Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

clasament luna octombrie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • clasament luna octombrie

    Clasamentul a fost completat cu rezultatele turneului A de la Adjud.
    Nu am luat in considerare ( cu parere de rau pentru entuziastii organizatori) rezultatul turneului B din București, care nu a depasit numarul minim de participanti impus de regulament.

  • #2
    Asta e....

    Pe de alta parte eu nu stiam de vreun numar minim de participanti...stiam doar de minim 6 meciuri pentru fiecare participant....N-ar strica in acest caz publicarea regulamentului final cu toate modificarile (votate de membri desigur) undeva pe prima pagina in sectia AMATouR.

    Oricum...eu m-am simtit bine la turneu.

    Comentariu


    • #3
      minim ?

      As vrea si eu sa stiu pe baza carei prevederi nu s-a luat in considerare concursul din București.
      Am cautat in Regulament , chiar si inainte de a organiza concursul, la topicul "NOU SI MAI NOU!!!!!!! REGULAMENTUL FINAL AL CIRCUITULUI", care este ultimul ce se refera la Regulament :
      "[...] cu conditia sa fie minim 6 participanti in circuit din zona respectiva, care sa participe la concurs.[...]"
      De asemenea am avut grupa de 6 oameni ("schema organizatorica se va face dupa sistemul grupelor dar acestea nu trebuie sa fie mai mici de 5 jucatori si mai mari de 10."), am jucat chiar sistem tur-retur pentru ca jucatorii sa aiba "un numar de minim 6 meciuri in cadrul fiecarui turneu".
      Sper sa se faca o precizare clara in acest caz pentru acum si pentru viitor.
      In me the WishMaster
      Blade : 729
      FH : Donic Coppa
      BH : Donic Coppa

      Comentariu


      • #4
        Sa stii ca si eu am inteles ca tine din ce scrie in regulament dar poate ne inselam...eu astept pareri oficiale. Si oricum, daca imi aduc bine aminte, primul turneu B de la Suceava s-a desfasurat tot intre 6 oameni. Poate ne confirma katyacsinia....

        Comentariu


        • #5
          intr-un turneu B trebuie sa fie minim 10 jucatori din care minim 6 din localitatea respectiva, este evident ca nu poti sa-i dai puncte peste nivelul minim unui jucator care nu a castigat nici un meci. Apropo de turneul de la Suceava, eu am precizat ca este ultimul turneu pe care il omologhez fara 10 jucatori. Este pacat pentru voi ca organizatori ca nu au venit mai multi dar daca va ajuta pe careva cu ceva (pentru turneul final), putem sa va socotim participarea dar fara punctaj.

          Daca vreti imi cer scuze ca regulamentul nu a fost clar in acea privinta, si am sa-l modific sa fie mai clar.

          Daca credeti si doriti neaparat ca punctajele sa va ramana va trebui sa supuneti la vot...........

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X