Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, București - 16.12.2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    salut

    cum stati fratiilor cu turneu final?cred ca unii nu se gindesc ca se apropie sarbatorile de iarna si fixeaza o data la care nu prea convine nimenui,din auzite se tine pe 17 decembrie care e duminica iar luni e zi normal de lucru.avem citva km de parcursi inapoi.va rog sa va ginditi bine pe ce data vreti sa tineti si luati in considerare si luna ianuarie in care se poate tine turneu final atunci toate lumea e mai linistit si fara stres.sau pe 16 decembrie de ce nu se poate pe atunci hai ca mai mere,si pe duminica esti acasa.

    Comentariu


    • #27
      ....de ce nu se face turneul final la M-Ciuc, e o localitate accesibila pt multi!!
      TB ALC/05FX

      Comentariu


      • #28
        Re: salut

        Postat în original de NICOVALA CUGIR
        cum stati fratiilor cu turneu final?cred ca unii nu se gindesc ca se apropie sarbatorile de iarna si fixeaza o data la care nu prea convine nimenui,din auzite se tine pe 17 decembrie care e duminica iar luni e zi normal de lucru.avem citva km de parcursi inapoi.va rog sa va ginditi bine pe ce data vreti sa tineti si luati in considerare si luna ianuarie in care se poate tine turneu final atunci toate lumea e mai linistit si fara stres.sau pe 16 decembrie de ce nu se poate pe atunci hai ca mai mere,si pe duminica esti acasa.
        Eu am cei mai multi km de parcurs si nu m-am plans de distanta. Luna ianuarie va avea turnee in cadrul anului 2007 si nu vad de ce un turneu din 2006 sa il jucam in 2007, mai ales ca nu se stie ce vreme va fi in ianuarie si ne mai trezim ca nu-l putem face decat prin februarie. Si mie mi-ar conveni sa-l facem in Miercurea Ciuc din cauza distantei dar este totusi prea tarziu sa schimbam localitatea.

        Comentariu


        • #29
          Propun ca minim 2 jucatori din localitatile cu turnee A efectuate (din care nu exista nici un participant) sa aibe drept de participare la Turneul Final chiar si fara numarul de turnee necesare (a organizatorului principal si a celui mai bun jucator) mai ales ca trebuie sa hotaram cum si ce si unde organizam anul viitor.

          Va supun aceasta propunere avand in vedere ca sunt multe persoane care au ajutat foarte mult circuitul si speram sa o faca si la anul si in consecinta eu i-as invita la turneul final.

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de adytzu
            Mai oameni buni, iar ma bagati la inaintare fara rost?
            Da, e adevarat, am participat la 6 sau 7 turnee, nici nu mai stiu care, dar am facut-o pur si simplu de placere. Am mai fost o data cap de serie aiurea. Schimbati ceva in regulamentul asta ca e ceva prost in el.
            Eu nu am mai jucat de jumatate de an tenis, deci, consider ca prezenta mea la acest turneu final este fara rost.
            Rog organizatorii sa propuna pe altcineva. Parerea mea e ca trebuiau alesi cei 24 nu numai pe baza prezentelor la turnee ci si pe baza punctelor acumulate. Din punctul asta de vedere eu sunt undeva in partea de jos a clasamentului.
            Voi veni la turneu, dar nu ca sa particip ci ca sa-mi sustin prietenii.
            Adytzu are dreptate; turneul final trebuie sa fie un turneu puternic, in care sa joace cei mai buni participanti. De aceea am alcatuit o lista cu primii 24 participanti, in ordinea punctajului, care au minim 4 turnee jucate; astfel, ar putea participa aproape toti jucatorii importanti ai turneului, mai putin Nicu Bacardi si Iosif Luka, care au numai 3 prezente.
            Toti cei 24 participa cu sanse egale la titlul de campion Amatour Romania 2006, dar pentru titlul de ' Marele castigator al Trofeului AMATouR" punctajul se calculeaza in functie de numarul de turnee la care a participat. Am atasat un tabel al celor 24 participanti cu punctajele actuale recalculate. Pentru cei care doresc sa patrunda intre cei 24 dar nu au inca 4 prezente, se mai tin inca turnee B la care pot participa.
            Propun sa alegem ca data de concurs fie 23 decembrie, fie 30 decembrie, deoarece timpul de pregatire al turneului este scurt, iar noi inca nu ne-am hotarat asupra modului de disputare..

