Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR - Legitimati?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: AmaTuR - Legitimati?

    Eu privesc posibilitatea de a participa la un baraj la varsta mea doar ca o gluma,nu am intentionat niciodata sa joc acest sport decat din placere.
    Dar sunt total de acord ca amaturistii care s-au legitimat sau se vor legitima in div B sa aiba dreptul de a participa in continuare la toate turneele Amatur,lucru care l-am sustinut neconditionat in permanenta.
    Nu sunt de acord ca jucatorii divizionari B care nu au participat la vreunul din concursurile Amatur (in afara de concurs,sau in concurs,cand aveau dreptul) ,deci nu au fost interesati de acest fenomen pana acum,sa aiba acest drept de acum incolo.
    Desigur,unii dintre dvs care sunt forumisti de macar o jumatate de an au citit dezbaterile prilejuite de promovarea brasovenilor in div B,topic aflat in aceasta sectiune,cu vreo trei pagini in urma.Daca sunteti putin nedumeriti sau amuzati de schimbarea cu 360 grade a opticii unor amaturisti care in iarna combateau cu argumente legislative participarea brasovenior in Amatur ca legitimati ,incerc sa va lamuresc in cele ce urmeaza.
    F.R.T.M priveste cu ingrijorare retragerea mai multor echipe din esalonul secund,pe fondul crizei financiare,de aceea,in urma contactelor intre federatie si Amatur (ocazionate de participarea la o sedinta FRTM a dnilor Bodeanu si Botarca) s-a ajuns la conventia(din cate am inteles) ca echipele din AMatur care se inscriu in FRTM si candideaza la un loc in div B sa promoveze fara meciuri de baraj. Dupa achitarea cotizatiilor de afiliere,evident.
    Nimic rau in asta,unele echipe care se vor forma din Amatur vor fi cu siguranta actori de prim rang in div B,le urez succes tutror aflati in aceasta ipostaza!
    Singura rugaminte pe care o am este ca ,semestrial,sa fie prezentat pe forum un bilant al fondurilor provenite din cotizatiile amatur
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #27
      Re: AmaTuR - Legitimati?

      "F.R.T.M priveste cu ingrijorare retragerea mai multor echipe din esalonul secund,pe fondul crizei financiare,de aceea,in urma contactelor intre federatie si Amatur (ocazionate de participarea la o sedinta FRTM a dnilor Bodeanu si Botarca) s-a ajuns la conventia(din cate am inteles) ca echipele din AMatur care se inscriu in FRTM si candideaza la un loc in div B sa fie eligibile automat. Dupa achitarea cotizatiilor de afiliere,evident."
      Lasand la o parte faptul ca nu stiam de aceasta sedinta, ce inseamna "sa fie legibile automat?"
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #28
        Re: AmaTuR - Legitimati?

        Postat în original de Dan2
        Acum, este posibil ca daca primim si jucatori de divizie B (chiar sunt mult mai buni decat cei din calificari sau onoare, sau decat unii dintre jucatorii care joaca doar in AmaTUR?- bine, de Durdun nu zic nimic ) sa fie nevoie de o oarecare restructurare a sistemului de concursuri, eventual pe 3 categorii in loc de 2, dar asta cred ca se poate regla in timp, pe masura ce se simte nevoia si DACA va fi nevoie de alta schimbare.
        Modificarea Regulamentului va trebui să ?in? cont că în timp, la aceste echipe plecate din AMATuR,se pot tranfera jucători legitima?i ?i din Divizia A sau Superlig?, datorit? condi?iilor financiare.Sau ce se va întâmpla dac? una din aceste echipe va promova în Divizia A?
        Eu le doresc tuturor celor din AMATuR, care vor merge la baraj, mult succes ?i m? consider privilegiat că pot juca cu ei.Cele bune.

        Comentariu


        • #29
          Re: AmaTuR - Legitimati?

