sa le indeplinim ...(oricum e f greu ,mai ales ca unii nu stiu sau nu pot sa aprecize o investitie in acest sport ,care este falimentara din start)......ca tarife: 12RON/ORA=== abonament 3luni --50 ore/350ron.........program pt inceput 10-23 .toate bune va dorim

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: București - club AKC - sala noua de tenis de masă

                                                  Postat în original de genu
                                                  se apropie deschiderea.......vinerea viitoare va asteptam cu voie buna, ceva aperitive si chiar niste opinii de inceput..... ......toate bune
                                                  Opiniile au venit si nu in numar mic dar,cum este proverbul "cainii latra,ursu merge" dumneata domnule Genu(despre tine este vorba)nici n-ai catadicsit sa stai la inaugurarea salii.Nu este problema mea ceea ce faci tu cu sala sau,ce program pui spunind ca nu te intereseaza decit sa scoti chiria salii,ceea ce nu-i deloc adevarat lucru pe care-l stim mai multi indivizi la care ai apelat (incurcindu-i,stii f.bine la ce ma refer)Probabil ai mai multe afaceri in care ai avut deaface cu fel de fel de rechini financiari dar,ai uitat ca tenisul de masa este unul dintre cele mai nobile sporturi si nu prea au loc rechinii financiari decit f.izolat.....Daca luam mai multe mesaje pe care le-ai scris pe aici o sa ne dam seama ce fel de om esti domnule "GENU" si cum poti incalca orice principiu de respect fata de persoanele de linga tine.Nu-ti dau sfaturi pt. ca nu ma pricep la afaceri dar,in ceea ce priveste tenisul de masa......parerea mea ca ori esti baiat de cuvint,ori n-ai nicio sansa sa razbati cu acest sport si ai putea schimba utilizarea acelei sali....BAFTA! numai daca-ti schimbi caracterul......

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X