Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere de eliminare a fe?elor neaprobate ITTF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

    DECI.... daca el este D-nul ENCIU DIN LINCK-UL ASTA :

    ... MA CAM INDOIESC CA ESTE CEL MAI BUN APARATOR DIN AMATOUR
    ... SI EU JOC CU IARBA, INSA FOLOSESC SOFTUL MULT MAI MULT DECAT RESTUL APARATORILOR DIN AMATOUR PRIN SIMPLUL FAPT CA EU SCHIMB PALETA IN MANA FOARTE DES.......
    ... NU VAD REVERUL ALA ' RAU AL D-LUI ENCIU IN MECIURILE SALE DE UNDE MA GANDESC CA TOPSPINUL MEU PE FORHEND PUTINI IL EGALEAZA { POATE} .....DAR AM SI REVER BUN .
    ...POATE CA ESTE BINE CLASAT CA JOACA DE CEVA ANI IN ACEST TURNEU AMATOUR, CA PE MINE UNU ))) NU MA SPERIE CHIAR DELOC ; EU NU STIU SA PIERD LA APARATORI .
    * nu vreau sa se inteleaga ca ma laud , ci doar ca sunt aparatori cu atuuri mai bune .
    *LIVIU DASOVEANU ma numesc , nu sunt o vedeta ci un simplu amaturist care mai vine din an in pasti la cate un concurs , insa cine joaca impotriva mea, sigur ma tine minte si cand spun asta ma refer la nume mari.........
    respect '

    Comentariu


    • #52
      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

      Te stiu foarte bine, si stiu ca ai facut tenis si deasemenea ai valoare! Eu ma refeream ca da topspin cu reverul cand joaca cu soft pe rever(de distractie sau cand mai schimba paleta in mana) el joaca cu super anti pe rever in concurs. Cat despre cat de bun e Enciu, cat de bun esti tu...o sa vedem la primul meci dintre voi, intre timp mai sunt jucatori din top care iti vor spune cat si de ce e valoros Enciu.
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #53
        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

        Stai, cum era aia? "D-zeu sa te ierte" parca... :P
        --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
        --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

        Comentariu


        • #54
          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

          Postat în original de fake
          Va salut domnilor
          Am si eu o intrebare care se adreseaza jucatorilor care sunt impotriva ierbii,invocand motivul ca diminueaza spectacolul unui schimb de mingii.
          Domnilor credeti ca dv sunteti in stare sa faceti o minge spectaculoasa cu alt jucator fara sa utilizeze aceste chestii magice numite iarba?
          Sincer raspunsul este nu,fiindca e clar ca toti acesti jucatori care se plang de materiale de fapt se plang de jocul lor slab si lipsit de antrenament.
          L-ati auzit vreodata pe Ciobanu Alex,Cristi Rusu,Trifu Bogdan,..etc sa se planga de materiale?
          Cu tot respectul,singura solutie este sa va antrenati mai mult si nu mai da-ti vina pe paleta adversarului.
          De la fete neaprobate ITTF ati ajuns la valoarea lui Enciu si a altor aparatori din Amatur, btw eu zic ca cel mai bun pe iarba e Rares .
          Il sustin pe Daniel alias "fake" pentru tot ceea ce a relatat mai sus, daca te antrenezi si inveti sa joci contra aparatorilor i bati cu orice linoleu (aprobat, neaprobat) au ei.
          Merry Christmas
          Fan Zendong Super ALC - FL
          FH: Dignics 09C
          BH: Tibhar K3

          Comentariu


          • #55
            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

            Rares are iarba? No, daca stiam jucam altfel cu el
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #56
              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

              Postat în original de FlorinBN
              Rares are iarba? No, daca stiam jucam altfel cu el
              Blade:O chinezarie
              FH:TG2 (No 19)
              BH:Super Anti

              Comentariu


              • #57
                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                Postat în original de FlorinBN
                Rares are iarba? No, daca stiam jucam altfel cu el
                BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                Comentariu


                • #58
                  Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                  Postat în original de FlorinBN
                  Rares are iarba? No, daca stiam jucam altfel cu el
                  Pacat ca nu ai stiut , trebuia sa i controlezi paleta la inceputul partidei.
                  Fan Zendong Super ALC - FL
                  FH: Dignics 09C
                  BH: Tibhar K3

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                    ce atata antrenament, strategie de joc si alte lucruri care complica... forta bruta si topspinuri criminale...asta inseamna tenis de masă
                    in consecinta, decat sa va complicati cu liste cu ierburi permise, interzise, tratate sau manarite in fel si chip (cu totii stim ca ierbarii stau zi si noapte si mai rup un pin, mai dau cu superglue pe altul, mai baga la ultraviolete, cuptorul cu microunde, cate si mai cate nebunii ca sa aiba mereu un avantaj cat de mic) cel mai bine e sa nu mai fie permisi jucatorii cu iarba in turnee. in felul asta scapati de o mare nemultumire si puteti sa dati topspin cu ochii inchisi.