          Salutare! daca s-a ajuns la aceasta performanta din partea amaturistilor de a avea curajul sa participe la competitii de legitimati(vezi calificari pt. divizia B),inseamna ca se munceste f. mult in aceasta "miscare" si putem sa fim mindri de cei care reprezinta AMATURUL....si s-ar da o MARE palma si federatiei de resort care nu s-a implicat cu absolut minim de ajutor,aici ma refeream bineinteles la FRTM.Sunt cu totul de acord cu aceasta "incercare" si vad ca cea mai corecta decizie punctul B prezentat de domnu Dan 2.Multa BAFTA la calificari celor care se vor prezenta si sa dea Domnul sa vedem in curind in Divizia B numai amaturisti.......BAFTA!!!!

          Comentariu


          • #30
            Re: AmaTuR - Legitimati?

            Postat în original de cata_60
            ...Singura rugaminte pe care o am este ca ,semestrial,sa fie prezentat pe forum un bilant al fondurilor provenite din cotizatiile amatur
            Aveti dle Cozma, in pagina Amatur, un topic cu cotizatia Amatur pe care l-am actualizat atunci cand am primit banii de la fiecare turneu! Avem stransi pana acum 4120 + 90lei - Fălticeni, 17 iulie = 4210 lei.
            Primul raspuns de pe topicul cotizatiei reprezinta situatia actualizata! Cat priveste destinatia banilor s-au achizitionat 5 mese Amatur (banii i-am platit eu din buzunarul meu in avans, urmand ca pe masura ce se strang sa ii recuperez!). Trebuie luata o decizie cu privire la destinatia acestor mese!
            Legat de faptul ca am fost la sedinta FRTM, lucrurile sunt cel putin insinuante si as vrea sa ne lamurim. Am fost la sedinta aceea ca reprezentant al clubului meu, cu drepturi depline. Nu doresc in niciun caz apropierea Amatur de FRTM asa cum lasati dv. sa se inteleaga. Din contra, chiar am comentat cu dl. Bodeanu la sedinta respectiva ca bugetul FRTM alocat pentru Calendarul intern este similar celui cu care noi acoperim un an competitional. Asta in conditiile in care Federatia organizeaza 8 etape de campionat plus inca 5-6 competitii, iar Amaturul face 50-60 de turnee. Prezenta mea acolo a fost mai mult din curiozitatea de a vedea cum se gestioneaza lucrurile, pentru ca aveam numai informatii din exterior.
            Ma dezgusta profund aceste aprecieri cu atat mai mult cu cat sprijinul meu pentru Amatur a fost pana acum neconditionat: 2 turnee A+, Valenii de Munte si Chiajna, s-au putut realiza si datorita mie, ca sa nu mai aduc aminte de alte turnee A unde am sprijinit realizarea acestora cu mesele de la Topoloveni: s-au plimbat mesele mele de la Reghin pana la Adjud, fara sa cer nimic, decat contravaloarea transportului, iar acolo unde s-a putut am sprijinit chiar si cu transportul, am fost si sofer de camion si manipulator de mese, numai de dragul de a ne intalni si de a avea conditii bune de joc!
            O cat mi-as dori sa simta si colegii mei din Amatur cum este sa incarci la Topoloveni 12-16 mese plus 100 mantinele (de multe ori am facut asta numai cu ajutorul a 4-5 colegi de la Topoloveni din care 2-3 erau copii si carora doresc sa le multumesc pe aceasta cale), sa le descarci la Adjud (am ales doar cu titlul de exemplu), sa joci turneu sambata, seara sa incarci, sa mergi noaptea intreaga inapoi spre casa si a doua zi sa iei iar la mana mesele si mantinelele.
            Puteti sa spuneti ca sunt masochist si ma sabotez pe mine si familia mea dle Cozma, dar nu ca sabotez Amaturul!
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #31
              Re: AmaTuR - Legitimati?

              Curios. Nu am insinuat absolut nimic.Sunt de acord cu participarea amaturistilor in div B,mai ales al copiilor de la Topoloveni din care unii,dupa cum am vazut la concursul de la Brașov,au facut progrese frumoase.Sunteti cu nervii intinsi probabil din motivele dvs,nu ii descarcati aici.
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #32
                Re: AmaTuR - Legitimati?