            Comentariu


            • #31
              Echipa care si-a propus organizarea turneului: Valentin Rozescu, Valentin Mircea, Mihai Dascalitei si Dan Bodeanu. Avem o oferta de sponsorizare (deocamdata), conditii bune de desfasurare la sala STIROM si cele mai bune intentii.
              Rugam posibilii participanti sa aleaga una, doua sau toate 3 date la care pot fi prezenti: duminica 17 dec, sambata 23 dec sau sambata 30 dec.
              In functie de data hotarata vom pregati cele necesare.

              Comentariu


              • #32
                Un mic comentariu asa avea.Au fost avansate aici niste date ca posibile pentru organizare cel putin nepotrivite.Io nu cred ca vor merge multi de departe de București in zilele de 23 sau 30 decembrie.Si is destul de multi intre cei 24 de la distante mari de București(peste 10).Pun shi io o intrebare:cati din cei din București ar fi venit la un turneu final care s-ar fi desfasurat la Cluj in zilele de 23 sau 30 decembrie?
                Eu cred ca tebuia discutat mai din timp acest lucru
                Primorac Carbon
                FH Dignics 09C
                BH JOOLA MAXX

                Comentariu


                • #33
                  Eu zic ca 17 e cea mai buna data pe care o avem la dispozitie datorita participarii maxime. Eu mai propun ca pe langa acesti jucatori (din lista lui Dan2), din localitatile cu turneu A sa fie invitati 2 persoane (ma refer aici la Reghin si Miercurea Ciuc + inca un jucator din Suceava) si eventual 1 jucator din localitatile in care nu au avut loc turnee A dar cu destui jucatori in circuit (daca nu au jucator calificat) si aici cred ca ar putea fi vorba de Zalău, Alesd, Targu Mureș si Patra Neamț.

                  Modalitatea de desfasurare a turneului va fi cea folosita la turneele A si care a dat pana acum cele mai multe satisfactii. Nu are rost acum sa modificam sistemul de joc.

                  Comentariu


                  • #34
                    Cred ca orice data este nepotrivita pentru toata lumea. Daca despre acest turneu se discuta acum o luna, poate ca era deja realizat.
                    Trebuie sa ne organizam insa de azi si sa alegem cea mai convenabila data, la care vor putea veni cat mai multi, sau sa nu-l mai organizam niciodata. Toti ne dorim, insa acest turneu. In fond, este vorba de maximum 6 ore de concurs, petrecute intre prieteni, inainte de sarbatorile de iarna.
                    In privinta distantei, trebuie sa te gandesti ca Bucurestenii au colindat un an intreg traversand tara, catre Suceava, Oradea, Cluj, fara sa faca nici un comenatriu, in timp ce unii clujeni au facut cate o mica excursie catre Oradea si Bistrița. Trebuie sa multumim Lui Kati Acsinia, care a participat la toate turneele A, D-lui Dinu care nu a lipsit decat la un turneu A la Bistrița, dar care a participat la un turneu B tot acolo si lui Mihai Dascalitei, care, deasemenea, a fost la aproape toate turneele.
                    In privinta locului de participare, fie ca te deplasezi la Miercurea Ciuc, fie la București, tot o deplasare lunga este, dar conditiile oferite de sala sunt la nivel profesionist.
                    Luati in calcul o deplasare de vineri dupa-amiaza, pana sambata noaptea si spuneti sotiilor sau prietenelor ca mergeti sa aranjati cadourile cu Mos Craciun ...
                    Rugam pe cei 24 de colegi din tabelul de mai sus, precum si pe cei ce cred ca se pot inscrie printre participanti sa anunte zilele care sunt disponibile, le vom studia si vom alege o zi convenabila celor mai multi.
                    Cat mai repede.

