Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere de eliminare a fe?elor neaprobate ITTF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

    Postat în original de Vasile Mircea
    In plus........ sunt foarte multe ierburi aprobate ITTF din care vine mingea mult mai urat decat din cele neaprobate. Depinde de jucatorul care joaca cu iarba cat de urat vine din ea .
    ..asa este, dar cand pierzi la cea interzisa mai ai o scuza..

    Comentariu


    • #27
      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

      Pai si cand pierzi la una aprobata? ce scuza mai ai
      Butterfly Matsushita Power Defence
      FH:Yasaka Rakza Soft
      BH:Hallmark Phoenix Ox

      Comentariu


      • #28
        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

        Postat în original de Antal Denes
        La recentul turneu din Germania ,coreeni JO SEE si WU au jucat cu iarba .
        Mesele si mingile chinezesti .
        Nimeni nu s-a plans .
        De iarba lor nu ma plang nici eu. Dar ttmaster si dr neubauer sunt kiar antijoc.
        Una e sa faci aparare si cu totul altceva e sa faci antijoc.

        la un turneu am stat de vorba cu an jucator amator care nu prea avea succes in ziua aceea si a spus o kestie care poate fi luata drept banc: "mai incerc sa joc tenis vreo 2-3 luni si daca vad ca nu merge imi pun si eu o iarba si gata"
        Andro Rasanter 48
        Butterfly Timo ALC
        Andro Rasanter 48​

        Comentariu


        • #29
          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF


          unii dintre noi inca mai incearca!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #30
            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

            Ce este ANTIJOCUL? In cazul de fata, este o expresie ce reprezinta neputinta si refuzul de a recunoaste superioritatea unui alt tip de adversar, prin dirijarea frustrarilor spre sintagma jocului "frumos", intotdeauna practicat "doar" de cel care pierde! Sa ma slabeasca luserii, cu ochii in lacrimi,ce se bat cu caramida in piept, clamand: cel putin eu, azi am murit FRUMOS, nu ca tine ba, care traiesti URAT !!! Sunt JALNICI !!! Antijoc este sa servesti din mana, sa ascunzi mingea la serviciu cu mana sa corpul, sa injuri la masa ca sa-ti enervezi adversarul determinandu-l sa greseasca, sa opresti inaintea serviciului adversarul pentru ca ti s-a nazarit ca ti-a intrat o musca in ochi, sa furi scorul,etc... si la urma urmelor daca pierzi, sa-l injuri...de iarba!!!
            Toata stima pentru acei adevarati jucatori, care dupa un prim contact dezastruos cu iarba adversarului au strans din dinti, si dupa antrenamente intense, au trecut de prima frustrare si acum nu mai au taine(de ex. Catalin Cosma, care in 2009 la Brașov, in grupele superioare, a pierdut la mine cu 3-0 scurt fara a depasi 5 puncte pe set, iar dupa un an a sters podeaua cu mine ). Gargarisesc a neputinta doar acei care in mod REGULAT, o iau puternic pe cocoasa, mai ales de la softisti. In acest caz, nu mai au ce zice si tac malc!Cand dau de un ierbar, rabufnesc ca mamaliga( seamanand pana la identificare cu acest material amorf la flexibilitate in gandire si mai ales la inteligenta de joc) )
            Nimic nu e mai nasol decat un set pierdut cu un tus sau un net ! Si nu s-a nascut inca acel jucator care sa refuze punctul pe motiv ca a fost URAT!. Va rog sa propuneti la ITTF in prima faza si apoi in AMATUR, anularea punctelor astfel obtinute si rejucarea mingii. Aceste puncte, sunt rodul intamplarii si nu-si au locul,in acest concept utopic, bazat pe DOAR pe frumusetea jocului. In general cupele sunt castigate de EFICIENTI!
            ...Apropo domnule acidutzu, care e cel mai bun loc ocupat in Amatur???
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #31
              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