                Postat în original de cata_60
                ... Desigur,unii dintre dvs care sunt forumisti de macar o jumatate de an au citit dezbaterile prilejuite de promovarea brasovenilor in div B,topic aflat in aceasta sectiune,cu vreo trei pagini in urma.Daca sunteti putin nedumeriti sau amuzati de schimbarea cu 360 grade a opticii unor amaturisti care in iarna combateau cu argumente legislative participarea brasovenior in Amatur ca legitimati ,incerc sa va lamuresc in cele ce urmeaza.
                F.R.T.M priveste cu ingrijorare retragerea mai multor echipe din esalonul secund,pe fondul crizei financiare,de aceea,in urma contactelor intre federatie si Amatur (ocazionate de participarea la o sedinta FRTM a dnilor Bodeanu si Botarca) s-a ajuns la conventia(din cate am inteles) ca echipele din AMatur care se inscriu in FRTM si candideaza la un loc in div B sa promoveze fara meciuri de baraj. Dupa achitarea cotizatiilor de afiliere,evident.
                Nimic rau in asta,unele echipe care se vor forma din Amatur vor fi cu siguranta actori de prim rang in div B,le urez succes tutror aflati in aceasta ipostaza!
                Singura rugaminte pe care o am este ca ,semestrial,sa fie prezentat pe forum un bilant al fondurilor provenite din cotizatiile amatur
                Interpretarea spuselor dv.: Dragi colegi amaturisti, daca vreti sa stiti de ce s-au sucit d-nii Botarca si Bodeanu care acum un an combateau participarea colegilor de la Brașov in Amatur va lamuresc eu: la Adunarea Generala, reprezentantii FRTM au batut palma cu Botarca si Bodeanu, ba mai mult au ajuns si la o conventie (nb: pe care precizati insa ca doar o deduceti sau ati auzit-o, nu sunteti inca sigur sau vreti doar sa pareti a nu fi sigur!). Conventia fiind aceea ca echipele din Amatur sa intre fara meci de baraj, iar pretul fiind banii din cotizatiile de afiliere.
                Subtile si totusi directe acuzatiile, dle Cozma! Iar ca un corolar al tuturor celor de mai sus, la sfarsit ne acuzati si de posibilitatea de a deturna fondurile catre FRTM prin precizarea ca doriti un bilant al cotizatiei Amatur.
                Nu am nervii mai intinsi decat de obicei, m-am saturat doar ca bunavointa mea sa fie luata drept prostie si creada lumea ca sunt naiv!
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • #33
                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                  Pentru a incheia aceasta polemica care a deviat de la subiect,vreau sa repet ceea ce am spus anterior:nu am acuzat pe nimeni de o posibila deturnare de fonduri,vreau doar ca situatia sa fie clara pentru toata lumea.Probabil ca in politica,acolo unde dvs activati,vorbele sunt rastalmacite si intoarse pe toate fatetele,oamenii obisnuiti sunt mai putini abili in aceasta privinta.
                  Daca considerati ca e necesar sa-mi cer scuze pentru ceea ce dvs va imaginati ca a-si fi vrut sa spun,vi le prezint aici.Luati va si un concediu de odihna pt destindere,totusi
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: AmaTuR - Legitimati?

                    Postat în original de cata_60
                    Probabil ca in politica,acolo unde dvs activati,vorbele sunt rastalmacite si intoarse pe toate fatetele,oamenii obisnuiti sunt mai putini abili in aceasta privinta.
                    Iar ati dat gres: nu fac politica! Tatal meu si fratele meu sunt implicati, eu sunt impotriva palavragelii, imi place actiunea! Nu e nevoie de scuze, doar de putin mai multa consideratie fata de ce vrem sa facem cu totii!
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: AmaTuR - Legitimati?

                      Postat în original de mircea.garaz
                      "In urma unor propuneri primite in cadrul restrans al Amatur, am primit mandatul sa pun in discutie cererea mai multor participanti din cadrul AmaTuR care doresc sa participe la barajul de promovare in divizia B din acest an."
                      Ca fapt divers,se pot cunoaste aceste echipe care doresc sa participe la barajul de promovare?(inclusiv componenta)
                      Imi permit sa raspund eu partial la intrebarea dvs :
                      Sport Kombat 1 : Costi Motoroi, Mihai Craioveanu , Ciobanu Alex, Bogdan Trifu ( locu 1 in div B)
                      Sport Kombat 2 : Leorda Rares si inca 3 jucatori de valoare ridicata insa nu stiu sigur numele lor asa ca nu ma pronunt ( locu 2 in div B , sa speram )
                      Din cate am auzit o sa mai fie o echipa si de la Reghin , Cluj , Targu Mureș, Topoloveni.
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: AmaTuR - Legitimati?

