Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

informatii pt. VISCO

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • informatii pt. VISCO

    Din ce sfaturi ai dat tu,mi-am dat seama ca esti f.tinar i ale tenisului de masa,deoarece ,nu poti spune ca un lemn mai uscat este mai slab decit un lemn uscat.Cu parere de rau am constatat ca majoritatea tinerilor se arunca la fel de fel de lemne si de fete,insa fara sa-si dea seama daca li se potriveste sau nu,a-ti face bn. sa consultati cite un antrenor cu experienta,nu bisnitari(alias POPA)care nu incerca sa-si vinda marfa sa faca un ban"cinstit".Cred ca in viata ta nu ai dat cu un lemn suedez(Johhansson sau Alser sau Bengstton)f.uscat,nu uscat,si atunci sa stam de vorba,mai VISCO.Nu poate un jucator sa spuna dupa ce da cu un lemn 10 min.ca,asta mi se potriveste sau asta nu mi se potriveste,asta-i la mintea cocosului,Mai concentreaza-te asupra celor ce-i inveti si pe altii,bn?Cu sentimentul ca nu te-ai suparat pe mine,i-ti doresc cit mai multe meciuri cistigate...........

  • #2

    Comentariu


    • #3
      eu am citit destul la viata mea,mai ales despre tenis de masă,dar tu cred ca nici scufita rosie n-ai citit-o,mai eugene,Bafta la concursuri si la invatat tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de gheorghe tm
        eu am citit destul la viata mea,mai ales despre tenis de masă,dar tu cred ca nici scufita rosie n-ai citit-o,mai eugene,Bafta la concursuri si la invatat tenis de masă
        asa e, mai gheorghe, bafta si tie

        scufita rosie nu am citit-o....am ascultat-o....

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de gheorghe tm
          eu am citit destul la viata mea,mai ales despre tenis de masă,dar tu cred ca nici scufita rosie n-ai citit-o,mai eugene,Bafta la concursuri si la invatat tenis de masă
          Nu-l intelege gresit pe eugen ca e baiat bun...dar trebuie sa recunosti si tu ca e o diferenta mare de tot intre mesajul asta de acum care e coerent si scris corect gramatical (desi ai pus virgula inainte de "dar" ) si celelalte mesaje ale tale care sincer sa fiu m-au pus si pe mine in incurcatura pentru ca nu prea se intelege ce vrei sa zici.

          In alta ordine de idei bine ai venit pe forum si pe viitor incearca sa ne lamuresti ce ai vrut sa zici cu anumite mesaje in loc sa ne jignesti....ca nu suntem oameni rai ....Serios!

          Comentariu


          • #6
            Forumul nostru are o specializare: tenisul de masa.
            Este loc suficient atat pentru cei care stiu sa se exprime in scris, cat si pentru cei care se exprima practic. Cred ca ne putem intelege suficient de bine daca cei care stiu sa scrie au intelegere pentru cei care stiu tenis; mult mai importanta este insa relatia inversa pentru ca vrem sa acumulam cunostinte de tenis si nu de gramatica.
            Multumim, Domnule Gheorghe TM, pentru atentia D-vs.

            Comentariu


            • #7
              Cu mare placere am sa intru pe acest forum ,Mereu am sa am cite o opinie,indiferent de gramatica mea,ei cred ca m-au impresionat,dimpotriva,am sa fiu cit mai acid,deoarece i-mi dau seama cam cine se ascunde sub pseudonimul celor care mi-au raspuns atit de repede.Oricum eu le multumesc,pt.ca deacum incolo am sa fiu mult mai atent la ceea ce am sa scriu.Probabil s-au ofensat cei din trupa lui Tigau :P Am sa urmaresc cu mare atentie acest forum.Va doresc la toti o noapte buna si o gramatica cit mai exacta,daca aveti nevoie de profesor vi-l recomand pe Eugen Cit mai multe mingii date pe masa adversa.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de gheorghe tm
                Cu mare placere am sa intru pe acest forum ,Mereu am sa am cite o opinie,indiferent de gramatica mea,ei cred ca m-au impresionat,dimpotriva,am sa fiu cit mai acid,deoarece i-mi dau seama cam cine se ascunde sub pseudonimul celor care mi-au raspuns atit de repede.Oricum eu le multumesc,pt.ca deacum incolo am sa fiu mult mai atent la ceea ce am sa scriu.Probabil s-au ofensat cei din trupa lui Tigau :P Am sa urmaresc cu mare atentie acest forum.Va doresc la toti o noapte buna si o gramatica cit mai exacta,daca aveti nevoie de profesor vi-l recomand pe Eugen Cit mai multe mingii date pe masa adversa.