              Pt. ca nu avem in oras nici un ierbar si periodic luam bataie de la ierbari in concurs (de la unii inca mai iau!), am convins un partener de antrenament sa-si puna pe rever o iarba(de fapt s-a convins mai mult singur!). Rezultatul? Dupa ceva timp de antrenament impotriva ierbii acesteia de la 4-5 puncte la inceput, am ajuns la 7-8, pe urma la 9-10, pe urma la set, pe urma la meci, iar acum e cam egala treaba! In viitor cred ca se va inclina balanta si mai mult in favoarea mea! Rezultatul in concurs? Primul exemplu: in primul meu joc cu dl.Gigi Spin(iarba) iau bataie cu 3-0, in al doilea iau bataie cu 3-2, in al treilea castig eu cu 3-2! Al doilea exemplu: in primul meu joc cu Rares(iarba) iau bataie cu 3-0, in al doilea joc iau bataie cu 3-1, in al treilea joc iau bataie cu 3-2 cand in decisiv aveam eu 9-7 si 10-8. Astept cu interes al patrulea joc !
              O concluzie? Pai credeam ca am prins care e treaba cu iarba si practic nu numai teoretic! FALS! Joc la Ploiești cu un baiat, cu iarba pe rever, care se apucase de tenis (dupa spusele lui!) acum un an si jumatate. Ma bate scurt cu 3-0! Il cred ca juca de un an si jumatate pt. ca nu stia sa dea nici un topspin, nici capace, facea punctul doar pt. ca dadeam in fileu pe afara sau ridicam mingile un metru! Si am stat eu si m-am gandit...ce s-a intamplat? Dadeam serve drepte, daca punea pe masa primul meu topspin pe al doilea nu-l mai dadeam decat puneam mingea in joc, etc. Pai ce sa se intample? Iarba lui era alt gen decat cu ce ierburi ma intalnisem eu pana atunci! Mingea avea alta saritura! Si am avut noroc ca acel baiat nu prea stia sa traga, daca era dl.Gigi sau Rares(care a inceput sa dea binisor si topspin) nu mai luam eu nici 7-8 puncte pe set!
              O concluzie finala? Sunt ierburi si ierburi si cu cat joci mai mult impotriva diferitelor ierburi lor cu atat iti sporesc sansele ca intr-un final sa iesi victorios.
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • #32
                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                Postat în original de laky
                Ce este ANTIJOCUL? In cazul de fata, este o expresie ce reprezinta neputinta si refuzul de a recunoaste superioritatea unui alt tip de adversar, prin dirijarea frustrarilor spre sintagma jocului "frumos", intotdeauna practicat "doar" de cel care pierde! Sa ma slabeasca luserii, cu ochii in lacrimi,ce se bat cu caramida in piept, clamand: cel putin eu, azi am murit FRUMOS, nu ca tine ba, care traiesti URAT !!! Sunt JALNICI !!! Antijoc este sa servesti din mana, sa ascunzi mingea la serviciu cu mana sa corpul, sa injuri la masa ca sa-ti enervezi adversarul determinandu-l sa greseasca, sa opresti inaintea serviciului adversarul pentru ca ti s-a nazarit ca ti-a intrat o musca in ochi, sa furi scorul,etc... si la urma urmelor daca pierzi, sa-l injuri...de iarba!!!
                Toata stima pentru acei adevarati jucatori, care dupa un prim contact dezastruos cu iarba adversarului au strans din dinti, si dupa antrenamente intense, au trecut de prima frustrare si acum nu mai au taine(de ex. Catalin Cosma, care in 2009 la Brașov, in grupele superioare, a pierdut la mine cu 3-0 scurt fara a depasi 5 puncte pe set, iar dupa un an a sters podeaua cu mine ). Gargarisesc a neputinta doar acei care in mod REGULAT, o iau puternic pe cocoasa, mai ales de la softisti. In acest caz, nu mai au ce zice si tac malc!Cand dau de un ierbar, rabufnesc ca mamaliga( seamanand pana la identificare cu acest material amorf la flexibilitate in gandire si mai ales la inteligenta de joc) )
                Nimic nu e mai nasol decat un set pierdut cu un tus sau un net ! Si nu s-a nascut inca acel jucator care sa refuze punctul pe motiv ca a fost URAT!. Va rog sa propuneti la ITTF in prima faza si apoi in AMATUR, anularea punctelor astfel obtinute si rejucarea mingii. Aceste puncte, sunt rodul intamplarii si nu-si au locul,in acest concept utopic, bazat pe DOAR pe frumusetea jocului. In general cupele sunt castigate de EFICIENTI!
                ...Apropo domnule acidutzu, care e cel mai bun loc ocupat in Amatur???
                Nu ma intereseaza chiar asa de mult punctele din amatour, daca doresti ti le donez pe toate am propus doar eliminarea fetelor neaprobate ITTF. Nu aveti decat sa folositi fete aprobate daca doriti. La urma urmei nu este decat o propunere, nu hotarasc eu sau dvs. daca se va aplica ci organizatorii de turnee. Fiecare organizator cred ca are dreptul sa decida asupra conditiilor de participare impuse participantilor.
                Andro Rasanter 48
                Butterfly Timo ALC
                Andro Rasanter 48​

