Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR - Legitimati?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTuR - Legitimati?

    In urma unor propuneri primite in cadrul restrans al Amatur, am primit mandatul sa pun in discutie cererea mai multor participanti din cadrul AmaTuR care doresc sa participe la barajul de promovare in divizia B din acest an.
    Spre deosebire de alte discutii asemamatoare, de aceasta data nu discutam despre patrunderea in AmaTuR a unor participanti cu statut incert, ci despre dorinta celor mai buni amaturisti de a-si crea cluburi de tenis, dar si de de a ramane in continuare membri ai AmaTuR!
    Intelegem pe deplin dorinta celor mai buni jucatori din Amatur de a-si incerca puterile la un nivel superior, pentru a-si dezvolta aptitudinile si pentru a evita riscul de plafonare.
    Acest pas poate fi benefic si miscarii AmaTuR, care in acest fel arata ca membrii sai isi pot promova valoarea. Totodata, prin aparitia de cluburi in cadru oficial, provenite din miscarea AmaTuR vom putea promova mai usor ideile si propunerile noastre, ulterior, cluburile pot deveni chiar un sprijin pentru dezvoltarea miscarii de amatori.
    Prin acest topic dorim sa stim parerea comunitatii Amatur, privind participarea pe viitor in turneele AmaTuR a jucatorilor care fac pasul spre legitimare:
    Concret, pana acum si-au manifestat interesul sa participe la baraj 5 echipe formate in majoritate din componenti Amatur, dintre cei mai buni! Este posibil ca si alte centre din tara sa aiba aceleasi intentii, pe care inca nu le-au dezvaluit. Toti acestia doresc sa ramana in continuare membri ai AmaTuR, chiar daca soarta le va harazi un traseu spre Divizie. Propunerea primita ne invita sa discutam posibilitatea ca turneele OPEN sa se deschida incepand cu anul 2011 si catre jucatorii de Divizia B.
    In urma discutiilor, vom promova un poll prin care va vom cere parerea despre urmatoarele posibilitati:
    1 Jucatorii proveniti din Amatur si promovati in div B vor avea dreptul sa participe in continuare la OPEN?
    2 Vom permite tuturor jucatorilor de Div. B sa participe la OPEN?
    3 Vom interzice in continuare participarea tuturor jucatorilor din Div. B?
    Termenul de discutie este insa scurt, din cate stiu, pana la data de 31 iulie se mai pot face legitimari si inscrieri pentru divizia B.
    Indiferent de concluzia la care vom ajunge, tin sa reafirm dorinta noastra ca spiritul miscarii AmaTuR sa ramana neschimbat, turneele pentru amatori ramanand ca si pana acum distincte si destinate numai jucatorilor amatori.

  • #2
    Re: AmaTuR - Legitimati?

    Eu zic ca putem permite accesul tuturor, dar cand zic asta sunt egoist in sensul ca eu doresc sa joc cu jucatori cat mai buni pentru a putea evolua. Insa sunt constient ca sunt multi jucatori care zic ca nu mai vin la concursuri pentru ca bat 100 de km si joaca 5 meciuri din care nu inteleg nimic. Pentru acestia sfatul meu e sa participe la categoria AMATORI, nu la OPEN!
    E un cerc vicios pentru ca din pacate sunt polarizate valorile in Amatur, sunt putini cei de valoare in comparatie cu cei slabi spre mediu care compun marea masa a participantilor in Amatur. Si de obicei organizatorii si cei din jurul lor fac parte din prima categorie valorica si atunci tind sa aiba mai multa forta in cuvantul exprimat in materie de Amatur.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Re: AmaTuR - Legitimati?

      Si cred ca ar fi un motiv de mandrie sa avem "amaturisti" in B si nu ar fi frumos sa le inchidem usa pentru ca au muncit sa ajunga acolo! Problema ridicata de domnul Bodeanu e daca pe aceasta usa lasam sa intre si divizionarii B in Amatur! Cred ca ar aduce un plus valoare la Amatur!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Re: AmaTuR - Legitimati?

        buna seara,
        accesul jucatorilor din "B" ar fi permis doar la turneele care se pot organiza in sistem open (daca motiunea trece), prin urmare lucrurile se vor schimba un pic, poate, la nivel de top 80 open
        as mai propune, scaderea obligativitatii participarii la open, de la nr. 80 la nr 50 sau 60 cf. clasament, plus desigur pastrarea regulii de bun simt (care insa, asa cum am tot avut exemple, e cam rar intalnita) cea a valorii recunoscute;
        zic si io...

