Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne,fețe,adezivi. Intreaba curiosii raspund cunoscatorii!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemne,fețe, adezivi..

    Daca a cumparat cineva recent de la Dandoy sa ma lamureasca si pe mine daca VAT-ul ala se plateste dupa 1 ianuarie 2007! Uitandu-ma la lemnele de la ANDRO mi s-au parut sspect de ieftine, cand am observat ca mai nou preturile sunt fara VAT. O fi TVA-ul belgian?
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • La dandoy decand cu aderarea se plateste si VAT.Ca sa vezi exact cat tre sa platesti le pui in cos si itzi scrie acolo totalul + inca o taxa daca e cazul , depinde de ce comanzi,dar VAT platesti sigur.

      Comentariu


      • In legatura cu gradele de la fețe... astept si alte versiuni.Nu cred ca duritatea unor fețe se masoara in grade... bine ca nu se masoara in radiani )))) Sigur are alta semnificatie faza cu gradele insa totusi e un sambure de adevar aici ca cele cu grade mici gen 30* sunt mai moi la atingere , simtzi cum intra mingea-n fața.Astept raspunsurile voastre.

        Comentariu


        • Re: lemne,fețe, adezivi..

          Postat în original de laky
          Daca a cumparat cineva recent de la Dandoy sa ma lamureasca si pe mine daca VAT-ul ala se plateste dupa 1 ianuarie 2007! Uitandu-ma la lemnele de la ANDRO mi s-au parut sspect de ieftine, cand am observat ca mai nou preturile sunt fara VAT. O fi TVA-ul belgian?
          eu l-am platit ... s-o fi scos intre timp ?
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • se plateste VAT direct la vanzator daca iei de oriunde din Europa de la 1 ian, verificat si paraverificat

            Comentariu


            • Cum am zis si mai sus.VAT platesti sigur.

              Comentariu


              • Referitor la duritatea fețelor : grade Shore

                http://forum.oneofakindtrading.com.au/v ... php?p=1065http://www.materials.co.uk/rubber.htm

                Comentariu


                • lemne,fețe adezivi..

                  A incercat cineva TACKIFIRE C cu speedglue? o zi.As dori sa stiu in ce masura se schimba viteza si controlul dupa o astfel de lipeala.
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • Azi am incercat sa lacuiesc lemnul cu fixativ de par ca sa il sigilez. Merge excelent deci nu e chiar un mit. Recomand Wella .Atentie , nu exagerati ca nu mai stau lipite fetele de lemn dupa aia !
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • ... am un t.b spirit si se deslipesc cam greu fețele dupa el,trebuie cumva lacuit? .....si cu ce anume?
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • Cu cit se lipesc mai bine, creste controlul iar dak dai lac mult fețele nu se mai lipesc cu asa aderenta si pierzi din calitatea paletei , dar daca se exfoliaza statul superior al paletei atunci ar fi mai bine sa-i aplici un stat subtire de lac . Din cite stiu eu Spiritul are o suprafata exterioara buna , fina si nu am vazut sa se exfolieze vreunul .
                        Eu am vazut cum zburau fețele de pe Kreanga carbon , cel care e "imbracat " cu un stat de carbon la exterior si practic suprafata de lipire e foarte pretentioasa si in combinatie cu un lipit prost nu te tine nici 2-3 seturi , se dezlipec singurele.

                        Sfatul meu e sa-l lasi asa si sa ai mai multa grija la dezlipit , dak era mai bine lacuit , le lacuiau cei care le produc , e adevarat , il poti pastra mai bine , dar nu asta e scopul tau , Tu vrei sa fie mai bun decit ce ai avut pina acum deci " bine " lacuit te va ajuta mai putin .
                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                        Fete de palete tenis de masa
                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X