                pseudonimul meu este intr-adevar eugen, nici nu iti imaginezi cine se ascunde sub acest pseudonim...poate doar cineva cu numele...Eugen...

                Omule, nu ai inteles nimic, iti doresc sa ai in continuare opinii despre tenisul de masa, si doar sa le scrii ceva mai corect. bu am vrut sa te impresionam ci doar sa te corectam...cat despre mine si Serban, asa este, suntem din gasca lui Tigau

                noapte buna si tie...

                Comentariu


                • #9
                  eugen....mi-ai dat numele.... ....ne omoara tigau pe amandoi...

                  Comentariu


                  • #10
                    cine este tigau?

                    Comentariu


                    • #11
                      Din cate stiu eu este patronul de la ACTT...sau cum ii zice exact...la momentul actual cel mai tare club din superliga.

                      Comentariu


                      • #12
                        Mai baieti,voi sinteti de coma dar,ma distrati mult.Sinteti simpatici dar,a-ti fi si mai simpatici,daca a-ti sta doar pe site-ul acesta insa,voi va bagati si in tenisul de performanta,lucru care va depaseste mult.Cu parere de rau,observ lucruri care nu-mi venea sa le cred.Sa lasam mistourile astea de 2 lei(vechi),dar spuneti-mi si mie care din sportivii lui Tigau sint crescuti in gradina proprie,sau crescuti de unul dintre antrenorii de acolo(adica de voi) Sint bani multi la mijloc dar,daca Tigau o sa ia mina de pe echipa,voi o sa fiti muritori de foame........... :P Daca o sa fie asa,as putea sa va aranjez ceva la Timișoara,dar cu conditia sa stiti gramatica limbii sirbe.........

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de gheorghe tm
                          Mai baieti,voi sinteti de coma dar,ma distrati mult.Sinteti simpatici dar,a-ti fi si mai simpatici,daca a-ti sta doar pe site-ul acesta insa,voi va bagati si in tenisul de performanta,lucru care va depaseste mult.Cu parere de rau,observ lucruri care nu-mi venea sa le cred.Sa lasam mistourile astea de 2 lei(vechi),dar spuneti-mi si mie care din sportivii lui Tigau sint crescuti in gradina proprie,sau crescuti de unul dintre antrenorii de acolo(adica de voi) Sint bani multi la mijloc dar,daca Tigau o sa ia mina de pe echipa,voi o sa fiti muritori de foame........... :P Daca o sa fie asa,as putea sa va aranjez ceva la Timișoara,dar cu conditia sa stiti gramatica limbii sirbe.........


                          eu i-am crescut cu mana mea domne, ce te bagi????

                          eu si cu Serban, suntem cei mai tari antrenori de la Pro Auto!!!

                          eu sa stii ca o sa tin cu dintii de locul ala, dar daca ajungi totusi sa imi iei postul de la Pro Auto, asta e, vom deveni probabil prieteni...

                          Iti multumesc pt aprecieri si sa stii ca si tu mi-ai devenit simpatic...nu glumesc

                          Comentariu


                          • #14
                            Tinem legatura,daca simpatia este reciproca atunci ,totul este OK.Cu care mina i-ai crescut,cu stinga?

                            Comentariu


                            • #15
                              Avem destui sportivi crescuti de noi si o sa-i vezi cand vor iesi la rampa.... Macabinski, Angelescu, Rozescu......Dona, Iosif, Dinu....jucatori care vor ajunge la performante deosebite si care se antreneaza cu noi de ceva vreme....timpul va face dreptate !!!!