        Comentariu


        • #5
          Re: AmaTuR - Legitimati?

          sunt unul din jucatorii din "marea masa" adica de valoare "slab spre mediu"(loc 237)-citatele sunt din mesajul utilizatorului dado.daniel; sunt perfect de acord cu parerile exprimate de dado.daniel si cred ca e doar realist si in nici un caz egoist:
          -nu vad de ce un jucator de la open nu ar fi de acord ca jucatorii din divizia b sa participe la open-urile amaturistilor sau cu atat mai putin sa se interzica participarea eventualilor jucatori amaturisti ajunsi in divizia b; creste valoarea, creste motivatia, creste placerea jocului etc..
          - nu vad de ce un jucator din marea masa nu ar fi de acord cu aceleasi lucruri din moment ce nu ne afecteaza cu nimic-avem posibilitatea sa jucam la amatori , si slava domnului suntem multi: 2000 - 80= 1920;deci nu se pune problema sa batem sute de kilometri degeaba; iar daca unii dintre noi au la un moment dat impresia ca pozitia in clasament este sub posibilitatile reale, nu-l impiedica nimeni sa participe la open;
          trebuie doar sa fim deschisi la minte si la nou si o sa ne fie mai bine.... parerea mea...

          Comentariu


          • #6
            Re: AmaTuR - Legitimati?

            Eu cred ca, in conditiile propuse, deschiderea portilor spre divizia B poate fi doar benefica pentru valoarea jucatorilor din Amatur. Cred ca daca primii 50, sa zicem, vor fi obligati sa joace la Open, nu se vor supara sa aiba adversari din divizie.
            Despre regula "valorii recunoscute" - cred ca o restrictie de genul celei cu media la turneele A poate sa regleze conturile, dar probabil ca o valoare usor mai mare decat 16 (valoarea actuala a limitei) - sa zicem 18 sau 20 - ar putea sa aduca jucatorii care vor sa castige concursuri de Amatori acolo unde le este locul - la Open. Nu cred ca bunul simt poate sa lucreze eficient de fiecare data. Chiar si asa, sunt unii care ar putea juca prost un an intreg sa le scada media si sa joace apoi la Amatori.
            In concluzie, o idee foarte buna, daca va fi implementata corect, astfel incat sa nu afecteze pe amatorii puri si sa permita ridicarea nivelului de joc in Amatur.
            Parerea mea...
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              Re: AmaTuR - Legitimati?

              Este de bun simt sa participe cat mai multa lume la turnee.
              Asemenea e bine sa fie grupati jucatori de acelasi nivel.
              Si este clar ca sunt in Amatur jucatori de nivelul diviziei B.
              Rog insa organizatorii sa le dea sanse jucatorilor mai putin evoluati sa participe la turnee atractive (si) din punctul lor de vedere. Adica trebuiesc tratati legitimatii si amatorii diferit, dar egal. Ma rog, acolo unde se poate.
              PROPUNERE:
              Din toata lumea la gramada, grupe inferioare de 5-6, dupa care sa se continue locurile 1-2 in turneu "open" cu superioare+elim, 3-4 in turneu "amatori" cu superioare+elim, 5-6 in turneu de consolare cu eliminatorii. Nu se mareste cu mult durata turneului.
              Bineinteles ca organizatorul are cel mai greu cuvant de spus.
              TsE

              Comentariu


              • #8
                Re: AmaTuR - Legitimati?

                Daca si parerea noastra de amaturisti(pana la moarte!) se contabilizeaza la "motiune", cu siguranta ca acest pas nu ne deranjeaza deloc, ci dimpotriva, prin sosirea altor jucatori de B s-ar ridica stacheta concursurilor open si implicit a miscarii Amatour.
                Sigur ca mai ramane sa isi dea acordul si cei direct implicati (open-istii).
                Consider totodata ca prin acest demers, FRTM o sa priveasca "Amatourul" mai serios! (nu ca am avea si nevoie)...
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • #9
                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                  Aceasta deschidere ar putea aduce multe benefici pentru toti jucatori participanti .
                  -Noi locati de antrenament cu conditia ca aceste echipe la randul lor sa permita acesul participantilor amatori ,iar in caz contrar sa se ia masuri .
                  -Inscrierea corecta a tuturor participantilor la turnee :
                  = Open -Legitimati s-au fosti legitimati indiferent de categorie .
                  =Amatori - Pasionati si niciodata legitimati .
                  - Posibilitatea celor care vor in continuare sa-si masaore capacitatea la open .
                  Multumesc.