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                      Eu propun interzicerea servelor cu efect ,cat si a loviturilor imprevizibile,astfel sa iasa spectacol
                      BLADE :Yasaka Balsa +
                      FH : Tenergy 64 2.1
                      BH : Hallmark Phoenix 0X

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                        eu propun anularea punctelor facute de adversar prin net, cant s.a.m.d
                        BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                        FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                        BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                        jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                          Postat în original de fake
                          Eu propun interzicerea servelor cu efect ,cat si a loviturilor imprevizibile,astfel sa iasa spectacol
                          Dreptacii să joace numai cu dreptaci iar stângacii numai cu stângaci, fete cu fete...?.a.m.d.!
                          TuRama II

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                            eu cred ca topicul asta trebuia postat la" sa ne mai inveselim putin"

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                              Pentru cei ce se plâng de ierbari, sunt dou? situa?ii:
                              1. Dac? afirm? că ?tiu să dea topspin, ?nseamn? că au gîșit o rezolvare inteligent?.
                              2. Dac? nu, ?nseamn? că au pe cine să dea vina.
                              TuRama II

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                cum se joaca contra ierbii?
                                simplu.
                                introduci mingea in ierbicid inainte de a servi
                                Andro Rasanter 48
                                Butterfly Timo ALC
                                Andro Rasanter 48​

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                  Postat în original de adriank
                                  ce atata antrenament, strategie de joc si alte lucruri care complica... forta bruta si topspinuri criminale...asta inseamna tenis de masă
                                  in consecinta, decat sa va complicati cu liste cu ierburi permise, interzise, tratate sau manarite in fel si chip (cu totii stim ca ierbarii stau zi si noapte si mai rup un pin, mai dau cu superglue pe altul, mai baga la ultraviolete, cuptorul cu microunde, cate si mai cate nebunii ca sa aiba mereu un avantaj cat de mic) cel mai bine e sa nu mai fie permisi jucatorii cu iarba in turnee. in felul asta scapati de o mare nemultumire si puteti sa dati topspin cu ochii inchisi.
                                  Mai bine ai zice : "unii ierbari" (fac acele lucruri cu ierburile lor) crede-ma ca sunt foarte putini cei care fac asa ceva. Si in legatura cu interzicerea jucatorilor cu iarba in turnee ( personal mi se pare o mare prostie), asa ca mai bine invata tu tenis de masă........ si nu o sa mai ai treaba cu iarba
                                  Butterfly Matsushita Power Defence
                                  FH:Yasaka Rakza Soft
                                  BH:Hallmark Phoenix Ox

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                    Postat în original de fake
                                    Va salut domnilor
                                    Am si eu o intrebare care se adreseaza jucatorilor care sunt impotriva ierbii,invocand motivul ca diminueaza spectacolul unui schimb de mingii.
                                    Domnilor credeti ca dv sunteti in stare sa faceti o minge spectaculoasa cu alt jucator fara sa utilizeze aceste chestii magice numite iarba?
                                    Sincer raspunsul este nu,fiindca e clar ca toti acesti jucatori care se plang de materiale de fapt se plang de jocul lor slab si lipsit de antrenament.
                                    L-ati auzit vreodata pe Ciobanu Alex,Cristi Rusu,Trifu Bogdan,..etc sa se planga de materiale?
                                    Cu tot respectul,singura solutie este sa va antrenati mai mult si nu mai da-ti vina pe paleta adversarului.

                                    Foarte bine zis Dani
                                    Butterfly Matsushita Power Defence
                                    FH:Yasaka Rakza Soft
                                    BH:Hallmark Phoenix Ox

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                      Postat în original de Dado.daniel
                                      Si eu care credeam ca ierbarii sunt cei care vor sa munceasca mai putin Am atatea exemple de jucatori din Amatur care au trecut la iarba pt. ca nu au avut rabdare sa invete un topspin de rever...
                                      Habar nu ai cata munca trebuie pentru a juca cu iarba ( cel putin in cazul meu )
                                      Butterfly Matsushita Power Defence
                                      FH:Yasaka Rakza Soft
                                      BH:Hallmark Phoenix Ox

