Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Masa de tenis pentru exterior

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Masa de tenis pentru exterior

    Salut!
    Doresc sa cumpar o masa de tenis outodoor. Din cautarile mele am gasit http://www.e7.ro/masa-de-tenis-kettl...r-2010890.html. Doresc sa aflu urmatoarele:
    - rezista la ploaie?
    - cum sare mingea din ea?
    - ar trebui sa aleg altceva?
    Va multumesc.

  • #2
    Re: Masa de tenis pentru exterior

    Rezista la toate fenomenele climatice, mingea sare prost pe orice masa outdoor. Eu am o masa indoor pe care o tin afara de un an si nu are nimic, iti trebuie doar o husa.
    Blade: Yasaka Dynamix 17
    FH: Mark V GPS 2.0
    BH: Mark V GPS 2.0

    Comentariu


    • #3
      Re: Masa de tenis pentru exterior

      Din masa Joola Excellent sare mingia foarte bine , pentru ca are in compozitie aluminiu tocmai ca sa preintimpine acest neajuns , si rezista la orice intemperii . In stoc .
      http://www.ttsport.ro/mese-de-tenis-47. ... t-115.html
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #4
        Salut !
        Sper ca postez unde trebuie , am o masa de ping pong din Germania Kettler pentru exterior si un prieten mia spus ca mingea nu sare la fel ca pe masa de interior (outdoor) , este adevarat ce spune ? Am cautat si pe internet dar nu cred ca sare altcumva , am vazut ca firma e destul de buna , a mai spus ca sunt mese pentru incepatori , sper sa ma ajutati !
        Merci !
        P.S Efecul e la fel sau este diferenta ?
        Ultima editare de Mihai150; 26.ian.2013, 11:02.

        Comentariu


        • #5
          Mesele pentru exterior nu sunt facute pentru performanta. Blatul este in general facut din material plastic, cu o grosime de max 10 mm. Sar slab si mingea aluneca pe suprafata, cel putin din ceea ce am vazut eu. Chiar daca Kettler e un nume in productia de materiale sportiva, fiecare brand are acele produse de "intrare in gama", cum le numesc distribuitorii, cu care incepe categoria hobby(atentie, nu unde se termina aceasta categorie!). Mesele de exterior au fost concepute pentru aceea categorie de jucatori care vad in tenisul de masa cel mult o miscare in aer liber, fara a fi nevoiti sa aiba prea mare grija pentru "obiectul muncii". Orice masa hobby "indoor", cu blat de MDF e cu mult superioara uneia "outdoor", conditii mult mai bune pentru practicarea tenisului de masa.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Da cum joc pe masa de exterior voi juca si pe cea de interior la fel nu ? Sau joc mai bine ?
            Postat în original de laky Vezi post
            Mesele pentru exterior nu sunt facute pentru performanta. Blatul este in general facut din material plastic, cu o grosime de max 10 mm. Sar slab si mingea aluneca pe suprafata, cel putin din ceea ce am vazut eu. Chiar daca Kettler e un nume in productia de materiale sportiva, fiecare brand are acele produse de "intrare in gama", cum le numesc distribuitorii, cu care incepe categoria hobby(atentie, nu unde se termina aceasta categorie!). Mesele de exterior au fost concepute pentru aceea categorie de jucatori care vad in tenisul de masa cel mult o miscare in aer liber, fara a fi nevoiti sa aiba prea mare grija pentru "obiectul muncii". Orice masa hobby "indoor", cu blat de MDF e cu mult superioara uneia "outdoor", conditii mult mai bune pentru practicarea tenisului de masa.

            Comentariu


            • #7
              Daca mingea aluneca pe masa si sare mai prost, tu ce zici???
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X