                        In ceea ce priveste participarea legitimatilor la Open, Oradea este de acord (mai ales ca il avem pe Anton Gergely fost legitimat in superliga chineza). In ceea ce priveste banii, promovarea in diferite divizii si alte deturnari de topic, preferam sa nu intervenim. Atat s-a discutat pe marginea participarii legitimatilor incat am un sentiment ca a-ti exprima parerea pe acest forum in aceasta privinta a devenit inutil. Oameni buni, hai sa ne hotaram odata si sa inchidem subiectul asta pentru cel putin 2 ani.
                        TBS/T05

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: AmaTuR - Legitimati?

                          Postat în original de mircea.garaz
                          "In urma unor propuneri primite in cadrul restrans al Amatur, am primit mandatul sa pun in discutie cererea mai multor participanti din cadrul AmaTuR care doresc sa participe la barajul de promovare in divizia B din acest an."
                          Ca fapt divers,se pot cunoaste aceste echipe care doresc sa participe la barajul de promovare?(inclusiv componenta)
                          De la Topoloveni se va participa in componenta:
                          1. Ciopaca Marin
                          2. Valceanu Daniel
                          3. Traistaru Marius jr
                          4. Furtunescu Ovidiu
                          5. Parvan Radu
                          6. Duma David
                          7. Airimioaiei Andrei
                          Seniorii: Botirca Sorin, Parvan Valentin, Gorum Adi, Tataru Valentin raman 100% alaturi de Amatur! Este foarte probabil ca dl. profesor Ciopaca sa joace doar la baraj si dupa aceea sa lase locul copiilor.
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: AmaTuR - Legitimati?

                            Postat în original de dr.Toma
                            Postat în original de mateidumitru
                            Mai bine mai tirziu, decit niciodata !!! In sfirsit, vor putea si brasovenii sa revina de unde au plecat....E bine, e foarte bine sa participe jucatori cit mai valorosi, indiferent din ce divizie fac parte.
                            Diferentierea intre open si amatori se poate face cel mai bine tinind cont de media punctelor acumulate in turneele A. Eu cred ca media ar trebui sa fie in jurul a 17 puncte, dar, cine se ocupa de statistici, ar putea gasi o medie care sa reflecte mai realist deferenta de valoare.
                            P.S. Suntem pe drumul cel bun !
                            Deci, sa inteleg ca la concursul urmator o sa joc la amatori? Bineeee....
                            AMATORI DIN TOATE PARTILE, FERITI-VA
                            Numai asa , poate, o sa reusesc si eu sa joc cu niste jucatori mai buni

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: AmaTuR - Legitimati?

                              Pentru cite lucruri bune a facut SORIN pentru miscarea AMATUR, nu merita sa-l jignim, nici macar cu insinuari.
                              Mai bine rugati-va toti, sa nu se supere SORIN ,caci vom avea foarte multe de pierdut.

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: AmaTuR - Legitimati?

