Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Strandul Tineretului

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • București - Strandul Tineretului

    Pentru amatori si profesinisti!!
    Va anunt ca de curand a aparut un nou club de tenis de masă. Locul este ideal, conditii optime de joc si se afla in incinta strandului Tineretului - strada Primo Nebiolo nr.1 (intre Muzeul satului si Institutul Agronomic). Mese de joc Stiga EXPERT, profesionale, aprobate ITTF. Program:9-22. Relatii la telefon 0722 775 905. Va asteptam cu cea mai mare placere.

  • #2
    Am fost, am jucat, mi-a placut, ma mai duc
    Este un loc de jucat tenis de masă.

    Conditii foarte bune
    PLUSURI:
    - parchetul din lemn,
    - lumina destul de buna,
    - spatiu generos,
    - lipsa fumului,
    - lipsa muzicii de fond.

    MINUSURI:
    - lipsa unor jaluzele face ca in zilele insorite cand se lasa soarele catre asfintit sa mai zburde un pic si pe masa (avem promisiuni ca se va rezolva lucrul asta),
    - lipsa vestiarului,
    - lipsa unor locuri in care sa-ti poti pune hainele de strada cat timp joci (poate niste cutii de genul celor pentru prosoape ar rezolva problema asta momentan),
    - lipsa mantinelelor intre mese (exista niste plase care delimiteaza randurile de mese dar nu 'incercuiesc' mesele complet).

    Va astept pe acolo.

    Comentariu


    • #3
      Va multumim pentru aprecierile Dvs. Obdervatiile sunt intotdeauna foarte binevenite si va promitem ca vom tine cont de ele. Important ca Dvs. sa va simtiti bine. O zi buna

      Comentariu


      • #4
        hi

        nu ai specificat pretul, 17 lei ora, la orice ora a zilei, este fosta sala de gimnastica, transformata cred, in bine...
        Gionis Def
        Palio CK531A
        Rakza 7 soft

        Comentariu


        • #5
          poze sala tineretului

          Daca vrei sa vezi niste poze cu sala tineretului intra pe :
          ftp://82.78.42.210/ user gti / password gti123 (non stop)
          si vezi gasi in folderul : Turneu București 06.10.'07 asa arata anu trecut acum arata si mai bine sala, au mai pus inca cateva mese noi de calitate plus spatiu mai mult de joc.
          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
          Fh: Xiom Omega II euro black
          Bh: Xiom Omega I euro max red
          Glue: Xiom i-bond
          http://www.okclub.lx.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

            Am rugaminte, pentru cei carei detin info despre aceasta locatie, fie ca au fost recent fie ca merg regulat acolo si joaca. Fata de ce s-a postat ce noutati mai sunt ? Program in timpul saptamanii si in week-end, preturile (cu sau fara abonament), conditiile de joc (daca sunt sau nu decente, adica: curatenie, necesitatea unui echipament strict pentru sala, liniste - nu 10 insi la o masa plus toata familia si cartierul la o bere pe margine, fara fum de tigara, fara muzica, etc.), dotari, numere de telefon ale persoanei care se ocupa de sala/pentru rezervare.
            Cu siguranta sunteti care mergeti la aceasta sala. Va rog sa postati. Si inca o intrebare, din Victoriei cum se poate ajunge acolo ? Exista ratb ? Sau alt mijloc de transport in comun ? Sau de la o alta gura de metrou, nu neaparat Victoriei.
            Va multumesc!
            Cristian
            Blade: none
            FH: none
            BH: none

            Comentariu


            • #7
              Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

              Urmatoarea statie de metrou dupa "Piata Victoriei", este "Aviatorilor". Acolo, la suprafata, piata "Charles DeGaule", la "Televiziune", doua statii de autobuz 131,331 sau altceva care merge catre "Piata presei libere" si se coboara la "Muzeul satului", apoi se traverseaza vis a vis, unde se intra pe strada "Primo Nebiolo".
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

                Dl. Aurel,
                Va multumesc pentru amabilitate. Am sa verific sa vad si daca numarul de telefon, postat la inceputul acestui topic, mai este de actualitate.
                Blade: none
                FH: none
                BH: none

