Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pentru Bucuresteni - cum pot ajunge...?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pentru Bucuresteni - cum pot ajunge...?

    Bucurestenilor VA ROG sa-mi spuneti cum se poate ajunge de la Gara de Nord pina in Calea Mosilor
    si din Calea Mosilor pina la Aeroportul Otopeni !

  • #2
    Cel mai scurt drum: de la Gara de Nord->Calea Grivitei->Bd. Dacia->Calea Mosilor.
    Calea Mosilor->Bd Stefan Cel Mare->Piata Victoriei->Aviatorilor->Kiseleff->Piata Presei Libere->Baneasa->Otopeni->Aeroport


    Sorry, nu am luat in calcul ceva: tu cu ce vrei sa ajungi? Cu masina sau cu transportul in comun?
    Solutia data de mine e pt. masina personala. Daca vrei cu transportul in comun, nu te pot ajuta ca nu am mai mers de vreo 8 ani cu asa ceva. Poate doar sa-ti sugerez taxiul.
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

    Comentariu


    • #3
      Thanks !

      Iti multumesc mult pentru raspuns, dar as avea nevoie de mijloace de transport in comun deoarece sint Clujanca si voi sta numai citeva zile in București pina la plecarea din tara; de taxi NICI VORBA ! Anul trecut in Septembrie intr-o saptamina am pus SUTE de dolari pe taxi !

      Comentariu


      • #4
        Nelly ...Calea Mosilor e destul de lunga , depinde unde vrei sa ajungi
        oricum eu iti recomand in oricare varianta sa mergi cu metrou' pt ca e cel mai bun (crede-ma pt ca merg de 7 ani cu el).
        Deci pt. Calea Mosilor poti sa iesi (din metrou) ori la Universitate ori la Obor , depinde unde ai treaba pe Calea Mosilor.
        Apoi iesi la linia Expres 783 care are statii si la Unirii si la Victoriei , unde ti se pare mai aproape si de acolo ...ura si la aeroport
        Daca nu te-am convins , mai uita-te si aici http://www.otp-airport.ro/www/index.htm ... e?artID=52
        In me the WishMaster
        Blade : 729
        FH : Donic Coppa
        BH : Donic Coppa

        Comentariu


        • #5
          Va multumesc mult ! Oricit am umblat prin lume, dar nicaieri nu m-am simtit asa de ''pierduta in spatiu'' ca si in București.De aceea am si ''intins-o'' la Cluj.Tot ce-am putut invata e sa ajung de pe Calea Mosilor de la Pizza Hut pina la Bucur-Obor.In rest numai cu taxi.Va multumesc inca odata !

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Nelly
            Va multumesc mult ! Oricit am umblat prin lume, dar nicaieri nu m-am simtit asa de ''pierduta in spatiu'' ca si in București.De aceea am si ''intins-o'' la Cluj.Tot ce-am putut invata e sa ajung de pe Calea Mosilor de la Pizza Hut pina la Bucur-Obor.In rest numai cu taxi.Va multumesc inca odata !
            Pai d'aia draga Nelly, nu ai putut sa inveti Bucureștiul , ca ai spus adresa si te-a dus taximetristul, astia ne "ametesc" si pe noi care mai cunoastem, dar ia sa o fi luat pe bucati la picior sau cu transportul in comun sa vezi cum i-l invatai repejor! Zic.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X