                                Stimate domn Bogdan Trifu!Stimati colegi!Rolul acestui FORUM este de a da posibilitatea oricarui amaturist de a-si exprima opinia personala referitoare la propunerile si discutiile legate de organizatia noastra.Daca unele dintre aceste pareri genereaza polemici inseamna ca ,inca,nu toti impartasesc aceeasi opinie!Ganditi-va insa ca la un numar asa de mare de persoane este ceva aproape normal ,acest lucru insemnand ca totusi suntem pe drumul cel bun in sensul ca majoritatea se implica in buna desfasurare a activitatii Amatur-ului.Chiar daca sunt mai nou venit in Amatur pot sa afirm ca sunt la curent cu aproape toate problemele dezbatute pe forum in ultimii ani.Din pacate nu cunosc prea multi amaturisti,personal,am participat la doar trei turnee anul acesta,dar in schimb "cunosc"foarte multi de pe forum si din clasamentul Amatur. Acest lucru nu ma impiedica insa sa-i tratez cu respect pe toti colegii,deopotriva,amatori sau open-isti,pentru simplul fapt ca pe toti ne uneste pasiunea comuna pentru tenisul de masa.Respectul meu se completeaza cu admiratie pentru acei dintre voi care prin talent si antrenamente a-ti atins un nivel mai ridicat de exprimare a tenisului de masa si
                                reprezentati elita Amatur-ului.Este normal deci sa vreti sa jucati ,mai tot timpul,cu jucatori buni si foarte buni,adica sa va afirmati si la alte nivele si sa faceti performanta!Pentru ca asta este ,in esenta,performanta:autodepasirea continua,indiferent de varsta!Ideea era ca nu toti din circuit avem aceasta posibilitate,din diverse motive,iar perspectiva de a "imparti" masa de tenis cu "legitimati"(care,in mintea noastra, oricum joaca zile intregi,de ani buni!!)genereaza un oarecare sentiment de frustare in randurile noastre,ale amatorilor!Dar asta nu inseamna ca suntem impotriva bunului mers al activitatii Amatur-ului,nicidecum.Ajunge doar sa se gaseasca o modalitate de a satisface pe toata lumea,amatori si open-isti,legitimati sau nu!Va multumesc si va salut cu respect!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                                  multumesc pentru raspuns domnule csaba
                                  cu respect

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: AmaTuR - Legitimati?

                                    Postat în original de Dragomir Paul
                                    ...
                                    Am sters ce am spus...
                                    Dar...dupa urmatorul tuneu...voi reveni...
                                    Pana nu va creste barba la loc, eu unul nu mai cred nimic din ce veti spune!
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: AmaTuR - Legitimati?

                                      Am fost la un antrenamet al echipei noastre, surpriza placuta multi dintre amaturisti se pregateau de zor cu divizionari ,felicitari .

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: AmaTuR - Legitimati?

                                        Postat în original de Antal Denes
                                        Am fost la un antrenamet al echipei noastre, surpriza placuta multi dintre amaturisti se pregateau de zor cu divizionari ,felicitari .
                                        Tot timpu sunteti bine veniti la sala nea' Deni
                                        Butterfly Matsushita Power Defence
                                        FH:Yasaka Rakza Soft
                                        BH:Hallmark Phoenix Ox

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: AmaTuR - Legitimati?

                                          Postat în original de sorin167
                                          Postat în original de mircea.garaz
                                          "In urma unor propuneri primite in cadrul restrans al Amatur, am primit mandatul sa pun in discutie cererea mai multor participanti din cadrul AmaTuR care doresc sa participe la barajul de promovare in divizia B din acest an."
                                          Ca fapt divers,se pot cunoaste aceste echipe care doresc sa participe la barajul de promovare?(inclusiv componenta)
                                          De la Topoloveni se va participa in componenta:
                                          1. Ciopaca Marin
                                          2. Valceanu Daniel
                                          3. Traistaru Marius jr
                                          4. Furtunescu Ovidiu
                                          5. Parvan Radu
                                          6. Duma David
                                          7. Airimioaiei Andrei
                                          Seniorii: Botirca Sorin, Parvan Valentin, Gorum Adi, Tataru Valentin raman 100% alaturi de Amatur! Este foarte probabil ca dl. profesor Ciopaca sa joace doar la baraj si dupa aceea sa lase locul copiilor.
                                          Sorine ,daca vrei sa-ti intre echipa in B,nu-l lasa pe ciopica sa joace ca nu esti sigur cu el,poate vinde meciurile.... BAFTA la baraj.....

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: AmaTuR - Legitimati?

                                            Chiar spus si in gluma e prea mult ,ca doar e munca lui acolo si se vede .

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: AmaTuR - Legitimati?