                Comentariu


                • #9
                  Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

                  Postat în original de hard_soft
                  Am rugaminte, pentru cei carei detin info despre aceasta locatie, fie ca au fost recent fie ca merg regulat acolo si joaca. Fata de ce s-a postat ce noutati mai sunt ? Program in timpul saptamanii si in week-end, preturile (cu sau fara abonament), conditiile de joc (daca sunt sau nu decente, adica: curatenie, necesitatea unui echipament strict pentru sala, liniste - nu 10 insi la o masa plus toata familia si cartierul la o bere pe margine, fara fum de tigara, fara muzica, etc.), dotari, numere de telefon ale persoanei care se ocupa de sala/pentru rezervare.
                  Cu siguranta sunteti care mergeti la aceasta sala. Va rog sa postati. Si inca o intrebare, din Victoriei cum se poate ajunge acolo ? Exista ratb ? Sau alt mijloc de transport in comun ? Sau de la o alta gura de metrou, nu neaparat Victoriei.
                  Va multumesc!
                  Cristian
                  Am fost acolo pana acum de 2 ori; programul e pana la ora 22.00, pretul e de 20 RON ora.
                  Conditiile sunt foarte buna, spatiu satisfacator(mult mai mult decat in IDM);
                  Se intra doar pe baza de rezervare telefonica, nu am vazut pana acum decat jucatori la mese, in principiu nu intri in sala decat cu echipament si pantofi sport curati; exista un vestiar unde te poti schimba; iti lasi si hainele daca vrei, pe proprie responsabilitate- eu le-am lasat si nu a disparut nimic, plsu ca e incuiat cu cheia vestiarul.
                  E liniste si foarte multa curatenie. Singurul minus pe care il vad e ca, dat fiind marimea salii se creaza ecou si nu prea te auzi cu partenerul de joc daca nu ridici vocea putin; in rest se aude doar mingea si vocea jucatorilor.
                  Poti ajunge de la metrou Aviatorilor cu autobuzul (330 sau 331), sunt 2 statii, pe jos nu faci mai mult de 10 minute.
                  In rest numai de bine despre sala asta, pacat ca stau prea departe si ma pot duce numai dupa programul de lucru, eu muncind in Pipera
                  blade: DHS HURRICANE KING 655
                  fh: DHS Hurricane 3
                  bh: TENERGY 25

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

                    (at)taikai - multumesc pentru informatii. urmeaza sa ajung acolo, am discutat cu cel care se ocupa de sala si sa vedem ce persoane sunt la nivelul meu si cum ma pot potrivi ca program cu ele. si eu stiam sala, am mai fost acolo (nu ca jucator, ci sa iau un amic de acolo), dar a trecut timp si doream sa stiu daca s-a pastrat ceea ce stiam sau daca sunt plusuri. din pacate si pentru mine, e departe. doar in week-end pot merge acolo, altfel as gafai dupa munca sa ajung acasa sa ma schimb si apoi inca 40+ de minute pana acolo ca sa apuc sa joc doar 1 ora si ceva, maxim 2. Nu ca nu ar fi suficient, e ok, dar... totusi esti dupa o zi de munca plus drumul care te oboseste mai mult psihic decat fizic. o sa razbesc eu intr-un fel sau altul.
                    Blade: none
                    FH: none
                    BH: none

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

                      Pai nu trebuie sa mergi acasa sa te schimbi. Au acolo vestiar si tot ce trebuie!
                      Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: CLUB TENIS DE MASA - STRANDUL TINERETULUI

                        (at)marqq - asa cum am amplsat locul de munca, tot acasa ajung ca sa pot sa plec apoi spre tineretului. asa ca nu are rost sa car geanta cu mine la munca ca sa vin iarasi pana la 200 m de casa, de unde sa iau metroul sa ma duc spre aviatorilor. daca era intre mine si casa, ca locatie, da, atunci puteam proceda asa cum spui tu. ei macar sambata si duminica pot sa ma duc in voie, daca nu e full ca rezervari si gasesc parteneri.
                        Blade: none
                        FH: none
                        BH: none

                        Comentariu


                        • #13
                          O m?na de ajutor.

