Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A LA BISTRITA IN 26 NOIEMBRIE 2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Pana la urma la Bistrița a fost turneu A sau B
    Blade: Grubba All+ FH:Bryce Fx:2.1 BH:Super Anti:1.9

    Comentariu


    • #27
      As avea un mic comentariu in legatura cu turneul de la Bistrița.Pentru inceput as vrea sa shtiu pentru ce mai exista un clasament Amatour daca la turnee nu se tine cont de el atunci cand se stabilesc capii de serie. In cazul meu io eram clasat p locul 23 in ultimul clasament publicat.La Bistrița s-au facut 16 serii de 4,5 jucatori fiecare cu un cap de serie.Din primii 22 in clasament au fost prezenti 7 jucatori.Cand a anuntat grupele evident ca nu am figurat printre capi de serie(ceea ce evident creea un avntaj datorita sistemului de joc ulterior pe care o sa il discut mai tarziu).Eu nu zic ca nu ar trebui un numar de locuri de capi de serie pentru localnici dar nici chiar asa de multe(9).Nu vreau sa supar pe nimeni mai alea pe organizatori(care is niste baieti de nota 10)dar cred ca gresala care s-a facut a fost lasarea tuturor deciziilor in mana domnului Bozga.El este obisnuit cu un sistem de concurs in care joaca jucatori legitimati shi se shtie "in majoritatea cazurilor" clasamentele in vigoare asa ca sistemul cu serii shi apoi cu eliminatoriu este cel mai potrivit rar ducand la anomalii de genul celor prezente la Bistrița.Concret din serii s-au calificat primiii doi jucatori astfel ramanand 32 de jucatori care au jucat eliminatoriu, locurile 2 cu locurile 1 intr-o ordine shtiuta cred numai de domnul Bozga.Capii de serie nefiind fixati corect s-a ajuns in situatia in care au ajuns in fazele superioare(primii 8,16) jucatori care daca se facea un sistem cum a fost la ciuc(care mi se pare cel mai corect de pana acum) nu shtiu daca ar fi ajuns pana acolo.Nu scriu acest mesaj,probabil plictisitor deja, pentru ca io am iesit in primii 32(fiind pus in serie la favoritul 1 pe pozitia a patra) ci pentru a atrage atentia asupra necesitatii ca de la anul sa fie facut un sistem universal pentru toate turneele A astfel incat sa nu mai existe nelamuriri de genul celei prezentate de mine.Va multumesc
      Primorac Carbon
      FH Dignics 09C
      BH JOOLA MAXX

      Comentariu


      • #28
        Daca esti bun......ii bati pe toti indiferent de sistemul de joc!!!
        Blade: Butterfly Schlager Carbon
        FH:TENERGY 05
        BH:TENERGY 05

        Comentariu


        • #29
          nu mi se pare tocmai potrivit raspunsul cata vreme in ziua de azi se vorbeste tot mai mult de performanta sportiva la un loc cu norocul.
          oricum un om care joaca constant bine si se claseaza sus in clasamente consider ca are dreptul la putin avantaj la grupare (mai ales ca este genul de noroc pe care si-l face omul cu mana lui)

          altfel, mie nu mi se pare normal ca localnicii trebuie sa aiba capi de serie. nu inteleg de ce trebuie facuta aceasta partinire, in fond ei se chinuie cel mai putin sa ajunga la sala si poate mai au si sustinatori.

          Comentariu


          • #30
            Acum ati inteles de ce am cerut eu imperativ ca organizarea turnelor sa nu se faca de catre persoane din afara AMATouR-ului.

            Comentariu


            • #31
              O sala pe masura renumelui.Vazind puterea jucatorilor de aici,nu e de mirare ca apar valori ca Adrian Crisan.
              Imi voi aminti cu placere Bistrița si extraordinarele mingi vazute aici.Cred ca puteam fi cu usurinta in orice alta sala de nivel europeean.
              M-au impresionat multi jucatori pe care nu i-am vazut pina acum.
              Amatour e intradevar o chestie tare si ma bucur ca intr-o foarte mica masura numele noastre se leaga de el.
              Cu fiecare concurs nivelul creste si cred ca vom ajunge in direct pe Eurosport.

              La capitolul imbunatatiri se poate vorbi,desigur.
              Insa,nimic nu e perfect si nu cred ca poate fi.
              Eu unul m-as bucura mai mult de frumusetea jocului si mai putin de detaliile tehnice.
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #32
                Am avut ocazia cu totii sa testam diverse stiluri de organizare a turneelor astfel incat consider ca pentru anul urmator putem propune in cunostinta de cauza un regulament unic de desfasurare a turneelor A, cat mai detaliat cu putiinta si care sa anuleze posibilele anomalii sau suspiciuni.
                Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                Comentariu


                • #33
                  S-a stabilit deja sistemul de organizare al turneelor A, la Adjud si la Miercurea Ciuc s-a jucat dupa acel sistem, dar eu nu pot impune cuiva sa organizeze un turneu exact dupa sistemul nostru. De anul viitor va fi un singur sistem cu maxim 3-4 variante.

