Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

in coada la open sau in fata la amatori ?...!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • in coada la open sau in fata la amatori ?...!

    eu ma simt un pic dezavantajat cu valoarea mea de mijloc ,
    am participat la vreo 6--7 turnee la open si la toate nu m-am calificat nici macar din inferioare , la toate , locul 5 in grupa , primul dupa cei 4 calificati , e clar ca nu e doar intamplare ci asta e valoarea ,
    dar pentru asta nu trebuie schimbat regulamentul (hahaha),
    ci eu tre" sa fac o pauza pana la inceputul anului viitor , cand o sa am media turneelor A 14,5 si o sa fiu sigur dupa 80 in clasament, si sa am dreptul sa joc la amatori unde sigur gasesc cel putin 5--6 meciuri tari , si am sanse sa joc pana spre finalul turneului ...
    cam in aceiasi situatie e si junioru meu cand nu joaca juniorii separat ,
    si la inceputul anului viitor sa vezi ca iar se schimba regulamentul (hahaha)...radeam de mine...puteti rade si voi de mine ca nu ma deranjeaza ... hop...ca am prelungit-o prea mult...ceau !
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

  • #2
    Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

    Pai d-le Ursulean daca a-ti participa la un turneu la amatori..... 100% o sa luati locul 1,2 sau 3, si asa automat o sa treceti la open.
    Si inca ceva: parerea mea e ca aveti valoare de open dar....... nu tot timpu puteti juca la adevarata valoare( asta e cauza care cred eu ca se intampla sa nu va calificati din superioare)
    Butterfly Matsushita Power Defence
    FH:Yasaka Rakza Soft
    BH:Hallmark Phoenix Ox

    Comentariu


    • #3
      Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

      Zilele trecute am primit un mail funny cu subiectul "Ce inseamna sa nu te dai batut ... exemple celebre"
      cateva din aceste ex ar fi:
      - In 1954, Jimmy Denny, managerul lui Grand Ole Opry, l-a concediat pe Elvis Presley dup? un singur concert. I-a spus: "Nu vei ajunge nic?ieri, fiule. Mai bine te-ai ?ntoarce la condus camioane".
      - Albert Einstein nu a vorbit pân? la 4 ani ?i nu a citit pân? la 7. Una din profesoare l-a descris ca fiind "încet la minte, nesociabil ?i pierdut pentru totdeauna în vise proste?ti". A fost exmatriculat de la școală ?i a pierdut admiterea la Politehnica de la Zurich. Totu?i, a ?nv??at să vorbeasc?, să citeasc? ?i chiar să fac? pu?in? mate.nu?
      - Winston Churchill a r?mas repetent când era pe clasa a 6-a. De fiecare dat? când a candidat a fost înfrânt, pân? când a ?mplinit 62 de ani ?i a devenit Prim ministru.
      - Profesorii lui Thomas Edison spuneau despre el că " prea prost ca să ?nve?e ceva". A fost concediat de la primele dou? joburi ale sale, fiind considerat neproductiv. Ca inventator, a f?cut 1000 de inven?ii lipsite de succes, înainte de a reu?it să inventeze becul. întrebat de un reporter cum s-a sim?it să e?ueze de 1000 de ori, Edison a spus: "Nu am e?uat de 1000 de ori. Becul a fost o inven?ie cu 1000 de pa?i."
      Asadar, nu te da niciodata batut (HAI CA NU MAI AI MULT)!

      Comentariu


      • #4
        Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

        Postat în original de vrajitor danut
        Asadar, nu te da niciodata batut (HAI CA NU MAI AI MULT)!
        Vasile, suna-ma cand o sa ai 62 de ani, fac un turneu la Bistrița si-ti promit ca te vei califica din inferioare.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

          VASILE........PASTA DE DINTI "NORVEEA"
          TB SPIRIT
          TGY 05
          TGY 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

            Postat în original de FlorinBN
            Postat în original de vrajitor danut
            Asadar, nu te da niciodata batut (HAI CA NU MAI AI MULT)!
            Vasile, suna-ma cand o sa ai 62 de ani, fac un turneu la Bistrița si-ti promit ca te vei califica din inferioare.
            adica peste 3 ani? a?a repede?