                          Iubitorii de tenis de masă din București au la dispozitie cateva locuri faine unde pot practica acest sport. Unul dintre ele este sala de sport din incinta strandului Tineretului (str. Primo Nebiolo).
                          Aceasta sala este inchiriata de cativa ani de un domn (Adrian) inimos si impatimit al tenisului de masa, de la ministerul tineretului si sportului. Dânsul este binecunoscut printre practicantii de tenis de masă bucuresteni datorita restrictiilor (firesti in opinia mea) pe care le impune pentru a-si pastra sala in conditii optime: incaltaminte curata de schimb, nu tolereaza lovirea echipamentelor, (palete, mese, mantinele) etc. Din aceste motive multi iubitori de sport au migrat catre alte sali, ramanand doar cei pentru care respectul nu pune probleme.
                          Revenind la problema in cauza, contractul dânsului de inchiriere se inoieste in fiecare an.
                          Cei care joaca regulat acolo cunosc foarte bine investitia materiala si fizica(in ore de munca fizica) a domnului Adrian in acea sala. Pentru cei care nu cunosc sala si persoana pot spune doar ca dânsul a transformat o sala paraginita in locul ideal pentru practicarea acestui sport, lucrarile prestate incepand din varful acoperisului si terminand cu inlocuirea parchetului pe sute de m?.
                          Problema este ca in fiecare an, câte cineva observa sala pe care dânsul a adus-o in conditii foarte bune si doreste sa o preia dimpreuna cu munca acestui om, iar lui nu ii ramane decat sa se lupte cu toata puterea sa isi reinoiasca contractul. Pentru asta are nevoie (si) de sustinerea noastra prin lobby la cei care au un cuv?nt de spus in aceasta afacere.
                          Mi s-a parut normal sa aduc acest subiect in atentia dumneavoastra deoarece daca contractul dansului nu s-ar re?noi, primii care ar pierde am fi noi. E lucru binestiut ca nu te imbogatesti ca patron de sala de tenis de masă, si ca e mai mult o pasiune decat o sursa de venit. Dânsul nici macar nu a terminat investitiile, daramite sa mai castige si bani din acea sala.
                          In calitate de iubitor al acestui sport, consider ca salile de tenis de masă sunt insuficiente si ca ministerul ar trebui sa aloce fonduri pentru crearea de sali/cluburi noi, si nu sa ne priveze de poate cea mai competitiva sala din București.
                          Dansul mi-a trimis doua adrese de mail la care se pot trimite mesaje de sustinere. Acestea sunt: presedinte(at)frtenismasa.ro si doinamelinte(at)mts.gov.ro
                          Banuiesc ca din moment ce a apelat la un biet troll pentru sustinere, situatia e grava. Asa ca nu ezitati sa militati pentru pastrarea acestei sali in forma si sub conducerea actuala la adresele de mai sus.
                          Va multumesc.
                          P.S. Rog administratorii forumului sa mute acest subiect in aria potrivita.
                          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: București - Strandul Tineretului

                            Din pacate cele scrise mai sus sunt cat se poate de adevarate si in acelasi timp triste.
                            Traim intr-o perioada in care micile ambitii si interesele materiale, altele decat cele admise intr-o lume de afaceri cat de cat civilizata , vor aduce castig de cauza DOAR celui cu degetele in forma de gheara,nu celui ....simplu si muncitor.
                            Vechiul dicton "minte sanatoasa in corp sanatos" tinde sa se transforme intr-unul nou,conform epocii de piatra pe care o traversam...probabil doar termenul "corp" se va pastra,restul se va reinventa...
                            pacat
                            Daca va place sala,daca va plac conditiile de joc ( chiar daca uneori ...stiu...nu v-a placut prea mult amfitrionul,la cei care nu ati fost obisnuiti cu regulile stricte ale unei sali destinate 101% tenisului de masa),puteti trimite un mesaj de sustinere D-nei Doina Melinte,care de miercuri este si presedinte ANST ( Agentia Nationala pentru Sport si Tineret ),dansa cunoaste deja problema si chiar se va implica...sper..in medierea acestei situatii.
                            Adrian va multumeste tuturor celor care sunteti alaturi de el,chiar daca stie ca uneori poate a venit cu unele pretentii neobisnuie,n-a facut-o insa decat pentru ca acel loc este unul mai greu de gasit in peisajul de "jungla" din zilele noastre,adica unul unde se face sport in adevaratul sens al cuvantului.
                            www.stiga-tenis.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: O m?na de ajutor.