                  Comentariu


                  • #34
                    Inca nu s-a publicat clasamentul turneului de la Bistrița, rog organizatorii sa-l faca cunoscut cat mai repede.

                    Comentariu


                    • #35
                      salut

                      Sistemul de joc de la Adjud si de la Miercurea Ciuc cred ca a fost echitabil.
                      Totul poate fi discutabil si perfectibil dar faptul ca dupa faza grupelor nu se mai poate interveni in elimenatorii cred ca duce la o mai mare credibilitate a clasamentului.
                      Valorile oricum nu au de ce se teme, nici intr-un sistem nici in celalalt.
                      Despre Bistrița:
                      pot spune ca a fost impresionant pentru noi Pietrenii atit ca valoare a jucatorilor cit si ca sala , conditii de joc si antrenament
                      Suntem bucurosi de locul 3 obtinut de speranta noastra Marius Opincaru, de care cu siguranta veti mai auzi ( am eu grija!!!!!!!!!!!!).
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #36
                        Pt. Tycutz

                        Ai dreptatte in tot ce ai spus. Eu te sustin desi nu stiu daca te mai poate incalzi cu ceva.
                        Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                        FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                        BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                        Comentariu


                        • #37
                          Tu ai reusit prin fair play sa contrezi o minareala la M-ciuc. la Bistrița nu ai mai fost sustinut.
                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                          Comentariu


                          • #38
                            Cand publicati clasamentul turneului de la Bistrița?!!

                            Comentariu


                            • #39
                              Prieteni,
                              O tara intreaga asteapta cu sufletul la gura sa afle rezultatele marete ale acestui turneu.
                              E drept ca suspansul prelungit face bine la impresia artistica, dar ganditi-va ca sunt si oameni mai in varsta, cu probleme de inima!
                              Este de inteles ca datorita numarului mare de participanti nu ati apucat sa "compilati" rezultatele turneului, dar sper ca v-ati inteles macar asupra numelui castigatorului si poate stiti macar si invinsul din finala!
                              Sincer, cred ca organizarea a fost atat de buna incat a lipsit cu desavarsire, ati lasat totul la voia D-lui... Bogza si nu aveti disponibila nici macar lista primilor 16, ce sa mai zicem de cea a participantilor!!
                              Macar postarea simbolica a primilor jucatori ar fi fost un gest de minima atentie fata de cei care nu au putut participa!
                              Cred ca responsabilitatea organizatorului a cam lasat de dorit si nu pot decat sa readuc in discutie unele propuneri mai vechi, care fie au trecut nebagate in seama, fie au primit raspunsuri csuperficiale.

                              Comentariu


                              • #40
                                Problema este cred ca organizatorul turneului Nistor Dorel nu are internet la indemana shi din aceasta cauza nu au fost inca publicate.Pentru cine vrea informatii sa shtie ca Toth Laslo a castigat in finala cu Nistor Dorel.
                                Cred ca rezultatele o sa fie publicate de catre Razvan cat mai curand
                                Primorac Carbon
                                FH Dignics 09C
                                BH JOOLA MAXX

                                Comentariu


                                • #41
                                  Rezultate Turneu A - Bistrița - 26.11.2006

                                  Cu o oarecare intirziere, pentru care ne cerem scuze, am sa postez eu rezultatele turneului A – Bistrița (26.11.2006)

                                  Au fost 64 de participanti, s-au format 16 grupe de cite 4, primii 2 au intrat intr-un tablou eliminatoriu de 32, iar ultimii 2 in alt tablou de 32, rezultind clasamentul de mai jos.
                                  Ordinea pentru locurile 5-8 (si la fel pentru 9-16 etc) a fost stabilita in functie de pozitia finala pe care a ocupat-o adversarul jucatorului respectiv (locul 5 a pierdut la locul 1, 6 la 2, …).

                                  1. Toth Laszlo (Cluj) 30p
                                  2. Nistor Dorel (Bistrița) 25p
                                  3. Opincaru Marius (Piatra Neamț) 20+3p
                                  4. Anton Florin (Câmpulung M.) 20+3p

                                  5-8. Pop Gabriel (Nasaud) 15p
                                  5-8. Briciu Mircea (Bistrița) 15p
                                  5-8. Acsinia Catalin (Suceava) 15+3p
                                  5-8. Nagy Endre (Reghin) 15p

                                  9-16. Moraru Dan (Piatra Neamț) 10+3p
                                  9-16. Lupascu Romeo (Targu Mureș) 10 +3p
                                  9-16. Apian Florin (Bistrița) 10p
                                  9-16. Radu Serban (Cluj) 10+3p

                                  9-16. Gatea Marius (Piatra Neamț) 7+3p
                                  9-16. Tabacaru Gigi (Piatra Neamț) 7+3p
                                  9-16. Garaz Mircea (Bistrița) 7p
                                  9-16. Sargu Mihail (Bistrița) 7p