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                        1. La un nivel valoric scazut iarba te ajuta sa castigi mai multe meciuri, dar nu deoarece o folosesti eficient in urma orelor de antrenament ci pentru ca nici tu, dar nici adversarul nu aveti idee de efectele impriamate mingii ... numai ca cel cu iarba are ca scop sa returneze mingea pe masa, iar adversarul are ca scop sa faca punctul. Este evident ca e mai usor sa pui pe masa, indiferent cum, decat sa realizezi lovituri castigatoare, iar in consecinta cel cu iarba castiga meciul.
                                        2. La un nivel valoric mediu se ajunge la o egalizare a rezultatelor, cel care joaca cu iarba intalneste jucatori care sunt familiarizati cu materialul si in consecinta trebuie si el sa se antreneze si sa adopte tactici de joc care sa contracareze pe cat posibil loviturile preferate ale adversarului (in principal topsin de dreapta in forta). Cel cu iarba a muncit muncit un pic mai putin decat cineva cu 2 softuri ca sa ajunga la acest nivel.
                                        3. La un nivel valoric peste mediu, lucrurile devin mult mai complicate pentru ierbar, deoarece in marea lor majoritate jucatorii cu care se intalneste sunt familiarizati cu materialul si au mai multe arme in arsenalul lor cu care pot face punct. La acest nivel jucatorul cu material trebuie sa se antreneze MAI MULT deoarece pentru a castiga este nevoit sa atace anumite puncte si este obligat ca din cand in cand sa intoarca paleta in mana pentru a beneficia de un element surpriza ... iar acest lucru implica mai multa munca pentru ca trebuie sa invete sa execute lovituri cu softul pe rever si cu iarba pe forehand.
                                        Este decizia fiecaruia ce fete foloseste si cum le foloseste, sper ca lumea sa fi inteles ca nu exista nici un fel de reteta magica pentru a castiga si asa cum este si in multe alte domenii, scurtatura, adica folosirea ierbii, este eficienta pe termen scurt, dar iti dauneaza pe termen lung.
                                        Q. E. D.
                                        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                          Acei ce se plang de materiale ,iarba si anti , sa facem un turneu in care cei cu materiale sa joace cu paletele celor fara materiale si invers cei cu soft sa joace cu materiale !
                                          Dupa o asemenea experienta sa vezi comentarile si scuzele ca nu stiau la care masa joaca.
                                          Sunt n jucatori pe care nici nu-i intereseaza cu ce material te prezinti la masa si nu se scuza cand gresesc vreo mingiie decat pe neatentia lor .
                                          Succese in marile confrutari !

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                            Postat în original de Vasile Mircea
                                            Postat în original de adriank
                                            ce atata antrenament, strategie de joc si alte lucruri care complica... forta bruta si topspinuri criminale...asta inseamna tenis de masă
                                            in consecinta, decat sa va complicati cu liste cu ierburi permise, interzise, tratate sau manarite in fel si chip (cu totii stim ca ierbarii stau zi si noapte si mai rup un pin, mai dau cu superglue pe altul, mai baga la ultraviolete, cuptorul cu microunde, cate si mai cate nebunii ca sa aiba mereu un avantaj cat de mic) cel mai bine e sa nu mai fie permisi jucatorii cu iarba in turnee. in felul asta scapati de o mare nemultumire si puteti sa dati topspin cu ochii inchisi.
                                            Mai bine ai zice : "unii ierbari" (fac acele lucruri cu ierburile lor) crede-ma ca sunt foarte putini cei care fac asa ceva. Si in legatura cu interzicerea jucatorilor cu iarba in turnee ( personal mi se pare o mare prostie), asa ca mai bine invata tu tenis de masă........ si nu o sa mai ai treaba cu iarba
                                            M-ai inteles gresit, ceea ce am scris eu era o ironie, concidenta face ca si eu joc cu iarba (sau mai bine zis ma chinui sa joc cu ea).

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                              Exista iarba cu care si poti trage cat de cat, ma gandesc la tras drept, drive, ca topspin nu cred ca se poate?
                                              Blade-Darker speed 90
                                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                              Bh- Testing

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                                Ba se poate si topspin daca te chinui un pic, chiar am fost curios sa vad daca sunt in stare sa dau topspin cu o iarba (evident, din generatia noua, nu din acelea frictionless, ca alea chiar nu cred ca pot da topspin, fizic vorbind)...si dupa cateva incercari am reusit (e interesant sa dai topspin cu iarba cand majoritatea se asteapta la block sau taiat din iarba...rezultatul e cel putin interesant )
                                                --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                                                --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Deny Bacsi, propun pentru "ierbari", ca sa mai piarda din "avantajul" pe care il au, sa vina la masa de joc cu un buzunar plin cu "iarba etnobotanica" din care sa prizeze putin pe nas inainte de inceperea meciului, astfel sa fie mai ametiti.
                                                  NAZDRAVIE!!!!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de Dado.daniel Vezi post
                                                    Exista iarba cu care si poti trage cat de cat, ma gandesc la tras drept, drive, ca topspin nu cred ca se poate?
                                                    XIOM Guillotine S cu burete >1mm, poate da topspin, taia si trage.... dupa antrenament asiduu.
                                                    Ultima editare de Emil Tudor; 16.dec.2010, 10:54. Motiv: completare
                                                    TsE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X