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: AmaTuR - Legitimati?

                    100 % PRO
                    Nu vad de ce ar fi cineva impotriva acestei idei. Jucatorii de top de la OPEN cunosc valoarea diviziei B si stiu ca pot face fața lejer. Amatorii nu ar avea de ce sa fie impotriva pentru ca pentru ei practic nu s'ar schimba nimik, accesul jucatorilor de div B fiind posibil doar la turneele OPEN. Toata lumea are de castigat, AMATUR (OPEN) - mai multi jucatori valorosi , DIV B - mai multe echipe participante.
                    CONCLUZIE : DIVIZIA B + AMATUR = LOVE ?
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: AmaTuR - Legitimati?

                      100% de acord

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: AmaTuR - Legitimati?

                        O idee agreata in totalitate de Reghineni!!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: AmaTuR - Legitimati?

                          " = Open -Legitimati s-au fosti legitimati indiferent de categorie .
                          =Amatori - Pasionati si niciodata legitimati ."
                          f bine spus tata.sunt mandru de tine...(totodata sa se renunte la ideia ca primii 80 trebuie obligati sa joace la open)
                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: AmaTuR - Legitimati?

                            Daca eu sezonul asta evoluez in Divizia B, am sa pot participa la turneele OPEN?

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: AmaTuR - Legitimati?

                              Daca in urma sondajului propus, punctul 2 se aproba, DA!
                              TsE

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: AmaTuR - Legitimati?

                                100% de acord
                                Blade:Schalager off+
                                FH:nittaku hammond 2.2mm
                                BH:nittaku hammond 2.2mm

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                                  Din punctul meu de vedere acest demers nu poate fi decat benefic pentru a ridica valoarea Amatur si in special a participantilor de la Open...eu unul cel putin doresc sa joc cu jucatori cat mai buni pentru a progresa indiferent daca acum castig sau nu multe mecuri...Desigur cred ca trebuie facute cateva ajustari fine in regulament pentru a echilibra situatia dar aici este un capitol la care ii las pe cei mai in masura ca mine sa faca propuneri (e o chestie cu care nu prea imi bat capul decat f rar si la care, pe cale de consecinta, nu ma prea pricep). Si, ca sa inchei, orice modificare a regulamentului trebuie sa tina seama de spiritul Amatur in asa fel ca tenisul de masa sa fie promovat in continuare la nivel de masa si nu numai pentru elite. Sa auzim de bine!
                                  Blade: Viscaria, FL
                                  fh: T05, 2,1 mm, black
                                  bh: T05, 2,1 mm, red

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: AmaTuR - Legitimati?

                                    Stimati colegi Amatur-isti!Participarea "amaturistilor" adevarati ,in acest context, va fi serios influentata de prezenta jucatorilor legitimati.Exista si riscul ca,in foarte scurt timp,turneele amatur sa devina o "scena"a revanselor intalnirilor din camp.div.B sau chiar mai mult,sa devina "rezerva"div.B.In acest caz ,din pacate,ar dispare cu desavarsire spiritul amaturului .Pe de alta parte insa acest lucru ar motiva mai mult pe jucatorii cu valoare ridicata din amatur si le-ar oferi posibilitatea sa participe la turnee de o valoare superioara.Ar trebui,asadar,sa se ajunga la un acord,sau un compromis, din partea organizatorilor de turnee amatur dar si sa se aiba in vedere ca ponderea celor care alcatuiesc amaturul inclina spre AMATORI.La urma urmei,nimeni nu s-a nascut LEGITIMAT(profesionist).Daca talentul,munca si rezultatele ii indreptatesc pe unii Amatur-isti sa joace in div.B atunci s-o faca dar,in acest caz,vor trebui sa se supuna Regulamentului 'AMATuR" dar si,eventual, "consecintelor" inerente acestui fapt.Adica,mai pe romaneste:sau "codas la oras" sau "mai bine in satul meu fruntas"??? In concluzie:multa bafta celor care au decis sa faca acest pas spre performanta si afirmare,dar si celor,multi,care vor sa le ocupe locurile in clasament!!!Va salut,cu respect!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: AmaTuR - Legitimati?