                              Si da...subscriu la ce a zis eugen...mi-ai devenit si mie simpatic !!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Baieti!
                                Se deschide http://forum.balaceanca.ro.

                                Persoanele care au cont pe http://www.tenisdemasa.ro/forum au cont implicit si pe http://forum.balaceanca.ro

                                Se scot la concurs niste roluri de moderatori si administratori.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Voi doi folositi acelasi calc.pe rind,nu va da Tigau bani sa va luati cite unul? Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum ziceti voi dar,lumea va asteapta de mult sa scoateti ceva nu,sa traiti de pe munca altora.......... Tigau ar fi trebuit sa fie mai atent cu cine lucreaza sau,mai bn. zis ,cine ??lucreaza Iar la copii,sa fim seriosi,sint in tara centre mult mai puternice si cu bani mult mai putini.Eu,personal,il compatimesc pe Tigau dar,il si apreciez,ca a bagat banii in cine nu trebuia.Ar fi trebuit sa inceapa cu copii,sa-si ia antrenori super(aia care sint in Buc.)chiar din tara(la banii aia...........)sa inceapa cu copii si,atunci sa fi vazut fabrica de tenis............ Oricum ,profesorilor,tinem legatura...........Va mai astept

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de gheorghe tm
                                    Voi doi folositi acelasi calc.pe rind,nu va da Tigau bani sa va luati cite unul? Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum ziceti voi dar,lumea va asteapta de mult sa scoateti ceva nu,sa traiti de pe munca altora.......... Tigau ar fi trebuit sa fie mai atent cu cine lucreaza sau,mai bn. zis ,cine ??lucreaza Iar la copii,sa fim seriosi,sint in tara centre mult mai puternice si cu bani mult mai putini.Eu,personal,il compatimesc pe Tigau dar,il si apreciez,ca a bagat banii in cine nu trebuia.Ar fi trebuit sa inceapa cu copii,sa-si ia antrenori super(aia care sint in Buc.)chiar din tara(la banii aia...........)sa inceapa cu copii si,atunci sa fi vazut fabrica de tenis............ Oricum ,profesorilor,tinem legatura...........Va mai astept
                                    Omule...nu compatimi pe cine nu trebuie...in rest, ce sa iti spun, nu suntem antrenori pe nicaieri, deci din partea noastra orizonturile iti sunt dechise, daca reusesti sa ajungi la pro auto cu atat mai bine, ca vad ca iti doresti asta...

                                    pastram legatura, sigur ca da...eventual pe privat ca vad ca incepem sa primim sugestii despre noi site-uri de vizitat...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Indiciul 1....fa click pe idul meu de pe forum...si vezi mesajele anterioare...concentreaza-te pe primele 2-3 si ai sa vezi cu cine stai de vorba....acum 1 an intrebam innebunit cum se face o paleta....

                                      Indiciul 2.....daca eram antrenor....nu eram la sala acum ? Aveam eu acces la net sa scriu pe forum ?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Bine,vreti sa cred ca la liceul Creanga,nu are net,hahahahaSinteti tari si de coma,v-am mai spus-o dar,sa stiti ca nu vreau sa vin la PRO AUTO sau,cum io spune.......Eu nu sint antrenor,sint doar un inpatimit al tenisului dar,care ma intereseaza f.multacest sport Daca as fi antrenor,da,mi-ar place sa antrenez o echipa tare dar,care s-o formez eu Apropo,am gasit un eite f.bun pt. minewww.gramatica.ro Ar fi trebuit sa mi-l trmiteti voi iar,balaceanca,nu stiu ce-i ,v-as ruga sa-mi explicati voi,daca stiti asa de bine...........