                Comentariu


                • #33
                  Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                  Punctele se castiga, nu se primesc de pomana, cele castigate la masa de joc fiind singurele care ma intereseaza! Este foarte interesant ca punctele din Amatur nu te intereseaza(oare?) si totusi vii cu propuneri de schimbare a unui regulament acceptat. Cred ca semeni cu vulpea lui La Fontaine, care neputand ajunge la strugurii aflati prea sus, se mangaia cu gandul ca oricum sigur sunt prea acrii!
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                    Si eu cred ca ar trebui sa se joace doar cu ierburi aprobate ITTF.
                    Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                      Postat în original de laky
                      Punctele se castiga, nu se primesc de pomana, cele castigate la masa de joc fiind singurele care ma intereseaza! Este foarte interesant ca punctele din Amatur nu te intereseaza(oare?) si totusi vii cu propuneri de schimbare a unui regulament acceptat. Cred ca semeni cu vulpea lui La Fontaine, care neputand ajunge la strugurii aflati prea sus, se mangaia cu gandul ca oricum sigur sunt prea acrii!
                      Vad ca ai transformat subiectul intr-o discutie personala si nu asta e de fapt scopul initial. E de inteles ca ma consideri frustrat din cauza ca numesc antijoc faptul ca un adversar ierbar vede ca ma deranjeaza iarba lui si alearga sa loveasca doar cu fata cu pricina vazand ca nu face fata cu cealalta.
                      Dar faptul ca nu intelegi ca regulamentele sunt in continua schimbare si nu le facem noi ci noi doar ne adaptam noilor conditii impuse de cei ceva mai rutinati ca noi in domeniu nu e de inteles
                      . Este clar ca jocul de tenis de masă tinde catre o dinamica si un efect sporit. In aceste conditii fetele noi sunt din ce in ce mai rapide si cu mai mult spin pentru a crea un spectacol cat mai placut. De asemenea se pot dezvolta si ierburile dar in sens contrar. E de inteles ca ITTF a luat masuri pentru a limita posibilitatile aparatorilor de a folosi ierburi care dauneaza spectacolului sportiv, in caz contrar ar putea apare intr-o zi unul cu o iarba cat barba celor de la ZZTop si n-ai sa stii daca vrea sa perie masa sau sa joace tenis. Cei de la ITTF au niste obiective de atins, obiective pe care le urmaresc cu ajutorul unor indicatori de rezultat. Stiu ei mai bine in ce directie trebuie sa evolueze tenisul de masa, ce anume este necesar sa se dezvolte si ce restrictii se impun pentru ca se consulta cu adevaratii cunoscatori: tenismeni, antrenori si teoriticieni. Nu ma indoiesc ca daca esti un tenismen bun asa cum te lauzi te vei adapta usor la fetele aprobate in caz de nevoie
                      Si apropo oricat de "acri" ar fi niste struguri chiar daca sunt ai lui La Fontaine acest cuvant se scrie intotdeauna cu un singur "i".
                      Andro Rasanter 48
                      Butterfly Timo ALC
                      Andro Rasanter 48​

