Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Frienship 729 Faster tensor sau nu?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Frienship 729 Faster tensor sau nu?

    Fetele Frienship 729 Faster sunt fete cu burete tensor??? ca am adeziv pe baza de apa si inainte sapun adeziv pe ele sa stiu daca e bine ce fac. ????

  • #2
    Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

    Poti lipi fara nici o problema cu adeziv pe baza de apa. Fetele care le ai tu pot fi lipite si cu speed glue, pentru ca nu sunt tensor. In general cu lipiciul pe baza de apa poti lipi orice fata. Doar la lipiciul pe baza de solventi organici exista riscul de a deteriora fetele care sunt Tensor.

    Comentariu


    • #3
      Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

      ok multumesc..... insa mai am o problema..... cand intind adezivul (pe baza de apa "Tulpe") intind jumatate de fata dupa care cand ajung in partea ceallalta si cand revin unde am dat deja cu adeziv ca sa fac sa fie uniform , face niste bilute (cred ca deja in partea aceea sa usact ) si inrebarea mea e cum sa fac sa fie unuform peste tot? sa nu arate urat? SI cat trebuie presat ca sa nu intind prea tare fata?

      Comentariu


      • #4
        Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

        Dai foarte subtire si nu te misti repede. Probabil este un adeziv care se usuca mai rapid.
        Propunerea mea, este sa incepi de la centru cu miscari rotative rapide, din ce in ce mai largi. Apoi, poti sa dai cateva pensule in lung si gata.
        Cel mai mare dusman al lui "bine", este "mai bine".
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

          ok multumesc

          Comentariu


          • #6
            Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

            Postat în original de sorymtllc
            ok multumesc
            Spune-mi te rog, daca ai dezlipit vreodata fetele lipite cu Tulpe VOC? Se dezlipeste usor? Eu am citit pe un forum strain si cei de acolo spuneau ca lipeste f puternic, existand pericolul exfolierii furnirului in caz ca nu este lacuit in prealabil...

            Comentariu


            • #7
              Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

              abea am lipit fetele si nu stiu daca lemnul era lacuit sau nu .... sper sa nu se deterioreze.....
              apropo am lipit fetele :
              729 faster german sponge 2.2 cu adeziv pe baza de apa pe lemn BTY Balsa Carbo X5 si nu stiu dar ceva nu e in regula. Mingea nu este aruncata de soft, o absoarbe si o lipeste de soft avand o viteza mai mica ca la o paleta def. ..... de ce? (cred ca de la adeziv)

              Comentariu


              • #8
                Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

                Salut fetele 729 fast sunt fete lipicioase si au spin foarte bun dar la inceput nu sar mult ptr. ca se lipesc de fata eu zic sa dai cu ele si dupa 10 antrenamente se va rezolva problema ta sa fii sigur de asta,bafta

                Comentariu


                • #9
                  Re: Frienship 729 Faster tensor sau nu?

                  mersi...am observat ca incet incet sare mai tare ...!

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X