                    Comentariu


                    • #35
                      De la Oradea aveti 3 voturi pentru 17.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de filo
                        Eu zic ca 17 e cea mai buna data pe care o avem la dispozitie datorita participarii maxime. Eu mai propun ca pe langa acesti jucatori (din lista lui Dan2), din localitatile cu turneu A sa fie invitati 2 persoane (ma refer aici la Reghin si Miercurea Ciuc + inca un jucator din Suceava) si eventual 1 jucator din localitatile in care nu au avut loc turnee A dar cu destui jucatori in circuit (daca nu au jucator calificat) si aici cred ca ar putea fi vorba de Zalău, Alesd, Targu Mureș si Patra Neamț.
                        Modalitatea de desfasurare a turneului va fi cea folosita la turneele A si care a dat pana acum cele mai multe satisfactii. Nu are rost acum sa modificam sistemul de joc.

                        Organizatorii pot oferi cate un Wild Card (dupa ce primesc confirmarile de participare) pentru completarea locurilor disponibile pana la 24.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de tycutz
                          Un mic comentariu asa avea.Au fost avansate aici niste date ca posibile pentru organizare cel putin nepotrivite.Io nu cred ca vor merge multi de departe de București in zilele de 23 sau 30 decembrie.Si is destul de multi intre cei 24 de la distante mari de București(peste 10).Pun shi io o intrebare:cati din cei din București ar fi venit la un turneu final care s-ar fi desfasurat la Cluj in zilele de 23 sau 30 decembrie?
                          Eu cred ca tebuia discutat mai din timp acest lucru
                          Numeste tu ziua (sau zilele )in care poti participa

                          Comentariu


                          • #38
                            Exista o problema neluata in calcul la stabilirea numarului de participari la turnee in sensul ca participarea la turneul AE si AD nu a fost luata in calcul, acesta fiind un turneu in cadrul circuitului se socoteste ca participare dar fara punctaj.

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Dan2
                              Postat în original de filo
                              Eu zic ca 17 e cea mai buna data pe care o avem la dispozitie datorita participarii maxime. Eu mai propun ca pe langa acesti jucatori (din lista lui Dan2), din localitatile cu turneu A sa fie invitati 2 persoane (ma refer aici la Reghin si Miercurea Ciuc + inca un jucator din Suceava) si eventual 1 jucator din localitatile in care nu au avut loc turnee A dar cu destui jucatori in circuit (daca nu au jucator calificat) si aici cred ca ar putea fi vorba de Zalău, Alesd, Targu Mureș si Patra Neamț.
                              Modalitatea de desfasurare a turneului va fi cea folosita la turneele A si care a dat pana acum cele mai multe satisfactii. Nu are rost acum sa modificam sistemul de joc.
                              Organizatorii pot oferi cate un Wild Card (dupa ce primesc confirmarile de participare) pentru completarea locurilor disponibile pana la 24.
                              Cum gandesti sa faci cu wild-card-urile? Pentru mine e ok atat timp cat sunt acordate dupa criterii logice si care sa nu lase loc la interpretari, sa nu avem reprosuri de la cei care ar fi dorit sa participe si nu pot.
                              Eu cred ca conditiile enuntate de mine sunt corecte si neatacabile.

                              Comentariu


                              • #40
                                Pai, primul criteriu ar fi cel pe care l-ai enuntat si tu intr-un post anterior, si sustinut de toti organizatorii de pana acum: Organizatorul are dreptul sa-si impuna conditiile de organizare, atat timp cat sunt echilibrate si coerente.
                                Al doilea ar fi criteriul valorii si al treilea criteriul repartitiei teritoriale. Cam acelasi lucru recomanzi si tu...
                                Ma astept ca din cei 24 sa nu participe 4-6 persoane, sa zicem ca putem invita pe primii 2 in ordinea valorii si alti 2-4 pe criterii geografice, dar tot tinand cont de valoare. Numirea lor trebuie sa se faca insa de catre organizatori si dupa discutii private si nu pe site.
                                Daca vor fi contestatari, ceea ce nu cred, le recomandam ca anul viitor sa joace mai bine ca sa fie in fata, sau sa devina organizatori, fara bani si cu timp pierdut, pentru a-si impune conditiile (echilibrate si coerente).