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                        ...Se elimina terminatia singularului "u sau ?" si se completeaza radacina cu terminatia pluralului "i". Asta s-ar putea s-o stiu mai bine decat tenisul de masa (pe care insa NU MA LAUD ca l-as sti foarte bine)! Pacat ca am apasat mai energic pe tasta "i"si ti-am mai dat un motiv...Cat despre cat de bine stie ITTF sa dirijeze destinele tenisului de masa si cat de nobile sunt obiectivele urmarite (money, money, money...), si mai ales cat de bine e sa ne inflacaram pentru ele,mai ales noi amatorii, ramane de vazut...
                        In rest, cred ca subiectul a inceput sa fie plictisitor...
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                          Dai intr-un singur sens ,marirea vitezei de joc si n-ai inteles nimic din intentia ITTF .
                          Cele mai mari pierderi T.M. le-a avut cu acest lucru ,de ce crezi ca s-a trecut la circumferinta de la 36 la 40 .
                          Pentru atragerea sponsorilor ,spectatorilor ,televiziunilor ,ce spectatol poti vedea cand punctul se realizaeza in maxim trei lovituri . Publicul si T.V.-urile vor sa vada miingea si mai multe lovituri .
                          Aceasta este motivul pentru care ITTF-ul aproba gama anti .
                          Uni descopera o boala ,iar alti antidotul .
                          Sa auzim de bine .

