Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

inceputul e mai greu....

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de leordarares
    Postat în original de kteno
    Dupa ce nu am crezut ca e diferenta mare intre paletele profi si celelalte de serie , mergand eu la IDM si punand mana pe una profi....m-am hotarat ca e bine sa comand ceva civilizat, recomandat de voi pentru incepatori cu dorinte profi.
    Asa ca varianta propusa de Filo cred ca va ajunge si pe la mine.
    Timo Boll All+ cu fete Sriver Fx 2.1 cu Power Sponge. mutam.
    De unde e mai bine sa le comand: de la Buzău sau de pe Dandoy?
    Mi-ar conveni mai mult de la Dandoy , dar Sllizel zicea ca si el le-a luat de acolo si s-au dezlipit. Mai comand si lipici?optez si pt lacuire?
    Daca le iau de la Buzău nu ma pricep sa le tai si sa le pun pe lemn.....
    Nu vreau sa ma apuc de operatiunea asta ...mi-e ca le fac varza.
    Cam ce diferenta de pret este intre cei doi vanzatori?
    Voi ce ati face?
    Daca iei configuratia asta de paleta de pe Dandoy te costa:Timo Boll All+=29.90 euro, 1 fata Sriver Fx 2.1 Power Sponge=32.50 euro,adica
    94.90 euro(330 RON).transportul este inclus in pretul asta.
    Daca o cumperi de la buzau te costa:110 RON lemnul,69 RON o fata,adica 248 RON+20 RON taxele de curierat
    Diferenta e 62 RON,cam mare zic eu.De diferenta asta poti sa iti cumperi si un lipici Butterfly Millenium Chack 250 ml cu 60 RON,si il rogi pe Visco sa te invete metodele de lipire.
    ps:Mentionez ca nu am nici o legatura cu cei de la Buzău,am cumparat o singura data de la ei si nu incerc sa le fac reclama,doar ca e mult mai avantajos si mai rapid
    n-ai calculat prea bine pt varianta cu dandoy... mie mi-a dat:

    2xButterfly Sriver FX PowerSponge 2x26.86 EUR
    1xButterfly Timo Boll ALL+ 24.71 EUR
    -5% discount-ul isese ~75Euro (74,51 ) care dupa convertorul virtual de pe site vine 255RON +ca taie fețele si le lipesc..
    In cazul in care se dezlipesc vorbesti cu cineva sa ti le lipeasca (asa am facut si eu prima data). Dupa care mi-am luat un lipici si am lipit eu.. deci nu-i mare problema lipitul(taiatul mai degraba e).
    Sa ai grija la lipici sa nu cumperi lipici rapid daca iti iei power sponge! (Butterfly Basic Chack merge)

    Nici eu nu vreau sa fac reclama celor de la dandoy si nu am nimic cu cei de la Buzău de la care am comandat de 3 ori. :P
    M. Maze FL
    FH:Roundell Soft 1.9
    BH: Tenergy 80 1.9

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de slizzel
      Postat în original de leordarares
      Postat în original de kteno
      Dupa ce nu am crezut ca e diferenta mare intre paletele profi si celelalte de serie , mergand eu la IDM si punand mana pe una profi....m-am hotarat ca e bine sa comand ceva civilizat, recomandat de voi pentru incepatori cu dorinte profi.
      Asa ca varianta propusa de Filo cred ca va ajunge si pe la mine.
      Timo Boll All+ cu fete Sriver Fx 2.1 cu Power Sponge. mutam.
      De unde e mai bine sa le comand: de la Buzău sau de pe Dandoy?
      Mi-ar conveni mai mult de la Dandoy , dar Sllizel zicea ca si el le-a luat de acolo si s-au dezlipit. Mai comand si lipici?optez si pt lacuire?
      Daca le iau de la Buzău nu ma pricep sa le tai si sa le pun pe lemn.....
      Nu vreau sa ma apuc de operatiunea asta ...mi-e ca le fac varza.
      Cam ce diferenta de pret este intre cei doi vanzatori?
      Voi ce ati face?
      Daca iei configuratia asta de paleta de pe Dandoy te costa:Timo Boll All+=29.90 euro, 1 fata Sriver Fx 2.1 Power Sponge=32.50 euro,adica
      94.90 euro(330 RON).transportul este inclus in pretul asta.
      Daca o cumperi de la buzau te costa:110 RON lemnul,69 RON o fata,adica 248 RON+20 RON taxele de curierat
      Diferenta e 62 RON,cam mare zic eu.De diferenta asta poti sa iti cumperi si un lipici Butterfly Millenium Chack 250 ml cu 60 RON,si il rogi pe Visco sa te invete metodele de lipire.
      ps:Mentionez ca nu am nici o legatura cu cei de la Buzău,am cumparat o singura data de la ei si nu incerc sa le fac reclama,doar ca e mult mai avantajos si mai rapid
      n-ai calculat prea bine pt varianta cu dandoy... mie mi-a dat:
      2xButterfly Sriver FX PowerSponge 2x26.86 EUR
      1xButterfly Timo Boll ALL+ 24.71 EUR
      -5% discount-ul isese ~75Euro (74,51 ) care dupa convertorul virtual de pe site vine 255RON +ca taie fețele si le lipesc..
      In cazul in care se dezlipesc vorbesti cu cineva sa ti le lipeasca (asa am facut si eu prima data). Dupa care mi-am luat un lipici si am lipit eu.. deci nu-i mare problema lipitul(taiatul mai degraba e).
      Sa ai grija la lipici sa nu cumperi lipici rapid daca iti iei power sponge! (Butterfly Basic Chack merge)
      Nici eu nu vreau sa fac reclama celor de la dandoy si nu am nimic cu cei de la Buzău de la care am comandat de 3 ori. :P
      Oh,perfect! Eu n-am stiut ca se ia pretul fara TVA,acum am observat intr-un post mai sus.
      In cazul asta ai dreptate...94,90-21%TVA-5%discount=75euro.

