Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CALENDARUL COMPETITIONAL 2007

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    da

    Daca te referi la "Master" in loc de "Masters" sau "putin" in loc de "putine",
    sunt greseli de scriere, ce mai apar, in graba ; eu vorbeam de greseli de inteles.
    "-" semnifica "in loc de"
    Mesajul era in primul rand despre sistemul ce va fi adoptat, nu despre greseli.
    In me the WishMaster
    Blade : 729
    FH : Donic Coppa
    BH : Donic Coppa

    Comentariu


    • #27
      Re: da

      Postat în original de Laurentiu
      Daca te referi la "Master" in loc de "Masters" sau "putin" in loc de "putine",
      sunt greseli de scriere, ce mai apar, in graba ; eu vorbeam de greseli de inteles.
      "-" semnifica "in loc de"
      Mesajul era in primul rand despre sistemul ce va fi adoptat, nu despre greseli.
      Eu ma refeream ca acele denumiri nu sunt romanesti deci daca o denumire ca `final` nu e buna dupa dex nu stiu cum ar fi bune dupa acelasi dex denumirile pe care le-ai propus tu.

      Comentariu


      • #28
        Citatul din DEX se referea doar la cuvantul "final", pentru ca tu propuneai numele "finale". Numele propuse de mine sunt evident din alta limba, sunt nume proprii, se iau ca atare, nu am intentia sa le traduc. (si ca sa nu crezi ca am ceva personal cu tine, crezi ca "?AL?NGER" era indicat ? sau poate un "?LEM" ? care cuvinte sunt din DEX)
        In fine, precum ziceam, important e ceea ce rezulta dintr-o discutie ; sper sa ne oprim aici cu limba romana si sa continuam cu tenisul.
        In me the WishMaster
        Blade : 729
        FH : Donic Coppa
        BH : Donic Coppa

        Comentariu


        • #29
          Cam asta e desfasuratorul turneelor pe anul acesta cu precizarea ca pentru medie se vor calcula 5 turnee A (si A+) si 3 turnee B, dar punctajele se aduna pana in momentul in care jucatorul are numarul necesar de meciuri calcularii mediei.

          A1 Tamaseu (jud. Bihor) 3 feb
          -persoana de contact: Varodi Tibor tel:0747278743

          A2 Bistrița 17feb
          -persoana de contact: Apian Florin tel:0745590519

          A3 București 3 mar
          -persoana de contact: Mircea Valentin tel:0722468288

          A4 Suceava 24 mar
          -persoana de contact: Acsinia Catalin tel:0726736064

          A5 Reghin 14 apr
          -persoana de contact: Kantor Imre-Zoltan tel: 0741908006

          A6 Adjud 28 apr
          -persoana de contact: Vlase Dorin Ciprian tel:0745351407

          A7 Cluj 12 mai
          -persoana de contact: Bacotiu Ciprian tel:740665821

          A+1 Cupa Romaniei Miercurea Ciuc 26 mai
          -persoana de contact: Farkas Lorant tel:0745595253

          A8 Oradea 9 iun
          -persoana de contact: Iacob Claudiu tel:0723605965

          A9 Brașov 23 iun
          -persoana de contact:Tecuschi Dan tel:0743119437

          A10 București 7 iul
          -persoana de contact: Bodeanu Dan tel:745340668

          A11 Alesd 4 aug
          -persoana de contact: Lele Mihai tel:0741645156

          A12 Turnu Severin 8 sep
          -persoana de contact: Boescu Constantin tel:0720727305

          B Campionatul judetean de simplu 22 sep
          -persoana de contact: organizatorii locali din fiecare localitate

          A+2 Campionatul national de simplu Bistrița 13 oct
          -persoana de contact: Nistor Dorel tel: 0740511665

          A13 Miercurea Ciuc 27 oct
          -persoana de contact: Farkas Lorant tel:0745595253

          AD si AE campionatul national pe echipe si dublu Reghin 10 noe
          -persoana de contact: Leorda Dan tel:

          A14 nealocat 24 noe
          -persoana de contact:

          A+3 Turneul final București 8 dec
          -persoana de contact: Dascalitei Mihai tel:0723218113


          Turneele B (in afara campionatului judetean) se pot face in orice moment, la latitudinea organizatorilor locali.


          A+1 Cupa Romaniei: se organizeaza la Miercurea Ciuc in data de 26 mai
          -persoana de contact: Farkas Lorant tel:0745595253
          -au drept de participare:
          -castigatorii tuturor turneelor A si B desfasurate pana atunci
          -organizatorii turneelor A si B (chiar si ale celor nedesfasurate inca)
          -primii 30 de participanti din circuit dupa punctaj
          -cel mai bun jucator din judete cu minim 4 jucatori daca nici un jucator nu intruneste conditiile de mai sus
          -organizatorul local poate inscrie 4 participanti din judetul respectiv pe langa cei calificati.