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                            Postat în original de Antal Denes
                            Dai intr-un singur sens ,marirea vitezei de joc si n-ai inteles nimic din intentia ITTF .
                            Cele mai mari pierderi T.M. le-a avut cu acest lucru ,de ce crezi ca s-a trecut la circumferinta de la 36 la 40 .
                            Pentru atragerea sponsorilor ,spectatorilor ,televiziunilor ,ce spectatol poti vedea cand punctul se realizaeza in maxim trei lovituri . Publicul si T.V.-urile vor sa vada miingea si mai multe lovituri .
                            Aceasta este motivul pentru care ITTF-ul aproba gama anti .
                            Uni descopera o boala ,iar alti antidotul .
                            Sa auzim de bine .
                            De la 38 la 40 si in curand la 45mm
                            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                              Postat în original de marius
                              De la 38 la 40 si in curand la 45mm
                              Cred ca o sa ajungem pana la urma sa jucam cu rachete de tenis de camp, daca lucrurile o tin tot asa...
                              PS : In legatura cu ierburile...e vorba de mecanica si fizica pura...daca intelegi fenomenul care are loc la contactul dintre fata si minge (indiferent despre ce fata este vorba), atunci vei sti cu siguranta unde sa te pozitionezi pentru urmatoarea lovitura si cum anume sa lovesti in mingea care iti este returnata ...problema e ca de multe ori ne e prea lene sa gandim un pic mai profund si mergem pe principiul "lasa ca vad eu cum fac"...gresit... (si aici nu ma exclud, pentru ca si eu am momente din astea, dar incerc sa le corectez ).
                              --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                              --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                (at)acidutzu
                                Ar fi cazul sa te informezi mai bine sau sa te gandesti un pic inainte sa spui prostii pe forum.
                                N-ar strica sa faci un mic exercitiu si sa realizezi ce inseamna un diametru mai mare al mingii pentru cele 3 mari caracteristici : viteza, efect si control. Daca gasesti o cutie de mingii DHS de 3 stele de ceva ani in urma cand s-a trecut de la 38 la 40 o sa vezi acolo exact cu cat creste/scade fiecare.
                                Intentia ITTF a fost si este foarte clara : sa faca rost de mai multi bani, iar cum in toate sporturile majoritatea banilor vin din publicitate asta inseamna ca ei au urmarit si urmaresc in continuare sa faca tenisul de masa cat mai atractiv pentru Xulescu din fata televizorului.
                                In plus nu ar strica deloc sa citesti un pic regulamentul. Indiferent de fata, ca e soft sau iarba sau anti sau whatever trebuie sa te incadrezi in cei 4mm, deci exemplul tau e inutil (poate doar un pic amuzant).
                                (at)Dado
                                Sun 2 caracteristici importante pentru orice fel de iarba care trebuie luate in considerare : flexibilitatea zimtilor si coeficientul de frecare al supprafetei acestora.
                                Daca ai o iarba cu zimti foarte flexibili, adica in principal lungi si subtiri castigi la capitolul "wobble" efect, adica traiectoria mingii devine mai "ciudata", coboara, urca brusc, etc. In plus o flexibilitate crescuta te ajuta sa imprimi mai mult spin prin flexarea zimtilor. De pierdut, ca doar nu poti sa ai numai avantaje, pierzi la control. Deoarece extrem de rar vei lovi mingea perfect, adica sa faci contact cu zimtii in mod simetric de pe orice axa de referinta alegi vor fi situatii cand daca lovesti mingea exact de pe centrul jumatatii tale de masa, incercand sa plasezi mingea in mijlocul jumatatii adverse, vei avea surpriza sa vezi ca mingea a nimerit cu 10 cm mai la stanga, mai la dreapta, etc.
                                Daca ai un coeficient de frecare mic (evident "frictionless" nu este posibil dpdv fizic) castigi la faptul ca intorci foarte mult din efect adversarului, la care se adauga spinul produs din flexarea zimtilor, dar care din cauza suprafetei nu are cum sa fie foarte mare (ca la masinutele pentru cei mici, cand torsionezi un resort dand masinuta inapoi si apoi ii dai drumu, respectiva masinuta se va deplasa mai mult pe parchet decat pe gresie). Unde pierzi? Pai evident pierzi la faptul ca esti previzibil, cu cat e mai mic coeficientul de frecare cu atat mai mic este spinul aditional pe care il poti genera, deci esti complet dependent de spinul generat de adversar, iar cineva care stie efectele va profita de acest lucru.
                                Majoritatea fetelor interzise de ITTF sunt cele care au dus la extrem ambele caracteristici.
                                O tactica favorita contra ierburilor este serviciu lung, drept, in iarba. Un Feint III de exemplu iti poate returna din acest serviciu o minge putin spre mediu taiata (depinde de mana). Un Superblock insa nu va putea returna decat o minge cu extrem de putin efect, dar din cauza zimtilor flexibili apre acel "wobble effect" care pana la un anumit nivel ii sperie pe adversari. Am o vaga banuiala ca daca lotul Chinei ar face niste teste in cel putin 95 de cazuri din 100 dupa o astfel de minge iti rup masa in cap
                                In concluzie, daca ai invatat sa joci contra ierbii si NU daca ai invatat cum sa joci contra a 2-3 jucatori care folosesc iarba ... MARE DIFERENTA ... diferitele ierburi cu flexibilitate si frecare diferite nu ar trebui sa te deranjeze decat cel mult 1 set sau 2.
                                Evident, multe depind de adversar. Dar daca iti arunci o privire pe clasamentul mondial se observa ca iarba clasica (zimti lungi si coeficient de frecare mare) are mai multi adepti, mai sus in clasament decat variantele mai noi (zimti lungi si coeficient de frecare mic). Motivul este foarte simplu : o iarba "frictionless" iti permite o gama mai redusa de lovituri si chiar daca o parte dintre ele sunt mai "eficiente" decat cele ale unei ierbi "clasice", de la un anumit nivel in sus nu poti castiga bazandu-te pe o gama redusa de lovituti, indiferent cat de bune sunt acestea.
                                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                  O sa trec postul de mai sus la favorite!
                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                        Va salut domnilor
                                        Am si eu o intrebare care se adreseaza jucatorilor care sunt impotriva ierbii,invocand motivul ca diminueaza spectacolul unui schimb de mingii.
                                        Domnilor credeti ca dv sunteti in stare sa faceti o minge spectaculoasa cu alt jucator fara sa utilizeze aceste chestii magice numite iarba?
                                        Sincer raspunsul este nu,fiindca e clar ca toti acesti jucatori care se plang de materiale de fapt se plang de jocul lor slab si lipsit de antrenament.
                                        L-ati auzit vreodata pe Ciobanu Alex,Cristi Rusu,Trifu Bogdan,..etc sa se planga de materiale?
                                        Cu tot respectul,singura solutie este sa va antrenati mai mult si nu mai da-ti vina pe paleta adversarului.
                                        BLADE :Yasaka Balsa +
                                        FH : Tenergy 64 2.1
                                        BH : Hallmark Phoenix 0X

