Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dandoy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Daca nu-ti vei lipi fețele nu vei folosi acest lemn la adevarata lui valoare. Adevaratele probleme le vei avea tocmai cu lipirea...

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de FUN
      Intrebam si eu daca stie cineva de lemnul Butterfly VSG 1000, dar vad ca n-am primit nici un raspuns. Chiar nu stie nimeni nimică Primesc zilele astea unul si eram curios daca e bun.
      e bun merita incercat si de tine , eu m-am oprit deocamdata la el , am coborit un pic de la primorac off+ la VSG 1000 , e un pic mai moale , mai usor , si fara carbon ....

      Merita , ai incredere in el .
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #53
        Shop Dandoy-comanda riscanta

        Salut,
        Dupa vreo 10 comenzi indeplinite cu succes pe situl lor(ii dadeam chiar exemplu de promptitudine si seriozitate) am patit una buna cu ei. Am facut o comanda in 18 noiembrie si, bineinteles, ca si-au luat banii imediat(aprox 200 Euro). De atunci niciun semn de viata desi le-am scris de vreo 7-8 ori intrebindu-i ce se intimpla. Nici la amenintari cu actiune in instanta nu au reactionat deloc. Am cercetat si am gasit un site belgian apartinind de organismele UE, un fel de Protectia consumatorului de-a lor. Le-am scris cu cazul meu si m-au consiliat. I-am scris din nou lui Romain Dandoy prezentindu-i situl unde l-am reclamat si citindu-i textul de lege invocat de organismul UE. Brusc mi-a scris si mi-a spus ca a verificat si comanda mea nu a plecat. a urmat " Very strange" Nicio scuze, nicio justificare...nimic. In aceeasi zi mi-au trimis comanda.
        Am postat ce-am patit, tocmai pentru a nu ajunge nimeni sa pateasca ca si mine.
        In consecinta ATENTIE la comenzile la Dandoy !!!!!
        Multumesc,
        Bill
        P.S. scuze daca nu am deschis topicul unde trebuie, rog admin-ul sa-l mute la locul potrivit. Multumesc

        Comentariu


        • #54
          Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

          Posteaza site-ul belgian macar sa stim si noi pe viitor . Foarte bine ca ne-ai avertizat!
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #55
            Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

            http://www.dandoy-sports.com/index.php?language=en
            Scuze !

            Comentariu


            • #56
              Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

              S-au obisnuit toti sa ignore mesajele incomode. Nu sunt cu nimic deosebiti de noi. Si la ei treburile schioapata!
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #57
                Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                Postat în original de vali
                Posteaza site-ul belgian macar sa stim si noi pe viitor . Foarte bine ca ne-ai avertizat!
                S-a referit la siteul unde ai facut reclamatia.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #58
                  Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                  Postat în original de clau
                  Postat în original de vali
                  Posteaza site-ul belgian macar sa stim si noi pe viitor . Foarte bine ca ne-ai avertizat!
                  S-a referit la siteul unde ai facut reclamatia.
                  Da , ala cu reclamatia. Ca mai stim noi saituri smekere
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                    Parerea mea este ca a fost o greseala.
                    Ma indoiesc ca, la ce vanzari au ei, isi permit sa primeasca una peste bot pentru un order de 200 EUR.
                    Totusi, trebuie sa recunosc ca e aiurea ca nu au raspuns la mailuri.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                      Scuze din nou, am fost flet ca nu m-am prins ca e vorba de situl unde reclami
                      http://www.eccbelgium.be
                      A fost in mod clar dubios, am scris pe mai multe e-mailuri de la ei si de 8 ori(le-am numarat acum)
                      Niciodata nimic
                      Daca era o greseala, in mod firesc, isi cereau scuze nu imi ziceau ca-i ceva ciudat la mijloc.
                      Oricum fiti vigilenti cu ei, am cercetat si pe forumuri straine si mai fac asemenea nazbitii
                      Spor,
                      Bill

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                        Nu cred ca iti dau teapa.
                        Hai sa iti zic ce am patit eu cu ei cu vreo 100 de euro,ei nu afisaza pe site ce au si ce nu au in stoc.Tu faci comanda si ei se apuca si comanda la firma mama (bty,stiga etc) iar cand le scrii ceva sa ii intrebi se fac ca ploua ca sa traga de timp.Tu te saturi sa le tot scrii si ei iti raspund dupa ce au toate produsele ca au trimis coletul.
                        Salutare!

