Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

    Presupun ca in timpul avut la dispozitie v-ati format o opinie, va rog sa alegeti una din variantele de mai jos, pentru ca cei care pot lua o decizie privind admiterea jucatorilor legitimati sa o faca pe baza votului D-vs.
    Tin sa multumesc tuturor celor care au dorit sa-si exprime punctul de vedere, asteptam si alte pareri de care promitem sa tinem cont in deciziile ce le vom lua, astfel incat sa putem pastra echilibrul si interesul amatorilor pentru aceasta competitie.
    Eventuala modificare a Regulamentului se va face incepand cu ianuarie 2011.
    La chestionar sunt rugati sa raspunda toti participantii AmaTuR, atat amatori cat si legitimati.
    Va rog sa alegeti raspunsul numai dupa ce cititi cu atentie toate variantele.
    114
    1 Sunt de acord cu dreptul de participare la OPEN al tuturor jucatorilor legitimati in Divizia B, fosti amaturisti sau nu.
    0,00%
    0
    2 Sunt de acord cu participarea la OPEN numai a fostilor participanti in AmaTuR, ulterior legitimati in divizia B;
    81,58%
    93
    3 Nu sunt de acord cu participarea in turneele AmaTuR a jucatorilor legitimati, chiar fosti participanti in AmaTuR.
    18,42%
    21

  • #2
    Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

    Deja 28 de voturi in 12 ore...
    Intr-adevar, cred ca un astfel de sondaj va determina trecerea de la vorbitul pe la coltzuri la o discutie reala, care sa arate care este cu adevarat parerea majoritatii celor din AmaTUR. Numai sa votam cat mai multi...
    PS- Am votat si eu, evident. Nu spun cum
    Iulian Toma

    Comentariu


    • #3
      Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

      Multe lucruri bune pot aduce inscrierea mai mulor echipe in divizia B si nu numai ,chiar si org. unui campionat judetean ,onoare s-au local .

      Comentariu


      • #4
        Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

        Sincer ma asteptam la minim 250-300 de voturi pana acum !

        Comentariu


        • #5
          Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

          Eu de exemplu eram online chiar cand era postat chestionarul dar cred ca trebuie sa isi spuna parerea cei care au jucat si joaca in turneele Amatur.
          Eu vreau sa particip dar pentru moment nu cred ca sunt suficient de pregatit si nici nu am avut timp, datorita programului sau a altor obligatii.
          Pentru moment observ si incerc sa invat din experienta altora.
          Blade1: DONIC-TESTRA AR CONCAV
          FH: DONIC LIGA 2.0
          BH: DONIC COPPA JO 2.0
          http://www.contabile.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

            Postat în original de cubbusiness
            Eu de exemplu eram online chiar cand era postat chestionarul dar cred ca trebuie sa isi spuna parerea cei care au jucat si joaca in turneele Amatur.
            Eu vreau sa particip dar pentru moment nu cred ca sunt suficient de pregatit si nici nu am avut timp, datorita programului sau a altor obligatii.
            Pentru moment observ si incerc sa invat din experienta altora.
            Principiul este sa participi ,daca vrei sa si castigi atunci te pregatesti intens .

            Comentariu


            • #7
              Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

              Numai 75 de voturi pana acum? Sincer, sunt dezamagit; imi amintesc de discutii spontane care adunau mai multi oameni. Si dupa ce se ia o hotarare, indiferent care, iar se va spune ca "uite ce au facut aia"...
              Deseara este mai racoare, poate mai intra si altii pe net si poate mai vedem niste voturi... NU ma astept sa apara 2000 de opinii, dar macar cateva sute... Sau cei mai vocali au ragusit?
              Iulian Toma