                                              Postat în original de cata_60
                                              Eu privesc posibilitatea de a participa la un baraj la varsta mea doar ca o gluma,nu am intentionat niciodata sa joc acest sport decat din placere.
                                              Dar sunt total de acord ca amaturistii care s-au legitimat sau se vor legitima in div B sa aiba dreptul de a participa in continuare la toate turneele Amatur,lucru care l-am sustinut neconditionat in permanenta.
                                              Nu sunt de acord ca jucatorii divizionari B care nu au participat la vreunul din concursurile Amatur (in afara de concurs,sau in concurs,cand aveau dreptul) ,deci nu au fost interesati de acest fenomen pana acum,sa aiba acest drept de acum incolo.
                                              Desigur,unii dintre dvs care sunt forumisti de macar o jumatate de an au citit dezbaterile prilejuite de promovarea brasovenilor in div B,topic aflat in aceasta sectiune,cu vreo trei pagini in urma.Daca sunteti putin nedumeriti sau amuzati de schimbarea cu 360 grade a opticii unor amaturisti care in iarna combateau cu argumente legislative participarea brasovenior in Amatur ca legitimati ,incerc sa va lamuresc in cele ce urmeaza.
                                              F.R.T.M priveste cu ingrijorare retragerea mai multor echipe din esalonul secund,pe fondul crizei financiare,de aceea,in urma contactelor intre federatie si Amatur (ocazionate de participarea la o sedinta FRTM a dnilor Bodeanu si Botarca) s-a ajuns la conventia(din cate am inteles) ca echipele din AMatur care se inscriu in FRTM si candideaza la un loc in div B sa promoveze fara meciuri de baraj. Dupa achitarea cotizatiilor de afiliere,evident.
                                              Nimic rau in asta,unele echipe care se vor forma din Amatur vor fi cu siguranta actori de prim rang in div B,le urez succes tutror aflati in aceasta ipostaza!
                                              Singura rugaminte pe care o am este ca ,semestrial,sa fie prezentat pe forum un bilant al fondurilor provenite din cotizatiile amatur
                                              Oare de ce singura echipa divizionara B a mai organizat s-au ajutat la tuneele din amatur in afara de Brașov ,poate pe viitor vor fi mai multe ,daca vor sa ramana aproape de noi .?

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: AmaTuR - Legitimati?

                                                Pot sa imi dau si eu cu parerea ? Constat ca pe zi ce trece se creeaza o ruptura intre amatori si cei din open. Inteleg dorinta unor jucatori de a progresa ca valoare, ceea ce probabil ca doar in cadrul turneelor Amatur devine dificil, dar cred ca spiritul acestor turnee este tenisul de masa combinat cu distractia ( placerea jucatorilor de a face un meci dar si de a sta de vorba ca intre prieteni ). Participarea unor jucatori din categoria open la meciurile FRTM nu vad de ce ar strica, experienta acumulata acolo cred ca ar putea prinde bine si altora, dar mi-e teama ca se va tinde catre o "profesionalizare" a Amaturului, si s-ar putea cu timpul jucatorii mai slabi sa nu se mai regaseasca intre " profesionisti ". Ca un fel de exemplu fortat : imi place sa ma uit cum joaca marii jucatori dar asta nu inseamna ca am ce cauta printre ei. Oricum, doresc tuturor SUCCES.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: AmaTuR - Legitimati?

                                                  Cu aceasta ocazie ar fi bine ca notatrea [ catalogarea ] jucatorilor sa se faca corect .
                                                  Astfel ; - Legitimati indiferent la ce nivel { onoare , municipiu , judet ,etc. } sa fie trecuti la open ,dar sa si joace la turnee unde se org. separat A + O .
                                                  -Amatori cei pasionati care nu sunt s-au n-au fost legitimati .

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: AmaTuR - Legitimati?

                                                    Postat în original de Antal Denes
                                                    Cu aceasta ocazie ar fi bine ca notatrea [ catalogarea ] jucatorilor sa se faca corect .
                                                    Astfel ; - Legitimati indiferent la ce nivel { onoare , municipiu , judet ,etc. } sa fie trecuti la open ,dar sa si joace la turnee unde se org. separat A + O .
                                                    -Amatori cei pasionati care nu sunt s-au n-au fost legitimati .
                                                    KO-rect!
                                                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X