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                          Am avut doua comenzi la dandoy , ambele onorate in termen rezonabil, aprox.15 zile.La una din comenzi, vazand ca nu-mi soseste marfa in termenul de 7 zile cat scria la durata livrarii, le-am trimis un e-mail la care mi-au raspuns imediat cum ca marfa solicitata nu e in stoc, cerandu-si scuze pentru acest lucru. Un lucru foarte important este sa va verificati contul. De acolo va puteti verifica stadiul in care se afla comanda. Daca e in processing mai asteptati, daca e dispatched marfa a plecat! Trebuie sa fie o gresala de procesare, o firma de calibrul lor nu se preteaza la "tunuri" !
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                            am comandat si eu de la dandoy de cateva ori. penultima comanda, am patit ceva similar dar am primit coletul dupa 3 luni. s-au scuzat in cele din urma ca n-au avut o pereche de fete cu dimensiunea buretelui comandata si de aici amanarea.
                            mi-a trecut pana la urma supararea si am mai comandat de la ei.
                            totusi mi s-a intamplat ceva si mai rau de pe un site vrocco. am incercat o comanda, la finalizarea a aparut ca nu poate fi facuta, deci anulata. cand imi vine desfasuratorul de la banca, banii au fost retrasi. dupa alte 2 sapt primesc colet. in el doar cateva articole din ce am comandat si pe factura un pret pt transport de 35 euro, desi pt toata comanda pe site era de 7-8 euro. oricum factura era mai mica decat suma retrasa de pe card. dupa alte cateva zile primesc pe card si diferenta dar transportul a ramas 35 euro.
                            blade - JOO SE HYUK
                            rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                              Postat în original de vladimir
                              am comandat si eu de la dandoy de cateva ori. penultima comanda, am patit ceva similar dar am primit coletul dupa 3 luni. s-au scuzat in cele din urma ca n-au avut o pereche de fete cu dimensiunea buretelui comandata si de aici amanarea.
                              mi-a trecut pana la urma supararea si am mai comandat de la ei.
                              totusi mi s-a intamplat ceva si mai rau de pe un site vrocco. am incercat o comanda, la finalizarea a aparut ca nu poate fi facuta, deci anulata. cand imi vine desfasuratorul de la banca, banii au fost retrasi. dupa alte 2 sapt primesc colet. in el doar cateva articole din ce am comandat si pe factura un pret pt transport de 35 euro, desi pt toata comanda pe site era de 7-8 euro. oricum factura era mai mica decat suma retrasa de pe card. dupa alte cateva zile primesc pe card si diferenta dar transportul a ramas 35 euro.
                              Mda , am avut si io ceva probleme cu vroco , dar macar m-am ales de la ei cu un Mazunov jos palaria ...
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                                era o chestie daca vroco a fabricat lemnul.
                                acolo doar se vinde si tb sa fie serios, dar nu este.
                                blade - JOO SE HYUK
                                rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                                  Salut,
                                  Asa cum va spuneam am mai avut vreo 10 comenzi la ei. S-a intimplat de citeva ori sa nu aiba in stoc marfa. De fiecare data mi-au scris si m-au anuntat. Totul foarte politicos si expeditiv.
                                  De data asta nu mi-au raspuns la NICIUN e-mail. Si brusc dupa cel agresiv in care le ziceam ca i-am reclamat pe situl ala, raspund si in aceeasi zi trimit marfa....... ce coincidenta fericita ca tocmai atunci le-a venit articolul lipsa.... si cind au scris nici cea mai mica scuza.
                                  Era de ajuns sa-mi scrie si sa ma informeze ca asteapta ceva din comanda(desi 10 saptamini e enorm oricum).
                                  Eu unul nu mai comand de la ei niciodata !
                                  Multumesc,
                                  Bill

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                                    La o comanda din 10 sa ai intarzieri eu zic ca nu e mare lucru. Si eu am facut 20 de comenzi la ei, cred ca la una sau doua din ele au fost intarzieri de 1 luna sau 2, asa ca 10% din comenzi cu intarzieri nu reprez mare lucru, avand in vedere mai ales preturile foarte foarte bune. Iar la cele 2 comenzi cu intarzieri mereu mi-au dat ceva gratis ca sa compenseze delay-ul.
                                    Romain Dandoy (unul din cei 2 frati) e super de treaba, cand am avut probleme cu comanda am pus mana pe telefon si am vorbit personal cu el si am rezolvat pe loc. Sunt sigur ca a fost pur si simplu o scapare pt ca au sute de comenzi pe saptamana.
                                    Alta chestie, mi-au livrat chiar si articole care nu erau listate pe site, le-au adus special pe comanda pt mine, ce pot sa spun mai mult?