              Comentariu


              • #8
                Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                Niciodata nu au fost atat de multi implicati pe forum intr-un sondaj pe cat sperati dl. Toma!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                  E mai simplu sa stam deoparte si,ulterior,sa comentam negativ,evident indiferent de rezultat.Sincer....speram,ca si nea Deni mai sus,la cel putin citeva sute de pareri,dar,se pare ca ,intradevar,asta e o caracteristica a noastra....nu ne place sa ne asumam mai nimic.Dezolant. Probabil ca din acelasi motiv,inca,nu exista o asociatie definitivata la nivel AMATUR,nimic organizat in acest sens,de exemplu unii string banii,altii participa la organizarea a concursurilor,altii sunt un pol de atitudine intr-o zona regionala,altii in alte zone...si exemplele pot continua desigur.Scuze,chiar nu vreau sa deranjez pe nimeni,dar asta e realitatea,chiar daca ne place sa nu.Astept opinii,dar deja miine este termenul limita al topicului,daca nu ma insel.
                  BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                  FH - TENERGY 64
                  BH - XIOM VEGA EUROPE

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                    Meteahnea poporului nostru sa nu participam la nici un fel de vot .
                    Ne lasa portita sa comentam dupa.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                      As fi curios din cei care au votat ca nu sunt de acord daca sunt si persoane care joaca la categoria AMATORI. Si daca sunt ii rog sa-mi explice si mie cu ce ii deranjeaza pe ei participarea divizionarilor la categoria OPEN ! Mersi
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                        Un raspuns corect si obiectiv i-ar putea ajuta sa se hotarasca pe cei care vor sa voteze impotriva doar pentru ca asa se face pe la noi.
                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                          Postat în original de mircea.garaz
                          """La chestionar sunt rugati sa raspunda toti participantii AmaTuR, atat amatori cat si legitimati."""
                          Parerea mea este ca nu trebuie sa ne grabim sa cerem explicatii pana nu vor raspunde toti la chestionar asa cum s-a cerut(rugat) la initierea acestui chestionar!!!
                          Care "toti"? E o utopie sa raspunda "toti"! Nu cred ca asta a fost sensul dorit de dl. Bodeanu, sensul a fost "cat mai multi"! Facem ca la alegeri: majoritatea care se prezinta la vot valideaza votul! Si lipsa votului e un vot, al dezinteresului, si pe cine nu intereseaza nici nu-l afecteaza orice decizie se va lua!
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                            I-am rugat sa raspunda pe toti participantii AmaTuR, raspunde cine doreste
                            Indirect, i-am rugat pe jucatorii legitimati care nu au fost amaturisti sa nu raspunda

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                              Unde?
                              Blade-Darker speed 90
                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                              Bh- Testing

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                Unde ce?
                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                  Postat în original de mircea.garaz
                                  Pentru a incheia acest subiect din partea mea,conform DEX
                                  chestionar=lista de intrebari alcatuita cu scopul de a obtine pe baza raspunsurilor date informatii asupra unei probleme.
                                  Daca raspund 100,sau 2280 cat sunt inregistrati la ora 12:48 nu are importanta,decizia se ia in alta parte.
                                  As vrea sa vad si cateva argumente din partea viitorilor divizionari ,motivand prezenta lor in amatur .
                                  Sa dea catva detali care ar inpulsiona aceasta miscare si tot odata sa le spulbere teama unora indecisi .

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                    Daca va uitati ,anul trecut am incercat sa-mi apar colegi din BV. pentru mentinerea drepturilor de participare la turnee .

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                      Am intrat pe site-ul federatiei si am intrat pe lista jucatorilor legitimati, lista campionatelor nationale etc. Dupa ce am ajuns la al 25-lea jucator legitimat care joaca in Amatur, am renuntat sa mai numar jucatorii legitimati ( nu se stie de pe site daca mai sunt sau nu legitimati pt. ca nu e actualizata lista) care au jucat si joaca in Amatur! Deci daca si pana acum am avut legitimati printre noi, nu vad de ce nu am oficializa acest lucru prin primirea lor de drept in Amatur. E ca si cum vine Waldner la noi in Amatur si nu-l primim ca e legitimat, si nu e deplasata comparatia pt. ca daca joc cu Waldner sau cu Craioveanu Mihai, cam tot acelasi lucru inteleg din bataie, mai nimic! Bine, aici se discuta numai de divizia B, dar principiul e valabil!
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                        Ori ce jucator ce apare in clasamentul FRTM pe anul respectiv (2007/08/09/10) inseamna ca jucat ca jucator legitimat . Tot in acel clasament apare si coeficientul si nr. de jocuri .

