Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dandoy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Si eu am avut probleme de genul >>incasat banii si nu-l avem pe stoc, stai sa-l comandam la Butterfly<<, dar s-au rezolvat in final. Ideia principala este ca nu sunt prea diferiti de noi (Romanii) . De atunci am mai facut multe comenzi la ei si am mai avut si alte probleme dar nici una de acest fel, sa nu primesc nimic atat timp si sa nu-mi raspunda la mailuri ca-i aruncam in aer
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #27
      Eu sunt foarte multumit de serviciile lor. Mi-au trimis pachetul in 4 zile. S-a afirmat aici ca fetele taiate de ei sunt mai scurte si vor fi probleme la relipire. Nici vorba. Sunt un client multumit.
      Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
      FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
      BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de kimbao
        Eu sunt foarte multumit de serviciile lor. Mi-au trimis pachetul in 4 zile. S-a afirmat aici ca fetele taiate de ei sunt mai scurte si vor fi probleme la relipire. Nici vorba. Sunt un client multumit.
        ai sa vezi in timp cum se scurteaza
        M. Maze FL
        FH:Roundell Soft 1.9
        BH: Tenergy 80 1.9

        Comentariu


        • #29
          Am avut la ei cam vreo 15 comenzi pana acum (destul de mari toate). Din astea 15, doar la 3 dintre ele am avut probleme (intarzieri ptr. ca nu aveau pe stoc ce vroiam) si astea doar in ultima vreme (pe la sfarsitul lui 2006). O data, un pachet nici mie nu mi-a ajuns. I-am telefonat lui Dandoy si i-am zis ca nu mi-a venit nimic. Mi-a zis ca pachetul a fost trimis, asa cum reiesea din mail-ul cu statusul procesarii comenzii si pana la urma mi-a trimis un alt pachet pentru aceeasi comanda urmand ca el sa incerce sa-l gaseasca pe cel anterior. Per ansamblu, nu pot zice ca am motive de nemultumire, dar este si senzatia mea ca in ultima vreme calitatea serviciilor lor a scazut. Probabil nu au capacitatea organizatorica de a face fata unui volum prea mare de comenzi.

          La mail-uri, putine sanse sa primesti raspuns prompt. Am inteles ca au sute de mesaje zilnic.
          Butterfly Grubba Carbon-AN All+
          FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

          Comentariu


          • #30
            Se pare ca mi l-au trimis prin martie (cred) dar nu a ajuns nici acum..............mai astept.........amu ziceau ca imi trimit altul............numai sa am rabdare............mai astept...................numai sa imi trimita tot din ala................mai astept.................daca a ajunge...........

            Comentariu


            • #31
              Am o stire bomba, care ar fi meritat un thread separat dar cei care sunt cu adevarat pasionati si citesc toate threadurile, vor gasi cu siguranta aceasta informatie aici!
              Se pare ca pe site-ul Dandoy preturile nu sunt la fel pt. toata lumea. Am descoperit acest fapt, discutand cu prietenul meu Sfinxu la telefon si constatand cu stupoare ca preturile afisate pe computerele noastre in acelasi timp, nu corespund. Exemplu: La mine Butterfly Kreanga Carbon 135 Euro, La el 111.98 Euro. La mine Andro Plasma 380 si 430 erau 35 Euro sec, la el 24.01 Euro reduse cu 17% de la 29.90 Euro chipurile!!!
              La mine Plasma 470 era singura cu reducere ( 29.90 de la 35 Euro), la el aceasi fata 24.59 Euro, redusa de la 29.90. Lista poate continua la infinit. Mentionez ca am dat refresh de mai multe ori, am si restartat computerul, data din josul paginii era corecta, asa ca nu am ideie ce se intampla.
              Eu am la Dandoy peste zece comenzi si va asigur ca daca am cumparat Andro Plasma si acolo scria 35 Euro, atat am platit! Aviz celor interesati!
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #32
                Stai un pic ca asta nu e tot , daca iti pui in cos la ei iti apare un pret, daca faci LogOut pe cont si intrii iarasi o sa gasesti ca toate articolele din cosul tau si-au marit pretul . Exemplu eu am doua Andro Plasma puse in cos la preturile
                81.16 RON Excl. VAT
                98.21 RON Incl. VAT
                fiecare , daca ies afara din cont si revin atunci preturile devin
                97.79 RON Excl. VAT
                118.32 RON Incl. VAT
                ... iar daca mai adaug ceva in cos revin la cele vechi.