                                      Activizarea jucatorilor legitimati aduce sigur cresterea nivelului de joc la ori ce competitie .
                                      Dar in acelas timp ar putea avea si repercusiuni nefavorabile sub aspectul neprezentari a multor amaturisti vazand inscrisi 4-5 echipe divizionare .
                                      Am mai spus si repet sunt multi jucatori din AmaTur care ar face fata cu brio la divizie .
                                      Totul este sa nu devina o fuga dupa premii si recompense ca in acel moment ne pierdem identitatea si devenim vanatori si vanati .
                                      Dupa o perioda scurta o sa vina si cei din liga cu o doleanta ,ca doar si in B sunt valori de liga .
                                      Trebuie luat toate in cosiderare sa fie bine petru majoritate .
                                      N-ar fi rau sa urmam modelul dupa care sa format aceasta miscare .

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: AmaTuR - Legitimati?

                                        domnule csaba,
                                        cu respect,
                                        sunteti amabil sa mi explicati cum, un "amaturist" adevarat ca dvs. spre exemplu, ar putea fi influentat de prezenta jucatorilor legitimati in divizia "B", care la randul lor ar avea drept de joc doar alaturi de primi 50-60-80 jucatori, care oricum joaca in sistem open?
                                        as mai dori sa aflu, daca nu va suparati, de ce ar avea un turneu open, la care participa majoritatea celor clasati in primi 50-60-70 o valoare mai ridicata daca participa jucatori din divizia 'B", cum ar fi dl.vasile mircea, sau dl chiru paul sau alti domni cu care oricum jucam periodic?
                                        domnule csaba,
                                        as mai avea o intrebare, considerati ca dl alex ciobanu, din informatile dvs, este amator sau nu?
                                        n.r. mentionez ca l am ales pe dl ciobanu aleator....
                                        crede cineva ca la 40 de ani cat voi avea la anu' (multumesc), pot face "performanta" si ma pot "afirma" in divizia "B"???
                                        multumesc,
                                        bogdan trifu

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: AmaTuR - Legitimati?

                                          Postat în original de bogdanel
                                          domnule csaba,
                                          cu respect,
                                          sunteti amabil sa mi explicati cum, un "amaturist" adevarat ca dvs. spre exemplu, ar putea fi influentat de prezenta jucatorilor legitimati in divizia "B", care la randul lor ar avea drept de joc doar alaturi de primi 50-60-80 jucatori, care oricum joaca in sistem open?
                                          as mai dori sa aflu, daca nu va suparati, de ce ar avea un turneu open, la care participa majoritatea celor clasati in primi 50-60-70 o valoare mai ridicata daca participa jucatori din divizia 'B", cum ar fi dl.vasile mircea, sau dl chiru paul sau alti domni cu care oricum jucam periodic?
                                          domnule csaba,
                                          as mai avea o intrebare, considerati ca dl alex ciobanu, din informatile dvs, este amator sau nu?
                                          n.r. mentionez ca l am ales pe dl ciobanu aleator....
                                          multumesc,
                                          bogdan trifu
                                          Draga Bogdan,
                                          In acest topic orice amaturist poate sa-si spuna parerea deschis, sa-si exprime atat punctele favorabile, cat si temerile, iar d-l Csaba a exprimat cateva idei de care trebuie sa tinem cont. Majoritatea dintre noi cunoastem raspunsul la intrebarile tale, dar scopul discutiei nu este sa cream dispute.
                                          Ar fi foarte util sa reiei prezentarea argumentelor pe care le-ai adus in alt topic, ar fi util sa se prezinte si sa-si prezinte argumentele alti doritori, asteptam parerea participantilor la OPEN care nu doresc sa devina legitimati.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: AmaTuR - Legitimati?