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                          Postat în original de florin toma
                                          Asa ca nu cred ca exista propaganda mai buna de promovare a acestui sport, decit participarea libera la OPEN a tuturor jucatorilor.
                                          OPEN, dupa cum ii spune si numele
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                            Postat în original de mircea.garaz
                                            Parerea mea este ca nu trebuie sa punem semnul egalitatii intre acest festival(OPEN) si AMATuR!!!
                                            Sunt de acord, semnul corect este Festival << AmaTuR

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                              Stimati colegi amaturisti!Am practicat timp de 27 de ani fotbal in camp.div.B,C si jud.Chiar si la aceasta varsta mai practic acest sport o data pe saptamana si,in mod exceptional,ce doua ori ,asta cand organizam partide cu echipe similare,fosti jucatori profesionisti,actualmente olds-boys,din alte orase si judete,cu care mentinem acest raport de reciprocitate,tur-retur,deci reusim cateodata sa jucam si 8-10 partide pe an.Respectul pentru acest sport si pasiunea inca prezenta in sufletele noastre nu ne lasa sa-l abandonam,inca,chiar daca in prezent singura "motivatie"o reprezinta miscarea.Dupa desfasurarea partidelor echipa "gazda"organizeaza o masa comuna unde ne reamintim intamplari comune avute de-a lungul anilor si,dupa caz,fixam data urmatoarelor intalniri.Totul este strict dezinteresat,chiar daca este vorba totusi de niste cheltuieli lunare sau trimestriale in plus la bugetul familiilor.Exista,oarecum,o analogie intre poveste mea si Amatur.Citind pe forum am vazut ca Amaturul a luat fiinta la initiativa unor fosti jucatori divizionari cu scopul declarat de a continua practicarea acestui sport indragit dar si,mai ales, coptarea a cat mai multor iubitori ai tenisului de masa din intreaga tara.Rezultatul este cel de astazi,Amaturul,cu cei peste 2000 de membri,devenind o structura demna de toata lauda.S-a reusit sa se ajunga la un mod de organizare a turneelor in care toti cei inscrisi sa aiba garantat un numar minim de (cinci-sase) partide iar sistemul de punctare sa genereza emulatia necesara tuturor participantilor in vederea participarilor viitoare la turnee.Chestionarul in discutie ne pune in fata unei probleme mult mai complexe dacat s-a crezut la inceput!!Acceptarea sau nu a jucatorilor in activitate,div.B,la turneele "noastre"!!Parerile sunt impartite,cu ponderea mai mare spre DA!!!Timpul va decide oportunitatea acestei modificari in statutul asociatiei sau,pur si simplu,.........omorarea AMATuR-ului!!!As vrea sa cred ca nu se va ajunge la asa ceva,ca nu exista nici un interes ascuns,ca nu se va renunta la statutul amatorial al Amaturului!Va multumesc.Va salut cu respect,Csaba Zedler.
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                                Eu unul astept cu nerabdare sa joc in AmaTuR
                                                Pacat ca abea din ianuarie 2011 s-ar putea sa am drept de participare
                                                Ma bucura foarte mult doar gandul ca o sa pot sa joc foarte multe meciuri, unele chiar tari si ca o sa imi fac foarte multi prieteni
                                                Gheorghe Durdun

                                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

                                                  George, abia astept si eu sa joci si tu in Amatur.
                                                  Cred ca avem (astia ca mine) multe de invatat de la tine.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X