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: informatii pt. VISCO

                                          Postat în original de gheorghe tm
                                          Din ce sfaturi ai dat tu,mi-am dat seama ca esti f.tinar i ale tenisului de masa,deoarece ,nu poti spune ca un lemn mai uscat este mai slab decit un lemn uscat.Cu parere de rau am constatat ca majoritatea tinerilor se arunca la fel de fel de lemne si de fete,insa fara sa-si dea seama daca li se potriveste sau nu,a-ti face bn. sa consultati cite un antrenor cu experienta,nu bisnitari(alias POPA)care nu incerca sa-si vinda marfa sa faca un ban"cinstit".Cred ca in viata ta nu ai dat cu un lemn suedez(Johhansson sau Alser sau Bengstton)f.uscat,nu uscat,si atunci sa stam de vorba,mai VISCO.Nu poate un jucator sa spuna dupa ce da cu un lemn 10 min.ca,asta mi se potriveste sau asta nu mi se potriveste,asta-i la mintea cocosului,Mai concentreaza-te asupra celor ce-i inveti si pe altii,bn?Cu sentimentul ca nu te-ai suparat pe mine,i-ti doresc cit mai multe meciuri cistigate...........
                                          Maiculitza, ce energii dezlantuite pe niste afirmatii generale care nu au fost nici macar intelese. Ce ruperi din context care denatureaza total spiritul ideilor fara pretentii de lege. Ce derapaje la subiecte care nu au legatura cu ele.
                                          Domnule Gheorghe. Va multumesc ca ati deschis un topic special pentru a "combate" afirmatiile mele dar, mi-e teama ca irositi acele energii inutil.
                                          Daca aveti alte pareri despre un anumit subiect si considerati ca va pricepeti mai bine, de ce nu o faceti punctual in cadrul acelui context, fara incrancenare. Eu sunt gata sa invat de la dvs sau de la oricine. Putem avea discutii pe argumente din care sa invetze toata lumea ca doar de asta-i facut forumul asta, nu-i asa? Dar daca incepem cu cine-i cel mai... inseamna ca acolo au intervenit orgoliile si ce mai este de invatat din asta? Am spus la un moment dat ca un lemn cu care sa jucat nu poate fi mai uscat decat cand era nou, nu ca un lemn uscat este mai slab decat unul uscat asa cum, gresit m-ati "citat" dvs. Aceasta afirmatie sa o luam in dicutie daca doriti. Sau altele, dar sa fie asa cum au fost enuntate. Da, aveti dreptate, nu am dat in viatza mea cu un lemn Johhansson, Alser sau Bengstton. Am dat insa cu toata gama Yasaka si cu multe de la Donic si Butterfly. De asemenea este foarte adevarat ca tinerii se "arunca" la lemne si fețe pe care nu le cunosc, dar aste se intampla tocmai din cauza ca sunt lasati victime ale comercialului, fara ca cineva cu experienta sa le indrume pasii neinteresat, (sau interesat numai intru dezvoltarea acestui sport in RO). Un antrenor cu experientza care are ca interes principal sa-si vanda doar materialele (bune sau rele, vechi sau noi, care-i prisosesc sau nu) fara sa vada cu adevarat si interesul elevului, nu valoreaza prea mult. Este foarte posibil sa avem cu totii de invatat de la dvs si asteptam cu interes opiniile dvs si ale altor oameni cu experientza in legatura cu alegerea corecta a materialelor de joc si nu numai. Nu mai lasati tinerii la mana unora ca mine sa-i invetze dupa ureche
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Aici ai mare dreptate,a fost primul meu mesaj sau,raspuns pe acest forum dar,am promis ca am sa fiu mai atent la caligrafie.Acum,cind l-am recitit ,mi-am dat seama de grselile pe care le-am facut.In fata ta,i-mi cer scuze dar,ceea ce am scris,ramine scris iar,cei care au trebuit sa inteleaga ce am vrut eu sa spun,cred ca au inteles deoarece,ma tot bombardeaza cu raspunsuri pt. copii mici.Inca o data,SCUZE.Promit sa fiu mai atent la gramatica,aici conteaza f.mult