                Partea buna a lucrurilor e ca nu ai cum sa iei teapa cu preturile astea schimbatoare pentru simplu motiv ca nu se mai poate face plata la ei pe site, ultimul pas acela in care iti cerea numarul cardului nu se mai incarca.

                Au un site la pamant in care nu mai merge nimic cum trebuie. Poate ca au vandut tot si au inchis pravalia

                Pacat, tocmai acum cand vroiam sa imi iau si eu doua plasme la reducere
                Blade : Nitakku Septear (OFF)
                FH>Joola Express Two
                BH>Butterfly Speedy PO

                Comentariu


                • #33
                  Poate fi si din cauza ca uneori arata cu tva alteori fara tva, m-as mira sa diferentieze chiar asa clientii din aceeasi tara.

                  Comentariu


                  • #34
                    Nu este TVA-ul pentru ca diferentele nu sunt constante. Ceea ce spune Sfinxu (faptul ca logat preturile sunt mai mici) am observat mai demult , dar asta venea ca o surpriza placuta si am luat-o ca pe o tehnica de marketing, insa acum nimic nu are noima. Ar fi interesant de facut un studiu si vazut ce preturi au afisate in acelasi timp mai multi useri. Eu tocmai mi-am pus retea acasa (preturile mari le vad pe un computer de la serviciu) si aici preturile sunt cele pe care mi le semnala Sfinxu.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de filo
                      Se pare ca mi l-au trimis prin martie (cred) dar nu a ajuns nici acum..............mai astept.........amu ziceau ca imi trimit altul............numai sa am rabdare............mai astept...................numai sa imi trimita tot din ala................mai astept.................daca a ajunge...........
                      Te rog sa nu uiti sa ne spui si noua daca a ajuns pana la urma!
                      Cand vad atatea nereguli la un dealer Belgian, parca incep sa fiu mandru ca sunt Roman
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #36
                        Eu am incercat acum si la un anumit produs nelogat pretul era de 88,5 ron fara tva si logat acelasi pret.


                        Care aveti mai preturi din alea bune de tot sa-mi cumparati si mie ceva?
                        La mine Plasma e 29,05 euro cu tva cu tot.

                        Comentariu


                        • #37
                          Stati ca nu ati inteles, preturile raman aceleasi chiar daca esti logat chiar daca nu esti logat, ele cresc pentru articolele lasate in cos atunci cand te loghezi din nou si trebuie sa mai adaugi ceva sa revina la vechile preturi. Voi ati reusit sa mai faceti vreo comanda ca eu nu am reusit, nu se incarca ultima pagina de efectuare a platii, cea in care introduci datele cardului.
                          Blade : Nitakku Septear (OFF)
                          FH>Joola Express Two
                          BH>Butterfly Speedy PO

                          Comentariu


                          • #38
                            Ha, ha. ha. Deci au facut un soft cu negot oriental. Treaba asta mi sa intamplat la Istambul mai demult. La un produs pretul negociat era X. Nu l-am luat atunci pt ca am vrut sa mai caut si in alte locuri. Mai tarziu cand m-am intors pt ca nu gasisem ceva care sa-mi placa in alte parti, vanzatorul Turc ma tinut minte si mi-a spus ca produsul costa X+n (pentru mine ). Cand i-am reprosat ca dimineata pretul era X si acum cere mai mult, mi-a raspuns ca daca vreau produsul la acel pret trebuie sa cumpar cel putin doua, de parca eu il intrebasem dimineata cat costa doua produse din alea. In final nu a vrut in ruptul capului sa lase la pret si a trebuit sa dau mai mult cu aprox 15-20%. Prea multe nereguli la Dandoy. Cred ca trebuie sa ne orientam catre alte site-uri
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #39
                              Sunt suficiente alte site-uri din fericire ....
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #40
                                Daca nu te superi poti sa enumeri cateva dintre site-urile care accepta romani si au preturi bune? Am vazut ca iti place sa navighezi pe net si oricum microbul cu echipamentul e mai vechi la tine decat la mine si in mod sigur ai sapat mult mai mult decat mine.