                              Postat în original de marqq
                              Iubitorii de tenis de masă din București au la dispozitie cateva locuri faine unde pot practica acest sport. Unul dintre ele este sala de sport din incinta strandului Tineretului (str. Primo Nebiolo).
                              Aceasta sala este inchiriata de cativa ani de un domn (Adrian) inimos si impatimit al tenisului de masa, de la ministerul tineretului si sportului. Dânsul este binecunoscut printre practicantii de tenis de masă bucuresteni datorita restrictiilor (firesti in opinia mea) pe care le impune pentru a-si pastra sala in conditii optime: incaltaminte curata de schimb, nu tolereaza lovirea echipamentelor, (palete, mese, mantinele) etc. Din aceste motive multi iubitori de sport au migrat catre alte sali, ramanand doar cei pentru care respectul nu pune probleme.
                              Revenind la problema in cauza, contractul dânsului de inchiriere se inoieste in fiecare an.
                              Cei care joaca regulat acolo cunosc foarte bine investitia materiala si fizica(in ore de munca fizica) a domnului Adrian in acea sala. Pentru cei care nu cunosc sala si persoana pot spune doar ca dânsul a transformat o sala paraginita in locul ideal pentru practicarea acestui sport, lucrarile prestate incepand din varful acoperisului si terminand cu inlocuirea parchetului pe sute de m?.
                              Problema este ca in fiecare an, câte cineva observa sala pe care dânsul a adus-o in conditii foarte bune si doreste sa o preia dimpreuna cu munca acestui om, iar lui nu ii ramane decat sa se lupte cu toata puterea sa isi reinoiasca contractul. Pentru asta are nevoie (si) de sustinerea noastra prin lobby la cei care au un cuv?nt de spus in aceasta afacere.
                              Mi s-a parut normal sa aduc acest subiect in atentia dumneavoastra deoarece daca contractul dansului nu s-ar re?noi, primii care ar pierde am fi noi. E lucru binestiut ca nu te imbogatesti ca patron de sala de tenis de masă, si ca e mai mult o pasiune decat o sursa de venit. Dânsul nici macar nu a terminat investitiile, daramite sa mai castige si bani din acea sala.
                              In calitate de iubitor al acestui sport, consider ca salile de tenis de masă sunt insuficiente si ca ministerul ar trebui sa aloce fonduri pentru crearea de sali/cluburi noi, si nu sa ne priveze de poate cea mai competitiva sala din București.
                              Dansul mi-a trimis doua adrese de mail la care se pot trimite mesaje de sustinere. Acestea sunt: presedinte(at)frtenismasa.ro si doinamelinte(at)mts.gov.ro
                              Banuiesc ca din moment ce a apelat la un biet troll pentru sustinere, situatia e grava. Asa ca nu ezitati sa militati pentru pastrarea acestei sali in forma si sub conducerea actuala la adresele de mai sus.
                              Va multumesc.
                              P.S. Rog administratorii forumului sa mute acest subiect in aria potrivita.
                              Erata - Mailul doamnei Melinte nu mai e valabil, si dânsa ne-a rugat sa trimitem toate scrisorile de sustinere pe adresa de mail a secretarei dânsei: nicoleta.sport(at)mts.gov.ro
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: București - Strandul Tineretului

                                Aceast initiativa ar trebui sustinuta nu numai de bucuresteni,dupa parerea mea de toti iubitorii de T.M.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: București - Strandul Tineretului

                                  din pacate se pare ca sala s-a desfiintat.
                                  asteptam noi informatii...

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: București - Strandul Tineretului

                                    S-a desfiintat pana la urma? Informatii mai recente?
                                    Lemn: Bty Petr Korbel FL
                                    FH: Bty Tenergy 64 2.1
                                    BH: Bty Tenergy 64 2.1

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: București - Strandul Tineretului

                                      de desfiintat, s-a desfiintat, nu stiu ce planuri de viitor au. ar fi pacat sa nu faca in alta parte. eu nici nu am mai jucat de cand s-a desfiintat sala.

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X