                                            Postat în original de grasomega
                                            Eu cred ca, in conditiile propuse, deschiderea portilor spre divizia B poate fi doar benefica pentru valoarea jucatorilor din Amatur. Cred ca daca primii 50, sa zicem, vor fi obligati sa joace la Open, nu se vor supara sa aiba adversari din divizie.
                                            Despre regula "valorii recunoscute" - cred ca o restrictie de genul celei cu media la turneele A poate sa regleze conturile, dar probabil ca o valoare usor mai mare decat 16 (valoarea actuala a limitei) - sa zicem 18 sau 20 - ar putea sa aduca jucatorii care vor sa castige concursuri de Amatori acolo unde le este locul - la Open. Nu cred ca bunul simt poate sa lucreze eficient de fiecare data. Chiar si asa, sunt unii care ar putea juca prost un an intreg sa le scada media si sa joace apoi la Amatori.
                                            In concluzie, o idee foarte buna, daca va fi implementata corect, astfel incat sa nu afecteze pe amatorii puri si sa permita ridicarea nivelului de joc in Amatur.
                                            Parerea mea...
                                            Vedeti cum, incet-incet, lucrurile evolueaza... Nu toti sunt multumiti de asta (este si normal, este imposibil sa poti multumi pe fiecare dintre cei 2000 de jucatori din AmaTUR...) si chiar sunt unii care considera ca "se pierde spiritul initial al AmaTUR-ului". Sincer, nu cred ca au dreptate si sper ca acestia sa fie cat mai putini.
                                            Ia sa ne uitam putin la ce a fost in ultimele concursuri mai mari: Alex Ciobanu a jucat finala dupa finala si a mai avut si tupeul sa castige Si ar mai fi cativa jucatori buni, care parca sunt abonati macar la semifinale sau macar in primii 8... Pe langa ei, mai apare meteoric unul sau altul dintre ceilalati jucatori cu oarecari pretentii ca ar sti sa atinga mingea aia mica. Ceilalti... sa fie fericiti daca ies din grupele inferioare la open sau sa dea de baut daca reusesc sa ajunga in eliminatorii... Plus cativa jucatori, ceva mai multi, care joaca in concursul de amatori si trag cu coada ochiului la cei de la open, unde, sincer sa fiu, cred ca ar avea si cativa din ei loc. Plus cei care populeaza tabelul facut de Florin Apian (multumiri pt munca nu prea usoara...), pana aproape de pozitia 2000.
                                            Deja se constata o stratificare in lumea asta din AmaTUR si nu cred ca este neaparat ceva rau in asta. Acum, chiar credeti ca aparitia a inca 10 (maximum 20, cred) jucatori ceva mai buni decat noi (sau, in fine, cu gura mai mare, ca se stiu cateva bataitze pe ici, pe colo ) care sa joace undeva "sus" poate sa ne incurce chiar asa de tare? Sincer, cred ca nu.
                                            Acum, este posibil ca daca primim si jucatori de divizie B (chiar sunt mult mai buni decat cei din calificari sau onoare, sau decat unii dintre jucatorii care joaca doar in AmaTUR?- bine, de Durdun nu zic nimic ) sa fie nevoie de o oarecare restructurare a sistemului de concursuri, eventual pe 3 categorii in loc de 2, dar asta cred ca se poate regla in timp, pe masura ce se simte nevoia si DACA va fi nevoie de alta schimbare. Sa nu uitam, la un concurs AmaTUR se garanteaza minim 5 meciuri (si de obicei au fost pt majoritatea ceva mai multe) si, daca aceste meciuri sunt chiar cu jucatori de valoare apropiata, cu atat mai bine. Si daca aceasta valoare este ceva mai crescuta, pe cuvant ca nu ma supar
                                            Alte pareri? Va asigur, niciodata nu am afirmat ca as detine adevarul absolut...
                                            PS- Putin (prea) off-topic, dar nu am gasit alta cale: voi fi in Oradea intre 1-7 august si iau paletele de tenis la mine (chiar si pe aia cu ABS) Este posibil sa dau de careva care joaca tenis de masă in Oradea si este dispus sa ma suporte pentru cateva seturi? Chiar si mai multe, preferabil Ca sa nu incarcam acest topic, as ruga MP sau tel 0722306751.
                                            Iulian Toma

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: AmaTuR - Legitimati?