                                  17-32. Spaler Tiberiu (Nasaud) 6p
                                  17-32. Nemtoi Gabriel (Suceava) 6+3p
                                  17-32. Balog Ferencz (Bistrița) 6p
                                  17-32. Sipos Ferencz (Tg. Mureș) 6 +3p

                                  17-32. Dumitru Ioan (Bistrița) 5
                                  17-32. Zidar Victor (Reghin) 5
                                  17-32. Secheli Alexandru (Nasaud) 5
                                  17-32. Nechiti Dumitru (Nasaud) 5
                                  17-32. Cirpaci Alexandru (Ludus) 5+3
                                  17-32. Ivan Alexandru (Bistrița) 5
                                  17-32. Pui Daniel (Miercurea Ciuc) 5+3
                                  17-32. Capota Gugu (Bistrița) 5
                                  17-32. Racz Zoltan (Tg. Mureș) 5 +3p
                                  17-32. Soos Dezso (Campia Turzii) 5+3
                                  17-32. Verdeanu Andrei (Piatra Neamț) 5+3
                                  17-32. Zamblau Ionut (Cluj) 5+3

                                  33. Nitu … (Piatra Neamț) 5+3
                                  34. Pop Dan (Zalău) 5+3
                                  35-36. Singeorzan Corneliu (Bistrița) 5
                                  35-36. Mic … (Tg. Mureș) 5 +3p

                                  37-40. Leorda Dan (Reghin) 5
                                  37-40. Scurtu Nicolae (Bistrița) 5
                                  37-40. Antal Laszlo (Miercurea Ciuc) 5+3
                                  37-40. Furdui Andrei (Campia Turzii) 5+3

                                  41-48. Patrasciuc Ovidiu (Bistrița) 5
                                  41-48. Pircalab (Bistrița) 5
                                  41-48. Bob Marius (Zalău) 5+3
                                  41-48. Hetriuc Petrica (Suceava) 5+3
                                  41-48. Cristea Catalin (Cimpia Turzii) 5+3
                                  41-48. Pop Eugen (Bistrița) 5
                                  41-48. Barabas Claudiu (Bistrița) 5
                                  41-48. Ciubotaru Ioan (Piatra Neamț) 5+3

                                  49-64. Ghioc Stefan (Nasaud) 5
                                  49-64. Grecu … (Bistrița) 5
                                  49-64. Sopterean Ioan (Bistrița) 5
                                  49-64. Toncean Mircea (Reghin) 5
                                  49-64. Coroian Gheorghe (Cluj) 5+3
                                  49-64. Andrei Dan (Piatra Neamț) 5+3
                                  49-64. Sopterean Mihai (Bistrița) 5
                                  49-64. Buruiana Petru (Piatra Neamț) 5+3
                                  49-64. Lupascu D. (Tg. Mureș) 5 +3
                                  49-64. Timoc Bogdan (Bistrița) 5
                                  49-64. Demeter Attila (Cimpia Turzii) 5+3
                                  49-64. Bus Dan (Cimpia Turzii) 5+3
                                  49-64. Pop Gheorghe (Bistrița) 5
                                  49-64. Tira Ioan (Bistrița) 5
                                  49-64. Capraru … (Bistrița) 5
                                  49-64. Hosu … (Bistrița) 5


                                  S-a disputat si un campionat de dublu cu 30 de echipe, eliminatoriu, primele 8 fiind urmatoarele:

                                  1. Nistor-Apian (Bistrița)
                                  2. Capota-Sargu (Bistrița)
                                  3. Toth-Zamblau (Cluj)
                                  4. Lupascu-Cirpaci (Mureș)
                                  5. Gatea-Opincaru (Piatra Neamț)
                                  6. Furdui-Soos (Cimpia Turzii)
                                  7. Moraru-Tabacaru (Piatra Neamț)
                                  8. Nechiti-Secheli (Nasaud)
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    La jucatorii din Targu Mureș vad ca nu le-ai pus punctele de deplasare.

                                    Care e situatia jucatorilor a caror nume nu l-ai scris complet, il poti afla?

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      OK, m-am gindit ca sint sub 100 km (90, mai exact), dar fiind aproape de limita se pot da 3p in plus, nici o problema din partea mea.
                                      Prenumele care lipsesc le voi afla miine, abia azi am intrat in posesia hirtiilor si m-am grabit sa fac clasamentul si sa-l postez.
                                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de FlorinBN
                                        OK, m-am gindit ca sint sub 100 km (90, mai exact), dar fiind aproape de limita se pot da 3p in plus, nici o problema din partea mea.
                                        Prenumele care lipsesc le voi afla miine, abia azi am intrat in posesia hirtiilor si m-am grabit sa fac clasamentul si sa-l postez.
                                        Fiind din alt judet primesc punctele, mai ales ca nu sunt chiar aproape.

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X