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de gheorghe tm
                                              Aici ai mare dreptate,a fost primul meu mesaj sau,raspuns pe acest forum dar,am promis ca am sa fiu mai atent la caligrafie.Acum,cind l-am recitit ,mi-am dat seama de grselile pe care le-am facut.In fata ta,i-mi cer scuze dar,ceea ce am scris,ramine scris iar,cei care au trebuit sa inteleaga ce am vrut eu sa spun,cred ca au inteles deoarece,ma tot bombardeaza cu raspunsuri pt. copii mici.Inca o data,SCUZE.Promit sa fiu mai atent la gramatica,aici conteaza f.mult
                                              Eu personal nu am facut nici o referire la gramatica scrierii dvs, desi cateodata se pot face confuzii . Cineva cerea un sfat in legatura cu schimbarea unui lemn, eu am facut niste considerente pe marginea celor scrise pana atunci iar daca altcineva are alta parere este liber sa o expuna. Am dorit sa mutam discutiile pe argumente pentru a putea progresa cu totii. Eu nu stiu cine este Tigau si de asemenea nu am inteles discutiile referitoare la antrenorat pentru ca au niste dedesubturi pe care nu le cunosc. Si ca mine-s tare multi Am o "provocare" pentru dvs: Nu a-ti dori sa facem un topic referitor la lemne, fețe, adezivi, in care nestiutorii sa puna intrebari iar dumneavoastra sa ne impartasiti din experientza acumulata? Eu nici nu mai astept raspunsul, fiind convins de buna dvs credintza si deschid un nou topic
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de VISCO
                                                Postat în original de gheorghe tm
                                                Aici ai mare dreptate,a fost primul meu mesaj sau,raspuns pe acest forum dar,am promis ca am sa fiu mai atent la caligrafie.Acum,cind l-am recitit ,mi-am dat seama de grselile pe care le-am facut.In fata ta,i-mi cer scuze dar,ceea ce am scris,ramine scris iar,cei care au trebuit sa inteleaga ce am vrut eu sa spun,cred ca au inteles deoarece,ma tot bombardeaza cu raspunsuri pt. copii mici.Inca o data,SCUZE.Promit sa fiu mai atent la gramatica,aici conteaza f.mult
                                                Eu personal nu am facut nici o referire la gramatica scrierii dvs, desi cateodata se pot face confuzii . Cineva cerea un sfat in legatura cu schimbarea unui lemn, eu am facut niste considerente pe marginea celor scrise pana atunci iar daca altcineva are alta parere este liber sa o expuna. Am dorit sa mutam discutiile pe argumente pentru a putea progresa cu totii. Eu nu stiu cine este Tigau si de asemenea nu am inteles discutiile referitoare la antrenorat pentru ca au niste dedesubturi pe care nu le cunosc. Si ca mine-s tare multi Am o "provocare" pentru dvs: Nu a-ti dori sa facem un topic referitor la lemne, fețe, adezivi, in care nestiutorii sa puna intrebari iar dumneavoastra sa ne impartasiti din experientza acumulata? Eu nici nu mai astept raspunsul, fiind convins de buna dvs credintza si deschid un nou topic
                                                subscriu si eu la aceasta idee! Tocmai in acest sens am si sters topicul in care am facut referiri la gramatica d-lui Gheorghe, si imi si cer scuze dansului pe aceasta cale....nu imi sta in fire sa fiu malitios, doar ca primul topic al dansului a fost cel care m-a instigat, ca sa zic asa, pt ca mi s-a parut ca a folosit un ton destul de agresiv, chiar in postul in care iti explica diferentele intre lemnele uscate si cele mai noi...

                                                cat despre cine este dl. Tigau, pot sa te lamuresc eu: este patronul echipei de tenis de masă ACTT București, cea mai buna din tara in momentul de fata, din care fac parte jucatori precum Cazacu, Ionascu, Seni, Olteanu, etc. Nu sustin nici ca este meritul lui, nici ca nu, probabil ca ceea ce a facut este sa investeasca mai mult decat alte cluburi si a reusit asa sa ii stranga la echipa pe cei mai buni jucatori din tara...Exista fel si fel de discutii daca ii lasa sa plece de sub contract pe unii sau pe altii, dar astea nu sunt eu in masura sa analizez, ci poate altii care sunt mai in tema cu fenomenul. Nu am nici o legatura cu dansul sau cu antrenorii de acolo, si chiar ma surprinde ca dl. Gheorghe are impresia ca as avea vreo astfel de relatie...

                                                in fine, are mai putina importanta asta, sper doar ca am depasit acest moment si ca ne vom concentra asupra tenisului...

                                                ms

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Multumesc pentru precizari !
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X