Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR - Legitimati?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: AmaTuR - Legitimati?

    Postat în original de noro
    Postat în original de Antal Denes
    Cu aceasta ocazie ar fi bine ca notatrea [ catalogarea ] jucatorilor sa se faca corect .
    Astfel ; - Legitimati indiferent la ce nivel { onoare , municipiu , judet ,etc. } sa fie trecuti la open ,dar sa si joace la turnee unde se org. separat A + O .
    -Amatori cei pasionati care nu sunt s-au n-au fost legitimati .
    KO-rect!
    Subscriu si eu celor de mai sus.De fapt asta este si scopul Amatur-ului,de a da posibilitatea tuturor amatorilor de a juca in mod organizat tenis de masă!Acei jucatori din Amatur care au o valoare mai ridicata si vor sa-si testeze fortele cu legitimati au tot dreptul s-o faca dar,asta nu inseamna ca trebuie sa se mute div.B la noi in Amatur.Sa mearga ei in "B",este alegerea lor.Este cu totul altceva daca un"ex" jucator legitimat a renuntat la profesionism de ani buni si doreste sa joace tenis de masă doar ca amator in circuitul Amatur.Regulamentul este foarte explicit si trebuie aplicat ca atare!Cat despre organizarea turneelor Amatur,de departe cea mai buna solutie este impartirea participantilor in Amatori si Open,cu mentiunea ca daca un amator doreste sa se inscrie la open el trebuie sa specifice acest lucru la inscrierea in turneu.
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #52
      Re: AmaTuR - Legitimati?

      Nu stiu ce naiba trebuiesc 16 mii de argumente ca sa cum.. si de ce...din moment ce-i clar hotarat acest subiect conform votului.
      Eu personal consider ca cei care sunt legitimati si au activat in Amatur,nu le mai trebuie nici un fel de derogare..pana la urma este si meritul acestui "curent" ca au avansat acolo unde's,pentru restul care nu au fost pe aici(poate si din vina noastra si a regulamentului in vigoare),inceputul anului 2011 nu mi se pare departe !..
      Hai bafta !

      Comentariu


      • #53
        Re: AmaTuR - Legitimati?

        ca bine le mai zici mister Vali...
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #54
          Re: AmaTuR - Legitimati?

          Eu cred ca este o idee excelenta asa cum au spus si domnii de mai sus TOATA lumea ar avea de castigat si ar fii FOARTE INTERESANTA SI SPER din suflet sa fie luata in considerare
          "PROPUNERE:
          Din toata lumea la gramada, grupe inferioare de 5-6, dupa care sa se continue locurile 1-2 in turneu "open" cu superioare+elim, 3-4 in turneu "amatori" cu superioare+elim, 5-6 in turneu de consolare cu eliminatorii. Nu se mareste cu mult durata turneului.
          Bineinteles ca organizatorul are cel mai greu cuvant de spus."

          Comentariu


          • #55
            Re: AmaTuR - Legitimati?

            Postat în original de mateidumitru
            Pentru cite lucruri bune a facut SORIN pentru miscarea AMATUR, nu merita sa-l jignim, nici macar cu insinuari.
            Mai bine rugati-va toti, sa nu se supere SORIN ,caci vom avea foarte multe de pierdut.
            Subscriu...si pe noi ne-a ajutat,la Baicoi cu mesele la primul concurs din Aprilie 2010......sincer,nu-l pot,personal vorbind,sa-l suspectez de lucruri ascunse.Personal ,si daca ar fi asa,nu ma intereseaza...iar ce face Sorin pentru Amatur....sincer,nu cred ca are egal.
            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
            FH - TENERGY 64
            BH - XIOM VEGA EUROPE

            Comentariu


            • #56
              Re: AmaTuR - Legitimati?

              Postat în original de valvex
              "PROPUNERE:
              Din toata lumea la gramada, grupe inferioare de 5-6, dupa care sa se continue locurile 1-2 in turneu "open" cu superioare+elim, 3-4 in turneu "amatori" cu superioare+elim......"
              Eheee, sa vezi atunci jocuri de culise in grupele inferioare.....
              TB ZLF & T05/T05FX

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X