            Comentariu


            • #7
              Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

              Conform algoritmului de calcul , ca sa faci 16 puncte in grupa superioara, chiar daca ai +3 de peste 60 km., tot trebuie sa iesi din grupa inferioara...iar ca sa rezisti in primii 80 altfel, este imposibil ! Prin urmare, cei care nu ies din grupa inferioara la open la mai multe turnee A , nu sunt obligati sa mai joace la open !
              Asteptam cu nerabdare jucatori de valoare in turneele de amatori!
              lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
              FH Donic Slice 1.5 mm
              BH TT Master Insider 0.6 mm

              Comentariu


              • #8
                Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                Postat în original de harciu
                Conform algoritmului de calcul , ca sa faci 16 puncte in grupa superioara, chiar daca ai +3 de peste 60 km., tot trebuie sa iesi din grupa inferioara...iar ca sa rezisti in primii 80 altfel, este imposibil ! Prin urmare, cei care nu ies din grupa inferioara la open la mai multe turnee A , nu sunt obligati sa mai joace la open !
                Asteptam cu nerabdare jucatori de valoare in turneele de amatori!
                poate nu stiai... dar cei care castiga turneul la amatori trec automat la open,cel putin asa era inainte!
                TB ALC/05FX

                Comentariu


                • #9
                  Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                  Nu stiam ! Dupa calcule, are dreptate dl. Mircea, numai primii 4 la amatori in turneele A open+amator (cu peste 100 de participanti, gen Reghin) primesc 16 puncte si normal trec la open.
                  Foarte buna sesizarea domnului Ursulean, pe care cu aceasta cale il compatimesc. Si eu am participat la turneele anterioare pe post de ciuca batailor primite de la oameni cu ani buni de tenis de masă in picioare. Credeam ca separarea de open imi va da sansa sa joc cu cei apropiati de valoarea mea dar se pare ca daca reusesc cumva performanta de a ocupa un loc pe podium, automat revin la statutul de ciuca batailor. N-am reusit la Reghin, sper sa reusesc data viitoare!
                  Domnule Vasile, rectific mesajul anterior : nu va mai astept la amatori, tineti-mi si mie un loc in grupa la open! (poate unul din noi bifeaza o victorie)
                  lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                  FH Donic Slice 1.5 mm
                  BH TT Master Insider 0.6 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                    In turneele cu peste 100 de jucatori, primii 16 pot primi 16 p sau mai mult ( inclusiv deplasarea); In turnee de peste 60 de jucatori, primii 4 au minim 13+3 puncte. Asadar, de la amatori la OPEN se poate trece destul de usor, daca rezultatele la amatori sunt relativ constante in primii 8. Un asemenea exemplu este "tanarul" domn Mostovoi din Campina, care dupa semifinale, finala si un turneu castigat a intrat in randul OPEN-istilor, lasand locul si altor posibili finalisti!
                    Vasile, care este pe locul 37 la OPEN, care are rezultate foarte bune la doua A+, isi are locul sau, bine-meritat intre cei mai buni jucatori!
                    Iar, daca credeti ca nu puteti scapa de ultimul loc din grupe, asteptati sa picati cu mine in grupe si atunci veti vedea cine chiar merita titlul de "ciuca batailor"!

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                      Cred ca e mai bine in fata la open.
                      blade - JOO SE HYUK
                      rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                        Postat în original de vladimir
                        Cred ca e mai bine in fata la open.
                        Aveti dreptate
                        BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                        FH:TENERGY 05
                        BH:TIBHAR TORPEDO

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: in coada la open sau in fata la amatori ?...!

                          Stimate domn Ursulean!Ceea ce vi se intampla acuma poate avea un efect benefic in viitor.Chiar daca locul in clasament al unora este "inselator"d-voastra aveti ocazia sa va confruntati tot timpul cu jucatori de la care,in mod normal,puteti sa invatati ceva.Trecand peste orgoliul pur "masculin",care nu suporta sa piarda, si motivandu-va mai mult dupa fiecare infrangere,cu siguranta veti avea numai de castigat!Si atunci,la prima calificare in superioare,veti fi fericit si constient ca asta se datoreaza numai si numai perseverentei dv.Iar daca asta nu se va intampla,curand!?,macar veti fi invatat sa stiti sa pierdeti si sa-i respectati pe cei mai buni.Acesta,in fond,este marele castig al tuturora!Mult succes!
                          I love table tennis !

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X