          A+2 Campionatul national: se organizeaza la Bistrița in data de 13 oct.
          -persoana de contact: Nistor Dorel tel: 0740511665
          -au drept de participare:
          -castigatorii tuturor turneelor A si B desfasurate pana atunci
          -organizatorii turneelor A si B (chiar si ale celor nedesfasurate inca)
          -primii 50 de participanti din circuit dupa punctaj
          -cel mai bun jucator din judete cu minim 4 jucatori daca nici un jucator nu intruneste conditiile de mai sus
          -organizatorul local poate inscrie 6 participanti din judetul respectiv pe langa cei calificati.

          A+3 Turneul final: se organizeaza la București in data de 8 dec.
          Persoana de contact: Dascalitei Mihai tel:0723218113
          -au drept de participare:
          -castigatorii tuturor turneelor A desfasurate
          -organizatorii turneelor A
          -primii 20 de participanti din circuit dupa punctaj
          -cel mai bun jucator din judete cu minim 8 jucatori daca nici un jucator nu intruneste conditiile de mai sus
          -organizatorul local poate inscrie 2 participanti din judetul respectiv pe langa cei calificati.


          Cam asta e un calendar aproape definitiv, nelamuririle si comentariile va rog sa le exprimati cat mai repede.

          Comentariu


          • #30
            ....e ok dar,nu stiu daca se pot organiza turneele A+1,A+2 SI A+3 numai intr o singura zi!!! se pare ca se vor aduna pe putin 50 de participanti....
            ...apropo se mai tine cont de clasamentul din 06 sau pe 07 trebe sa faci iar 5 turnee A si 3 B -uri pt medie?
            TB ALC/05FX

            Comentariu


            • #31
              Turneele A+ eu zic ca se vor putea organiza in o zi cu exceptia celui de la Miercurea Ciuc unde vom gasi noi o solutie. Clasamentul de anul trecut nu mai conteaza pentru anul acesta doar la stabilirea capilor de serie pentru primele turnee de anul acesta.

              Comentariu


              • #32
                Revin iarasi cu aceeasi intrebare.
                Daca sunt legitimat si joc in Onoare pot si eu sa particip la aceste concursuri?
                butterfly Primorac Carbon Off +
                butterfly Brice Fx

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de georgecalcaianu
                  Revin iarasi cu aceeasi intrebare.
                  Daca sunt legitimat si joc in Onoare pot si eu sa particip la aceste concursuri?
                  Deocamdata nu dar s-ar putea sa facem o `divizie` separata pentru cei legitimati dar nu am observat ca ar fi prea multi doritori.

                  Comentariu


                  • #34
                    s-a ocupat si ultima pozitie pentru turnee A:

                    A14 Iași 24 noe
                    -persoana de contact: Gigi Ciobotaru tel:0743192192

                    Si cu acest turneu avem posibilitatea ca jucatorii din fiecare zona a tarii sa aibe turnee in apropiere (nu ma refer la turneele A+). Singurele zonele inca descoperite sunt malul marii, banatul si oltenia si rog pe oricine (patron de club de tenis, amator sau iubitor al acestui sport) din aceste zone care stie sau are posibilitatea de a organiza turnee sa ma contacteze pentru o eventuala organizare de turneu, mai ales ca inca se mai pot inscrie turnee A in circuit.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de filo
                      Postat în original de georgecalcaianu
                      Revin iarasi cu aceeasi intrebare.
                      Daca sunt legitimat si joc in Onoare pot si eu sa particip la aceste concursuri?
                      Deocamdata nu dar s-ar putea sa facem o `divizie` separata pentru cei legitimati dar nu am observat ca ar fi prea multi doritori.
                      Te rog sa ne explici refuzul tau permanent de a permite legitimatilor din diviziile inferioare accesul in aceste turnee.
                      Din punct de vedere al "calitatii de legitimat", participantii la campionatele Onoare si Calificari, sunt la fel ca si legitimatii din campionatele judetene (Iași, Harghita, Prahova, si pe unde inca mai pot exista), jucatori de duminica, din cei care prefera o distractie organizata unor intalniri intamplatoare gen "IDM" sau altundeva.
                      Din punct de vedere al valorii, categoria Onoare semana cu un turneu "B" ceva mai rasarit, iar Calificarile sunt la nivelul unui turneu A. Participarea catorva dintre ei la circuit poate aduce un plus de valoare si de vigoare.
                      Eu, unul, nu sunt de acord cu participarea celor care joaca sau au jucat curand in divizii, B, A Superliga sau Juniori I, care chiar cauta performanta si se antreneaza pentru ea. Pe acestia ii vom gasi printre jucatorii inregistrati in Site-ul paralel, cand va fi pus bine la punct... Toti ceilalti trebuie sa fie bine veniti.

