Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Plafonare - aceleasi lovituri

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Plafonare - aceleasi lovituri

    ce ma sfatuiti sa fac daca am ajuns sa cred ca am aceleasi lovituri si simt ca m am plafonat??

  • #2
    Re: antrenament

    sa iti iei o vacanta.
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

    Comentariu


    • #3
      Re: antrenament

      Ori sa consulti un psiholog,sau poate mai bine un psihiatru.Daca nu esti hotarat,consulta-i mai bine pe amandoi si transmite-ne si noua rezultatul obtinut.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • #4
        Re: antrenament

        Eu incerc de ani de zile o singura lovitura - topspin - si tot pe asta incerc s-o dau in continuare.
        Viscaria
        Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: Plafonare - aceleasi lovituri

          ok multumesc mai mult sau mai putin unora ,astept si alte pareri

          Comentariu


          • #6
            Re: Plafonare - aceleasi lovituri

            Schimba partenerul de tenis, de obicei daca joci des cu acelasi jucator va plafonati amandoi, nu mai juca pe puncte si incearca lovituri noi(gasesti pe youtube toate loviturile posibile). Chiar daca nu-ti ies din prima si nici din a doua sau a treia, din a 35-ea poate incepe sa iasa! Gaseste un partener cu care sa exersezi aceste lovituri noi, si el face acelasi lucru!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Re: Plafonare - aceleasi lovituri

              Nu este nimic in neregula cu tine, se poate intampla oricui la un moment dat. Nu iti pierde bucuria de a juca, cauta un partener care sa nu te intimideze si .. mai mult curaj si incredere in propria persoana.

              Comentariu


              • #8
                Re: Plafonare - aceleasi lovituri

                E foarte bine ca ai aceleasi lovituri, antreneaza-te in continuare cu aceleasi lovituri si usor usor o sa vezi ca o sa joci mai bine, o sa gresesti din ce in ce mai putin (chiar daca miscarile sa zic ca nu ar fi corecte), ce tine de plafonat, ai sa te plafonezi atunci cand joci o perioada mai lunga de timp cu jucator/jucatori la fel sau mai slabi decat tine, atata timp cat incerci sa joci cu jucatori mai buni ca tine e imposibil sa te plafonezi.

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • #9
                  is curios...care is loviturile astea de le folosesti tot timpul?...ca sunt 3 cazuri...ori joci cu doar un singur partener de mult timp, ori ai jucat cu adversari slabi pe care ii zapacesti cu 2 tehnici ori esti un geniu si cu cateva lovituri jocul tau este complet...
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #10
                    Cumpara un robot de mingi. Sau mai bine incerca sa joci cu stanga.

                    Comentariu


                    • #11
                      tenis de masă e repetitiv....mecanic.... si totusi....plafonarea e inevitabila.... propun sa faci un efort, 3-4 sedinte cu un antrenor, sa delimitezi MAI clar IN MINTEA TA pentru tine ceea ce vrei TU.... descopera-te, e clar ca nu stii MULTE, din moment ce te plangi de plafonare. Daca e sa o intorc la 180 de grade... paote te-ai specializat pe plafonat... si ii disctrugi psihologic pe adversari, de te-ai plictisit si tu de cand nu te-a mai invins nimeni :P, de cati ani joci, tine-ne la curent

                      Comentariu


                      • #12
                        Jucand cu aceasi parteneri deja le sti loviturile mai bune si atuci ori ai gasit antidotul la acele lovituri ori sti cum sa le eviti .
                        Incearca sa schimbi , sa joci cu noi jucatori ,cel putin 1-2 pe sedinta , bafta .

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de kosmyn Vezi post
                          ce ma sfatuiti sa fac daca am ajuns sa cred ca am aceleasi lovituri si simt ca m am plafonat??
                          eu cand joc cu un partener cunoscut incerc sa-mi stabilesc anumite teme de antrenament pentru anumite tipuri de lovituri. Intr-o zi incerc sa ies in atac pe backhand din mingile taiate, intr-o zi incerc sa atac cat mai eficient in topspin a 3 a minge intr-un colt apoi in celalalt, intr-o zi dau numai serve drepte pentru a exersa jocul pe contre, altadata exersez plasarea mingilor moi cu efect (otravite) langa fileu, etc. Primele seturi le pierzi, dar apoi revii si inregistrezi un oarecare progres la sfarsitul zilei...
                          Andro Rasanter 48
                          Butterfly Timo ALC
                          Andro Rasanter 48​

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X