                                    Vrem nu vrem e cel mai mare magazin de tenis de masă din EUROPA! Basca transportul gratuit pt comenzi mai mari de o anumita suma plus cupon de reduceri.
                                    Nu vreu sa le fac reclama gratuit dar prea am cumparat si eu de multe ori de la ei si am fost f multumit incat sa nu le iau apararea.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                                      Postat în original de teodorus29
                                      Nu cred ca iti dau teapa.
                                      Hai sa iti zic ce am patit eu cu ei cu vreo 100 de euro,ei nu afisaza pe site ce au si ce nu au in stoc.Tu faci comanda si ei se apuca si comanda la firma mama (bty,stiga etc) iar cand le scrii ceva sa ii intrebi se fac ca ploua ca sa traga de timp.Tu te saturi sa le tot scrii si ei iti raspund dupa ce au toate produsele ca au trimis coletul.
                                      Salutare!
                                      Corect, nu afiseaza daca sunt pe stoc. Dar cred ca au cel putin 80% din repere pe stoc permanent, fata de magazinele din Romania care afiseaza produsele ca fiind pe stoc, dar la descriere cu litere mici scrie ca de fapt "e vb de stocul furnizorului"! WTF??? Treaba romaneasca...macar nu mai scrie ca sunt pe stoc sa creada prostul ca le primeste a 2-a zi.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: Shop Dandoy-comanda riscanta

                                        Da asa e.Oricum Dandoy ramane intre siteurile de incredere.Daca au in stoc produsele in 7 zile le ai in mana.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          DANDOY: amabilitate surprinzatoare!?!?

                                          Am trimis un mesaj celor de la Dandoy in 16 martie, in care ii intrebam cum pot obtine de la ei un lemn Andro pe care nu-l aveau in oferta lor si am primit azi un mesaj, ghiciti de la cine? De la d-nul Romain Dandoy personal, in care ma intreba ce fel de maner prefer. In fine, apucasem sa fac comanda la Andro.ro. I-am scris inapoi d-lui Dandoy si mi-a mai scris o data multumindu-mi ptr. informatie si intrebandu-ma cat ma costa transportul.
                                          Asa ca, dragi colegi,acum e momentul sa ne ''varsam of-ul'', cand chiar seful mare ne raspunde. Pentru cei interesati: Dandoy Sports <info(at)dandoy-sports.com>
                                          Lemn: Xiom Solo
                                          FH: Joola Rhyzm-P
                                          BH: Joola Maxxx-P

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: DANDOY: amabilitate surprinzatoare!?!?

                                            Stai linistit! Romain e la plaja in Hawai cu paiul de "racoritoare" in gura.
                                            Cei care raspund la mailuri cu numele lui , sunt oameni de incredere de la "relatii cu publicul"...
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: DANDOY: amabilitate surprinzatoare!?!?

                                              Postat în original de VISCO
                                              Stai linistit! Romain e la plaja in Hawai cu paiul de "racoritoare" in gura.
                                              Cei care raspund la mailuri cu numele lui , sunt oameni de incredere de la "relatii cu publicul"...
                                              Tot ce se poate.
                                              Lemn: Xiom Solo
                                              FH: Joola Rhyzm-P
                                              BH: Joola Maxxx-P

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                dandoy

                                                cum se comanda pe dandoy?am scris numarul cardului,acel cod de 3 cifre si imi scrie denied..ce trebuie facut?am facut incercarea asta de 3 ori si la fel.imi este teama sa nu imi fi inregistrat comanda de cate ori am incercat ori si sa ma trezesc fara bani pe card nu trebuia sa mai fie un pas cu stiu eu parola cardului.multumesc pt ajutor ..
                                                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: dandoy

                                                  Postat în original de noro
                                                  cum se comanda pe dandoy?am scris numarul cardului,acel cod de 3 cifre si imi scrie denied..ce trebuie facut?am facut incercarea asta de 3 ori si la fel.imi este teama sa nu imi fi inregistrat comanda de cate ori am incercat ori si sa ma trezesc fara bani pe card nu trebuia sa mai fie un pas cu stiu eu parola cardului.multumesc pt ajutor ..
                                                  ..nu toate cardurile merg la tranzactii pe internet..

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: dandoy

                                                    ..cand comanda iti este acceptata, Dandoy te instiinteaza pe adresa de mail, aproape imediat..

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X