                                              Postat în original de Dan2
                                              Postat în original de bogdanel
                                              domnule csaba,
                                              cu respect,
                                              sunteti amabil sa mi explicati cum, un "amaturist" adevarat ca dvs. spre exemplu, ar putea fi influentat de prezenta jucatorilor legitimati in divizia "B", care la randul lor ar avea drept de joc doar alaturi de primi 50-60-80 jucatori, care oricum joaca in sistem open?
                                              as mai dori sa aflu, daca nu va suparati, de ce ar avea un turneu open, la care participa majoritatea celor clasati in primi 50-60-70 o valoare mai ridicata daca participa jucatori din divizia 'B", cum ar fi dl.vasile mircea, sau dl chiru paul sau alti domni cu care oricum jucam periodic?
                                              domnule csaba,
                                              as mai avea o intrebare, considerati ca dl alex ciobanu, din informatile dvs, este amator sau nu?
                                              n.r. mentionez ca l am ales pe dl ciobanu aleator....
                                              multumesc,
                                              bogdan trifu
                                              Draga Bogdan,
                                              In acest topic orice amaturist poate sa-si spuna parerea deschis, sa-si exprime atat punctele favorabile, cat si temerile, iar d-l Csaba a exprimat cateva idei de care trebuie sa tinem cont. Majoritatea dintre noi cunoastem raspunsul la intrebarile tale, dar scopul discutiei nu este sa cream dispute.
                                              Ar fi foarte util sa reiei prezentarea argumentelor pe care le-ai adus in alt topic, ar fi util sa se prezinte si sa-si prezinte argumentele alti doritori, asteptam parerea participantilor la OPEN care nu doresc sa devina legitimati.
                                              corect, imi cer scuze, departe de mine gandul sa creez dispute, imi pare rau dar nici eu nu am sesizat exact, din ideile exprimate de domnul csaba, care sunt cele de care tre' sa tinem cont...
                                              dar si eu, asa cum sunt marea majoritate, joc tenis din placere, iar placerea asta e combinata (pe langa castigarea meciului, desigur) mare parte cu placerea de a sta cu prieteni de prin toata tara, de a incuraja pe unii si de a face galerie altora ... iar chestiile astea, zic io, sunt mai importante decat clasamente si valori, fara de care nu se poate, din pacate
                                              asa cum spunea si dom' doctor, nu cred ca din tot "B" ul or sa vina sa joace mai mult de 20 de oameni noi, iar daca vin unii mai buni eu sunt ferm hotarat sa ma apuc de abdomene, ca sa fac fata ......
                                              asadar daca lumea este de acord ca la turneele organizate in sistem open si amatori, la open sa se puncteze si jucatori care in acest moment sunt activi in divizia "B", tinand cont ca deja cativa participa "pe langa concurs", clubul sport kombat este oficial in favoarea acestei decizii.
                                              sport kombat
                                              multipli campioni nationali la echipe, dublu si individual
                                              multumesc, merci, sunteti amabili, multumesc .....

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: AmaTuR - Legitimati?

                                                Mai bine mai tirziu, decit niciodata !!! In sfirsit, vor putea si brasovenii sa revina de unde au plecat....E bine, e foarte bine sa participe jucatori cit mai valorosi, indiferent din ce divizie fac parte.
                                                Diferentierea intre open si amatori se poate face cel mai bine tinind cont de media punctelor acumulate in turneele A. Eu cred ca media ar trebui sa fie in jurul a 17 puncte, dar, cine se ocupa de statistici, ar putea gasi o medie care sa reflecte mai realist deferenta de valoare.
                                                P.S. Suntem pe drumul cel bun !

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                                                  Postat în original de mateidumitru
                                                  Mai bine mai tirziu, decit niciodata !!! In sfirsit, vor putea si brasovenii sa revina de unde au plecat....E bine, e foarte bine sa participe jucatori cit mai valorosi, indiferent din ce divizie fac parte.
                                                  Diferentierea intre open si amatori se poate face cel mai bine tinind cont de media punctelor acumulate in turneele A. Eu cred ca media ar trebui sa fie in jurul a 17 puncte, dar, cine se ocupa de statistici, ar putea gasi o medie care sa reflecte mai realist deferenta de valoare.
                                                  P.S. Suntem pe drumul cel bun !
                                                  Deci, sa inteleg ca la concursul urmator o sa joc la amatori? Bineeee....
                                                  AMATORI DIN TOATE PARTILE, FERITI-VA
                                                  Iulian Toma

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X