                                Comentariu


                                • #41
                                  23 si 30 sunt niste date aproape imposibile pentru majoritatea jucatorilor......prea apropiate de niste evenimente destul de importante.....
                                  17 pare a fi o data mult mai buna.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Eu nu mai inteleg nimic...pana la urma pe ce criterii se participa la acest turneu ?

                                    1. regulamentul in forma initiala nu era bun....erau prea putini participanti care indeplineau toate conditiile...s-a renuntat la idee
                                    2. s-a ajuns la cel putin 5 turnee...dupa care la 4....indiferent ca sunt A sau B.....
                                    3. acum mai nou lista participantilor nu se completeaza cu ceilalti jucatori din Amatour ci cu wild-carduri.....
                                    4. Pana la urma de ce mai exista clasament...de ce am mai creat si agreat (pe alocuri....pe ici pe colo dar nu in punctele esentiale) un regulament ? La urma urmei, eu si alti jucatori ca mine ce alta vina avem in afara de faptul ca jucam mai slab si ca indeplinim conditiile pentru participare la turneul final ? Ar fi o sansa si pentru noi sa jucam cu alti jucatori mai buni....ba chiar foarte buni....

                                    La urma urmei...stim si noi cine sunt cei mai buni jucatori din toate localitatile...hai sa nu ne mai complicam cu clasamente, conditii de participare si alte prostii....si sa-i chemam direct pe acestia....si vin cu placere sa ma uit ca o sa fie cu siguranta meciuri frumoase...dar nu ii spuneti Turneul Final AMATour.....ca numai asta nu o sa fie.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Da... greu...
                                      Eu m-am retras din aceste discutii dar in continuare astept o data care sa convina la toti care sa fie comunicata si dupa aceea eu va pot spune daca se poate tine la data respectiva si ce sala am gasit .
                                      In continuare sprijin cu tot ce pot acesta ultima competitie si ca ajutor pot conta si pe Mihai Dascalitei ( DMS), Bodeanu Dan ( DAN2), si Claudiu Iacob ( FILO)
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        ....pe 17 e ok!! de la ADJUD vor fi prezenti la turneul final :


                                        (at)VLASE DORIN CIPRIAN
                                        (at)IORDACHI ADRIAN
                                        (at)GRAMA VICTOR-daca e posibil un al 3-lea participant!!(avand 4 turnee)

                                        ...si cred ca ar fi corect ca cei care vin,sa posteze pe forum prezenta lor.
                                        TB ALC/05FX

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de elefantel_roz
                                          Eu nu mai inteleg nimic...pana la urma pe ce criterii se participa la acest turneu ?
                                          1. regulamentul in forma initiala nu era bun....erau prea putini participanti care indeplineau toate conditiile...s-a renuntat la idee
                                          2. s-a ajuns la cel putin 5 turnee...dupa care la 4....indiferent ca sunt A sau B.....
                                          3. acum mai nou lista participantilor nu se completeaza cu ceilalti jucatori din Amatour ci cu wild-carduri.....
                                          4. Pana la urma de ce mai exista clasament...de ce am mai creat si agreat (pe alocuri....pe ici pe colo dar nu in punctele esentiale) un regulament ? La urma urmei, eu si alti jucatori ca mine ce alta vina avem in afara de faptul ca jucam mai slab si ca indeplinim conditiile pentru participare la turneul final ? Ar fi o sansa si pentru noi sa jucam cu alti jucatori mai buni....ba chiar foarte buni....
                                          La urma urmei...stim si noi cine sunt cei mai buni jucatori din toate localitatile...hai sa nu ne mai complicam cu clasamente, conditii de participare si alte prostii....si sa-i chemam direct pe acestia....si vin cu placere sa ma uit ca o sa fie cu siguranta meciuri frumoase...dar nu ii spuneti Turneul Final AMATour.....ca numai asta nu o sa fie.
                                          Eu tot citesc ce scrii si tot nu inteleg care e problema ta.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Raspunsul l-am formulat sub forma de mesaj privat....