      Si intr-adevar lemnul Timo Boll Spirit care ma intereseaza pe mine e cu 80 RON mai ieftin decat la Buzău. mersi pt observatie slizzel.

      Comentariu


      • #28
        slizzel ai calculat gresit , preturile tale nu includ si taxele vamale, si chiar daca aplici -5 % discount la valoarea de 330 RON tot mai raman 314 RON, mult prea mult fata de pretul celor de la Buzău.
        Blade : Nitakku Septear (OFF)
        FH>Joola Express Two
        BH>Butterfly Speedy PO

        Comentariu


        • #29
          Uff si mie de ce nu mi-a spus nimeni pana acum ca nu se adauga si VAT-ul la preturile alea, scuze slissel
          Blade : Nitakku Septear (OFF)
          FH>Joola Express Two
          BH>Butterfly Speedy PO

          Comentariu


          • #30
            SA TRAITI FRATILOR....ASTIA CARE MI-ATI RASPUNS....SI CEILALTI !!!
            SLIZZEL, CRED CA O SA O COMAND CA TINE DE LA DANDOY.
            IN CATE ZILE A VENIT?
            AI PLATIT CEVA LA VAMA? TAXE? SAU CE ALTE CHELTUIELI MAI APAR?CEVA PT TRANSPORT?
            TI-AI LUAT SI HUSA?
            In permanenenta schimbare

            Comentariu


            • #31
              cand faci comanda iti spune si cat platesti transport (daca platesti)

              vama nu platesti

              platesti o taxa la vamesi de vreo 2-3 lei

              Comentariu


              • #32
                sfinxule nu-i nimica.

                Postat în original de kteno
                SA TRAITI FRATILOR....ASTIA CARE MI-ATI RASPUNS....SI CEILALTI !!!
                SLIZZEL, CRED CA O SA O COMAND CA TINE DE LA DANDOY.
                IN CATE ZILE A VENIT?
                AI PLATIT CEVA LA VAMA? TAXE? SAU CE ALTE CHELTUIELI MAI APAR?CEVA PT TRANSPORT?
                TI-AI LUAT SI HUSA?
                Mie mi-a venit in 9 zile. Taxe vamale nu platesti si asta ai sa-ti dai singur seama la venirea pachetului
                Daca rezolvi problema cu plata online restul e mai "greu" (adica perioada de asteptare pana ajunge )
                Husa si alte produse auxiliare mi-am luat de la Buzău.
                M. Maze FL
                FH:Roundell Soft 1.9
                BH: Tenergy 80 1.9

                Comentariu


                • #33
                  pe dandoy nu au decat :
                  Butterfly Fair Chack glue 250ml / 1000ml
                  din cate em inteles Basic Chack e indicat , nu Fair Chack.
                  Merge card Visa electron pentru comanda?
                  Dupa ce completez in cosul de produse lemnul si fetele precum si serviciile de lacuire, lipire fete, si lipire banda ce treb sa fac pt a obtine acel discount de 5%?
                  In permanenenta schimbare