                      Comentariu


                      • #36
                        Din punctul meu de vedere poate sa participe oricine dar nu am nevoie de contestatii dupa fiecare turneu cum am avut pana acum, eu chiar as propune ca legitimatii sa aibe drept de participare la turneele A acestea urmand sa-si schimbe denumirea in Open-uri si numai la turneele A+ sa le fie restrictionata participarea.

                        Eu imi doresc sa fie cat mai multi participanti ca deja am cam jucat cu majoritatea jucatorilor care au mai mult de 3-4 prezente in circuit, si bineinteles ca acesti jucatori vor ridica nivelul de joc dar pana la urma prefer sa se supuna la vot decat sa mi se reproseze ca i-am acceptat in circuit.

                        Comentariu


                        • #37
                          Pai nu cred ca a reprosat cineva la vreun turneu participarea cuiva din onoare sau calificari....

                          De la B in sus zic eu ca au fost probleme.....

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de elefantel_roz
                            Pai nu cred ca a reprosat cineva la vreun turneu participarea cuiva din onoare sau calificari....
                            De la B in sus zic eu ca au fost probleme.....
                            Ha ha, nu au zis ei nimic pe forum dar m-au sunat pe mine sau mi-au spus direct.............

                            Eu zic ca restrictionarea accesului legitimatilor doar la turneele A+ ar fi destul iar la celelalte sa aibe drept de participare oricine, chiar si cei din divizii, eventual ii punem sa joace cu handicap (-3 pentru onoare calificari etc, -5 pentru B si -7 pentru A) iar in clasament le facem o sectiune separata, si daca si atunci primesc reclamatii cu privire la legitimati ma arunc in: Cris, Tisa, Dâmbovița, sau cum se mai numesc raurile de pe unde mai avem turnee.

                            De fapt am sa fac un topic separat cu aceasta propunere.

                            Comentariu


                            • #39
                              pt filo....;m am mutat din adjud,asa ca te rog sa ma scoti de pe lista turneelor ca deja au inceput sa ma sune. o sa vb cu baietii sa vad daca vor mai oraganiza ceva in adjud...si eventual o sa anunte ei pe forum detaliile.bye
                              TB ALC/05FX

                              Comentariu


                              • #40
                                Ok.

                                Am sa rog pe cei din Adjud sa ma anunte daca mai vor sa organizeze turneul A sau nu pana cel tarziu pe sfarsitul lunii martie pentru a putea modifica din timp locul organizarii.

                                Comentariu


                                • #41
                                  am vb cu baietii si vor sa organizeze.
                                  TB ALC/05FX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Pt filo,
                                    Nu vorbesc la sigur acum insa
                                    Vreau sa particip la un concurs, ceea ce se numeste "sa fii lider" (mai multe detalii www.jar.ro) e vorba de un proiect (program) comunitar...si la ce altceva puteam sa ma gandesc?) TENIS DE MASA, nu pe bune acum, candva erau cam 100 de jucatori prin Pascaniu` asta jumate erau derbedei certati cu legea dar la masa de tenis, adevarati jucatori:P
                                    si daca se poate filo, prin septembrie un turneu A in Pascani?
                                    mai multe date voi avea dupa Pasti...
                                    Insa doar in mare, sa stiu daca are rost sa ma mai agit..
                                    loc avem o sala de sport buna, incap lejer 5-6 mese
                                    mese sunt:-"
                                    Iar cu trenul se poate ajunge mai de peste tot
                                    D09C - Mizutani ZLC - D09C

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Daca vreti sa organizati turnee A se poate inca dar anuntati-ma din timp si trebuie sa vorbim deci daca e ceva sigur nu strica sa ma sunati la 0723605965 ( nu am la disposzitie internet decat in week-end si in rest numai fugitiv)

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        la timisoara nu se organizeaza nici un turneu?

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de kordex
                                          la timisoara nu se organizeaza nici un turneu?
                                          poti sa organizezi tu daca vrei...........

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            care ar fi urmatorul turneu de amatori mai aproape de constanta ?
                                            suntem macar 4 care vrem sa participam... bucuresti, ploiesti, buzau, targoviste, galati, etc... ?

                                            cele bune!
                                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Mircea stai sa vedem cum ne iese "B"-ul asta si poate pe 22.09.2007 facem la Piatra Neamț un Turneu A, si daca nu-i pe 22 poate pe 28.09.2007.
                                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de marius
                                                Mircea stai sa vedem cum ne iese "B"-ul asta si poate pe 22.09.2007 facem la Piatra Neamț un Turneu A, si daca nu-i pe 22 poate pe 28.09.2007.
                                                Anuntati repede ca inca e liber 22 sept (sau 29). Eventual lasati un numar de telefon. Pana luni trebuie sa ne hotaram cum facem.

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X