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Sper sa mai scrieti shi pe forum care o sa fie lista finala pana la urma de participare.Sa nu va obisnuiti cu mesajele private shi sa uitati de lista cu participantii, ca din cate vad sunt cateva nelamuriri.
                                              Primorac Carbon
                                              FH Dignics 09C
                                              BH JOOLA MAXX

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Am sa va rog FARA MESAJE PRIVATE !!!!! cine are ceva de spus sa o spuna public.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Participarea la Turneul final+ Data turneului

                                                  Inca nu stiu lista exacta cu jucatorii cu drept de participare (aceasta o va publica Dan2) dar in principiu toti jucatorii care au 6 turnee jucate in cadrul circuitului sunt calificati pentru turneul final indiferent de numarul total de jucatori sau clasarea jucatorului, deci faceti-va bagajele.

                                                  Pe laga acestia vom mai da drept de participare cu titlu de invitatie organizatorilor turneelor A si B din tara (unul pe localitate)+a celui mai bun jucator sau cu cele mai multe prezente, iar din localitatile cu multi jucatori se admite un singur participant astfel:

                                                  -din Oradea, Adjud, Cluj, București avem calificati direct deci nu este cazul
                                                  -din Alesd (localitate cu turneu B) sunt invitati: organizatorul Lele Mihai si Cipou Radu.
                                                  -din Miercurea Ciuc sunt invitati: organizatorul Farkas Lorant si Pui Daniel
                                                  -din Suceava pe langa Acsinia Catalin care e calificat deja e invitat si Anton Florin (urmatorul jucator cu multe prezente)
                                                  -din Reghin sunt invitati Kantor Imre si Nagy Endre
                                                  -din Bistrița pe langa Apian Florin este invitati si Nistor Dorel (organizatorul turneului A)
                                                  -din Piatra Neamț este invitat Opincaru Marius sau Bacardi Nicu (nu ma puneti pe mine sa aleg pentru ca sunteti cam egali in criterii: Bacardi e mai sus in clasament dar Opincaru are mai multe participari), daca nu va intelegeti faceti un meci de departajare.
                                                  -din Zalău este invitat Luka Iosif

                                                  Pe laga acestia avem invitati speciali persoane care au ajutat circuitul chiar daca nu au participat la circuit :Razvan Crisan, Rozescu Valentin si campioana noastra Otilia Badescu.

                                                  Invitam pe acesta cale pe toti cei care doresc sa ne fie alaturi: toti membri forumului, toti participanti in circuit sau cei care doresc sa intre in circuit dar mai ales a celor ce vor sa organizeze turnee in circuit, pe toti jucatorii legitimati care au fost aproape de circuit si pe orce iubitor de tenis de masă. In functie de posibilitatile organizatorice de timp si de numarul de mese toti cei prezenti vor avea posibilitatea sa-si etaleze talentele in sau in afara turneului final.

                                                  Exista posibilitatea incerta totusi in acest moment ca turneul sa se desfasoare in data de 16 (sambata) dar maine vom sti mai sigur si vom anunta in momentul in care vom sti cu siguranta.


                                                  Multumesc pe acesta cale tuturor organizatorilor, jucatorilor dar mai cu seama sotiilor si prietenelor noastre cu certitudinea ca fara toti acestia ne-am fi plictisit in fata televizorului....................

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    De la Adjud vor participa Vlase Dorin- direct calificat si Iordachi Adrian -sau Grama Victor in caltate de invitat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X