Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cluburi si Divizii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cluburi si Divizii

    Buna ziua!

    am o intrebare...in Romania se joaca tenis de masă profesional sub forma de liga , Divizia A etc.??? daca exista asa ceva com sunt structurate ligiile?
    Exista un club profesional la Timișoara?

    Multumesc pentru informatii!

  • #2
    Organizare exista. Din ce stiu eu este pe mai multe divizii dar nu stiu cate.
    Sunt cateva persoane pe acest forum care stiu mai multe lucruri despre asta si cred ca vei primi un raspuns mai bun.

    Din pacate federatia romana de specialitate nu are o modalitate de a publica informatii despre competitiile interne iar informatii despre competitiile externe gasim informatii pe siteurile internationale.

    Comentariu


    • #3
      salutare
      Am vazut ca esti activ si pe mytt, si iti urez bun venit pe acest forum.
      Stiu ca in romania sunt 3 divizii (superliga, divizia A, si divizia B), fiecare divizie este nationala adica nu sunt mai multe divizii B de ex. Cate echipe si care sunt acestea in fiecare divizie nu stiu sa-ti spun. Mai stiu ca pentru a intra in ultima divizie echipele doritoare trebuie sa participe la un baraj pentru promovare.
      In Timișoara exista un club de care stiu eu Lipoplast pe Calea Șagului, nr. 140. Posibil sa fie mai multe, si in mod sigur sunt cunoscute de catre un jucator de tenis de masă din timisoara.
      daca vrei sa discutam mai multe contacteaza-ma pe yahoo messenger

      Comentariu


      • #4
        multumesc pentru raspuns , din pacate nu am yahoo messenger
        stii cand se antreneaza cei de la Lipoplast si ce nivel de joc au ei?

        Comentariu


        • #5
          nu stiu nimic de ei doar ce am gasit pe google cu cautare (am gasit ca au ceva jucatori legitimati care participa in camp national). cred ca este mai bine sa treci pe acolo (daca esti din zona) si poate ne spui si noua ce afli.

          Comentariu


          • #6
            am sa incerc , dar cred ca nu o sa reusesc din cauza timpului limitat pe care il am , as putea trece pe la Constanța , ai adresa de la cluburi de pe acolo sau ceva informatii pentru mine , ar fi un ajutor imens.

            Comentariu


            • #7
              ...Clubul Sportiv Farul Constanța,str.Decebal nr.22
              Liceul Cu Program Sportiv,str.Ion Corvin nr.2
              Poate te intilnesti cu Elisabeta Samara sau Andrei Filimon.El a ajuns nr.96 mondial.
              Sa ne aduci si noua un autograf...pe o minge de tenis.
              Eugen are unul de la Kreanga scris pe lemnul cu care joaca acum.
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                multumesc, sper sa am timp sa trec pe acolo.

                Comentariu


                • #9
                  Am sunat 3 cluburi: Lipoplast Racing Timișoara , LPS CSS Constanța si Farul Constanța

                  rezultatele sunt: La Lipoplast am gasit la teleon o femeie care zicea ca nu exista tenis de masă la Lipoplast , probabil nu a fost informata.

                  La LPS CSS Constanța numarul pe care l-am gasit pe un site nu este valabil , este inexistent.

                  La Farul am gasit la telefon o femeie , care mi-a dat numarul lui Filimon , pe care incerc sa-l sun , dar pana acuma intotdeauna suna ocupat.

                  LPS si Farul sunt impreuna sau sund 2 cluburi fara relatii?

                  Deci este destul de complicat

                  Comentariu


                  • #10
                    Stie cineva daca la Constanța functioneaza clubul, sau sunt in vacanta? Merg la mare saptamana viitoare si as vrea sa joc si un tenis

                    Razvan

                    Comentariu


                    • #11
                      Razvane, in Constanța nu stiu daca functioneaza clubul, dar in Mamaia exista o sala de tenis chiar in cadrul hotelului Aurora unde poti juca non-stop ,si poti gasi jucatori buni cu care poti schimba citeva mingii.
                      Mesele sint ptr. inchiriat nu e club.
                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                      Fete de palete tenis de masa
                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Ok, multumesc.

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X