Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Program de calcul turneu AMATuR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Program de calcul turneu AMATuR

    Din pacate ... nu imi da voie sa trimit fisierele alea ) Nici sa le atasez la mail din adresa respectiva, nici sa le copiez intr-o alta adresa
    Oricum .... dupa ce am reinstalat programul nou, nu mi-a mai aparut eroarea!
    Ce am observat in schimb, este urmatorul lucru:
    Daca pun direct rezultatele, programul a mers perfect; Cand am dat in schimb inapoi pentru a introduce rezultatele din toate grupele, ca sa calculez clasamentul final, am avut neplacuta surpriza sa vad ca programul s-a reinitializat ... Adica ... a trebuit sa faca inca o data grupele superioare, a trebuit sa reintroduc locul pentru grila de eliminatoriu si nu sunt sigur ca grupele superioare au fost la fel.
    Mentionez ca am folosit optiunea sa aleaga automat varianta pentru grupele superioare.
    Blade: Butterfly Photino
    Fh: Butterfly Tenergy 05
    Bh:Yasaka Rakza 9

    www.lovetodance.ro

    Comentariu


    • #27
      Re: Program de calcul turneu AMATuR

      Postat în original de Bebe
      Ce am observat in schimb, este urmatorul lucru:
      Daca pun direct rezultatele, programul a mers perfect; Cand am dat in schimb inapoi pentru a introduce rezultatele din toate grupele, ca sa calculez clasamentul final, am avut neplacuta surpriza sa vad ca programul s-a reinitializat ... Adica ... a trebuit sa faca inca o data grupele superioare, a trebuit sa reintroduc locul pentru grila de eliminatoriu si nu sunt sigur ca grupele superioare au fost la fel.
      Mentionez ca am folosit optiunea sa aleaga automat varianta pentru grupele superioare.
      Da m-am grabit un pic si n-am mai testat cum trebui dar am corectat acum. O sa ma axez in continuare pe partea de inscriere sa pun la punct ce mai este pe acolo

      Comentariu


      • #28
        Re: Program de calcul turneu AMATuR

        Nu functioneaza adresa pentru download .
        The file link that you requested is not valid.
        Este in alta parte?
        Dan Chirap
        www.sportdakiro.com
        email: contact@sportdakiro.com

        Comentariu


        • #29
          Re: Program de calcul turneu AMATuR

          Il gasiti aici: http://www.4shared.com/file/-TWCG3SZ/AMATuR.html

          Comentariu


          • #30
            Re: Program de calcul turneu AMATuR

            L-am descarcat si eu de curiozitate si m-am gandit sa postez si feedback.
            Am Windows 7 x64 si am primit mesajul:
            "Prerequisite check for system component SQL Server 2005 Express Edition SP2 (x86) failed with the following error message:
            "This version of SQL Server 2005 Express Edition (x86) is not supported for the current processor architecture."
            See the setup log file located at 'C:\Users\CRISTI~1\AppData\Local\Temp\VSD5E6A.tmp\ install.log' for more information."
            Logul contine:
            "The following properties have been set:
            Property: [AdminUser] = true {boolean}
            Property: [ProcessorArchitecture] = AMD64 {string}
            Property: [VersionNT] = 6.0.0 {version}
            Running checks for package 'Windows Installer 3.1', phase BuildList
            The following properties have been set for package 'Windows Installer 3.1':
            Running checks for command 'WindowsInstaller3_1\WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe'
            Result of running operator 'VersionGreaterThanOrEqualTo' on property 'VersionMsi' and value '3.1': true
            Result of checks for command 'WindowsInstaller3_1\WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe' is 'Bypass'
            'Windows Installer 3.1' RunCheck result: No Install Needed
            Running checks for package '.NET Framework 3.5 SP1', phase BuildList
            Reading value 'SP' of registry key 'HKLM\Software\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v3.5'
            Read integer value 1
            Setting value '1 {int}' for property 'DotNet35SP'
            The following properties have been set for package '.NET Framework 3.5 SP1':
            Property: [DotNet35SP] = 1 {int}
            Running checks for command 'DotNetFX35SP1\dotNetFx35setup.exe'
            Result of running operator 'ValueGreaterThanEqualTo' on property 'DotNet35SP' and value '1': true
            Result of checks for command 'DotNetFX35SP1\dotNetFx35setup.exe' is 'Bypass'
            '.NET Framework 3.5 SP1' RunCheck result: No Install Needed
            Running checks for package 'SQL Server 2005 Express Edition SP2 (x86)', phase BuildList
            Running external check with command 'C:\Users\CRISTI~1\AppData\Local\Temp\VSD5E6A.tmp\ SqlExpress\SqlExpressChk.exe' and parameters ''
            Process exited with code 1
            Setting value '1 {int}' for property 'SQLExpressInstalled'
            The following properties have been set for package 'SQL Server 2005 Express Edition SP2 (x86)':
            Property: [SQLExpressInstalled] = 1 {int}
            Running checks for command 'SqlExpress\sqlexpr32.exe'
            Result of running operator 'ValueEqualTo' on property 'SQLExpressInstalled' and value '0': false
            Result of running operator 'VersionGreaterThanOrEqualTo' on property 'VersionNT' and value '5.1': true
            Result of checks for command 'SqlExpress\sqlexpr32.exe' is 'Bypass'
            Running checks for command 'SqlExpress\sqlexpr32.exe'
            Result of running operator 'ValueEqualTo' on property 'SQLExpressInstalled' and value '0': false
            Result of running operator 'VersionLessThan' on property 'VersionNT' and value '5.1': false
            Result of running operator 'ValueEqualTo' on property 'AdminUser' and value 'false': false
            Result of running operator 'ValueExists' on property 'Version9x': false
            Result of running operator 'VersionLessThan' on property 'VersionNT' and value '5.1.2': false
            Result of running operator 'ValueNotEqualTo' on property 'ProcessorArchitecture' and value 'Intel': true
            Result of checks for command 'SqlExpress\sqlexpr32.exe' is 'Fail'
            'SQL Server 2005 Express Edition SP2 (x86)' RunCheck result: Fail
            A prerequisite failed for Package "SQL Server 2005 Express Edition SP2 (x86)"
            Package failed with message "This version of SQL Server 2005 Express Edition (x86) is not supported for the current processor architecture.""
            SQL Server 2005 EE SP2 x86 nu se poate instala pe Windows 7 x64. Cred ca nu conteaza platforma, dar conteaza versiunea.
            Pentru Windows XP - SQL Srv EE 2005 si pentru Windows 7 - SQL Srv 2008 EE.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #31
              Re: Program de calcul turneu AMATuR

              Da e adevarat, setup-ul nu a fost compilat pentru x64 insa pentru a-l putea rula ai nevoie de .Net Framework 3.5SP1 si Sql Server 2005 EE pentru platforma ta si e posibil sa mearga. Nici n-am cum sa testez ca n-am acces la un astfel de sistem.

              Comentariu


              • #32
                Re: Program de calcul turneu AMATuR

                Din log se vede:
                '.NET Framework 3.5 SP1' RunCheck result: No Install Needed
                Problema este legata de SQL Server 2005 EE. O sa vad daca pot sa instalez versiunea x64 si apoi sa rulez setup din nou.
                Revin.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X