Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vreau sa-mi schimb paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • vreau sa-mi schimb paleta

    salut,as vrea sa imi schimb paleta.Momentan am un lemn mazunov off+ pe care insa nu il stapanesc foarte bine.caut un lemn cu viteza buna si un control mult mai ridicat.Din discutiile de pe forum mi-am facut o impresie despre celelalte lemne si fete care ma interesau,insa azi am vazut si oferta celor de la donic.
    V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi si pareri despre urmatoarele lemne si fete:

    lemn:
    WALDNER DOTEC AR
    PERSSON DOTEC OFF

    fete:SONEX FORMULAR JP SOFT
    COPPA TAGORA
    BAXSTER D-25(pt.rever)

  • #2
    Rares. Daca nu te grabesti foarte tare, pot sa te pun in legatura cu niste jucatori care au Dotec AR si Dotec Waldner Carbon sa incerci aceste lemne. Ei au fețe Yasaka X-tend cu burete german dar cred ca poti sa-ti faci o ideie asupra controlului si vitezei lemnului. Ce zici, vrei?
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      visco,mersi pt ajutor.Sfatul pe care mi l-ai ieri la turneu m-a ajutat sa-mi fac o impresie despre cele 2 lemne.Sunt prea fragile.In principiu m-am hotarat.Am sa-mi iau un lemn Timo Boll Spirit.La fete inca mai am dubii.Probabil am sa-mi pastrez un sriver Fx pt FH.Ce zici de Tackifire C pt BH?

      Comentariu


      • #4
        Tackyfire C este excelent. Cu toate astea vreau sa-ti atrag atentia ca C-ul nu vine de la Chop ca la Tachiness. Are un control putin mai mic si o viteza putin mai mare decat Tackyfire D. Deci daca nu doresti viteza mare pe BH este mai bine sa optezi pt Tackifire D. Ambele sunt foarte aderente deci cand servesti taiat te ajuta foarte mult.
        Ma bucur ca ti-ai luat gandul de la Dotec AR.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de leordarares
            Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco
            Vedeti ca le cam amestecati. Tackifire are urmatoarele variante: C, SPECIAL, SPECIAL SOFT si mai nou DRIVE. iar TACKINESS exista in variantele C(chop) si D(drive). Sa nu ai surpriza ca vei comanda ceva si vei primi altceva!
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de laky
              Postat în original de leordarares
              Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco
              Vedeti ca le cam amestecati. Tackifire are urmatoarele variante: C, SPECIAL, SPECIAL SOFT si mai nou DRIVE. iar TACKINESS exista in variantele C(chop) si D(drive). Sa nu ai surpriza ca vei comanda ceva si vei primi altceva!
              Mersi pt avertizare.Stiu ca exista si Tackiness D dar eu am prescurtat Tackifire D(drive).
              Problema e ca nici pe Dandoy si nici in oferta celor de la Buzău nu am vazut aceasta fata.Aveti idee de unde se poate achizitiona cel mai sigur?

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de leordarares
                Postat în original de laky
                Postat în original de leordarares
                Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco
                Vedeti ca le cam amestecati. Tackifire are urmatoarele variante: C, SPECIAL, SPECIAL SOFT si mai nou DRIVE. iar TACKINESS exista in variantele C(chop) si D(drive). Sa nu ai surpriza ca vei comanda ceva si vei primi altceva!
                Mersi pt avertizare.Stiu ca exista si Tackiness D dar eu am prescurtat Tackifire D(drive).
                Problema e ca nici pe Dandoy si nici in oferta celor de la Buzău nu am vazut aceasta fata.Aveti idee de unde se poate achizitiona cel mai sigur?
                De pe Presports . nu am comandat de acolo eu dar citeste prin postarile lui VISCO detalii pt ca el a comandat de acolo.
                M. Maze FL
                FH:Roundell Soft 1.9
                BH: Tenergy 80 1.9

                Comentariu


                • #9
                  Nu le-a incurcat, Laky. Special si Special Soft nu erau in discutie iar D vine de la "Drive" la Tackyfire cat si la Tachiness. Numai C-ul de la Tackyfire nu vine de la Chop ca si la Tachiness. Hai ca nu-i asa de greu
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de leordarares
                    Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco
                    La concurs ai dat si cu Kong Ling Hui-ul meu care avea Tackyfire C pe FH si Tackifire D pe BH. In acel moment erai atent la lemn pentru ca-ti spusesem ca este asemanator cu Boll Spirit si nu ai fost prea incantat. Asta si din cauza ca eu nu relipesc fețele prea des.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de VISCO
                      Postat în original de leordarares
                      Ieri am incercat o fata Tackifire si mi-a placut foarte mult,insa nu stiam exact daca e C sau D.Am aflat acum ca era D si in principiu am sa optez pentru Tackifire D. Mersi inca o data,Visco
                      La concurs ai dat si cu Kong Ling Hui-ul meu care avea Tackyfire C pe FH si Tackifire D pe BH. In acel moment erai atent la lemn pentru ca-ti spusesem ca este asemanator cu Boll Spirit si nu ai fost prea incantat. Asta si din cauza ca eu nu relipesc fețele prea des.
                      inseamna ca am dat cu tackifire C pe fh si mi s-a parut ca sare mult mai incet decat sriverul Fx-ul meu.Cu Tackifire D am dat pe bh cu paleta lui bogdan si mi-a placut mult.Ideea e ca Modelul Drive de la Tackifire nu se gaseste decat pe Presports si nu as face comanda pt o singura fata.
                      daca stii pe cineva care are o fata tackifire Drive te rog sa ma anunti
                      mersi

                      Comentariu


                      • #12
                        Am o comanda pe teava pt. mine si Sfinxu. Inainte sa faca poc poti sa-mi spui daca vrei sa te alaturi la ea!
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de VISCO
                          Am o comanda pe teava pt. mine si Sfinxu. Inainte sa faca poc poti sa-mi spui daca vrei sa te alaturi la ea!
                          trece-ma pe lista cu o Tackifire Drive black/1,9.keep in touch!

                          Comentariu


                          • #14
                            Te-am notat.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X