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                          Perfect adevarat ce ati spus, dar ar fi frumos ca si unii dintre ierbari sa invete sa joace tenis de masă fara iarba sa vada ce frumos e jocu!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                            Eu sper sa nu ajungem sa masuram frictiunea unei fețe inainte de meci si nici sa mirosim paletele celor care se drogheaza cu toluen
                                            Blade:O chinezarie
                                            FH:TG2 (No 19)
                                            BH:Super Anti

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                              Postat în original de Dado.daniel
                                              Perfect adevarat ce ati spus, dar ar fi frumos ca si unii dintre ierbari sa invete sa joace tenis de masă fara iarba sa vada ce frumos e jocu!
                                              Eu sunt de parere ca fiecare intelege frumusetea tenisului de masa cum vrea.Nu trebuie sa joc cu softuri ca sa mi sa para tenisu frumos.de acord?
                                              BLADE :Yasaka Balsa +
                                              FH : Tenergy 64 2.1
                                              BH : Hallmark Phoenix 0X

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                                Postat în original de fake
                                                Postat în original de Dado.daniel
                                                Perfect adevarat ce ati spus, dar ar fi frumos ca si unii dintre ierbari sa invete sa joace tenis de masă fara iarba sa vada ce frumos e jocu!
                                                Eu sunt de parere ca fiecare intelege frumusetea tenisului de masa cum vrea.Nu trebuie sa joc cu softuri ca sa mi sa para tenisu frumos.de acord?
                                                Plus ca nu te-ai descurcat rau nici cu softurile la cateva turnee
                                                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                                  Postat în original de fake
                                                  Postat în original de Dado.daniel
                                                  Perfect adevarat ce ati spus, dar ar fi frumos ca si unii dintre ierbari sa invete sa joace tenis de masă fara iarba sa vada ce frumos e jocu!
                                                  Eu sunt de parere ca fiecare intelege frumusetea tenisului de masa cum vrea.Nu trebuie sa joc cu softuri ca sa mi sa para tenisu frumos.de acord?
                                                  De acord! Cu atat mai mult cu cat din cate stiu primele palete erau cu fete gen iarba cu pips-urile in exterior! Eu ma refeream la placerea de a da un topspin, de a pune un capac activ...
                                                  Tocmai de aceea am spus unii! Enciu Alexandru desi joaca cu super-anti daca joaca cu soft iti intoarce fata cu topspinul de rever! Nu degeaba a ajuns in primii 12 in Amatur! Cred ca e cel mai bine plasat aparator. Altii in schimb mascheaza cu iarba lipsa cunostintelor. Cat despre tine, nu am vazut cum joci, te cred pe cuvant! Cu cat mai multi ierbari cu atat invat si eu mai repede sa joc impotriva ierburilor!
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Propunere de elimanare a fetelor neaprobate ITTF

                                                    Ce rea e lumea cu ierbarii...Norocul meu ca joc cu ceva aprobat
                                                    Dar lasand gluma la o parte am vazut la unele turnee jucatori cu palete parca"fabricate" de ei date cu super-glue sau mai stiu eu ce chestii si culmea ca pe FH avea anti-spin si pe BH o "iarba"
                                                    In concluzie tenisul de masa din Amatur ar fi ca un hobby nu doar pentru faima si castigarea a cat mai multor trofee , de aceea suntem amatori sa jucam cu ce paleta ne place nu cu ce ne impune cineva
                                                    Spor la antrenamente si la "tuns iarba"

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X