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de kteno
                    pe dandoy nu au decat :
                    Butterfly Fair Chack glue 250ml / 1000ml
                    din cate em inteles Basic Chack e indicat , nu Fair Chack.
                    Merge card Visa electron pentru comanda?
                    Dupa ce completez in cosul de produse lemnul si fetele precum si serviciile de lacuire, lipire fete, si lipire banda ce treb sa fac pt a obtine acel discount de 5%?
                    Asa este nu au Basic Chack iar Fair chack nu-i bun pentru power sponge. Poti lua daca vrei, LDS normal glue de 250 ml . Daca cumparaturile tale sunt pe la 75 euro atunci ramai pe discount de 5% dar daca esti aproape de suta merita sa mai pui ceva in cos sa treci la 10% discount. Eu am cumparat in dolari (oricum ei fac echivalenta in euro) produse de 128.10 dolari la care am adaugat o sapca Donic de 9.26 dolari deci total 137.36 care au fost echivalati cu 104.14 euro deci discount 10.41 euro. La 93.73 euro s-au adaugat 4.85 euro taxe de transport pt sapca si deci suma totala de plata a fost 98.58 euro. Uite cum optezi pentru discount: Dupa ce pui in cos tot ce vrei sa cumperi, dai Checkout si completezi datele cerute de ei in proforma. In partea de jos ai "continue" si nu poti merge mai departe daca nu ai completat toate datele. La un moment dat ai in partea de sus a ecranului niste globuri cu niste coduri. Pt discount 5% e un cod, pt. 10% alt cod si tot asa. Acest cod pentru discountul la care te califici in functie de cuantumul cumparaturilor, il completezi in caseta speciala din partea de jos a ecranului si dai "continue". In final ti se cere numarul cardului si codul de siguranta(ultimile trei cifre) aflat pe spatele cardului (moment in care este bine sa nu fie nimeni pe langa tine) si pe urma ... felicitari comanda dvs a fost inregistrata
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      am incercat dar nu au aparut" globurile" cu coduri de discount....
                      Vreau globurile!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      In permanenenta schimbare

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de kteno
                        am incercat dar nu au aparut" globurile" cu coduri de discount....
                        Vreau globurile!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        Globuri Ia-le!

                        Cand urmezi procedura de confiramare a comenzii in functie de valoarea comandata introduci intr-o casutza acolo special codul corespunzator si apesi Redeem dupa care continui cu datele care ti se cer. Daca comanzi fetza+lemn si doresti sa beneficiezi de acele servicii de lacuire,decupare.. etc trebuie sa mentionezi tot in erapa de confirmare ce preferinte ai(adica unde sa-ti lipeasca fața rosie: pe rever sau fața si la fel cu cealalta.) Bafta
                        M. Maze FL
                        FH:Roundell Soft 1.9
                        BH: Tenergy 80 1.9

                        Comentariu


                        • #37
                          Vezi? Slizzel este Mos Craciun! Ti-a adus globuri
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #38
                            sa traiesti slizel........
                            bafta
                            In permanenenta schimbare

                            Comentariu


                            • #39
                              Domnilor si ....domnilor
                              Va multumesc pe aceasta cale pt ca ati fost atat de dragutzi sa ma ajutati in luarea unei grele decizii, dar in final,comanda a fost lansata, butonul roshu e apasat si in max 10 zile, una buc Timo Boll All+ cu fețe Sriver fx PS, nou noutza va urla in mana mea pana cand voi sti sa ma port cu ea.

                              Pentru bucuresteni si nu numai:
                              Daca nu aveti cu cine exersa, ma gasiti pe mess , id:

                              boilies2005
                              In permanenenta schimbare

                              Comentariu


                              • #40
                                Unde crezi ca am putea face un tenis?????

                                Comentariu


                                • #41
                                  Dupa 1 ianuarie se mai trec coletele din Belgia prin vama?
                                  Telu

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de lica
                                    Unde crezi ca am putea face un tenis?????
                                    sunt mai multe locuri in buc dar eu am jucat in IDM, langa statia de metrou semanatoarea
                                    In permanenenta schimbare

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de Telu
                                      Dupa 1 ianuarie se mai trec coletele din Belgia prin vama?
                                      prin vama nu, dar vei plati TVA

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Cum se specifica la Dandoy ca vrei ca ei sa iti lipeasca fetele ? Poate fiindca am comandat Stiga nu beneficiez de asa ceva



                                        ....Scuze am gasit pana la urma
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X