                                Multumesc.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Ghe-Dragos
                                  Daca nu te superi poti sa enumeri cateva dintre site-urile care accepta romani si au preturi bune? Am vazut ca iti place sa navighezi pe net si oricum microbul cu echipamentul e mai vechi la tine decat la mine si in mod sigur ai sapat mult mai mult decat mine.
                                  Multumesc.
                                  Eu am luat de la (altele decat Dandoy):
                                  www.presports.com
                                  oneofakindtrading.com.au (a venit cel mai repede)

                                  Mai ar fi :
                                  www.ping-pong.com
                                  www.megaspin.net
                                  www.iruiru.com
                                  www.colestt.com
                                  www.paddle-palace.com (astia vand combo-uri la preturi avantajoase)
                                  www.pingpongonline.com
                                  www.eacheng.net

                                  Se poate sa fi uitat ceva , dar cu site-urile astea toate , numai bani sa ai ca de cumparat cred ca nu s-a inventat produs sa nu il iei
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Mi-a sosit lemnul.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Ce lemn e?
                                      Blade DHS PG 2
                                      FH: DHS Hurricane 3
                                      BH: Stiga Airoc Astro M

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Intrebam si eu daca stie cineva de lemnul Butterfly VSG 1000, dar vad ca n-am primit nici un raspuns. Chiar nu stie nimeni nimică Primesc zilele astea unul si eram curios daca e bun.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de FUN
                                          Intrebam si eu daca stie cineva de lemnul Butterfly VSG 1000, dar vad ca n-am primit nici un raspuns. Chiar nu stie nimeni nimică Primesc zilele astea unul si eram curios daca e bun.
                                          "Bun" e ceva cu totul relativ.Te vei convinge dupa ce il vei incerca. Teoretic este un lemn foarte rapid( speed 95) si control 80. Pe hirtie pare super, mai ceva decit TImo Boll spirit OFF. Are un miner cu totul special, ultimul racnet in materie de amortizare a vibratiilor. O"saiba" de carbon face legatura intre partea activa a paletei si miner, avind rolul de a opri transmiterea vibratiilor spre acesta din urma. In plus se poate regla aleatoriu pozitia prizei fata de planul paletei prin intermediul unui surub din carbon ce strabate minerul si se infileteaza in "saiba" de carbon.
                                          VSG 21-1000 este cel mai rapid din gama. Pe www.presports.com e 26 E.
                                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de vali
                                            Ce lemn e?
                                            Un Donic Appelgreen.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              pt. Fun :

                                              http://www.tabletennis.gr/equipment/comments.asp?pid=35http://mailgate.dada.net/rec/rec.sport. ... 33896.html

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                a mai comandat cineva de la dandoy in ultima vreme?

                                                ar fi alternativa la stiga.ro pt mine(am nevoie de serviciile de lacuire,lipire,taiere).. ce ziceti?.. pot sa am incredere?

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Au servicii foarte bune de lacuire. Fetele le taie fix pe lemn, iti sugerez sa nu faci asta...ci sa le tai cum fac profesionistii cu 1-2 mm mai "largi", cel putin pana la primele 20-30 de lipiri...

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Eu nu am sa le lipesc.... sau am sa le lipesc cat mai rar(nu cu speedglue). Banuiesc ca in cazul asta e ok sa le lipeasca ei.

                                                    Ce ziceti?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X